Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
επί Νέας Δημοκρατίας περνάμε καλύτερα γιατί έχουμε τσάμπα θέατρο κάθε μέρα με τους Καραγκιόζηδες.

Ναι αλλά αυτό είναι αθέμιτος ανταγωνσιμός με κρατικό χρήμα.
Προκαλεί κρίση στα θέατρα επιθεωρήσεων... Και στα τσίρκα...
Θα βάλουν λουκέτο λέμεεεεε...
 

Επισκέπτης
Θα συμφωνήσω μαζί σου όταν βγει νόμος που να λέει:Έλα εδώ παππού τι τα θες τα λεφτά?Να πάρεις φάρμακα να ζήσεις να ξεπληρώσεις ακόμα ένα σπίτι που πήρες στα 30 σου?Ωραία πάρε.Έλα εδώ νέε μου τι τα θες τα λεφτά θες να κοπροσκυλιάζεις με τις γκόμενες θες να κολοφτιάξεις το αμάξι σου?Εσυ μην πάρεις.Και φυσικά το αντίστροφο.Αυτη είναι η λογική σου?Τεκμίρια και στην ζωή?

Αυτο που θελω να πω τοση ωρα ειναι οτι δεν βρισκω λογο για να ζησει ενας παπους οτι πρεπει να παιρνει παραπανω λεφτα απο καποιον νεο.Ο γερος με το ενα ποδι στον ταφο δεν εχει τοσο αναγκη απο μεγαλα εξοδα σε αντιθεση με τον νεο που μπορει να θελει να κανει οικογενεια και γενικα να ζησει...
Δηλαδη τι στο καλο ο καθε μπαρμπας θελει τοσα λεφτα για να ζησει?Το φαι του και του φτανει...Και ναι καλυτερα βλεπεις τον νεο να τα τρωει με γκομενες παρα τον καθε πορνογερο
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
Και έλεος με την καραμέλα του χρέους. Δεν θα βαρεθώ να το γράφω: το μεγάλο χρέος στην Ελλάδα το έκανε ο Μητσοτάκης. Διαβάστε όποιο σύγγραμμα οικονομικής ιστορίας θέλετε:
Το 81 το χρέος ήταν γύρω στο 30% του ΑΕΠ. Το ΠΑΣΟΚ το αύξησε πράγματι σημαντικά μέχρι το 1989 και το πήγε  στο 70%.
Όμως η μεγάλη εκτόξευση του χρέους έγινε επί Μητσοτάκη: από το 1989 στο 1993 αυξήθηκε από το 70% στο 110% του ΑΕΠ!!!!!!!!!!!!!!! Σε μόλις 4 χρόνια!
Μετά το 1993, το ΠΑΣΟΚ έκανε όλα τα έργα που έκανε (συμπεριλαμβανομένων των ολυμπιακών αγώνων) και μείωσε το χρέος από το 110% του στο 99% το 2004.
Αυτή είναι η επιστημονική (όχι πολιτική) αλήθεια. Δεν μπορούμε να αναμσαάμε ηλιθιωδώς τα urban legends της ΝΔ!

 Πες κανα λινκ γιατι ετσι δεν βγαινει ακρη ο μητσοτο παλα συνεχισε την κατρακύλα του ΠΑΣΟΚ γιατι απο το 30% στο 70% ειναι 2.5 φορε απάνω ενω απο το 70% στο 110%  μονο 1.5 φορες απάνω. Ασε που και ο Μητσοτακης εκανε υποτίμηση. Το ΠΑΣΟΚ του 1993 πηε το 2ο πακετο Ντελορ και το 90% τωβν εργων ειμαι με χρηματοδότηση και αφου εκανε ΚΑΙ αυτο υποτίμηση (ο ωραιος Γιαννος) και αντι να μπουμε στο ευρω με 328δρχ μπηκαμε με 340,75δρχ. Μετα μπηκαμε στο ευρω ηρέμησαν τα επιτόκια και ετσι πληρωσαμε και κατι. Βεβαια με ΟΛΑ αυτα τα εργα αυξηθηκε το ΑΕΠ αρα ειναι μαγικη εικονα η μειωση του χρεους ως ποσοστο του ΑΕΠ!!!
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Απλα καμια φορα τα λεφτα τα χρειαζονται περισσοτερο οι νεοι απο τον καθε γερο που ειναι με το ενα ποδι στον ταφο και ενδεχομενως να παει να τα φαει στις πουτανες
Δικαίωμα του ρε φίλε να τα φάει στις πουτάνες.Εσύ την σύνταξη σου μην την πάρεις δώστη στο κράτος να την δώσει αλλού γιατι θα τα φας στης πουτάνες.
 

lolo

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2005
Μηνύματα
250
Like
0
Πόντοι
1
Πάντως γενικά κατηγορούμε τις κυβερνήσεις όταν οι ίδιοι κάνουμε τα πάντα για να χειροτερέψουμε τα πράγματα.Αρνούμαι το γεγονός οτι κάποιος διαμαρτύρεται για την ακρίβεια όταν ο ίδιος δεν κάνει έρευνα αγοράς πριν αγοράσει κάποιο προϊόν και πάει σαν το πρόβατο και το πέρνει αγνοώντας την τιμή.Αρνούμαι κάποιος να διαμαρτύρεται για τα σκουπίδια που δεν τα καθαρίζει το κράτος όταν ο ίδιος πετάει ότι βρεί και όπου του έρθει ή σκουπίζει την αυλή και τα πετάει έξω στο πεζοδρομιό του με το σκεπτικό δικό μου είναι να τα καθαρίσει άλλος.Αρνούμαι επίσης να διαμρτύρεται για την φορολογία όταν ο ίδιος, αντι να πληρώνει κάποιους φόρους, παίρνει και επιστροφή ενω δεν θα έπρεπε και να την πληρώνουν όσοι δεν μπορούν την νύφη.

Ναι το κράτος πάντα ήταν και θα είναι μπουρδέλο, γιατί απλά κάνουμε οτι μπορούμε να το συντηρήσουμε έτσι.

Υπάρχουν κάποιες λέξεις που αρέσουν στον κόσμο. Μια απο αυτές είναι η αλλαγή ή επανίδρυση κτλ... Αν γινότανε όμως πραγματική αλλαγή σε πόσους απο εμάς θα άρεσε? Τέρμα οι προσλήψεις στο δημόσιο. Ερτ-ΟΣΕ-Ολυμπιακή απασχολούν δεν ξέρω πόσες φορές παραπάνω υπαλλήλους απο οτι πρέπει.Απολύσεις.... Τέρμα οι συντάξεις και τα επιδόματα του κώλου.Έχω την εντύπωση οτι θα έπεφτε η κάθε κυβέρνηση εν μια νυκτί,  
Νομίζω οτι η πλειοψηφία τελικά βολεύεται με την υπάρχουσα κατάσταση οπότε.........
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
Ναι, ρε το ξέχασα... Ελπίζω να του δώσουν το Νόμπελ όσο είναι εν ζωή. Να'ναι ο άνθρωπος.

Και ο Αλογοτέτοιος μαθαίνω πως διεκδικεί νόμπελ. Μείωσε την ανεργία φέτος στο 6,5% από το 11,5% το 2004 ππυ είχαμε τους Ολυμπιακούς Αγώνες!!
Για να μην θυμηθώ την αύξηση του ΑΕΠ κατά 30%...
Είναι μεγάλη οικονομική σχολή η παράταξη... :rockon: :rockon:

μήπως ξεχνάς την τριετία 93-96 που ο Ανδρέας ήταν βιολογικά ανήμπορος και η χώρα ουσιαστικά ακυβέρνητη,αλλά και έρμαιο της αυλής της Εκάλης?...μπορείς να φανταστείς τί οικονονομική διαχείριση γινότανε τότε...όσο για το ότι το χρέος το διόγκωσε ο Μητσοτάκης,το ακούω πρώτη φορά...ούτε στελέχη του ΠΑΣΟΚ δεν το έχουν πει ποτέ αυτό,γιατί απλούστατα θα γελούσε ο κόσμος μαζί τους...άλλο 3 χρόνια και άλλο 20
 

Επισκέπτης
Δικαίωμα του ρε φίλε να τα φάει στις πουτάνες.Εσύ την σύνταξη σου μην την πάρεις δώστη στο κράτος να την δώσει αλλού γιατι θα τα φας στης πουτάνες.

Ναι δικαιωμα του να τα φαει οπου θελει!Αλλα να μην λες οτι πρεπει να παιρνει παραπανω λεφτα ο πορνογερος απο τον νεο :uglystupid: Γιατι να παιρνει παραπανω?χαχα εχει αναγκη απο περισσοτερο μουνι πριν παει στον αλλο κοσμο? :2funny: :2funny: :2funny:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Αυτο που θελω να πω τοση ωρα ειναι οτι δεν βρισκω λογο για να ζησει ενας παπους οτι πρεπει να παιρνει παραπανω λεφτα απο καποιον νεο.Ο γερος με το ενα ποδι στον ταφο δεν εχει τοσο αναγκη απο μεγαλα εξοδα σε αντιθεση με τον νεο που μπορει να θελει να κανει οικογενεια και γενικα να ζησει...
Δηλαδη τι στο καλο ο καθε μπαρμπας θελει τοσα λεφτα για να ζησει?Το φαι του και του φτανει...Και ναι καλυτερα βλεπεις τον νεο να τα τρωει με γκομενες παρα τον καθε πορνογερο
ΑΑΑ το έχεις κάψει εντελώς.Γιατί να μην παίρνουν και οι 2 τα ίδια?ΕΕΕΕ?Σε ποια χώρα ζεις?Ο νέος φίλε εάν θέλει να ζήσει καλά ή όπως φαντάζεται ας κάνει 2 δουλείες.Ο παππούς 65 ετών οικοδόμος τι να κάνει για πες μου?Επίσης πόσο χρονών είσαι?Γιατί σε κόβω για 20-22 το πολύ,
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Ναι δικαιωμα του να τα φαει οπου θελει!Αλλα να μην λες οτι πρεπει να παιρνει παραπανω λεφτα ο πορνογερος απο τον νεο :uglystupid: Γιατι να παιρνει παραπανω?χαχα εχει αναγκη απο περισσοτερο μουνι πριν παει στον αλλο κοσμο? :2funny: :2funny: :2funny:
Δεν είπα εγώ γιατι να πέρνει παραπάνω ο παππούς.Όταν ο πατέρας σου βγει στην σύνταξη και εάν είναι απλός εργάτης και όχι κανα λαμογιο δημόσιος έλα τότε να τα πούμε όταν θα είναι 74.Για σένα άστο θα αργήσει να το καταλάβεις
 

Επισκέπτης
ΑΑΑ το έχεις κάψει εντελώς.Γιατί να μην παίρνουν και οι 2 τα ίδια?ΕΕΕΕ?Σε ποια χώρα ζεις?

Εσυ πριν ειπες οτι κατα την γνωμη σου ο γερος πρεπει να παιρνει παραπανω...

Ο νέος φίλε εάν θέλει να ζήσει καλά ή όπως φαντάζεται ας κάνει 2 δουλείες.Ο παππούς 65 ετών οικοδόμος τι να κάνει για πες μου?Επίσης πόσο χρονών είσαι?Γιατί σε κόβω για 20-22 το πολύ,

Χαχαχα και πως να ζησει καλα κανοντας 2 δουλειες?Ο παπους 65 ετων να αραξει στην τηλεοραση του στον καναπε του με το φαι του και να μην την ψαχνει πολυ...Ακου εκει...
Τι σημασια ποσο χρονων ειμαι?Μπαρμπας δεν ειμαι παντως...Εσυ τι κοφτεσαι τοσο για τους παπουδες?65αρης οικοδομος εισαι? :2funny:
 

Επισκέπτης
Δεν είπα εγώ γιατι να πέρνει παραπάνω ο παππούς.Όταν ο πατέρας σου βγει στην σύνταξη και εάν είναι απλός εργάτης και όχι κανα λαμογιο δημόσιος έλα τότε να τα πούμε όταν θα είναι 74.Για σένα άστο θα αργήσει να το καταλάβεις

Δεν ειναι απλος εργατης!Ειναι ενα λαμογιο δημοσιος και μπορω να παω 40 χρονων μονο με την συνταξη του χωρις να δουλευω :2funny: :2funny: :2funny:!Κλαψτε τωρα :2funny: :2funny: :2funny:

Και περα απο την πλακα...εσυ οποιον ειναι στο δημοσιο και καλοπληρωνεται τον θεωρεις λαμογιο? :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

hunter1000

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2007
Μηνύματα
1.636
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
και γαμω τους δημοκρατες ειναι μερικοι εδω μεσα , εαν τους ειχε ο Χιτλερ θα εκανε χρυσες δουλειες
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Δεν ειναι απλος εργατης!Ειναι ενα λαμογιο δημοσιος και μπορω να παω 40 χρονων μονο με την συνταξη του χωρις να δουλευω :2funny: :2funny: :2funny:!Κλαψτε τωρα :2funny: :2funny: :2funny:
Εγώ φίλε δεν κλαίω για μένα ούτε για τα μελλοντικά παιδιά μου γιατί ξέρω τι θα κάνω και τι θα κάνουν.Εσένα πρέπει να κλαις που είσαι ανάξιο γομάρι τις κοινωνίας και ζεις εις βάρος άλλον.Οπότε κλάψε εσύ. :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :dancing: :dancing: :dancing:
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.149
Κριτικές
491
Like
37.548
Πόντοι
41.447
το μόνο σίγουρο είναι ΕΝΑ:

ο Λαός θα περάσει καλά και θα δεί άσπρες (απο τα φλόκια) ημέρες μόνο με μια κυβέρνηση ΜΠΟΥΡΔΕΛΙΑΡΙΔΩΝ!!! :rockon: :rockon: :rockon:

Προτείνω το bourdela.com να ιδρύσει κόμμα και να κατέβουμε στις εκλόγες!!! :rockon: :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
Εγώ φίλε δεν κλαίω για μένα ούτε για τα μελλοντικά παιδιά μου γιατί ξέρω τι θα κάνω και τι θα κάνουν.Εσένα πρέπει να κλαις που είσαι ανάξιο γομάρι τις κοινωνίας και ζεις εις βάρος άλλον.Οπότε κλάψε εσύ. :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :dancing: :dancing: :dancing:

Ειμαι ομως ενα φραγκατο γομαρι της κοινωνιας που ζω εις βαρος σου  :2funny: :2funny: :2funny: Δεν νομιζω οτι εχω εγω το προβλημα  :2funny: :2funny: :2funny: Οποτε ετοιμαστειτε οικογενειακως για την οικοδομη και μετα διαδηλωση στο συνταγμα :grin:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ασπρούλη, μην το συνεχίζεις.
Εντάξει, είπες μια νεανική και αβασάνιστη μαλακιούλα για τους γέρους και τις συντάξεις.
Παραδέξου το και πάμε παρακάτω.        :)
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Ειμαι ομως ενα φραγκατο γομαρι της κοινωνιας που ζω εις βαρος σου  :2funny: :2funny: :2funny: Δεν νομιζω οτι εχω εγω το προβλημα  :2funny: :2funny: :2funny: Οποτε ετοιμαστειτε οικογενειακως για την οικοδομη και μετα διαδηλωση στο συνταγμα :grin:
χαχα να είσαι καλά φίλε.ΑΑΑ να το ξέρεις ο βουλγαράκης απο μένα έμαθε τα κόλπα.Αρα δεν ζεις εις βάρος μου.Τσουτσουνομπριγκίτα.χαχαχαχα
 

Επισκέπτης
χαχα να είσαι καλά φίλε.ΑΑΑ να το ξέρεις ο βουλγαράκης απο μένα έμαθε τα κόλπα.Αρα δεν ζεις εις βάρος μου.Τσουτσουνομπριγκίτα.χαχαχαχα

Αν δεν μπορεις να καταλαβεις οτι τοση ωρα κανω πλακα τι να πω...
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
το μόνο σίγουρο είναι ΕΝΑ:

ο Λαός θα περάσει καλά και θα δεί άσπρες (απο τα φλόκια) ημέρες μόνο με μια κυβέρνηση ΜΠΟΥΡΔΕΛΙΑΡΙΔΩΝ!!! :rockon: :rockon: :rockon:

Προτείνω το bourdela.com να ιδρύσει κόμμα και να κατέβουμε στις εκλόγες!!! :rockon: :rockon: :rockon:

 Ετσι ετσι και αφου βαλουμε ταξη στα μπουρδελα -μηχανοργωση και κοψιμο απόδειξης ΠΥ- θα παμε στις επόμενες εκογες με συνθημα

2010-2014 ΒΑΛΑΜΕ ΤΑΞΗ ΣΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ
2015- ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑΞΗ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom