Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Θα φταίω τώρα αν βγάλω ασφαλή συμπεράσματα για τη νοημοσύνη σου;
Βλακεία επαναλαμβανομένη......
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σχοινί.
Απάντησε μας,για τον Αλαβάνο,και άσε τις κρίσεις...Η βλακεία η δική σου είναι trademark
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Αν δεν καταλαβαίνεις το πνεύμα των γραπτών μου δεν μπορώ να κάνω κάτι.Θα το καταλάβεις,αλλά δε θα σε απασχολήσει.Μπορείς να το πάρεις,ενώ ο άλλος με τα 700€/μήνα θα σκεφτεί μήπως πάρει το άλλο που είναι φθηνότερο.Και μη λες πόσα βγάζεις το μήνα,μπορεί να σε ψάξει ο Αλογοσκούφης...
φιλαράκο με απασχολεί να βγάζω 10 και να μου μένουν 6. Παλιά έβγαζα 8 και που έμεναν πάλι 6. Την καταλαβαίνεις τη διαφορά;....
Τον Αλογοσκούφη τον έχω στα παπάρια μου... Κάθε χρόνο του πλερώνω 20 χιλιάρια φόρο.....
Καμμιά άλλη απειλή;
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σχοινί.
Απάντησε μας,για τον Αλαβάνο,και άσε τις κρίσεις...Η βλακεία η δική σου είναι trademark

Να σου απαντήσω σε τι συγκεκριμένα;
Μήπως ρωτάς και κάτι;
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
φιλαράκο με απασχολεί να βγάζω 10 και να μου μένουν 6. Παλιά έβγαζα 8 και που έμεναν πάλι 6. Την καταλαβαίνεις τη διαφορά;....
Τον Αλογοσκούφη τον έχω στα παπάρια μου... Κάθε χρόνο του πλερώνω 20 χιλιάρια φόρο.....
Καμμιά άλλη απειλή;

Πλερώνεις 20 χιλιάρια φόρο;Μα εσύ πρέπει να προταθείς για το παράσημο της τιμής....

Απειλή;Πού την είδες;Συμβουλή ήταν.Άλλωστε δεν είμαι φιλοκυβερνητικός εγώ...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Πλερώνεις 20 χιλιάρια φόρο;Μα εσύ πρέπει να προταθείς για το παράσημο της τιμής....

Απειλή;Πού την είδες;Συμβουλή ήταν.Άλλωστε δεν είμαι φιλοκυβερνητικός εγώ...

Όπα ρε ΠΑΣΟΚάρα που θα πατάξεις και τη φοροδιαφυγή.....


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Να σου απαντήσω σε τι συγκεκριμένα;
Μήπως ρωτάς και κάτι;

Αν δεν είδες καμιά ερώτηση,να το κοιτάξεις.Να περάσεις από τον..κτηνίατρο!Υπάρχει και μέλος με τέτοια ιδιότητα.

Και τώρα καληνύχτα,και για 3 μέρες δε θα απαντήσω,διότι θα είμαι εκτός Αθηνών.Άντε και καλά κρασά!!!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σχοινί.
Απάντησε μας,για τον Αλαβάνο,και άσε τις κρίσεις...Η βλακεία η δική σου είναι trademark

Βρε εικονα, ο Αλαβάνος στην τελική είναι γιος και εγγονός βουλευτών Τήνου του κέντρου- τα λεφτά τα κληρονόμησε...

Θέλεις να δούμε την περιουσία πασοκικών στελεχών τον Οκτώβρη του 1981 και την περιουσία των ίδιων στελεχών λίγα χρόνια αργότερα;

Και οι περισσότεροι δήλωναν και δηλώνουν ΔΥ ενώ ακόμη και ο μισθός του υπουργού δεν δικαιολογεί τέτοια αύξηση...

Α..Και η οικονομική σου ανάλυση πάσχει...Ειδικά εκεί που αποδίδεις την πτώση από τις 7.000 στις 2.000 μονάδες σε χρόνο dt σε έναν απλό πανικό...
Εκτός του ότι ο πανικός δεν διαρκεί αρκετές 10δες συνεδριάσεις, αν το οικονομικό κλίμα ήταν υγιές σύντομα θα είχαμε διορθώσεις...
Όταν όμως σκάσει η φούσκα...
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Όπα ρε ΠΑΣΟΚάρα που θα πατάξεις και τη φοροδιαφυγή.....


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Ακόμα δεν έκλεισαν τα γραφεία της Κουμουνδούρου να πας στην φωλιά σου;Τουλάχιστον σε ταΐζουν εκεί καλά;19 πόστ την ημέρα...Πού βρίσκεις χρόνο ρε μεγάλε;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Πλερώνεις 20 χιλιάρια φόρο;Μα εσύ πρέπει να προταθείς για το παράσημο της τιμής....

τη δήλωσή μου την κατέθεσε ο πατέρας μου και ο εφοριακός του είπε "ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ"

Εάν νομίζεις ότι δεν υπάρχουν υψηλόμισθοι που δηλώνουν ολα τα εισοδήματά τους είσαι βαθειά νυχτωμένος, ή σε έμαθε το πασοκ στην πουστιά...
Απλά με το πασοκ μάθανε οι πολλοί να κοροιδεύουν τους μαλάκες που κάνουν το σωστό και να τους ειρωνεύονται κιόλας..
Τα αποτελέσματα τα βλέπουμε στη συμεπριφορά των τωρινών... ΚΑΙ ειρωνεία ΚΑΙ αλαζονεία
 

aris13

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
τοτε γιατι χαλιεσαι  και  να ξερεις  δεν εχω γκολφ .με  αλογο  κυκλοφορο
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Αν δεν είδες καμιά ερώτηση,να το κοιτάξεις.Να περάσεις από τον..κτηνίατρο!Υπάρχει και μέλος με τέτοια ιδιότητα.

Και τώρα καληνύχτα,και για 3 μέρες δε θα απαντήσω,διότι θα είμαι εκτός Αθηνών.Άντε και καλά κρασά!!!

Δεν είδα καμμιά ερώτηση.
Είδα όμως ένα λυσσαλέο μίσος για το πως γίνεται ένας ευκατάστατος οικονομικά άνθρωπος σαν τον Αλαβάνο να είναι αριστερός.
Εσύ βέβαια μπορεί να θέλεις τους αριστερούς να τρέφονται με ακρίδες και να ντύνονται με τσουβάλια.
Αυτό όμως δεν είναι λόγος για να σε πάρω στα σοβαρά.
Αν θες όντως να σε πάρω στα σοβαρά (πράγμα εξαιρετικά αμφίβολο, το βλακώδες ύφος γραφής σου δεν αφήνει περιθώρια), πες μας πρώτα για τους συντρόφους σου που έγιναν ζάπλουτοι ΜΕΤΑ την "εμπλοκή" τους με το ΠΑΣΟΚ και την εξουσία (για τον Τσοχατζόπουλο ας πούμε) και άσε το αστυνομικό υφάκι του κώλου.
Νούμερα, που θέλετε και να  μας πείτε τι θα πιστεύουμε!           
Σοσιαλιστές κατά τα άλλα!                          :jerking:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Βρε εικονα, ο Αλαβάνος στην τελική είναι γιος και εγγονός βουλευτών Τήνου του κέντρου- τα λεφτά τα κληρονόμησε...

Θέλεις να δούμε την περιουσία πασοκικών στελεχών τον Οκτώβρη του 1981 και την περιουσία των ίδιων στελεχών λίγα χρόνια αργότερα;

Και οι περισσότεροι δήλωναν και δηλώνουν ΔΥ ενώ ακόμη και ο μισθός του υπουργού δεν δικαιολογεί τέτοια αύξηση...

Α..Και η οικονομική σου ανάλυση πάσχει...Ειδικά εκεί που αποδίδεις την πτώση από τις 7.000 στις 2.000 μονάδες σε χρόνο dt σε έναν απλό πανικό...
Εκτός του ότι ο πανικός δεν διαρκεί αρκετές 10δες συνεδριάσεις, αν το οικονομικό κλίμα ήταν υγιές σύντομα θα είχαμε διορθώσεις...
Όταν όμως σκάσει η φούσκα...

Μα τι λες τώρα....
Ο τζοχατζόπουλος και ο Παπαντωνίου τις βίλλες τις κληρονόμησαν από τη...... Χούντα....

Χούι ρε που ειρωνεύεστε και αυτούς που κάνουν το σωστό.....

Αλλα έτσι μάθατε...
Καλά ρε μαλάκας είσαι; Ολοι κλέβουν.... Κάντο όπως ο Γιάννος......
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
τη δήλωσή μου την κατέθεσε ο πατέρας μου και ο εφοριακός του είπε "ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ"

Εάν νομίζεις ότι δεν υπάρχουν υψηλόμισθοι που δηλώνουν ολα τα εισοδήματά τους είσαι βαθειά νυχτωμένος, ή σε έμαθε το πασοκ στην πουστιά...
Απλά με το πασοκ μάθανε οι πολλοί να κοροιδεύουν τους μαλάκες που κάνουθν το σωστό και να τους ειρωνεύονται κιόλας..
Τα αποτελέσματα τα βλέπουμε στη συμεπριφορά των τωρινών... ΚΑΙ ειρωνεία ΚΑΙ αλαζονεία

ΕΤΣΙ είναι!

Επειδή έχει τύχει να μείνω στην Αμερική για μεγάλο χρονικό διάστημα, θα φέρω σαν παράδειγμα την εκεί υπηρεσία ελέγχου, την περίφημη IRS... ΔΕΝ ΔΙΑΝΟΕΙΣΑΙ να μην δηλώσεις την αλήθεια... αλλά είναι θέμα νοοτροπίας ενός όλοκληρου λαού (θυμίζω ότι τελικά ακόμα και ο περίφημος Al Capone τελικά συνελήφθη για μια φορολογική παράβαση) !!!
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
τοτε γιατι χαλιεσαι  και  να ξερεις  δεν εχω γκολφ .με  αλογο  κυκλοφορο
που σε ρε συναδελφε αλογομουρη,αραβικο,ισπανικο,εγλεζικο,ουγρικο τι,
με ποσες δρασκελιες κανι το 1000αρι στο μαρκοπουλο???
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Βρε εικονα, ο Αλαβάνος στην τελική είναι γιος και εγγονός βουλευτών Τήνου του κέντρου- τα λεφτά τα κληρονόμησε...

Θέλεις να δούμε την περιουσία πασοκικών στελεχών τον Οκτώβρη του 1981 και την περιουσία των ίδιων στελεχών λίγα χρόνια αργότερα;

Και οι περισσότεροι δήλωναν και δηλώνουν ΔΥ ενώ ακόμη και ο μισθός του υπουργού δεν δικαιολογεί τέτοια αύξηση...

Α..Και η οικονομική σου ανάλυση πάσχει...Ειδικά εκεί που αποδίδεις την πτώση από τις 7.000 στις 2.000 μονάδες σε χρόνο dt σε έναν απλό πανικό...
Εκτός του ότι ο πανικός δεν διαρκεί αρκετές 10δες συνεδριάσεις, αν το οικονομικό κλίμα ήταν υγιές σύντομα θα είχαμε διορθώσεις...
Όταν όμως σκάσει η φούσκα...

Μια τελευταία απάντηση και κλείνω...

Άλλαξε κάτι στην οικονομία της χώρας τότε;Ανέβηκε ο πληθωρισμός;Τα επιτόκια;Υπήρξε αστάθεια στην κυβέρνηση;Έκλεισε καμιά μεγάλη επιχείρηση τύπου τράπεζας,επενδυτικής,ή βαριας βιομηχανίας;Έγινε θερμό επεισόδιο στο Αιγαίο;Ότι έπεσε το ΧΑΑ οφείλεται κυρίως στους χαζοεπενδυτές που αγόραζαν χωρίς κρίση σαπόχαρτα τύπου μεταλοπλαστικής Αγρινίου,Γκάλη,και πλαστικά κρήτης κλπ.Αυτές οι μετοχές ήταν υπερτιμημένες,και συνέχιζαν να τις αγοράζουν.Πολλοί αγόρασαν τσάμπα μετοχές που οι άλλοι πούλαγαν με -200%...Από καλές εταιρείες,έξυπνοι που είχαν ρευστό.Διότι οι βλάκες,δεν ρευστοποιούσαν τα λογιστικά κέρδη τους.Τα άφηναν να αυγατίσουν.
Άντε καληνύχτα.Και δεν πειράζει αν έχασες τότε λεφτά,θα σε σώσει ο Καραμανλής που θα σε απεγκλωβίσει.Θα αγοράζει μαζικά στην υψηλότερη τιμή Βιοσώλ  :2funny:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Εσύ βέβαια μπορεί να θέλεις τους αριστερούς να τρέφονται με ακρίδες και να ντύνονται με τσουβάλια.

Εμ τι νόμιζες.....
Να ζούνε καλά οι αριστεροί και να πεινάει ο Κοσκωτάς και ο Κουτσόγιωργας;
Θου κύριε φυλακή ........
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
ΕΤΣΙ είναι!

Επειδή έχει τύχει να μείνω στην Αμερική για μεγάλο χρονικό διάστημα, θα φέρω σαν παράδειγμα την εκεί υπηρεσία ελέγχου, την περίφημη IRS... ΔΕΝ ΔΙΑΝΟΕΙΣΑΙ να μην δηλώσεις την αλήθεια... αλλά είναι θέμα νοοτροπίας ενός όλοκληρου λαού (θυμίζω ότι τελικά ακόμα και ο περίφημος Al Capone τελικά συνελήφθη για μια φορολογική παράβαση) !!!

Ετσι είναι ντούρα.....

Οταν δεν κόβονται οι κώλοι γίνονται σαν μώλοι.......
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom