Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Φίλε bodos, συμφωνούμε απόλυτα. Μα βλέπεις ότι όλο το σύστημα προπαγάνδας της παρούσης κυβέρνησης, ωθεί τα πράγματα προς την κατεύθυνση του ότι ''όλοι μαζί φταίνε'' και ότι ''όλοι ίδιοι είναι'', γιατί αυτό ακριβώς είναι εκείνο το οποίο τους συμφέρει. Εάν φταίνε όλοι μαζί, αποσπάται η προσοχή του κόσμου από αυτούς οι οποίοι κυβερνάνε και έχουν την ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ευθύνη της άσκησης της κυβερνητικής πολιτικής. Η αντιπολίτευση απλά ασκεί κριτική στην υπεύθυνη κυβέρνηση, δεν έχει καμία αρμοδιότητα άσκησης κυβερνητικής πολιτικής. Ούτε έχουμε συγκυβέρνηση των 2 μεγάλων κομμάτων. Δείγμα των καιρών είναι και τα εξής:
1)Βαθμολογείται στις δημοσκοπήσεις η αξιωματική αντιπολίτευση. Και ερωτώ:ποιος μπορεί να είναι ευχαριστημένος από την αξιωματική αντιπολίτευση; όσοι υποστηρίζουν την κυβέρνηση, δεν μπορούν να είναι. Όσοι την αριστερά, σαφώς και όχι, διότι το ΠΑΣΟΚ είναι το πρόβλημά τους και όχι η ΝΔ. Όσοι υποστηρίζουν ΠΑΣΟΚ, ομοίως δεν μπορούν να είναι, γιατί αυτό που θέλουν είναι να πέσει η κυβέρνηση, και όχι να λέει ωραία λόγια και κριτική η αντιπολίτευση. Επομένως, Μαζεύεται ένα 90% δυσαρεστημένων από την αντιπολίτευση, και σου λέει χάλια το ΠΑΣΟΚ....
2)Ακούω ότι το ΠΑΣΟΚ δεν πάει καλά διότι δεν έχει θέσεις. Μήπως είχε θέσεις ο κ. Καραμανλής όταν ήταν στην αντιπολίτευση; σαν εισαγγελέας μιλούσε. Και όταν διατυπώσει κάποιες θέσεις το ΠΑΣΟΚ, επί πεπραγμένων της Κυβέρνησης, όλοι ασχολούνται με την κριτική των θέσεων του ΠΑΣΟΚ και όχι με όσα πράττει η Κυβέρνηση.
Αν μη τι άλλο οι κυβερνώντες κάνουν καταπληκτική προπαγάνδα....

πες τα γαμώ τη χαιβάνια μου γαμώ.....
Καμμένοι..... Κρίνετε το έργο της αντιπολίτευσης....
Δείξε μου ρε μαλάκα τα νομοσχέδια που υπέγραψε.....

Αλλά εάν η αντιπολίτευση κάνει έργο (που για μένα η μόνη πράξη είναι η κατάληψη της Βουλής για να μην υπογραφεί λχ. ένα κατάπτυστο νομοσχέδιο) θα μιλάνε μετά για κατάλυση της δημοκρατίας....
Αει σιχτίρ.
Μπετόβλακες......
 

larousse

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.263
Κριτικές
1
Like
227
Πόντοι
36
την επιχειρηση απο τον πατερα σου την πηρες μπαγασα και εγω νομιζα οτι εισαι αυτοδημιουργητος............
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
Σε εισηγμένη ΔΕΚΟ, σε εξαιρετικά υψηλή και demanding θέση, συνάντησα πρώην συνφοιτητή μου από το Πολυτεχνείο. Ο τυπος πέρασε 12 χρόνια πίσω από το γκισέ της παράταξης του, πήρε πτυχείο χωρίς να παρακολουθήσει κανένα μάθημα και έκανε στρατό στη φρουρά του πολιτικού του προστάτη. Ταυτόχρονα συμμετείχε σε καμιά 10αρία επιτροπές (με αμοιβή) και στα προσεχή του σχέδια είναι να πολιτευτεί στην ιδιαίτερη πατρίδα του (στην οποία έχει αρχίσει από τη θέση που βρίσκεται να πριμοδοτεί επιλεκτικά).

Εκεί - και τότε- κατάλαβα ότι είμαστε χαμένοι. Μου ήρθε σκοτοδίνη. Τα απομεινάρια του συστήματος των αξιών (των σχετιζόμενων με την πατριωτκή φιλοτιμία)κατέρευσαν. Τη επόμενη μέρα, άνοιξα 2 υπεράκτιες και πήγα σε ειδικό φοροτεχνικό. Και υποσχέθηκα ότι θα κάνω ότι περνάει - νόμιμα- από το χέρι μου ώστε να μη χρηματοδοτίσω εγώ με τους φόρους μου το επόμενο κομματικό ρεμάλι.

ΥΓ. Άσχετο: ΚΚΕ που το γύρισε σε ΠΑΣΟΚ ήταν ο κύριος. Όχι ότι αυτό λέει κάτι βεβαια.
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
199
Πόντοι
5.775
΅
Είναι γνωστό τοις πάσι ότι το πρόβλημα της Αριστεράς είναι το ΠΑΣΟΚ κι όχι η ΝΔ, για το λόγο ότι ΠΑΣΟΚ και Αριστερά στην ουσία απευθύνονται ουσιαστικά στην ίδια δεξαμενή ψηφοφόρων.

Εννοείται.

Για τον ίδιο λόγο που οι τίμιες πλην σκυλομούρες και αγάμητες γκόμενες δεν τα έχουν με τους άντρες, αλλά με τις μπάνικες, ξέκωλες γκόμενες.

Και, αν κρίνει κανείς από τον λόγο των εκπροσωπούντων την "πτωχή, πλην τιμία" αριστερά στο φόρουμ, διαπνέονται από την ίδια φαρμακερή γεροντοκορίαση...
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
την επιχειρηση απο τον πατερα σου την πηρες μπαγασα και εγω νομιζα οτι εισαι αυτοδημιουργητος............
οπος και ο Κοστακις,ο Γογακις,ο Κιριακος και η Ντορα....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
κολιτε αυτο που δε καταλαβενω ινε γιατι πρεπι η προθιποργια στιν ελαδα να πιγενι σινιθος σε Μιτσο.καραμαλη,παπαντρεου τι ινε επιχιριση αποφραξεων σα τι δικη μου απο πατερα σε γιο!!!!!!!!!
ο καραμαλης ο ανιψος απο το κιριακο φενετε αιτος με πεταλα
ρε εγώ μαζί σου είμαι... Αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.... Για να αποφασίσεις ποιός σου κάνει πρέπει πρώτα να μάθεις να κοιτάε ψηλά. Να διαλέγεις από το δέντρο καρπό...
όχι από τα σάπια που πέφτουν καταγής.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Εννοείται.

Για τον ίδιο λόγο που οι τίμιες πλην σκυλομούρες και αγάμητες γκόμενες δεν τα έχουν με τους άντρες, αλλά με τις μπάνικες, ξέκωλες γκόμενες.

Και, αν κρίνει κανείς από τον λόγο των εκπροσωπούντων την "πτωχή, πλην τιμία" αριστερά στο φόρουμ, διαπνέονται από την ίδια φαρμακερή γεροντοκορίαση...

Πρωτότυπη αντίληψη:
Οτι το ΠΑΣΟΚ είναι η μπάνικη, ξέκωλη γκόμενα.
Σε λίγο θα μας πείτε οτι είναι και η Τζούλια της Αλκαμένους!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
κολιτε αυτο που δε καταλαβενω ινε γιατι πρεπι η προθιποργια στιν ελαδα να πιγενι σινιθος σε Μιτσο.καραμαλη,παπαντρεου τι ινε επιχιριση αποφραξεων σα τι δικη μου απο πατερα σε γιο!!!!!!!!!
ο καραμαλης ο ανιψος απο το κιριακο φενετε αιτος με πεταλα
Βρήκες άλλη μια τεράστια διαφορά μεταξύ των δύο κομμάτων...την κληρονομικότητα! :grin:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Πρωτότυπη αντίληψη:
Οτι το ΠΑΣΟΚ είναι η μπάνικη, ξέκωλη γκόμενα.
Σε λίγο θα μας πείτε οτι είναι και η Τζούλια της Αλκαμένους!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
εάν πάντως ήταν η Τζούλια Αλεξανδράτου εγώ θα το ψήφιζα ΔΑ ΓΚΩ ΤΟ!!!!!!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Βρήκες άλλη μια τεράστια διαφορά μεταξύ των δύο κομμάτων...την κληρονομικότητα! :grin:
θες να μετρήσουμε τους κληρονόμους του ΠΑΣΟΚ και τους κληρονόμους της νου δου;
ή και εδώ για σένα εφαρμόζεται η λογική τι 30, τι 40, τι 50;
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
θες να μετρήσουμε τους κληρονόμους του ΠΑΣΟΚ και τους κληρονόμους της νου δου;
ή και εδώ για σένα εφαρμόζεται η λογική τι 30, τι 40, τι 50;
Το αν είναι 2 στο ένα κόμμα και 4 στο άλλο είναι η σημαντική διαφορά για εσένα?
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Για να είμαι ειλικρινής δεν την αντιλαμβάνομαι...
Αν πχ ήμουν άγγλος πολίτης και κατέφευγα στα Δικαστήρια και ο αντίδικος είχε δικηγόρο τη Σέρι Μπλερ, θα ένιωθα άβολα διότι θα φοβόμουν ότι ο δικαστής μπορεί να μην κρίνει αντικειμενικά είτε φοβούμενος αντίποινα είτε ζητώντας εύνοια και βέβαια δεν θα μπορούσα να αλλάξω δικαστή...

Η παρατήρησή πηγάζει από την εμπειρία της Βαλκανικής πραγματικότητας της Ελλάδας. Στη Βρετανία, κανένας δεν φοβάται κάτι τέτοιο. Αλλιώς θα είχε γίνει θέμα, να είσαι βέβαιος.
Σου θυμίζω πως ο Πρέσκοτ, υπουργός του Μπλερ (ο τυφλός) παραιτήθηκε, άκουσον-άκουσον, διότι πίεσε την αρμόδια υπηρεσία να βγάλει γρηγορότερα άδεια στην παραδουλεύτρα της φίλης του!! Όχι παράνομη άδεια, απλώς πιο γρήγορα. Και αναγκάστηκε σε παραίτηση! Δηλαδή για ανθυποπταίσμα με βάση τα ελληνικά χούγια...

Εγώ πάλι δεν τον έχω κόψει τελείως- ρίχνω κλεφτές ματιές στις ειδήσεις του μέγκα και διαβάζω που και που τα άρθρα στο Βήμα..
Βλέπεις, αυτός και μερικοί άλλοι- άλλες ήταν το τέλειο παραισθησιογόνο μέχρι το 2004...Όλα πήγαιναν σκατά και εσύ νόμιζες ότι ζούσες στην Ελβετία...
Εγώ δεν το νόμιζα, ελπίζω ούτε και εσύ. Ήξερα πως είμαστε ακόμη πολύ, μα πάρα πολύ Βαλκάνια. Απλώς νόμιζα επίσης πως είχαμε κάνει μερικά δειλά βηματάκια αποβαλκανοποίησης...
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
199
Πόντοι
5.775
Πρωτότυπη αντίληψη:
Οτι το ΠΑΣΟΚ είναι η μπάνικη, ξέκωλη γκόμενα.
Σε λίγο θα μας πείτε οτι είναι και η Τζούλια της Αλκαμένους!

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Για μπάνικη, δεν ξέρω.

Ξέκωλη είναι σίγουρα!

Υ.Γ.: Ο μη σχολιασμός της φαρμακερής γεροντοκορίασης, να υποθέσω ότι σημαίνει σιωπηρή αποδοχή;;;

Υ.Γ.2: Γκερέκου, ασύλληπτο milf.
 

Siegf

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.177
Like
0
Πόντοι
16
Για μπάνικη, δεν ξέρω.

Ξέκωλη είναι σίγουρα!

Υ.Γ.: Ο μη σχολιασμός της φαρμακερής γεροντοκορίασης, να υποθέσω ότι σημαίνει σιωπηρή αποδοχή;;;

Υ.Γ.2: Γκερέκου, ασύλληπτο milf.

Καϊλή και ξερό ψωμί ρε παιδιά.

Άντε και το Μιλενάκι, αν και το έχει καβατζώσει ο ανεπιθύμητος.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Το αν είναι 2 στο ένα κόμμα και 4 στο άλλο είναι η σημαντική διαφορά για εσένα?
εάν είναι 2 στο ένα και 50 στο άλλο ναι....
Στο μεν ένα είναι μια περίπτωση, στο άλλο ο κανόνας....
Για πάμε.....

Μητσοτάκης χ 3
Βαρβιτσιώτης χ 2
Καραμανλής χ 3
Κεφαλογιάννης χ 3
αυτούς για αρχή....
Εχει και αλλους πολλούς μη πρωτοκλασσάτους...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom