Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Κλείνει η ψαλίδα μεταξύ κυβέρνησης και αντιπολίτευσης σύμφωνα με τα αποτελέσματα δημοσκόπησης που πραγματοποιήθηκε μετά τις εξαγγελίες του πρωθυπουργού στη ΔΕΘ. Το κυβερνών κόμμα στην πρόθεση ψήφου βρίσκεται μόλις 0,3 μονάδες μπροστά από το ΠΑΣΟΚ.

Συγκεκριμένα, στην ερώτηση «εάν είχαμε την επόμενη Κυριακή εκλογές ποιο κόμμα θα ψηφίζατε», το 27,9% τάχθηκε υπέρ της ΝΔ, το 27,6% υπέρ του ΠΑΣΟΚ, το 11,5% δήλωσε ότι θα ψήφιζε ΣΥΡΙΖΑ, το 7,3 ΚΚΕ και το 4,4% ΛΑΟΣ. Το 7,8% δήλωσε ότι θα ψήφιζε Άκυρο/Λευκό, ενώ αναποφάσιστοι είναι το 3%.

Σε προηγούμενη δημοσκόπηση της ίδιας εταιρείας στα μέσα Ιουνίου η διαφορά των δύο κομμάτων ήταν στις 5,5 μονάδες (30% ΝΔ, 24,5% ΠΑΣΟΚ), ενώ στις αρχές του Σεπτέμβρη, τα αντίστοιχα ποσοστά ήταν 28,3 για τη ΝΔ και 25,9 για το ΠΑΣΟΚ.

Στην ίδια έρευνα το 66% των ερωτηθέντων εξέφρασε αρνητική γνώμη για τα όσα άκουσε από τον Κωνσταντίνο Καραμανλή στη ΔΕΘ, ενώ το 62% εκτιμά ότι ο κ. Καραμανλής έπραξε λάθος που πρόσφερε κάλυψη στον κ. Βουλγαράκη για τις επιχειρηματικές του δραστηριότητες.

Επιπλέον, το 56% των ερωτηθέντων διαφωνεί με τον πρωθυπουργό ο οποίος δεν θεωρεί «ηθικά ασυμβίβαστο» τη σχέση του Κυβερνητικού εκπροσώπου και της συζύγου του εκδότριας και δημοσιογράφου.

Τη δημοσκόπηση πραγματοποίησε η MetronAnalysis για λογαριασμό του τηλεοπτικού σταθμού Αντένα.
η ΝΔ ινε μπρουστα ομος θα λιοσι το κετεστιμενο ο Κουστακης
 

dfwk

Τιμημένος
Εγγρ.
3 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.874
Κριτικές
6
Like
406
Πόντοι
316
Στελέχη του υπουργείου Οικονομικών σημειώνουν ότι τα 8 στα 10 από τα πολύ ακριβά Ι.Χ. τύπου τζιπ εμφανίζονται να ανήκουν σε επιχειρήσεις ημεδαπές ή εξωχώριες (offshore) ή εμφανίζονται να έχουν αποκτηθεί με χρηματοδοτική μίσθωση. Σε όλες αυτές τις περιπτώσεις τα Ι.Χ. εξαιρούνται από το τεκμήριο διαβίωσης.
Δεν είναι αμαρτία να μου πάρουν το Καγιενάκι??

Το άρθρο που το βρήκες?
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
είπα και πριν αλλά δε με άκουσες.....εγώ δεν θα είμαι εδώ μόλις έρθουν τα νέα τεκμήρια
:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
Το ίδιο που σου κάνει. Οι Έλληνες του εξωτερικού δεν πληρώνουν φόρους? Άμα έχουν και περιουσία στο Ελλάντα....... :birdman: :birdman: :birdman: :birdman: :birdman:
Οχι θα την γλύτωνες  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


Το πού..τη πρέπει να πουλήσω το Α3 ούτε 2 μήνες δεν το εχω με τον καριό.η
Ένα λ ξέχασες  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Α, και το στ πιο πριν  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Πάπια,μου έκανες μια ερώτηση,την είδα με την απάντηση στο mail,αλλά επειδή δεν μπορώ να κάνω παράθεση στο δικό σου μήνυμα (μου βγάζει λάθος το φορουμ) θα σου απαντήσω εδώ.

Δε θυμάμαι η διακήρυξη της 3ης Σεπτεμβρίου του ΠΑΣΟΚ να λέει κάτι για τα χρηματιστήρια,αν την έχεις πες μου που το γράφει.Εγώ δεν την έχω.

Εσύ σαν αριστερός,ψηφοφόρος του Συνασπισμού,πώς καταδέχεσαι να διοικεί το κόμμα ο Αλαβάνος,ο πλουσιότερος πολιτικός στην Ελλάδα,ο οποίος μάλιστα έχει και πολλές μετοχές;Είσαι σίγουρος ότι όταν το ΠΑΣΟΚ έφτιαχνε το "σκάνδαλο" του ΧΑΑ ο Αλαβάνος και οι γύρω του,δεν κέρδιζαν;Σύμφωνα με το παρακάτω blog που μου έβγαλε η αναζήτηση στον γούγλη,ο Αλαβάνος,ο αριστερός και υπέρ των πτωχών αυτός πολιτικός,διαθέτει:

3 ακίνητα στη Τήνο καθώς και το 12% συμμετοχή σε ένα ξενοδοχείο, 2 στην Αθήνα, 5 στα Χανιά 1 στο Ηράκλειο και 1 στις Βρυξέλλες.
Έχει χαρτοφυλάκιο σε 9 εταιρίες:
970 μετοχές στην «Γιούρομπανκ», 1.027 «Άλφα Μπανκ», 1.750 «Βιοχάλκο», 234 «Εμπορική» 600 «Επιχειρήσεις Αττική» 3.750 «Μινωϊκές Γραμμές», 320 «Τιτάν» και 399 «Ιντεραμέρικαν»
Καταθέσεις ύψους 474.380,00 ευρώ.

Φυσικά μας λέει τι έχει τη στιγμή της δήλωσης,όχι τι είχε και πού τα βρήκε.Δε μας λέει επίσης τι μετοχές έχει πουλήσει με τι τιμή κτήσης και τι τιμή πώλησης.Πάντως αν ήμουν ψηφοφόρος του Συνασπισμού θα τον μούτζωνα όταν λέει για την ακρίβεια.Με καταθέσεις 474.380,00 ευρώ πώς μπορεί να καταλάβει ότι αυξήθηκε η τιμή του γιαουρτιού;Η γιαγιά με τα 300€/μήνα θα το καταλάβει.
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
γιατι ροσιδα ισε???

URL]]
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Με καταθέσεις 474.380,00 ευρώ πώς μπορεί να καταλάβει ότι αυξήθηκε η τιμή του γιαουρτιού;Η γιαγιά με τα 300€/μήνα θα το καταλάβει.
δλδ εγώ που έχω διαθέσιμα 3 χιλιάρια και το μήνα ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω εάν αυξήθηκε η τιμή του γιαουρτιού;
Αλλο εάν έχω να πληρώσω.....
Δλδ εάν πριν γιόμιζα βενχίνη με 30 Ευρώ και τώρα με 50 δεν το καταλαβαίνω;
 

aris13

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
φιλαρακια ολοι αυτοι οι καφροι και νεοπλουτοι ελληναρες πο αγορασαν τζιπ 3,5λιτρα και 4 λιτρα για να πιγενουν  απο την  ομονοια μεχρι  το κολονακι  για νατο πεζουν  καποιοι ,και  να μην  υπολογιζουν  τιποτα στο  δρομο  και καλα οτι  εχουν  το τζιπ,καλα  θα  κανει ο αλογοσκουφης νατους παρει  και τα σοβρακα.το χαιρομαι  κανονικα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
http://[URL unfurl="true"]www.zcars.com.au/images/edo-competition-ferrari-enzo1.jpg[/img[/URL]]
[/quote]
Ετσι έτσι να βλέπουν οι φούντες τι σημαίνει μουνάρααααααααααααααααααααααααααααααααααααα.........
:headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3: :headbang3:
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
δλδ εγώ που έχω διαθέσιμα 3 χιλιάρια και το μήνα ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω εάν αυξήθηκε η τιμή του γιαουρτιού;
Αλλο εάν έχω να πληρώσω.....
Δλδ εάν πριν γιόμιζα βενχίνη με 30 Ευρώ και τώρα με 50 δεν το καταλαβαίνω;
θα με δανισις 6 δοδεκαδες γιαουρτι,εμινα φαφουτις και δε εχο λεφτα
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Πάπια,μου έκανες μια ερώτηση,την είδα με την απάντηση στο mail,αλλά επειδή δεν μπορώ να κάνω παράθεση στο δικό σου μήνυμα (μου βγάζει λάθος το φορουμ) θα σου απαντήσω εδώ.

Δε θυμάμαι η διακήρυξη της 3ης Σεπτεμβρίου του ΠΑΣΟΚ να λέει κάτι για τα χρηματιστήρια,αν την έχεις πες μου που το γράφει.Εγώ δεν την έχω.

Εσύ σαν αριστερός,ψηφοφόρος του Συνασπισμού,πώς καταδέχεσαι να διοικεί το κόμμα ο Αλαβάνος,ο πλουσιότερος πολιτικός στην Ελλάδα,ο οποίος μάλιστα έχει και πολλές μετοχές;Είσαι σίγουρος ότι όταν το ΠΑΣΟΚ έφτιαχνε το "σκάνδαλο" του ΧΑΑ ο Αλαβάνος και οι γύρω του,δεν κέρδιζαν;Σύμφωνα με το παρακάτω blog που μου έβγαλε η αναζήτηση στον γούγλη,ο Αλαβάνος,ο αριστερός και υπέρ των πτωχών αυτός πολιτικός,διαθέτει:

Φυσικά μας λέει τι έχει τη στιγμή της δήλωσης,όχι τι είχε και πού τα βρήκε.Δε μας λέει επίσης τι μετοχές έχει πουλήσει με τι τιμή κτήσης και τι τιμή πώλησης.Πάντως αν ήμουν ψηφοφόρος του Συνασπισμού θα τον μούτζωνα όταν λέει για την ακρίβεια.Με καταθέσεις 474.380,00 ευρώ πώς μπορεί να καταλάβει ότι αυξήθηκε η τιμή του γιαουρτιού;Η γιαγιά με τα 300€/μήνα θα το καταλάβει.

Θα φταίω τώρα αν βγάλω ασφαλή συμπεράσματα για τη νοημοσύνη σου;
Βλακεία επαναλαμβανομένη......
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Επί του πιεστηρίου, μιας και το θυμήθηκα: έχεις να μας κάνεις κανένα σχόλιο για τη χλιδή στο γάμο Τσοχατζόπουλου;
Το ξέρω οτι δεν το γράφει ούτε αυτό η διακήρυξη της 3ης του Σεπτέμβρη, ούτε το "Συμβόλαιο με το Λαό" του 1981, αλλά λέω μήπως κάτι σου φαίνεται ανακόλουθο...........
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
φιλαρακια ολοι αυτοι οι καφροι και νεοπλουτοι ελληναρες πο αγορασαν τζιπ 3,5λιτρα και 4 λιτρα για να πιγενουν  απο την  ομονοια μεχρι  το κολονακι  για νατο πεζουν  καποιοι ,και  να μην  υπολογιζουν  τιποτα στο  δρομο  και καλα οτι  εχουν  το τζιπ,καλα  θα  κανει ο αλογοσκουφης νατους παρει  και τα σοβρακα.το χαιρομαι  κανονικα
να παρουν βολβο 10,000 κιβικα,δεσ φοτο
θα το παρκαρο εξο απο το ντακαπο
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
φιλαρακια ολοι αυτοι οι καφροι και νεοπλουτοι ελληναρες πο αγορασαν τζιπ 3,5λιτρα και 4 λιτρα για να πιγενουν  απο την  ομονοια μεχρι  το κολονακι  για νατο πεζουν  καποιοι ,και  να μην  υπολογιζουν  τιποτα στο  δρομο  και καλα οτι  εχουν  το τζιπ,καλα  θα  κανει ο αλογοσκουφης νατους παρει  και τα σοβρακα.το χαιρομαι  κανονικα
χωρίς να έχω τζιπ και μα πηγαίνω στο κολωνάκι εγώ λέω ότι πρέπει να σε χαίρονται οι δικοί σου..... Φοβερά δημιουργική σκέψη....Να καταστρέφεται ο διπλανός μου.....

Οχι ότι θα μου έκανε εντύπωση να σου έχει πάρει γκολφ ο μπαμπάς βεβαίως βεβαίως.....
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
δλδ εγώ που έχω διαθέσιμα 3 χιλιάρια και το μήνα ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω εάν αυξήθηκε η τιμή του γιαουρτιού;
Αλλο εάν έχω να πληρώσω.....
Δλδ εάν πριν γιόμιζα βενχίνη με 30 Ευρώ και τώρα με 50 δεν το καταλαβαίνω;

Αν δεν καταλαβαίνεις το πνεύμα των γραπτών μου δεν μπορώ να κάνω κάτι.Θα το καταλάβεις,αλλά δε θα σε απασχολήσει.Μπορείς να το πάρεις,ενώ ο άλλος με τα 700€/μήνα θα σκεφτεί μήπως πάρει το άλλο που είναι φθηνότερο.Και μη λες πόσα βγάζεις το μήνα,μπορεί να σε ψάξει ο Αλογοσκούφης...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom