Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Άντε καληνύχτα.Και δεν πειράζει αν έχασες τότε λεφτά,θα σε σώσει ο Καραμανλής που θα σε απεγκλωβίσει.Θα αγοράζει μαζικά στην υψηλότερη τιμή Βιοσώλ  :2funny:
Πες μας πριν πέσεις για ύπνο και γι αυτούς που με τις κομπίνες των υπαλλήλων του ΠΑΣΟΚ παρουσίαζαν ΤΖΙΡΟ πλασματικό ΕΩΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑΠΛΑΣΙΟ......... Η ΒΙΟΣΩΛ ΟΤΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΕΡΔΗ ΔΙΣ ΤΟΣΟ ΑΞΙΖΕΙ Η ΜΕΤΟΧΗ ΤΗΣ. ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΟΝΙΚΑ, την ΕΙΚΟΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΕ.... Και δεν ήμουνα εγώ ούτε κανένας μαλάκας που πήρε μετοχές από εταιρείες με εικονικές πωλήσεις και εισαγωγές....
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ........

 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Μια τελευταία απάντηση και κλείνω...

Άλλαξε κάτι στην οικονομία της χώρας τότε;Ανέβηκε ο πληθωρισμός;Τα επιτόκια;Υπήρξε αστάθεια στην κυβέρνηση;Έκλεισε καμιά μεγάλη επιχείρηση τύπου τράπεζας,επενδυτικής,ή βαριας βιομηχανίας;Έγινε θερμό επεισόδιο στο Αιγαίο;Ότι έπεσε το ΧΑΑ οφείλεται κυρίως στους χαζοεπενδυτές που αγόραζαν χωρίς κρίση σαπόχαρτα τύπου μεταλοπλαστικής Αγρινίου,Γκάλη,και πλαστικά κρήτης κλπ.Αυτές οι μετοχές ήταν υπερτιμημένες,και συνέχιζαν να τις αγοράζουν.Πολλοί αγόρασαν τσάμπα μετοχές που οι άλλοι πούλαγαν με -200%...Από καλές εταιρείες,έξυπνοι που είχαν ρευστό.Διότι οι βλάκες,δεν ρευστοποιούσαν τα λογιστικά κέρδη τους.Τα άφηναν να αυγατίσουν.
Άντε καληνύχτα.Και δεν πειράζει αν έχασες τότε λεφτά,θα σε σώσει ο Καραμανλής που θα σε απεγκλωβίσει.Θα αγοράζει μαζικά στην υψηλότερη τιμή Βιοσώλ  :2funny:

Μια απάντηση για να σε περιμένει όταν ξαναμπείς:

α) Δεν έπαιξα χρηματιστήριο- εκτός του ότι στο χαμό ήμουν 21-22 ετών, φαινόταν από μακρυά ότι μια χώρα που δεν παράγει ούτε πινέζες και που ο σημαντικότερος εργοδότης είναι το κράτος, δεν μπορεί να έχει ακμάζον χρηματιστήριο...Και ας έλεγαν οι υπουργοί, οι κυβερνητικοί παράγοντες και λοιπές δημοκρατικές προοδευτικές δυνάμεις υπό το σιγοντάρισμα των φίλιων ΜΜΕ "παίχτε άφοβα"...Μα σοσιαλιστές άνθρωποι να παριστάνουν τον Γκόρντον Γκέκο;

β) Πόσα είπαμε ότι βγάζεις σήμερα; Ποοοοοοοόσα;
Μπου χα χα χα χα χα χα!
Μα ούτε ένα αξιόπιστο παπαγαλάκι από την κλαδική;
 

aris13

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
το  αλογακι  μου  τρωει  μονα  σανο και αχυρα τα  οποια  και  εισαγω  ,εχω  και αποθεμα  στην αποθηκη αν  ειναι  :headbang: :headbang:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Μια απάντηση για να σε περιμένει όταν ξαναμπείς:

α) Δεν έπαιξα χρηματιστήριο- εκτός του ότι στο χαμό ήμουν 21-22 ετών, φαινόταν από μακρυά ότι μια χώρα που δεν παράγει ούτε πινέζες και που ο σημαντικότερος εργοδότης είναι το κράτος, δεν μπορεί να έχει ακμάζον χρηματιστήριο...Και ας έλεγαν οι υπουργοί, οι κυβερνητικοί παράγοντες και λοιπές δημοκρατικές προοδευτικές δυνάμεις υπό το σιγοντάρισμα των φίλιων ΜΜΕ "παίχτε άφοβα"...Μα σοσιαλιστές άνθρωποι να παριστάνουν τον Γκόρντον Γκέκο;

β) Πόσα είπαμε ότι βγάζεις σήμερα; Ποοοοοοοόσα;
Μπου χα χα χα χα χα χα!
Μα ούτε ένα αξιόπιστο παπαγαλάκι από την κλαδική;

ίσιε μην ποστάρεις άλλο γιατί στο τέλος θα με αναγκάζει να ψηφίσω ξανά :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: Νου Δου...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
το  αλογακι  μου  τρωει  μονα  σανο και αχυρα τα  οποια  και  εισαγω  ,εχω  και αποθεμα  στην αποθηκη αν  ειναι  :headbang: :headbang:
ο μπαμπάς τα εισάγει από την ιταλία;
και το άλογο;
γιόμισε μπάσταρδα με καγιέν το κολωνάκι ε και ρίχνεις λιγότερα μουνιά....
Χούι ρε.... Καμμένοι.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
ΕΤΣΙ είναι!

Επειδή έχει τύχει να μείνω στην Αμερική για μεγάλο χρονικό διάστημα, θα φέρω σαν παράδειγμα την εκεί υπηρεσία ελέγχου, την περίφημη IRS... ΔΕΝ ΔΙΑΝΟΕΙΣΑΙ να μην δηλώσεις την αλήθεια... αλλά είναι θέμα νοοτροπίας ενός όλοκληρου λαού (θυμίζω ότι τελικά ακόμα και ο περίφημος Al Capone τελικά συνελήφθη για μια φορολογική παράβαση) !!!

Μόνο που ο Αλ Καπόνε δεν ήτανε Έλληνας επί (του σοσιαλιστή, μην ξεχνιόμαστε :) ) Γιάννου Παπαντωνίου.      :dancing:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Οποιος έχει facebook ας μπει στον κωστάκη να πει και αυτος μια λέξη μπας και ταράξουμε τα νερά.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Oρίστε κάτι ακόμα απο ελληνική δικαιοσύνη
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115

jimko

Μέλος
Εγγρ.
28 Αυγ 2008
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
μια ζωη η ΝΔ, οποτε ειναι κυβερνηση τα ιδια κανει. τα ιδια ο μητσοτακης, τα ιδια κ ο κωστακης. ξεπουλημα παντου. ο αλλος μεχρι κ νησια πουλαγε.τι να πεις με αυτους. δεν παει αλλο.ας ξυπνησει ο λαος κ να τους στειλειαπο εκει που ηρθαν.
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
σωστα μιλας τωρα..αλλα εισαι συριζα,πραμα που δεν ειναι κακο ρε συ,και δεν υπαρχει προβλημα να το κρυβεις..
Δεν ξέρω για το ΣΥΡΙΖΑ, δεν είμαι μέλος του και -εν πάση περιπτώσει- μπορώ να μιλήσω μόνο για τον εαυτό μου:
Το να ψηφίζει κάποιος -κατά τη γνώμη μου- δεν συνδέεται αποκλειστικά με το ποιον θέλει να δει στην κυβέρνηση.
Προσωπικά, ψηφίζω Αριστερά (τις περισσότερες φορές, γιατί κάποιες έχω ρίξει και άκυρο) διότι ασπάζομαι τις φιλοσοφικές αρχές της.
Και διότι με πείθει η εντιμότητα των περισσότερων στελεχών της, αν και δεν θα εκπλησσόμουν αν έβλεπα κάποιον απο την Αριστερά να γίνεται ρόμπα στα μάτια μου, όπως οι αξιότιμοι κ.κ. Κουναλάκης, Δαμανάκη, Μπίστης, Ανδρουλάκης, Νίτσα Λουλέ κλπ.
Θεωρώ όμως αυτές τις περιπτώσεις μεμονωμένες εν σχέσει με το σύνολο των ελλήνων αριστερών.
Το γενικό ρεύμα της Αριστεράς πάντως εξακολουθεί να επιμένει σε αρχές τις οποίες συνυπογράφω.
Ως εκ τούτου, συμπορεύομαι μαζί της, όταν η Αριστερά και η προσωπική μου άποψη ταυτίζονται.
Σε κάποιες άλλες περιπτώσεις, δεν το κάνω.
Δεν ξέρω αν σε κάλυψα.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Μια τελευταία απάντηση και κλείνω...

Άλλαξε κάτι στην οικονομία της χώρας τότε;Ανέβηκε ο πληθωρισμός;Τα επιτόκια;Υπήρξε αστάθεια στην κυβέρνηση;Έκλεισε καμιά μεγάλη επιχείρηση τύπου τράπεζας,επενδυτικής,ή βαριας βιομηχανίας;Έγινε θερμό επεισόδιο στο Αιγαίο;Ότι έπεσε το ΧΑΑ οφείλεται κυρίως στους χαζοεπενδυτές που αγόραζαν χωρίς κρίση σαπόχαρτα τύπου μεταλοπλαστικής Αγρινίου,Γκάλη,και πλαστικά κρήτης κλπ.Αυτές οι μετοχές ήταν υπερτιμημένες,και συνέχιζαν να τις αγοράζουν.Πολλοί αγόρασαν τσάμπα μετοχές που οι άλλοι πούλαγαν με -200%...Από καλές εταιρείες,έξυπνοι που είχαν ρευστό.Διότι οι βλάκες,δεν ρευστοποιούσαν τα λογιστικά κέρδη τους.Τα άφηναν να αυγατίσουν.
Άντε καληνύχτα.Και δεν πειράζει αν έχασες τότε λεφτά,θα σε σώσει ο Καραμανλής που θα σε απεγκλωβίσει.Θα αγοράζει μαζικά στην υψηλότερη τιμή Βιοσώλ  :2funny:

Ρε εσύ μπας και είσαι ο Fazer600;;;

Την ίδια συζήτηση δεν είχαμε πριν από κανένα χρόνο και πάλι τα ίδια δεν έλεγες;

Και για το χρηματιστήριο σου είχα φέρει το παράδειγμα του ανεπανάληπτου Νεονάκη. Ο μπαγάσας είχε καταφέρει να τζιράρει 20 δισεκατομμύρια δραχμούλες  


Επίσης είχα αναφερθεί και στον άλλη διάννοια τον Στέφανο τον Μανίκα:

Αχ, τι να πρωτοθυμηθεί κανένας από εκείνη την ευλογημένη εποχή του Χρηματιστηρίου: τα Λαμπρόχαρτα, τις αγορές της ΔΕΚΑ στο παραπέντε, τον έλεγχο που γίνονταν στις νεοεισαγόμενες.

Αχ, τι εποχές.
Θέλει και ρώτημα ότι ζούσαμε καλλίτερα;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
σωστα μιλας τωρα..αλλα εισαι συριζα,πραμα που δεν ειναι κακο ρε συ,και δεν υπαρχει προβλημα να το κρυβεις..

Έχω πει χιλιάδες φορές οτι είμαι αριστερός και οτι θα ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ γιατί επικροτώ την μέχρι τώρα πορεία του.
Που σημαίνει οτι δεν έκρυψα τίποτα.
Πρέπει όμως ντε και καλά να γίνω μέλος του για να σε ευχαριστήσω;
Ή μήπως η γνώμη μου ως ανέντακτου αριστερού δεν σε ενδιαφέρει;
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Έχω πει χιλιάδες φορές οτι είμαι αριστερός και οτι θα ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ γιατί επικροτώ την μέχρι τώρα πορεία του.
Που σημαίνει οτι δεν έκρυψα τίποτα.
Πρέπει όμως ντε και καλά να γίνω μέλος του για να σε ευχαριστήσω;
Ή μήπως η γνώμη μου ως ανέντακτου αριστερού δεν σε ενδιαφέρει;
Συγγνωμη που παρεμβαινω αλλα πιστευεις οτι ο συριζα ειναι αριστερα?
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Ναι.
Κατά τη γνώμη σου, δεν είναι;
Δεν ξερω διακρινω μια υποβοσκουσα γκλαμουρια...Και αυτες οι θεσεις του ρε παιδι μου πολυ κουφιες.Πιο πολυ μου κανει οτι εχει υιοθετησει ενα πιασαρικο αριστερο λουκ πουλωντας ουτοπιες και κερδιζοντας ψηφους απο πιτσιρικαδες-κυριως-που δεν μπορουν να ξεχωρισουν το βαθος απο την επιφανεια,παρα μια ουσιαστικη αριστερη πολιτικη που εκφραζει τα λαικα στρωματα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom