Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Πω-πω...ελεος ρε φιλε,μην συνεχιζεις αλλο με την σωφρονα πολιτικη του ΠΑΣΟΚ.

Ενταξει με επεισες,θα ψηφισω Giorgos.

Σιγά μην προσπαθώ να σε πείσω υπερποντικέ. Στο Μητσοτάκη αναφερόμουν και ελπίζω να μη σε στενοχώρησα...

Όσο για το Giorgos, και εγώ λυπάμαι που ο Λαός αυτός έχει κόλλημα με την οικογενειοκρατία. Αλλά το ξανάπα: προτιμώ τον μονόφθαλμο από τον τυφλό.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
11
Like
3.492
Πόντοι
4.615
Στον τομέα του δουλέματος και του "άλλα υποσχόμαστε, άλλα κάνουμε".
Είχε μήπως υποσχεθεί προεκλογικά -και δεν το θυμάμαι- ο Σημίτης το 2000 οτι θα ανοίξει το φάκελο του ασφαλιστικού και οτι θα μας προκύψει το έκτρωμα Γιαννίτση ένα χρόνο αργότερα;
Ας το έλεγε στις προεκλογικές εξαγγελίες του και σούλεγα εγώ αν θάπαιρνε ή όχι το τρίτο το μακρύτερο.
Γιατί τότε, όλο για "ισχυρή και περήφανη Ελλάδα" και κάτι τέτοιες παπαριές καμαρωτές έλεγε.
κ. fethry δεν ασχολούμαι με εσάς, και το έχω δηλώσει.
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Πετυχα το στοχο μου να ξαναρχισουν οι καβγαδες που ειχαν ηρεμισει λιγο τον τελευταιο καιρο .  :2funny:
 

Επισκέπτης
Σιγά μην προσπαθώ να σε πείσω υπερποντικέ. Στο Μητσοτάκη αναφερόμουν και ελπίζω να μη σε στενοχώρησα...

Όσο για το Giorgos, και εγώ λυπάμαι που ο Λαός αυτός έχει κόλλημα με την οικογενειοκρατία. Αλλά το ξανάπα: προτιμώ τον μονόφθαλμο από τον τυφλό.
Δεν με στενοχωρησες και,πληροφοριακα,στο σπιτι υπαρχει κρεμασμενη και μια ασπρομαυρη φωτογραφια του Ανδρεα με το τσιμπουκι.

Δεν την κρεμασα εγω παντως.
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Ποιους θα σταυρώσεις;

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Στάνταρ ασταύρωτο να ρίχνετε, ότι και αν ψηφίζετε. Ο σταυρός προτίμησης είναι τριτοκοσμικό φαινόμενο και ευθύνεται για όλο το πελατειακό σύστημα της ΝΔ αλλά και του ΠΑΣΟΚ.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Προτιμας τον λιγοτερο μαλακα απο τον(κατα την γνωμη σου)περισσοτερο μαλακα.

Μαλιστα...

Ο Γιωργάκης δηλαδή, κατά το φίλο μας, είναι μεν μαλάκας, αλλά λόγω του οτι είναι λιγότερο μαλάκας απο τον Κωστάκη, αρχίσαμε τη σταυροφορία και τον υπέρ πάντων αγώνα υπέρ του.
Και μετά θέλουμε και "ισχυρή και δίκαιη κοινωνικά Ελλάδα".

:) :) :) :) :) :) :) :)
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Στάνταρ ασταύρωτο να ρίχνετε, ότι και αν ψηφίζετε. Ο σταυρός προτίμησης είναι τριτοκοσμικό φαινόμενο και ευθύνεται για όλο το πελατειακό σύστημα της ΝΔ αλλά και του ΠΑΣΟΚ.

Ενώ η λίστα (όπου ο αρχηγός ελέγχει τους βουλευτές που θα εκλεγούν) είναι το απαύγασμα της δημοκρατικότητας!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Πετυχα το στοχο μου να ξαναρχισουν οι καβγαδες που ειχαν ηρεμισει λιγο τον τελευταιο καιρο .  :2funny:
Και εσυ του προβοκαρισματος,ε?

Τερμα η σοβαροτητα και η υπευθυνοτητα,ντου-ντου και μπαχαλα παντου.
Ο Γιωργάκης δηλαδή, κατά το φίλο μας, είναι μεν μαλάκας, αλλά λόγω του οτι είναι λιγότερο μαλάκας απο τον Κωστάκη, αρχίσαμε τη σταυροφορία και τον υπέρ πάντων αγώνα υπέρ του.
Και μετά θέλουμε και "ισχυρή και δίκαιη κοινωνικά Ελλάδα".

:) :) :) :) :) :) :) :)
Θυμηθηκες τον Γιανιτση ειδα,να συμπληρωσω με δυο μαγικες λεξουλες:"Ευελφαλεια" απο την Αννουλα την κομισαριο και το πασιγνωστο"Απασχολησιμος".

 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
κ. fethry δεν ασχολούμαι με εσάς, και το έχω δηλώσει.

Πάλι γαργάρα έκανες αυτό που είπα, βλέπω.
Γιατί όταν ρώτησες με το δακρύβρεχτο υφάκι σου "ας μας πει κάποιος επιτέλους που είναι χειρότερο το ΠΑΣΟΚ απο τη ΝΔ", δεν με εξαίρεσες απο τους πιθανούς απαντητές σου.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Και εσυ του προβοκαρισματος,ε?

Τερμα η σοβαροτητα και η υπευθυνοτητα,ντου-ντου και μπαχαλα παντου.Θυμηθηκες τον Γιανιτση ειδα,να συμπληρωσω με δυο μαγικες λεξουλες:"Ευελφαλεια" απο την Αννουλα την κομισαριο και το πασιγνωστο"Απασχολησιμος".


"Σοσιαλιστικότατες" λεξούλες.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Ο Γιωργάκης δηλαδή, κατά το φίλο μας, είναι μεν μαλάκας, αλλά λόγω του οτι είναι λιγότερο μαλάκας απο τον Κωστάκη, αρχίσαμε τη σταυροφορία και τον υπέρ πάντων αγώνα υπέρ του.
Και μετά θέλουμε και "ισχυρή και δίκαιη κοινωνικά Ελλάδα".

:) :) :) :) :) :) :) :)

Φέθρυ με κατάλαβες. Αρχίζω ννα ανησυχώ για σένα.
Giorgos και για έναν άλλο λόγο: γιατί ο Αλέξης, η Αλέκα, και ο Καρατζαφέρης είναι ακόμη πιο μαλάκες...
Και γιατί ξέρω πως την επομένη των εκλογών, ότι και αν κάνω, κάποιος μαλάκας θα με κυβερνάει.
Και δεν έχω την πολυτέλεια να έχω πάνω από το κεφάλη μου κάποιον άλλο παρά το λιγότερο μαλάκα από όλους... Είμαστε που είμαστε στο χείλος του γκρεμού ως χώρα...
Ξέρεις, και εγώ θα ήθελα να μοιάζω με τον Brad Pit, αλλά ξέρω πως δεν γίνεται...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Φέθρυ με κατάλαβες. Αρχίζω ννα ανησυχώ για σένα.
Giorgos και για έναν άλλο λόγο: γιατί ο Αλέξης, η Αλέκα, και ο Καρατζαφέρης είναι ακόμη πιο μαλάκες...
Και γιατί ξέρω πως την επομένη των εκλογών, ότι και αν κάνω, κάποιος μαλάκας θα με κυβερνάει.
Και δεν έχω την πολυτέλεια να έχω πάνω από το κεφάλη μου κάποιον άλλο παρά το λιγότερο μαλάκα από όλους... Είμαστε που είμαστε στο χείλος του γκρεμού ως χώρα...
Ξέρεις, και εγώ θα ήθελα να μοιάζω με τον Brad Pit, αλλά ξέρω πως δεν γίνεται...

Εν τούτοις επιλέγεις τον Ντάνι Ντε Βίτο μονοκούκι.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
11
Like
3.492
Πόντοι
4.615
Πάλι γαργάρα έκανες αυτό που είπα, βλέπω.
Γιατί όταν ρώτησες με το δακρύβρεχτο υφάκι σου "ας μας πει κάποιος επιτέλους που είναι χειρότερο το ΠΑΣΟΚ απο τη ΝΔ", δεν με εξαίρεσες απο τους πιθανούς απαντητές σου.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
K. fethry μπορείτε να ομιλείτε και μόνος σας.Μαθημένοι είναι εξάλλου οι ομοϊδεάτες σας.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Φέθρυ με κατάλαβες. Αρχίζω ννα ανησυχώ για σένα.
Giorgos και για έναν άλλο λόγο: γιατί ο Αλέξης, η Αλέκα, και ο Καρατζαφέρης είναι ακόμη πιο μαλάκες...
Και γιατί ξέρω πως την επομένη των εκλογών, ότι και αν κάνω, κάποιος μαλάκας θα με κυβερνάει.
Και δεν έχω την πολυτέλεια να έχω πάνω από το κεφάλη μου κάποιον άλλο παρά το λιγότερο μαλάκα από όλους... Είμαστε που είμαστε στο χείλος του γκρεμού ως χώρα...
Ξέρεις, και εγώ θα ήθελα να μοιάζω με τον Brad Pit, αλλά ξέρω πως δεν γίνεται...

Ούτε καν ΠΑΣΟΚ, ε;
Σκέτο Giorgos.
Τι στην ευχή, ούτε η γυναίκα του δεν είναι τόσο φανατική με την πάρτη του.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Εγώ προτιμώ Κωστάκη είναι και γαμικουλας.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
K. fethry μπορείτε να ομιλείτε και μόνος σας.Μαθημένοι είναι εξάλλου οι ομοϊδεάτες σας.

Αναφέρεσαι μήπως στην μεσσιανική εκλογή του Γιωργάκη ως αρχηγού του κινήματος το 2004;
Με τη γνωστή διαδικασία που γέλασαν μέχρι και τα κουνουπίδια;

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Αν η άλλη μου επιλογή είναι ο Εφιάλτης, ναι Ντάνι ντε βίτο μονοκούκι
Βρε άνθρωπε του Αλλάχ, Γιαχβέ, Δία όποιου Θεού κι αν είσαι τέλος πάντων.
Στο σωτήριον έτος 2008 θα μιλάμε ακόμα για εφιάλτες??
Ας μιλήσουμε για μαλάκες, που υπάρχουν άφθονοι  :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom