Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Στα λόγια μου έρχεσαι...τα πρόσωπα αλλάζουν!Εκτός αν ο Γιωργάκης έπεσε με αλεξίπτωτο προχθες στην Ελλάδα και δεν τον έχουμε φάει στην μάπα τόσα χρόνια ως βουλευτή ή υπουργό ή αρχηγό του Πασόκ!!!!
ρε φίλε δεν έχω διάθεση να αντιδικήσω μαζί σου ούτε να σε προσβάλλω. Υπάρχουν όμως ορισμένοι στοιχειώδεις κανόνες της κοινής λογικής..........
Σωστό αυτό που λες αλλά δεν απαντά σε αυτό που λέω εγώ....
Πάμε πάλι με ποδοσφαιρικό παράδειγμα.........
Εχεις 2 παίκτες στην ίδια ομάδα... Ο ένας είναι όλη τη σεζόν βασικός Σέντερ φορ και ο άλλος έπαιζε κάποτε κεντρικό χαφ και τώρα είναι στον πάγκο....
Εάν με ρωτούσαν ποιόν απ τους δύο θεωρώ καταλληλότερο για σέντερ φορ δεν θα απαντούσα. Θα έριχνα καρπαζά... Την κατάλαβες τώρα τη διαφορά;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
1. Εσύ ποιον πιστέυεις; Τα στοιχεία ή τον Αλογοσκούφη; Δεν είπα πως οι αγώνες δεν είχαν κόστος. Είπα πως κάναμε τους αγώνες και ταυτόχρονα μειώναμε το χρέος...

2. Απάντηση: όσο σοσιαλιστές είναι οι Γάλλοι, Γερμανοί, Ιταλοί και Ισπανοί σοασιαλιστές.
Και τώρα ερώτηση: εσύ μπορείς να μου βρεις στην Ευρώπη ένα κόμμα "ομοϊδεάτη" του ΣΥΡΙΖΑ;

1. Αγώνες; Μείωση χρέους;      :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

2. Για ποιους Ιταλούς σοσιαλιστές μιλάς; Γι αυτούς που είχαν αρχηγό τον Μπετίνο Κράξι πού πέθανε στη φυλακή καταδικασμένος ως μαφιόζος;
Όσο για το ερώτημα αν όντως θέλετε να ανατρέψετε τον καπιταλισμό, μου απάντησες τελικά.
Και όσο για τα "αδελφά" κόμματα του ΣΥΡΙΖΑ, ψάξε στη λίστα των κομμάτων που συμμετείχαν στη διαδήλωση της Γένοβας του 2001. θα τα βρεις όλα.
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
2. Πότε έκανε αντιπολίτευση δηλαδή το ΠΑΣΟΚ (και μάλιστα "στα όρια του λαϊκισμού") και δεν το πήρε κανένας χαμπάρι; Στις κινητοποιήσεις για το ασφαλιστικό π.χ., όταν ο Μαγγίνας επανέφερε με άλλη μορφή το "σοσιαλιστικότατο" νόμο του Γιαννίτση; Ή μήπως όταν ο Γιωργάκης χτυπούσε (πειστικότατα, δεν μπορώ να πω :) ) το χέρι του στη Βουλή και έλεγε "φτάνει πια";

Σωστά, ξέχασα πως εν έτει 2008 για σένα αντιπολίτευση είναι αποκλειστικά και μόνο οι διαδηλώσεις.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
ρε φίλε δεν έχω διάθεση να αντιδικήσω μαζί σου ούτε να σε προσβάλλω. Υπάρχουν όμως ορισμένοι στοιχειώδεις κανόνες της κοινής λογικής..........
Σωστό αυτό που λες αλλά δεν απαντά σε αυτό που λέω εγώ....
Πάμε πάλι με ποδοσφαιρικό παράδειγμα.........
Εχεις 2 παίκτες στην ίδια ομάδα... Ο ένας είναι όλη τη σεζόν βασικός Σέντερ φορ και ο άλλος έπαιζε κάποτε κεντρικό χαφ και τώρα είναι στον πάγκο....
Εάν με ρωτούσαν ποιόν απ τους δύο θεωρώ καταλληλότερο για σέντερ φορ δεν θα απαντούσα. Θα έριχνα καρπαζά... Την κατάλαβες τώρα τη διαφορά;

Θα έκανες όμως κάποιον απο τους δύο σημαία της ομάδας σου;
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.523
Κριτικές
61
Like
42.893
Πόντοι
22.785
Χωρις να θελω να προσβαλω κανεναν απο τους συναγωνιστες εδω μεσα
δεν υπαρχη λογος να χαλαται σκεψεις για τον οποιοδηποτε μαλακα
κυβερναη η θα κυβερνηση την ελλαδα.
Ειναι ανωφελο να καταναλωνουμε εστω και την μικροτερη σκεψη για
τους ενιοτε αλητες.
Ασχοληθητε με τα πλασματα που μας περιβαλουνε..........
Ρηχτε τα ΤΩΡΑ.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Σωστά, ξέχασα πως εν έτει 2008 για σένα αντιπολίτευση είναι αποκλειστικά και μόνο οι διαδηλώσεις.

Τι είναι;
Τα "τσάι πάρτυ" στις κλαδικές μήπως;
Και -λες οτι- είσαι και σοσιαλιστής, τρομάρα σου.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
ρε φίλε δεν έχω διάθεση να αντιδικήσω μαζί σου ούτε να σε προσβάλλω. Υπάρχουν όμως ορισμένοι στοιχειώδεις κανόνες της κοινής λογικής..........
Σωστό αυτό που λες αλλά δεν απαντά σε αυτό που λέω εγώ....
Πάμε πάλι με ποδοσφαιρικό παράδειγμα.........
Εχεις 2 παίκτες στην ίδια ομάδα... Ο ένας είναι όλη τη σεζόν βασικός Σέντερ φορ και ο άλλος έπαιζε κάποτε κεντρικό χαφ και τώρα είναι στον πάγκο....
Εάν με ρωτούσαν ποιόν απ τους δύο θεωρώ καταλληλότερο για σέντερ φορ δεν θα απαντούσα. Θα έριχνα καρπαζά... Την κατάλαβες τώρα τη διαφορά;
Μάλλον δεν μπορείς να καταλάβεις αυτό που λέω!!!!!!!!!!
Θα σου έκανε τρομερή εντύπωση αν την τωρινή φοροεπιδρομή την έκανε το Πασόκ?
Θα έπεφτες από τα σύννεφα αν το σκάνδαλο του χρηματιστηρίου είχε γίνει επί Ν.Δ.?
Ασε μας μωρέ με τα λαμόγια...ξεκολάτε! :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Μάλλον δεν μπορείς να καταλάβεις αυτό που λέω!!!!!!!!!!
Θα σου έκανε τρομερή εντύπωση αν την τωρινή φοροεπιδρομή την έκανε το Πασόκ?
Θα έπεφτες από τα σύννεφα αν το σκάνδαλο του χρηματιστηρίου είχε γίνει επί Ν.Δ.?
Ασε μας μωρέ με τα λαμόγια...ξεκολάτε! :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

Σωστός, γατόπαρδε.        :)
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Όσο για το ερώτημα αν όντως θέλετε να ανατρέψετε τον καπιταλισμό, μου απάντησες τελικά.
Και όσο για τα "αδελφά" κόμματα του ΣΥΡΙΖΑ, ψάξε στη λίστα των κομμάτων που συμμετείχαν στη διαδήλωση της Γένοβας του 2001. θα τα βρεις όλα.

Φίλε μου, δεν ξέρω τι θέλει το ΠΑΣΟΚ, δεν το εκπροσωπώ.
Θα σου απαντήσω προσωπικά:
Όχι αγόρι, προφανώς δεν θέλω να ανατρέψω τον καπιταλισμό (νομίζω πως ούτε στο ΠΑΣΟΚ θέλουν).Οι τελευταίοι που το προσπάθησαν στον καπιταλισμό βρέθηκαν πάλι, πιο άγριο και 50 χρόνια πίσω...

Θέλω μια καλύτερη και πιο ανθρώπινη διαχείριση του καπιταλισμού. Επιτρέπεται;


Αλήθεια ρε, ο Σύριζα θέλει να ανατρέψει τον καπιταλισμό???  :headbang: :headbang: :headbang:
Τρέμε καπιταλισμέ, έρχεται ο τσίπρας να σε ανατρέψει.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Φίλε μου, δεν ξέρω τι θέλει το ΠΑΣΟΚ, δεν το εκπροσωπώ.
Θα σου απαντήσω προσωπικά:
Όχι αγόρι, προφανώς δεν θέλω να ανατρέψω τον καπιταλισμό (νομίζω πως ούτε στο ΠΑΣΟΚ θέλουν).Οι τελευταίοι που το προσπάθησαν στον καπιταλισμό βρέθηκαν πάλι, πιο άγριο και 50 χρόνια πίσω...

Θέλω μια καλύτερη και πιο ανθρώπινη διαχείριση του καπιταλισμού. Επιτρέπεται;


Αλήθεια ρε, ο Σύριζα θέλει να ανατρέψει τον καπιταλισμό???  :headbang: :headbang: :headbang:
Τρέμε καπιταλισμέ, έρχεται ο τσίπρας να σε ανατρέψει.

Ε τότε ΒΓΑΛΕ απο τον τίτλο σου την ΨΕΥΔΕΠΙΓΡΑΦΗ ταμπέλα του σοσιαλιστή τότε, εφόσον δεν είσαι τοιούτος.
Και σταμάτα τις ειρωνείες για όσους επιμένουν να εννοούν αυτό που απο την ίδρυσή τους εκφράζουν.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Θα έκανες όμως κάποιον απο τους δύο σημαία της ομάδας σου;
άλλο αυτό.
Με τη λογική μου όμως φαντάζομαι πώς συμφωνείς....
Μπορείς κάλλιστα να απορρίπτεις 2 ανθρώπους, αλλά είναι τελείως ηλίθιο να μου λες ότι τους απορρίπτεις επειδή τους βλέπεις ίδιους....
Μπορεί όντως να είναι απορριπτέοι αλλά ο λόγος απόρριψης που θέτεις είναι παντελώς ηλίθιος και μηδενιστικός.
Αντίστοιχος με την προσαρτημένη φωτό....
 

Συνημμένα

  • BlondsMath (1).gif
    BlondsMath (1).gif
    3,1 KB · Εμφανίσεις: 12

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
ρε φίλε δεν έχω διάθεση να αντιδικήσω μαζί σου ούτε να σε προσβάλλω. Υπάρχουν όμως ορισμένοι στοιχειώδεις κανόνες της κοινής λογικής..........
Σωστό αυτό που λες αλλά δεν απαντά σε αυτό που λέω εγώ....
Πάμε πάλι με ποδοσφαιρικό παράδειγμα.........
Εχεις 2 παίκτες στην ίδια ομάδα... Ο ένας είναι όλη τη σεζόν βασικός Σέντερ φορ και ο άλλος έπαιζε κάποτε κεντρικό χαφ και τώρα είναι στον πάγκο....
Εάν με ρωτούσαν ποιόν απ τους δύο θεωρώ καταλληλότερο για σέντερ φορ δεν θα απαντούσα. Θα έριχνα καρπαζά... Την κατάλαβες τώρα τη διαφορά;
Όρεξη έχεις πάλι...
Ρε καραμήτρο, σαν απλός φίλαθλος δεν μπορείς να ξέρεις τι σκατά κάνει ο αναπληρωματικός στις προπονήσεις του κλπ κλπ.
Σαν προπονητής όμως?????? Οεο

Στο θέμα μας λοιπόν. Και οι δυο δείχνουν οτι δεν μπορούν να διαχειριστούν τα εσωτερικά του κόμματος τους.
Τόόόόόόόόόόόόόόόόόσο πολύ διαφορετικός περιμένεις να βγεί ο Γιώργης απο τον Κωστή??? Παπάρια μέντολες
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Τι είναι;
Τα "τσάι πάρτυ" στις κλαδικές μήπως;
Και -λες οτι- είσαι και σοσιαλιστής, τρομάρα σου.

Και εγώ ο μαλάκας που νόμιζα πως ο σοσιαλισμός θα έλθει δια της πειθούς...

ΥΓ: συνεχίζεις να προσβάλλεις αναφερόμενος σε κλαδικές τις οποίες απεχθάνομαι. Δείχνεις το ποιόν σου. Όποιος φήφισε ΠΑΣΟΚ είναι για σένα οπαδός των κλαδικών. Εύγε...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
άλλο αυτό.
Με τη λογική μου όμως φαντάζομαι πώς συμφωνείς....
Μπορείς κάλλιστα να απορρίπτεις 2 ανθρώπους, αλλά είναι τελείως ηλίθιο να μου λες ότι τους απορρίπτεις επειδή τους βλέπεις ίδιους....
Μπορεί όντως να είναι απορριπτέοι αλλά ο λόγος απόρριψης που θέτεις είναι παντελώς ηλίθιος και μηδενιστικός.
Αντίστοιχος με την προσαρτημένη φωτό....

Απο τη σκοπιά του απλού πολίτη που τρώει το κλύσμα ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ, ναι, μου φαίνονται ίδιοι.
Είναι σαν να μου λες στον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο αν θέλω να πεθάνω απο σφαίρα Σοβιετικού , Ναζί ή Εγγλέζου.
Πειράζει που πριν απ όλα δεν θέλω να πεθάνω;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟΥ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥ.
Αυτό ούτε στην Σοβιετία και την Ουγκάντα δεν έχουν συμβεί.

Εγώ πάλι ντρέπομαι να μου λένε τις ειδήσεις ο πρετεντέρης και η Τρέμη και να θεωρούν εαυτούς αντικειμενικούς και ποιοτικούς...
Γούστα είναι αυτά...

Α..Και η γυναίκα του Μπλερ (γνωστό ίνδαλμα των απανταχού κεντροαριστέρών..Επίσης γνωστός με τα προσωνύμια Σφάχτης του Βελιγραδίου, Κατακτητής της Βασόρα και Πολιορκητής της Βαγδάτης και κατά πολλούς νόθο πολιτικό τέκνο της λαίδης Θάτσερ), ασκούσε κανονικότατα δικηγορία κατά τη διάρκεια της θητείας του Τόνι αλλά δεν είναι κανέναν να λέει "πώς θα βγάλει ο δικαστής αντικειμενική απόφαση με δικηγόρο τη γυναίκα του πρωθυπουργού"...

Στην τελική μη βλέπεις Μάρα ρε φίλε..Ελεύθερη χώρα είμαστε (περίπου)

Πάντως, αν θέλεις να μικήσουμε για ντροπές υπουργικών και πρωθυπουργικών συζύγων, θα σου πω μονάχα ένα όνομα και τέλος: ΜΙΜΗ.

Όποια πρόοδος σημειώθηκε στην Ελλάδα (με χίλια άλλα στραβά) ήταν έργο του ΠΑΣΟΚ. Ο Μητσοτάκης και ο Κωστάκης ο Β’ δεν άφησαν τίποτα πίσω τους.
Το ΠΑΣΟΚ είναι ένα κόμμα που μέσα στη μαλακία του κάτι έκανε. Χαίρομαι που χρησιμοποιώ τα ΚΕΠ, το μετρό και την Αττική Οδό. Χαίρομαι που η Αθήνα του σήμερα δεν έχει καμία σχέση με την τριτοκοσμική Αθήνα του 1996. Που δεν ντρέπομαι πια όταν έχω να υποδεχτώ έναν ξένο φίλο μου στο αεροδρόμιο (το θυμάστε το Ελληνικό;).
Φαγώθηκαν λεφτά; Στ’@@ μου. Λεφτά πάντα τρώγονται, τρώγονται και τώρα με μηδενική παραγωγή έργου.
Εγώ ξέρω πως από το 2004 και ύστερα δεν έγινε τίποτα.

Καλά, κόψε κάτι...Κυρίως κόψε τον πρετεντέρη...Κουφαίνει και τυφλώνει...
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Nα μερικές προτάσεις για να πάει καλυτέρα η χώρα.Άσχετο με το πιος θα είναι κυβέρνηση
 

Συνημμένα

  • alogo.jpg
    alogo.jpg
    89,7 KB · Εμφανίσεις: 18

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Και εγώ ο μαλάκας που νόμιζα πως ο σοσιαλισμός θα έλθει δια της πειθούς...

ΥΓ: συνεχίζεις να προσβάλλεις αναφερόμενος σε κλαδικές τις οποίες απεχθάνομαι. Δείχνεις το ποιόν σου. Όποιος φήφισε ΠΑΣΟΚ είναι για σένα οπαδός των κλαδικών. Εύγε...

1. Τι σημαίνει πολιτικά "πειθώ"; Και προς τι η απέχθεια για τις κινητοποιήσεις;

2. Το οτι εσύ απεχθάνεσαι -όπως λες- τις κλαδικές, δεν σημαίνει και οτι δεν απετέλεσαν συστατικότατο στοιχείο της ιστορίας του ΠΑΣΟΚ. (Όπως και κέντρα "σοσιαλιστικού" ρουσφετιού). Κάνω κάπου λάθος;
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Ε τότε ΒΓΑΛΕ απο τον τίτλο σου την ΨΕΥΔΕΠΙΓΡΑΦΗ ταμπέλα του σοσιαλιστή τότε, εφόσον δεν είσαι τοιούτος.
Και σταμάτα τις ειρωνείες για όσους επιμένουν να εννοούν αυτό που απο την ίδρυσή τους εκφράζουν.

Είσαι τόσο πορωμένος που:
1) Συνεχίζεις να απευθύνεσαι σε μένα σαν να είμαι εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ. Δεν μπορείς να αντιληφθείς πως δεν είμαι καν οπαδός του, απλώς ψηφοφόρος... Αυτή η έννοια δεν υπάρχει στο σύμπαν σου;;
2) Μου χρεώνεις "ΨΕΥΔΕΠΙΓΡΑΦΗ ταμπέλα σοσιαλιστή". Όχι φίλε μου, δεν νιώθω σοσιαλιστής διότι δεν ξέρω το νόημα της λέξης και ποτέ δεν χρησιμοποίησα τέτοια ταμπέλα.
Κεντροαριστερός δήλωσα, άντε σοσιαλδημοκράτης για να σε βοηθήσω. Θυμάσαι, Ούλοφ Πάλμε κλπ, η καλύτερη δυνατή εκδοχή του καπισταλισμού. Τα άλλα απλώς δεν υπάρχουν.
Λίγο κολύριο για τις τσίμπλες στα μάτια θα βοηθήσει...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Είσαι τόσο πορωμένος που:
1) Συνεχίζεις να απευθύνεσαι σε μένα σαν να είμαι εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ. Δεν μπορείς να αντιληφθείς πως δεν είμαι καν οπαδός του, απλώς ψηφοφόρος... Αυτή η έννοια δεν υπάρχει στο σύμπαν σου;;
2) Μου χρεώνεις "ΨΕΥΔΕΠΙΓΡΑΦΗ ταμπέλα σοσιαλιστή". Όχι φίλε μου, δεν νιώθω σοσιαλιστής διότι δεν ξέρω το νόημα της λέξης και ποτέ δεν χρησιμοποίησα τέτοια ταμπέλα.
Κεντροαριστερός δήλωσα, άντε σοσιαλδημοκράτης για να σε βοηθήσω. Θυμάσαι, Ούλοφ Πάλμε κλπ, η καλύτερη δυνατή εκδοχή του καπισταλισμού. Τα άλλα απλώς δεν υπάρχουν.
Λίγο κολύριο για τις τσίμπλες στα μάτια θα βοηθήσει...

Τότε πως καταδέχεσαι να ψηφίζεις ένα κόμμα που ΨΕΥΔΕΤΑΙ ακόμα και διά του τίτλου του;
Ή μήπως τα κάδρα με τον Μαρξ τα έχουν αποκαθηλώσει στις κλαδικές; (Ναι, μου το είπες οτι δεν είσαι μέλος, μην μου ξαναααπαντήσεις σ' αυτό)
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Το ποιό ανησυχητικό από αυτά που διαβάζω είναι ότι χρησιμοποιούνται χαρακτηρισμοί όπως ''σοσιαλιστής'', ''δεξιός'', ''κομμουνιστής'' κλπ. Είμαστε στο έτος 2008 και έχουμε πολλά και σοβαρά προβλήματα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom