Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Γιώργος;
Εχω μια απορία....
Γιατί αυτοί που κατηγορούν τους αριστερούς για δεξιά τσέπη είναι ως επί το πλείστον δεξιοί χλιδάμπουρες;

Τυχαίο  φαντάζομαι .........
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Οι δεξιοί χλιδάμπουρες ζηλεύουν τα κοννέ των αριστερών με δεξιά τσέπη, με τα συνδικαλιστικά όργανα.

Ξέρεις τι είναι να έχεις εργοστάσιο και να μην κινείται φύλλο??????
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Με αυτά και με αυτά...σιγά σιγά καταλαβαίνω γιατί ο Deeroμπεμπές κάλυψε τον Κρητήκαρο. Ο τελευταίος μάλλον του είπε να μην τον πετάξει από την κυβέρνηση...διαφορετικά θα βγάλει στην φόρα και άλλους που εμπλέκονται σε άλλο ένα ιερό σκάνδαλο.

Είσαι σίγουρος για τη θεωρία σου φίλε Yorgo??

Γιατί εγώ έχω μια άλλη άκρως συνωμοσιολογική:
Ο οικοπεδούχος Κρητίκαρος θα έπρεπε λογικά να έχει προ πολλού απομακρυνθεί με το σκάνδαλο των παρακολουθήσεων με την ευκαιρία του επόμενου ανασχηματισμού.
Προς μεγάλη έκπληξη βρέθηκε διάδοχος του Deerομπεμπέ στο Πολιτισμού! Ο οικοπεδούχος στο πολιτισμού?!?! Μήπως ο Λεπά θα ήταν καλύτερος??
Στον επόμενο ανασχηματισμό διασώθηκε και πάλι.
Και τώρα μένει και πάλι ακλόνητος. Γιατί άραγε;;

Ποιος παρακολούθούσε άραγε τον Deeroμπεμπέ και όλα τα μπουμπούκια του πολιτικού κόσμου άραγε???

Εχω κασσέτες λέμεεεεεεεεεεεεε....
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Και να συμπληρώσω ότι ο Αλαβάνος μπορεί τουλάχιστον να δικαιολογήσει το ποθεν έσχες του..
Η κληρονομική διαδοχή δεν είναι έγκλημα και σε κάθε περίπτωση δεν είναι ανήθικη, σε αντίθεση με την φοροαποφυγή όταν τελείται από εν ενεργεία υπουργό...
Κάποιοι άλλοι που το 1981 (ή το 1995 ή το 2004) δεν είχαν στον ήλιο μοίρα και ξαφνικά βρέθηκαν με καγιεν, κότερα και μόνιμη ξαπλώστρα στην ψαρού και παράλληλα πλήρωναν λιγότερους φόρους από ΔΥ οδοοκαθαριστή, μπορούν άραγε να δικαιολογήσουν που τα βρήκαν;

Συμφωνώ Ίσιε.

Ας αφήσουμε το λαϊκισμό με την περιουσία του Αλαβάνου. Αυτό είναι το τελευταίο μας πρόβλημα. Το θέμα είναι οι απόψεις του. Ή οι μη απόψεις του γιατί το να είσαι απλώς "ενάντια" δεν λέει κάτι.

Χθες έμαθα από το Φέθρυ πως ψηφίζει ΣΥΡΙΖΑ για την ανατροπή του καπιταλισμού...  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ωραία ρε παιδιά, να τον ανατρέψουμε το γαμημένο, αλλά για να φτιάξουμε τι?
Μπορούν να μας το ζωγραφίσουν αυτό που θέλουν??? Πως θα είναι αυτήη ωραία κενωνία?
Που έχει εφαρμοστεί το πρότυπό τους? Στις ονειρώξεις τους μόνο?

Το ξανάπα: οι τελευταίοι που προσπάθησαν να αντρέψουν τον καπιταλισμό με καπιτλασιμό βρέθηκαν πάλι, πιο σκληρό και 50 χρόνια πίσω.

Χάρη σ'αυτούς γευόμαστε σήμερα τις Σιτυτουρίστριες.
Αυτό το σκεφτήκατε ποτέ ρε αχάριστοι? Άντε να κάνετε μια συμβολική δωρεά στο ΚΚΕ για τη συμβολή του κομμουνισμού στις σημερινές σας απολαύσεις.
Στο έλεος των Ελλεινίδων θα ήσασταν αλλιώς (εγώ δεν έχω πρόβλημα, τις αγαπάω....).

Εγώ πάλι είμαι πιο ταπεινός. Αν η Ελλάδα ήταν η καπιταλιστική Σουηδία της Μεσογείου δεν θα με χάλαγε καθόλου...
Όλοι οι καπιταλισμοί δεν είναι ίδιοι και όποιος δεν το παραδέχεται είναι κατά βάθος πολύ συντηρτικός και καθόλου αριστερός.

 

tsotos

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2006
Μηνύματα
323
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
1
ΑΝΤΡΕΑ ζειs εσυ μαs οδηγειs!!!Που εισαι ρε μεγαλε,γαμουσε κανα πιπινακι που κ πυ αλλα ετρωγε ο κοσμακηs φαγακι,κ λεφτα ειχε!!!Τωρα γαμησε τα!!!!Κ με τουs πρωην πασοκουs k με τουs τωρινουs ΝΔkρατεs!!
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Δωρήτρια αφού να φανταστείς στο Ντιρί το Λαβέρν και το Σεν Τζόρτζ πάνε όλα τα φτωχόπαιδα από τη Λάρισα τη Λαμία και τα Τρίκαλα.

ρε ιτζί νάχουι λέμε ξανά....
χωρίστε μας στη μέση....
Οι έξυπνοι από Λάρσα και πάνω και οι αλαβάνοι από Λαμία και κάτω......
+1.000.000 έγραψες ανεπιθύμητε. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Σύνθεση της Κυβέρνησης Βόρειας Ελλάδας του κυβερνητικού συνασπισμού ΝΔ-ΛΑΟΣ
Πρωθυπουργός Βόρειας Ελλάδας: Μπούλης Νιρβάνας
Υπουργός Πολιτισμού: Ψωμιάδης
Υπουργός Φρονημάτων: Παπαθεμελής
Υπουργός Εθιμοτυπίας: Παπαγεωργόπουλος
Κυβερνητικός εκπρόσωπος: Άνθιμος

Άλλος Υπουργός δεν νομίζω πως χρειάζεται διότι σιγά μην ασχοληθούν σοβαρά με κάνενα άλλο θέμα.

Μια απορία έχω: θα μας δίνουν άραγε βίζα να πηγαίνουμε που και που να πίνουμε κανένα φραπέ στην Αριστοτέλους;

Εσένα πάντως σε βλέπω ανεπιθύμητο όνομα και πράμα...
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
ΑΝΤΡΕΑ ζειs εσυ μαs οδηγειs!!!Που εισαι ρε μεγαλε,γαμουσε κανα πιπινακι που κ πυ αλλα ετρωγε ο κοσμακηs φαγακι,κ λεφτα ειχε!!!Τωρα γαμησε τα!!!!Κ με τουs πρωην πασοκουs k με τουs τωρινουs ΝΔkρατεs!!

Ε όχι και πιπινάκι η Μιμή ρε φίλε...
Νταρντανομιλφάρα του κερατά :2funny: :2funny: :2funny:
 

tsotos

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2006
Μηνύματα
323
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
1
κ ολα τα αλλα που δεν ξερουμε πριν τη μιμικα?????
 

DANAHTRANS

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.983
Like
6
Πόντοι
66
Βρε παιδια εβλεπα τους συνταξιουχους στην τιβι που κανανε πορεια σημερα και φωναζανε πειναμε πειναμε δεν εχουμε να φαμε.... Και ειχανε ολοι μια κοιλια σαν 9 μηνων εγκυος πως γινετε αυτο?? Μιλαμε για θρασσος τωρα οχι αστεια.... Πολυ πεινα μιλαμε εεεεε?????  Αχ ο Ελληνας με τα ωραια του μια ζωη κλαιγομαστε να δω τι θα τα κανουμε τα ρημαδια....  Δυστυχως και το τονιζω αυτοι που πεινανε πραγματικα δεν εχουν παει ποτε σε καμμια πορεια. Εγω θελω να βγουν να κανουν πορεια αυτοι που πραγματικα πεινανε να δειτε....
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Είσαι σίγουρος για τη θεωρία σου φίλε Yorgo??

Γιατί εγώ έχω μια άλλη άκρως συνωμοσιολογική:
Ο οικοπεδούχος Κρητίκαρος θα έπρεπε λογικά να έχει προ πολλού απομακρυνθεί με το σκάνδαλο των παρακολουθήσεων με την ευκαιρία του επόμενου ανασχηματισμού.
Προς μεγάλη έκπληξη βρέθηκε διάδοχος του Deerομπεμπέ στο Πολιτισμού! Ο οικοπεδούχος στο πολιτισμού?!?! Μήπως ο Λεπά θα ήταν καλύτερος??
Στον επόμενο ανασχηματισμό διασώθηκε και πάλι.
Και τώρα μένει και πάλι ακλόνητος. Γιατί άραγε;;

Ποιος παρακολούθούσε άραγε τον Deeroμπεμπέ και όλα τα μπουμπούκια του πολιτικού κόσμου άραγε???

Εχω κασσέτες λέμεεεεεεεεεεεεε....

Καλή θεωρία αλλά έχω την άποψη ότι οι υποκλοπές ενορχηστρώθηκαν από ξένες μυστικές υπηρεσίες...
Καμία ελληνική υπηρεσία, ειδικά υπό τη διευθυνση βουλγαράκη (άσε που η ΚΥΠ υπάγεται στο ΥπΕσ και όχι στο τότε δημόσιας τάξης) έχει τέτοιες δυνατότητες και προσβάσεις...

Ωστόσο η ανοχή όλα αυτά τα χρόνια στο βουλγαράκη είναι πράγματι περιέργη...

Συμφωνώ Ίσιε.

Ας αφήσουμε το λαϊκισμό με την περιουσία του Αλαβάνου. Αυτό είναι το τελευταίο μας πρόβλημα. Το θέμα είναι οι απόψεις του. Ή οι μη απόψεις του γιατί το να είσαι απλώς "ενάντια" δεν λέει κάτι.

Χθες έμαθα από το Φέθρυ πως ψηφίζει ΣΥΡΙΖΑ για την ανατροπή του καπιταλισμού...  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ωραία ρε παιδιά, να τον ανατρέψουμε το γαμημένο, αλλά για να φτιάξουμε τι?
Μπορούν να μας το ζωγραφίσουν αυτό που θέλουν??? Πως θα είναι αυτήη ωραία κενωνία?
Που έχει εφαρμοστεί το πρότυπό τους? Στις ονειρώξεις τους μόνο?

Το ξανάπα: οι τελευταίοι που προσπάθησαν να αντρέψουν τον καπιταλισμό με καπιτλασιμό βρέθηκαν πάλι, πιο σκληρό και 50 χρόνια πίσω.

Χάρη σ'αυτούς γευόμαστε σήμερα τις Σιτυτουρίστριες.
Αυτό το σκεφτήκατε ποτέ ρε αχάριστοι? Άντε να κάνετε μια συμβολική δωρεά στο ΚΚΕ για τη συμβολή του κομμουνισμού στις σημερινές σας απολαύσεις.
Στο έλεος των Ελλεινίδων θα ήσασταν αλλιώς (εγώ δεν έχω πρόβλημα, τις αγαπάω....).

Εγώ πάλι είμαι πιο ταπεινός. Αν η Ελλάδα ήταν η καπιταλιστική Σουηδία της Μεσογείου δεν θα με χάλαγε καθόλου...
Όλοι οι καπιταλισμοί δεν είναι ίδιοι και όποιος δεν το παραδέχεται είναι κατά βάθος πολύ συντηρτικός και καθόλου αριστερός.

Πράγματι..Ο Αλαβάνος είναι κατακριτέος για τις ιδέες του, όχι για τα λεφτά που κληρονόμησε...

Όσο για τον καπιταλισμό (για τον οποίο δε νομίζω ότι μπορεί να δοθεί ικανοποιητικός ορισμός όποτε ας πούμε ότι ταυτίζεται με την ελύθερη οικονομία) , ορισμένοι αριστεροί ξεχνούν ότι πρόκειται κυρίως για οικονομικό σύστημα και όχι πολιτικό ή πολιτειακό...
Ανάλογα με το περιβάλλον που εφαρμόζεται, εμφανίζεται σε ποικίλες μορφές...
Άλλος ο "καπιταλισμός" της Σουδίας, άλλος των ΗΠΑ, άλλος της Γαλλίας, της Αγγλίας και της Γερμανίας, άλλος της Κίνας...
Όταν η ελεύθερη οικονομία συνδυάζεται με δημοκρατικά καθεστώτα με ισχυρό πυρήνα ατομικών και κοινωνικών ελευθεριών και δικαιωμάτων, τα αποτελέσματα είναι θετικά..
Όταν εφαρμόζεται σε χούντες, μαύρες ή κόκκινες και σε κράτη μπανανίες, τα αποτελέσματα είναι από τραγικά έως αστεία...
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Καλή θεωρία αλλά έχω την άποψη ότι οι υποκλοπές ενορχηστρώθηκαν από ξένες μυστικές υπηρεσίες...
Καμία ελληνική υπηρεσία, ειδικά υπό τη διευθυνση βουλγαράκη (άσε που η ΚΥΠ υπάγεται στο ΥπΕσ και όχι στο τότε δημόσιας τάξης) έχει τέτοιες δυνατότητες και προσβάσεις...

Ωστόσο η ανοχή όλα αυτά τα χρόνια στο βουλγαράκη είναι πράγματι περιέργη...

Όπως τα λες είναι, μόνο ξένη υπηρεσία μπορούσε να στήσει το σύστημα. Αλλά οι κακές γλώσσες λένε πως ενώ το σύστημα έπρεπε να αποσυνδεθεί μετά τους Ολυμπιακούς, κάποιοι ωτακουστές γλυκάθηκαν και ξέχασαν να το αποσυνδέσουν ...

Άλλος ο "καπιταλισμός" της Σουδίας, άλλος των ΗΠΑ, άλλος της Γαλλίας, της Αγγλίας και της Γερμανίας, άλλος της Κίνας...
Όταν η ελεύθερη οικονομία συνδυάζεται με δημοκρατικά καθεστώτα με ισχυρό πυρήνα ατομικών και κοινωνικών ελευθεριών και δικαιωμάτων, τα αποτελέσματα είναι θετικά..
Όταν εφαρμόζεται σε χούντες, μαύρες ή κόκκινες και σε κράτη μπανανίες, τα αποτελέσματα είναι από τραγικά έως αστεία...
Κάτι τέτοια λες και με αναγκάζεις να συμφωνώ απολύτως μαζί σου.
Οπότε ο Φέθρυ θα αισθανθεί δικαιωμένος και θα μας πει: να η απόδειξη για ότι ΠΑΣΟΚ=ΝΔ!! :headbang: :headbang:
 

aris13

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
να δω ποτε  θα  ξυπνισει αυτος ολαος που επιμενει να  υποστηριζει αυτους τους δυο  ελεινους  .ξυπνιστε  ποια
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Οπότε ο Φέθρυ θα αισθανθεί δικαιωμένος και θα μας πει: να η απόδειξη για ότι ΠΑΣΟΚ=ΝΔ!! :headbang: :headbang:
ο ίσιος παίζει πλέον σε άλλη κατηγορία.
Είναι κάτι σαν Δεξιός παρά τη Δεξιά........  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
Σαν τοτέμ ένα πράμα.

Εχω ήδη εισηγηθεί στον Λευτέρη (και η αίτησίς μου έχει γίνει δεχτή) την απευθείας εκλογή του ως τρίτο στο Ψηφοδέλτιο επικρατείας.
Πρώτος στη λίστα έχω σίγουρες πληροφορίες ότι είναι ο Ρουσσόπουλος και δεύτερη η γυναίκα του.
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
ο ίσιος παίζει πλέον σε άλλη κατηγορία.
Είναι κάτι σαν Δεξιός παρά τη Δεξιά........  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
Σαν τοτέμ ένα πράμα.

Εχω ήδη εισηγηθεί στον Λευτέρη (και η αίτησίς μου έχει γίνει δεχτή) την απευθείας εκλογή του ως τρίτο στο Ψηφοδέλτιο επικρατείας.
Πρώτος στη λίστα έχω σίγουρες πληροφορίες ότι είναι ο Ρουσσόπουλος και δεύτερη η γυναίκα του.
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
τη μαρα στα 4ρα πος την κοβις???
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom