Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ειναι δηλαδη απο αυτους που λενε δουλεψα στη ζωη μου '' και μου εγινε ο κωλος πηγαδι'' για να μπορεσω να ζησω αξιοπρεπως στα γεραματα!!! ειναι και αυτο μια αποψη.
Kάπως έτσι.Τώρα σε τι στάση έγινε ο κώλος του πηγάδι στα 4 στα όρθια.Πόσα παντελόνια και καρέκλες έλιωσαν απο το ξύσιμο ή να έχει πάρε δώσε με το δημόσιο ο ίδιος η ο μπαμπάς του.Μικρός θα είναι και χλιδάνεργος για να μιλάει έτσι για τους συνταξιούχους που είναι ο καρκίνος του κράτους γιατί δεν αποδίδουν πλέον αλλά μόνο τρώνε(αυτή είναι η άποψη του κράτους)
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Ρε apoc,

Γαμώ τα άβαταρ αδελφέ. :rockon: :rockon: :rockon:

Δεν μας το βάζεις εδώ σε μεγάλο μέγεθος να το κάνω ταπετσαρία στον υπολογιστή μου.

Πλιιιιζ

Αν και θα πρέπει να βάλω και υαλοκαθαριστήρες στην οθόνη μετά από τα πολλά φτυσίματα...
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Εφτασσσέεεεεεεεεεεεεεεε και άλλο ένα έρχεται στην συνέχεια
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Πάρε και αυτό....χαχαχα
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
ISOL-SOCIAL2.png


Το σοψιαλ παντως πληρωνει 80,000 ευρω σε φορους (ΚπΤΦ και ΚΠΦ μαλλον φοροι ειναι) και στο φιναλε δηλωνει 850,000€ τζιρο δηλδ δια 52 μιας και τον Δεκαπενταυγουστο θα βαρει μυγες 16,500€ την εβδομαδα δλδ λιγα σας φαινονται????'


 Ετσι νομιζουν ολοι οτι γινινται τα λεφτα και ανοιγουν μια επιχειρηση και την κλεινουν στην διετία!!!

ΥΓ τωρα με την Νταρια μην το παμε στο προσωπικο ας κοιταη=ξει ο καθεις τον κωλο του και ας αφησει τον αλλον να τον κανει οτι θέλει. Ασε που σε καποιο επίπεδο συμφωνω.
Η Αθηνα ειναι μια πανακριβη πόλη ας πανε οι συνταξιουχοι να ζήσουν αλλου.
Ειδατε κατι γεροι στην Ζαχαρω σε τι τρωγλες ζουνε-αυτοι οντως πρεπει να κατεβουν σε πορεια αλλα δεν εχουν ουτε 20€ να ερθουν στο Συνταγμα!!!
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Εφτασσσέεεεεεεεεεεεεεεε και άλλο ένα έρχεται στην συνέχεια

Είσαι γίγαντας.  :2funny: :2funny: :2funny:
Θα το τυπώσω σε αυτοκόλλητο χαρτί και θα το κολλήσω πάνω στη φορολογική μου δήλωση.

Λες να πάθω καμιά ξαφνική "περαίωση"?? :birdman: :birdman:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Ρε apoc,

Γαμώ τα άβαταρ αδελφέ. :rockon: :rockon: :rockon:

Δεν μας το βάζεις εδώ σε μεγάλο μέγεθος να το κάνω ταπετσαρία στον υπολογιστή μου.

Πλιιιιζ

Αν και θα πρέπει να βάλω και υαλοκαθαριστήρες στην οθόνη μετά από τα πολλά φτυσίματα...
Είναι μικρό σε ανάλυση δεν θα φένεται καλά φίλε.Αλλά δεν χαλάω χατήρια
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Είσαι γίγαντας.  :2funny: :2funny: :2funny:
Θα το τυπώσω σε αυτοκόλλητο χαρτί και θα το κολλή ζω πάνω στη φορολογική μου δήλωση.

Λες να πάθω καμιά ξαφνική "περαίωση"?? :birdman: :birdman:
ΜΠΑΑΑΑΑΑΑ εγω το έχω βάλει στο facebook του κωστάκη.Ακόμα ο Σφακιανάκης δεν μου έκανε επίσκεψη αχαχα
 

Bill_743

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2008
Μηνύματα
72
Like
1
Πόντοι
0
Η καλυτερη κυβερνηση της Ελλαδας απο την μεταπολιτευση μεχρι σημερα ηταν με διαφορα η κυβερνηση του Ανδρεα Παπανδρεου της χρονικης περιοδου 1981-1985.
Το παραδεχομαι κι ας μην ψηφιζω ΠΑΣΟΚ. Εκεινη την περιοδο ο Ελληνικος λαος καταλαβε την αληθινη ευημερια απο πλευρας διαβιωσης. 
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ISOL-SOCIAL2.png


Το σοψιαλ παντως πληρωνει 80,000 ευρω σε φορους (ΚπΤΦ και ΚΠΦ μαλλον φοροι ειναι) και στο φιναλε δηλωνει 850,000€ τζιρο δηλδ δια 52 μιας και τον Δεκαπενταυγουστο θα βαρει μυγες 16,500€ την εβδομαδα δλδ λιγα σας φαινονται????'


 Ετσι νομιζουν ολοι οτι γινινται τα λεφτα και ανοιγουν μια επιχειρηση και την κλεινουν στην διετία!!!

ΥΓ τωρα με την Νταρια μην το παμε στο προσωπικο ας κοιταη=ξει ο καθεις τον κωλο του και ας αφησει τον αλλον να τον κανει οτι θέλει. Ασε που σε καποιο επίπεδο συμφωνω.
Η Αθηνα ειναι μια πανακριβη πόλη ας πανε οι συνταξιουχοι να ζήσουν αλλου.
Ειδατε κατι γεροι στην Ζαχαρω σε τι τρωγλες ζουνε-αυτοι οντως πρεπει να κατεβουν σε πορεια αλλα δεν εχουν ουτε 20€ να ερθουν στο Συνταγμα!!!
Τι λες ρε φίλε μιλάς και εσύ σοβαρά?Δηλαδή επειδή το κράτος γαμιέται και η αθήνα είναι ακριβή θα αφήσουν σπίτια οικογένειες και εγγόνια να πάνε αλλού?Αντε σου λέω ότι έχει ένα πατρικό στην κρήτη πρέπει να πάει να μείνη εκεί και μόνο τα ticket πάει η μισή σύνταξη.Μα τι άλλη μαλακία θα ακούσουμε επιτέλους
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Η καλυτερη κυβερνηση της Ελλαδας απο την μεταπολιτευση μεχρι σημερα ηταν με διαφορα η κυβερνηση του Ανδρεα Παπανδρεου της χρονικης περιοδου 1981-1985.
Το παραδεχομαι κι ας μην ψηφιζω ΠΑΣΟΚ. Εκεινη την περιοδο ο Ελληνικος λαος καταλαβε την αληθινη ευημερια απο αποψεως διαβιωσης. 
ΦΙΛΕ η συμφωνό.Έκαναν μαλακίες αλλά υπήρχε ανάπτυξη τρελή και ο κόσμος έφαγε παδεσπάνι όχι ψωμί.Ούτε εγώ είμαι πασοκ.Τότε άνοιξαν πολλές εταιρίες Πλαίσιο,Γερμανός ήταν εποχή Ανάπτυξης.Τώρα Εποχή διάλυσης
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Χαχαχαχα, πρόσεχε, είναι μοχθηροί τύποι τούτοι... :2funny: :2funny:
[/quote
Χαχαχαχα, πρόσεχε, είναι μοχθηροί τύποι τούτοι... :2funny: :2funny:
Δημοκρατία δεν έχουμε?Εκφράζω ελεύθερα την γνώμη μου.Ας πάνε οι μαλάκες στα σκόπια που είχαν βγάλει την ελληνική σημαία με σταυρό τον ναζί και μετά σε μένα.ΑΑΑΧου καλέ η Ντόρα έστειλε επιστόλη χαχαχαχαχαχα τους έκλασε τα @@
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Siegf εάν έχεις facebook σε ανύποπτο χρόνο γράψε και εσυ κανα σχόλειο η έστω διάβασε να δεις τι λένε οι φανατηκη μαλάκες.Τελευταίο post ένα ανήλικο απο ηλεία.(Πρόεδρε δώστους κυάλια..... Όλος ο Πυργος Ηλείας στηρίζει τον αγώνα σου για την πρόοδο της χώρας και την αναζωογόνηση των καμένων.)ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ναι αναζωογόνηση νέου πολυτελές δημαρχειου χαχαχαχα
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Siegf επειδή με έφτιαξες τώρα πάρε αλλη 1.
 

Συνημμένα

  • alogo(2).jpg
    alogo(2).jpg
    89,7 KB · Εμφανίσεις: 14

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
Τι λες ρε φίλε μιλάς και εσύ σοβαρά?Δηλαδή επειδή το κράτος γαμιέται και η αθήνα είναι ακριβή θα αφήσουν σπίτια οικογένειες και εγγόνια να πάνε αλλού?Αντε σου λέω ότι έχει ένα πατρικό στην κρήτη πρέπει να πάει να μείνη εκεί και μόνο τα ticket πάει η μισή σύνταξη.Μα τι άλλη μαλακία θα ακούσουμε επιτέλους

 Ας κατσει τοτε εδω να ζει στην μιζερια ή να πουλήσει το πατρικο. Δλδ και οι ΝΕΟΙ ανεργοι τι να πουν??? Αν βρουν δουλεια σε αλλη πολη να ΜΗΝ πάνε επειδη εχουν εδω φιλους και οικογένεια???

 Για μενα μεγαλύτερη αδικια ειναι που νεοι εργαζόμενοι παιρνουν μικροτερο μισθο από συνταξιουχους!!!
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
ΤΟ ΠΟΥΛΟΒΕΡ ΤΗΣ ΑΠΑΤΗΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΞΥΛΩΝΕΤΑΙ
Μόλις πέρσι βγήκαμε από την επιτήρηση και η ΝΔ πανηγύριζε για την εθνική επιτυχία και έτσι μας έσυρε σε εκλογές.
Η αλήθεια αποκαλύπτεται σιγά-σιγά. Διαβάστε:

Με την απειλή της επιτήρησης
Στην Αθήνα οι ελεγκτές της Eurostat, διαπιστώνουν υπέρβαση του 3% στο έλλειμμα το 2007

11/09/08 09:57
Αθήνα
Στην Αθήνα έφθασε την Πέμπτη κλιμάκιο της κοινοτικής στατιστικής υπηρεσίας Eurostat, στο πλαίσιο της επαναξιολόγησης των ελληνικών δημοσιονομικών στοιχείων για την πορεία του προϋπολογισμού.
Σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις, οι ελεγκτές της Eurostat θα διαπιστώσουν ότι η ελληνική οικονομία θα έπρεπε το 2007 να τεθεί σε καθεστώς επιτήρησης για δεύτερη φορά μέσα σε λίγα χρόνια, καθώς εκτιμούν ότι πέρυσι το έλλειμμα του προϋπολογισμού ξεπέρασε το στόχο του 3% του ΑΕΠ.
(...)
Αυτό το κείμενο εκτυπώθηκε από το in.gr,


Με άλλα λόγια δεν έπρεπε ποτέ να βγούμε από την επιτήρηση.

Αυτό είναι το πιο ενοχλητικό με τη ΝΔ.
Κάνει στο πολλαπλάσιο ότι προσάπτει στους αντιπάλους της.
Για την ακρίβεια, κατηγορεί τους αντιπάλους της για μπορεί να κάνει στο πολλαπλάσιο τα ίδια...
Μας κάρφωσαν πρώτα στην ΕΕ πως το ΠΑΣΟΚ είχε κάνει απάτες στα δημοσιονομικά και μπήκαμε σε επιτήρηση.
Ε, πήγαν μετά και κορόϊδεψαν την ΕΕ με απάτες για να βγούμε από την επιτήρηση. Δεν ήξεραν πως θα είναι πια ψιλιασμένοι με τη χώρα μας?
Μα για πόσα κιλά μαλάκες τους πέρασαν?? :jerking: :jerking:
Άπαιχτοι. :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
Ακριβώς ότι έκαναν και με τα θέματα διαφάνειας :jerking: :jerking:

 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Siegf εάν έχεις facebook σε ανύποπτο χρόνο γράψε και εσυ κανα σχόλειο η έστω διάβασε να δεις τι λένε οι φανατηκη μαλάκες.Τελευταίο post ένα ανήλικο απο ηλεία.(Πρόεδρε δώστους κυάλια..... Όλος ο Πυργος Ηλείας στηρίζει τον αγώνα σου για την πρόοδο της χώρας και την αναζωογόνηση των καμένων.)ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ναι αναζωογόνηση νέου πολυτελές δημαρχειου χαχαχαχα

Θα το κάνω, απλώς δεν έχω ακόμη γραφτεί στο φατσοβιβλίο...
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
Η καλυτερη κυβερνηση της Ελλαδας απο την μεταπολιτευση μεχρι σημερα ηταν με διαφορα η κυβερνηση του Ανδρεα Παπανδρεου της χρονικης περιοδου 1981-1985.
Το παραδεχομαι κι ας μην ψηφιζω ΠΑΣΟΚ. Εκεινη την περιοδο ο Ελληνικος λαος καταλαβε την αληθινη ευημερια απο πλευρας διαβιωσης. 

τέτοια ευημερία,που τον αμέσως επόμενο χρόνο το 1986 μπήκαμε σε εποχή σκληρής λιτότητας,από την οποία ακόμα να βγούμε...ευημερία με δανεικά και υπερχρέωση και είπαμε να κάνουμε και κανένα δωράκι αλλά όχι και 500 εκ!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom