Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Πάντως το χρηματιστήριο  έχει απογειωθεί σήμερα!Άρα ο μπούλης τα είπε καλά χθες....για τους προνομιούχους! :grin:

Το ΧΑΑ όπως και όλα τα χρηματιστήρια στον κόσμο,ακολουθούν σε μεγάλο βαθμό τις διεθνείς συγκυρίες.Εχθές ανακοινώθηκε από το Ναό του καπιταλισμού τις ΗΠΑ ότι θα εθνικοποιηθούν δυο μεγάλα πιστωτικά ιδρύματα της χώρας,για να μην καταρρεύσει το σύστημα.Δηλαδή,κρατικοποίηση για να το καταλάβουν όλοι.Ότι έκανε ο Chavez και ο Morales δηλαδή.Και πού έγινε αυτό;Στις ΗΠΑ!!!Οι ιδιώτες μάγκες έτρεξαν στο δημόσιο να σωθούν...Αυτό σημαίνει ότι οι μετοχές που έχουν σχέση με τις εταιρείες αυτές θα ανέβουν,αφού δε θα κινδυνεύουν.Όταν ανεβαίνει μια μετοχή συμπαρασύρει και τις άλλες.Στο ΧΑΑ δε φοβούνται όπως πριν,που μια κατάρρευση των πιστωτικών ιδρυμάτων αυτών θα είχε ως αποτέλεσμα μαζικές πωλήσεις και στην Ελλάδα για να μειώσουν τις ζημίες τους οι επενδυτές.Γι'αυτό ανεβαίνει.Και το 1997-2000 ανέβαινε εξαιτίας και του καλού κλίματος σε όλο τον κόσμο.Τα επιτόκια και ο πληθωρισμός χαμηλά,οι εταιρείες δανείζονταν φθηνά,παρήγαγαν και πήγαιναν καλά.Τώρα,ο πληθωρισμός ανεβαίνει,τα επιτόκια ανεβαίνουν και αυτά,το πετρέλαιο εξαιτίας της πτώσης του δολαρίου ανεβαίνει και χέστα!
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Και με αποκάλεσαν οπαδό της ΝΔ επειδή δεν είμαι στραβός και επειδή θυμάμαι τι γινότανε επί ΠΑΣΟΚ.
1)Εγώ δε σε αποκάλεσα οπαδό της ΝΔ.
2)Θυμάσαι επιλεκτικά.Την κάθαρση του 1989 και τον ΚΥΡΚΟ με τον Μητσοτάκη,μάλλον δε τα θυμάσαι.

Και ο άλλος ...δεν συνδέει τα λεφτά που έβγαλε το 99 απο το ΧΑΑ με το ΠΑΣΟΚ.
Ήμουν και πριν το 1997 ΠΑΣΟΚ.Επειδή τα λεφτά που κέρδιζε ο πατέρας μου ως Ναυτικός σε εμπορικά πλοία,ήταν αρκετά για να ζήσουμε αξιοπρεπώς.Και ας μην είχαμε αμάξι-ούτε τώρα έχω-και ας μην είχαμε περιττό πλούτο.Είχαμε όμως μια άνετη ζωή.Τώρα δεν την έχουμε...

Λοιπόν κορίτσια, είμαι αριστερός επειδή ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ.
Εντάξει κοπελιά,δεν τρέχει τίποτα.Καλά κάνεις και γουστάρεις,αλλά να αφήνεις και στους άλλους το προσόν να γουστάρουν.

Και αφήστε τις παπαριές και τις σπέκουλες μη σας πάρει και σας σηκώσει.
Σιγά μη σπάσεις τα αυγά που κλωσάς!

ΟΙ δικοί σας είναι που κάνουν πίπες στην Αριστερά για συνεργασία, όχι εγώ.
Κι εσείς που δε θέλετε συνεργασία τώρα,θα την παρακαλάτε σε λίγο.Όταν ο κόσμος φάει στη μάπα πάλι τον Καραμανλή και σας σιχτιρίσει για τα δεινά που θα του προκαλεί ο Αλογοσκούφης.




 

Επισκέπτης
μα ειναι δυνατον να δωσω αναφορα στο μεγαλυτερο νουμερο του σαιτ ρε παπια; σε αυτον που ολο το σαιτ γελαει μαζι του;σε αυτον που αποκαλουν πουτανα του σαιτ;σε αυτον που δεν ξερει τι λεει αλλα την κυριακη και αλλα τη δευτερα; συνεχισε να μας διασκεδαζεις αλλωστε το νοητικο σου επιπεδο μεχρι εκει φτανει. εχεις το ακαταλογιστο δεν ασχολουμε αλλο μαζι σου!!!!!!!! :rockon:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Το ΧΑΑ όπως και όλα τα χρηματιστήρια στον κόσμο,ακολουθούν σε μεγάλο βαθμό τις διεθνείς συγκυρίες.Εχθές ανακοινώθηκε από το Ναό του καπιταλισμού τις ΗΠΑ ότι θα εθνικοποιηθούν δυο μεγάλα πιστωτικά ιδρύματα της χώρας,για να μην καταρρεύσει το σύστημα.Δηλαδή,κρατικοποίηση για να το καταλάβουν όλοι.Ότι έκανε ο Chavez και ο Morales δηλαδή.Και πού έγινε αυτό;Στις ΗΠΑ!!!Οι ιδιώτες μάγκες έτρεξαν στο δημόσιο να σωθούν...Αυτό σημαίνει ότι οι μετοχές που έχουν σχέση με τις εταιρείες αυτές θα ανέβουν,αφού δε θα κινδυνεύουν.Όταν ανεβαίνει μια μετοχή συμπαρασύρει και τις άλλες.Στο ΧΑΑ δε φοβούνται όπως πριν,που μια κατάρρευση των πιστωτικών ιδρυμάτων αυτών θα είχε ως αποτέλεσμα μαζικές πωλήσεις και στην Ελλάδα για να μειώσουν τις ζημίες τους οι επενδυτές.Γι'αυτό ανεβαίνει.Και το 1997-2000 ανέβαινε εξαιτίας και του καλού κλίματος σε όλο τον κόσμο.Τα επιτόκια και ο πληθωρισμός χαμηλά,οι εταιρείες δανείζονταν φθηνά,παρήγαγαν και πήγαιναν καλά.Τώρα,ο πληθωρισμός ανεβαίνει,τα επιτόκια ανεβαίνουν και αυτά,το πετρέλαιο εξαιτίας της πτώσης του δολαρίου ανεβαίνει και χέστα!
Έχεις δίκιο!Όταν θα τελειώσουμε λοιπόν τις ιδιωτικοποιήσεις θα αρχίσουμε τις κρατικοποιήσεις...σε δουλειά να βρισκόμαστε!Και όπως πάντα φταρνίζεται η Αμερική και παθαίνει πνευμονία η Ευρώπη...
 

Επισκέπτης



Στην παραίτησή της από την εκδοτική προσπάθεια στην οποία συμμετείχε φαίνεται να έχει προχωρήσει η δημοσιογράφος Μάρα Ζαχαρέα, σύζυγος του υπουργού Επικρατείας, Θοδωρή Ρουσόπουλου, μετά τον θόρυβο που δημιουργήθηκε από την επίθεση του βουλευτού της ΝΔ Πέτρου Τατούλη. Την είδηση για την απόφασή της μετέδωσε ο ραδιοφωνικός σταθμός Real FM.

Η εταιρεία στην οποία συμμετέχει η Μάρα Ζαχαρέα με συνεταίρο τον Γιώργο Χουλιάρα εξέδωσε την αθλητική εφημερίδα «OLE» και προγραμματίζει της δημιουργία διαδικτυακής τηλεόρασης (Web tv). 

Σύμφωνα πάντα με τον Real FM, η Μάρα Ζαχαρέα φέρεται να παραμένει ως σχολιαστής του κεντρικού δελτίου του Alter, να συνεχίζει την ραδιοφωνική της παραγωγή στον Real FM, αλλά πιθανώς θα παραμείνει και ως δημοσιογράφος στην επιχείρηση Web tv και Free Press.


γιατι αραγε;
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Ήθελα να το βάλω στα fun,αλλά νομίζω πως ταιριάζει εδώ.

Όσοι βλέπουν ως παράδεισο τον ΣΥΡΙΖΑ και τον Τσίπρα,να προσέχουν μήπως και πάνε στην κόλαση!


 

Επισκέπτης
1)Εγώ δε σε αποκάλεσα οπαδό της ΝΔ.
2)Θυμάσαι επιλεκτικά.Την κάθαρση του 1989 και τον ΚΥΡΚΟ με τον Μητσοτάκη,μάλλον δε τα θυμάσαι.
Ήμουν και πριν το 1997 ΠΑΣΟΚ.Επειδή τα λεφτά που κέρδιζε ο πατέρας μου ως Ναυτικός σε εμπορικά πλοία,ήταν αρκετά για να ζήσουμε αξιοπρεπώς.Και ας μην είχαμε αμάξι-ούτε τώρα έχω-και ας μην είχαμε περιττό πλούτο.Είχαμε όμως μια άνετη ζωή.Τώρα δεν την έχουμε...
Εντάξει κοπελιά,δεν τρέχει τίποτα.Καλά κάνεις και γουστάρεις,αλλά να αφήνεις και στους άλλους το προσόν να γουστάρουν.
Σιγά μη σπάσεις τα αυγά που κλωσάς!
Κι εσείς που δε θέλετε συνεργασία τώρα,θα την παρακαλάτε σε λίγο.Όταν ο κόσμος φάει στη μάπα πάλι τον Καραμανλή και σας σιχτιρίσει για τα δεινά που θα του προκαλεί ο Αλογοσκούφης.
φιλε μου αχετα με τα κοματικα ο παπιας ειναι ενα ατομο που του αρεσει να τον βριζουν . το κολπο ειναι να μην ασχολεισαι μαζι του γιατι τοτε τρελενεται περισοτερο. ειναι κοινως μαζοχα!!!!
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Γεγονος ειναι παντως οτι αυτοδυναμια δε θα εχει κανενα κομμα ουτε και στις δευτερες εκλογες με τον νεο νομο ! Τι θα γινει ; Κανενας δε βαζει νερο στο κρασι του για συνεργασια
 

Επισκέπτης
Γεγονος ειναι παντως οτι αυτοδυναμια δε θα εχει κανενα κομμα ουτε και στις δευτερες εκλογες με τον νεο νομο ! Τι θα γινει ; Κανενας δε βαζει νερο στο κρασι του για συνεργασια
αυτο ειναι το μονο σιγουρο φιλε μου.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Η εταιρεία στην οποία συμμετέχει η Μάρα Ζαχαρέα με συνεταίρο τον Γιώργο Χουλιάρα εξέδωσε την αθλητική εφημερίδα «OLE» και προγραμματίζει της δημιουργία διαδικτυακής τηλεόρασης (Web tv). 

Δεν ντρέπεσαι να βρίζεις την γυναίκα υπουργού, να υπονοείς κάτι το επιλήψιμο? Η κοπέλα μέτοχος είναι, δεν είναι διαχειρίστρια, οπότε δεν κάνει μπίζνες. Και αφού είναι και νόμιμα όλα αυτά, τότε είναι και ηθικά.

Δεν ντρέπεστε λίγο....

(Να σημειώσω, ότι σύντομα θα παίξουν θέματα με άδειες για τηλεοπτικά κανάλια νέων τεχνολογιών κλπ, άδειες για τις οποίες προφανώς ο Mr. Cocky Russο φέρει άποψη)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
δεν επενέβην γιατί ήθελα να πω την άποψή μου τελευταίος.
Τις καλύτερες απόψεις τις έχουν παραθέσει εδώ μέσα ΝεοΔημοκράτες. (Γιώργος, ίσιος)
Τις χειρότερες απόψεις τις έχουν παραθέσει πάλι ΝεοΔημοκράτες. (germaon)
Τις μεγαλύτερες ομφαλοσκοπήσεις τις έχουν κάνει ΠΑΣΟΚτζήδες

Το συμπέρασμα που έχω βγάλει εγώ από όλα αυτά τα χρόνια πρασινογαλάζιας διακυβέρνησης είναι το εξής:
Οι ΠΑΣΟΚοι θεωρούσαν ότι η Δεξιά τους είχει κλέψει και αποφάσισαν να τα κλέψουν πίσω.
Οι Νεοδημοκράτες απλά θεωρούσαν πάντα ότι αυτά που έκλεψαν οι ΠΑΣΟΚοι είναι δικά τους δι΄ αναθέσεως (από ποιόν; μάλλον το πουλί του πατέρα τους) οπότε τώρα απλά τα παίρνουν πίσω.

Οι Αριστεροί θερούν ότι και οι δύο είναι κλέφτες ανεξαρτήτως σε ποιόν ανήκουν τα κλοπιμαία. Δεν έχει νόημα να προσπαθήσουν να τα κλέψουν γιατί δεν ξέρουν σε ποιόν να τα αποδώσουν.
Οι κομμουνιστές θεωρούσαν πάντα ότι τα κλοπιμαία ανήκουν στην Μόσχα της Σοβιετικής Ενωσης, η οποία δεν υπάρχει πλέον οπότε δεν έχει και νόημα να τα κλέψουν γιατί δεν έχουν τι να τα κάνουν.

Με όλο αυτό το νταβαντούρι τα ντόπια κλοπιμαία συρρικνώνονται και σε ολίγο θα έχουν όλα γίνει Ελγίνεια.
Τότε ξάφνου όλοι θα ζητούν τα μάρμαρα πίσω, και οι ξένοι απλά θα λένε ότι δεν ήσασταν ικανοί να τα διαχειριστείτε γι αυτό δεν θα τα πάρετε πίσω ποτέ.

Πάρτε το χαμπάρι. Σε λίγο το μόνο που θα μπορείτε να κάνετε είναι λήζινγκ τη ζωή σας. Εάν δεν πετάξετε όλους στη χωματερή Λιοσίων τώρα, μετά θα τρώτε ό.τι περισσεύει. Πείνα θα πέσει και λόρδα.....
Οπως και μετά το 22. Για έτερους λόγους. Το αποτέλεσμα βέβαια θα είναι το αυτό.


 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
δεν μπορει φιλε 20 χρονια να ζουσες με δανεικα. δεν μπορει με το που ηρθε η ΝΔ με τις τοσες προσδοκιες τιποτα να μη παει καλα και να λες οτι ολα οφειλονται σε προηγουμενες κυβερνησεις.
Όταν καταλάβεις παλικάρι μου οτι ο Ανδρέας, απο το ΄81 που ανέβηκε, δεν μοίραζε τον πλούτο της χώρας στον λαουτζίκο, δηλαδή εμένα και εσένα, αλλά μοίραζε απο αυτά που δανείζονταν...
Και ο Σημίτης και ο σημερινός το ίδιο κάνουν...
Όταν λοιπόν τα επεξεργαστείς αυτά θα καταλάβεις οτι τα ίδια σκατά είναι όλοι τους. Και τα διάφορα σκάνδαλα που γράφεται δεξιά και αριστερά δεν είναι τίποτα μπροστά στα πραγματικά προβλήματα που αντιμετωπίζουμε.
Ναι, η εξουσία διαφθείρει. Πολύ πιθανών και ο άγιος να απλώσει το χεράκι του στο βάζο με το μέλι. Ας πάνε να γαμηθούν, αφού έτσι θέλουν να ζήσουν.

Εμένα με ενδιαφέρει να βγεί ένας που εφαρμόζει τους γαμημένους τους νόμους, που έχουμε, και να έχει γαμήμενο όραμα για την χώρα. Πως θα την πάει μπροστά και οχι πως θα διαχειρίζεται τα χρέη της....ΔΑΝΕΙΖΟΜΕΝΟΣ επιπλέον χρήματα κάθε γαμημένη μέρα που περνάει.

Επαναλαμβάνω λοιπόν, τα ίδια σκατά είναι και οι δυο τους. Το να ανοίγεις θρέντ και να αναρωτιέσαι με ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός...σόρρυ φίλε, κοιμήσου τον ύπνο του δικαίου. Αργεντινή γίναμε ήδη...
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
προσωπικά η θέση που παίρνω είναι ότι δεν πρέπει να ψηφίσουμε Ν.Δ. στις ευρωεκλογές,

Αυτή η θέση σου είναι μόνο για τις ευρωεκλογές;Αν γίνουν πρώτα βουλευτικές εκλογές,δε θα ισχύσει η θέση σου;Μήπως τελικά η διαμαρτυρία είναι αφρός,επειδή οι ευροεκλογές είναι αδιάφορες;
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Αυτή η θέση σου είναι μόνο για τις ευρωεκλογές;Αν γίνουν πρώτα βουλευτικές εκλογές,δε θα ισχύσει η θέση σου;Μήπως τελικά η διαμαρτυρία είναι αφρός,επειδή οι ευροεκλογές είναι αδιάφορες;
Δεν έχω αποφασίσει ακόμη τι θα κάνω σε αυτή την περίπτωση (δλδ κοινοβουλευτικές πριν από ευρωεκλογές).

Δεν είναι καθόλου αφρός η διαμαρτυρία μου με το να μην ψηφίσω Ν.Δ. στις ευρωεκλογές. Φαντάζεσαι εάν το κάνουν πολλοί αυτό? Πως νομίζεις ότι θα νιώσουν στη Ν.Δ, εάν ξαφνικά βρεθούν δεύτεροι στις ευρωεκλογές? Και πόσο πιο έντονη θα είναι η αντιπολίτευση εάν ξαφνικά το ΠΑΣΟΚ βρεθεί πρώτο?

Βεντούζα φίλε...

Και εάν δεν ιδρώσουν, τότε θα ξέρω τι θα κάνω και στις κοινοβουλευτικές.

Όταν έχεις να κάνεις με μπούληδες, πρέπει να τους συμπεριφέρεσαι και ανάλογα.
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Στις δημοσκοπήσεις για τις ευρωεκλογές παίρνουν σοβαρό ποσοστό και οι οικολόγοι,και ο ΣΥΡΙΖΑ.Όταν θα έρθει η ώρα όμως τις "υπεύθυνης" ψήφου,τότε όλοι συσπειρώνονται οπαδικά σε κάθε κόμμα και τα μικρά κομματα επιστρέφουν στα πραγματικά ποσοστά τους.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Φίλε yorgo το κόμμα δεν είναι σαν την ομάδα για να μην το αλλάζουμε με τίποτα!Εφόσον δεν σε εκφράζει πια η Ν.Δ. θα πρέπει να ψηφίσεις κάτι άλλο είτε μιλάμε για βουλευτικές είτε για ευρωεκλογές!Το λέω με αφορμή εσένα αλλά είναι κάτι που ισχύει για την πλειοψηφία των Ελλήνων...
 

Επισκέπτης
Όταν καταλάβεις παλικάρι μου οτι ο Ανδρέας, απο το ΄81 που ανέβηκε, δεν μοίραζε τον πλούτο της χώρας στον λαουτζίκο, δηλαδή εμένα και εσένα, αλλά μοίραζε απο αυτά που δανείζονταν...
Και ο Σημίτης και ο σημερινός το ίδιο κάνουν...
Όταν λοιπόν τα επεξεργαστείς αυτά θα καταλάβεις οτι τα ίδια σκατά είναι όλοι τους. Και τα διάφορα σκάνδαλα που γράφεται δεξιά και αριστερά δεν είναι τίποτα μπροστά στα πραγματικά προβλήματα που αντιμετωπίζουμε.
Ναι, η εξουσία διαφθείρει. Πολύ πιθανών και ο άγιος να απλώσει το χεράκι του στο βάζο με το μέλι. Ας πάνε να γαμηθούν, αφού έτσι θέλουν να ζήσουν.

Εμένα με ενδιαφέρει να βγεί ένας που εφαρμόζει τους γαμημένους τους νόμους, που έχουμε, και να έχει γαμήμενο όραμα για την χώρα. Πως θα την πάει μπροστά και οχι πως θα διαχειρίζεται τα χρέη της....ΔΑΝΕΙΖΟΜΕΝΟΣ επιπλέον χρήματα κάθε γαμημένη μέρα που περνάει.

Επαναλαμβάνω λοιπόν, τα ίδια σκατά είναι και οι δυο τους. Το να ανοίγεις θρέντ και να αναρωτιέσαι με ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός...σόρρυ φίλε, κοιμήσου τον ύπνο του δικαίου. Αργεντινή γίναμε ήδη...
ακου κατι φιλαρακο σεβομαι τις αποψει σου αλλα εγω κοιταω πως περνουσα και πως περναω τωρα.οσο για το σημιτη τοσο χαλια περναγες οσο τωρα; η τα εξομοιονουμε ολα εδω υπαρχει ενας ανθρωπος που δεν μπορει να διαχειρειστει καμια κριση, εδω του παρακολουθουσαν το τηλεφωνο και θυμισου ποιοι υπουργοι ηταν τοτε διπλα του και κανανε τα περιφημα σχεδιαγραματα. δες ποιοι ηταν χθες διπλα του και θα καταλαβεις. αυτα δεν τα ειχες ουτε με Αντρεα ουτε με σημιτη.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Φίλε yorgo το κόμμα δεν είναι σαν την ομάδα για να μην το αλλάζουμε με τίποτα!Εφόσον δεν σε εκφράζει πια η Ν.Δ. θα πρέπει να ψηφίσεις κάτι άλλο είτε μιλάμε για βουλευτικές είτε για ευρωεκλογές!Το λέω με αφορμή εσένα αλλά είναι κάτι που ισχύει για την πλειοψηφία των Ελλήνων...

Είπα εγώ ότι δεν το αλλάζω? Δεν είμαι φανατισμένος ΝεοΔημοκράτης....απλά δεν σχολιάζω και δεν ασχολούμαι με τους άλλους στην παρούσα. Να είσαι σίγουρος, ότι έχω να τους σούρω πολύ περισσότερα από ότι στην ΝΔ.

Εάν ψηφίσω κάτι άλλο από τις σημερινές επιλογές, θα το κάνω την κατάλληλη στιγμή (ευρωεκλογές είναι λουκούμι φάση) για να στείλω μήνυμα εκεί που πρέπει.

Δεν θα με παρασύρεις να σου αναλύσω γιατί σήμερα δεν θα ψήφιζα ΠΑΣΟΚ, ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ ή ΛΑΟΣ για οποιοδήποτε άλλο λόγο, εκτός του να ταρακουνήσω την ΝΔ.

Τους άλλους τους θεωρώ κατά πολύ χειρότερους, απλά ασχολούμαι όπως έχω ξαναπεί με τα μαγαζιά από όπου ψωνίζω και όχι με τους άλλους, γιαυτό και δεν θα βρεις πολλές χολές για μένα για τους υπόλοιπους.

Θεωρώ την ψήφο ένα εργαλείο. Και αυτό θα το χρησιμοποιήσω όπως θεωρώ καλύτερα. Ενδεικτικά αναφέρω, ότι στις τελευταίες κοινοβουλευτικές εκλογές, δεν σταύρωσα κανέναν από τους γνωστούς παπάρες, αλλά ψήφισα Ν.Δ.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Είπα εγώ ότι δεν το αλλάζω? Δεν είμαι φανατισμένος ΝεοΔημοκράτης....απλά δεν σχολιάζω και δεν ασχολούμαι με τους άλλους στην παρούσα. Να είσαι σίγουρος, ότι έχω να τους σούρω πολύ περισσότερα από ότι στην ΝΔ.

Εάν ψηφίσω κάτι άλλο από τις σημερινές επιλογές, θα το κάνω την κατάλληλη στιγμή (ευρωεκλογές είναι λουκούμι φάση) για να στείλω μήνυμα εκεί που πρέπει.

Δεν θα με παρασύρεις να σου αναλύσω γιατί σήμερα δεν θα ψήφιζα ΠΑΣΟΚ, ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ ή ΛΑΟΣ για οποιοδήποτε άλλο λόγο, εκτός του να ταρακουνήσω την ΝΔ.

Τους άλλους τους θεωρώ κατά πολύ χειρότερους, απλά ασχολούμαι όπως έχω ξαναπεί με τα μαγαζιά από όπου ψωνίζω και όχι με τους άλλους, γιαυτό και δεν θα βρεις πολλές χολές για μένα για τους υπόλοιπους.

Θεωρώ την ψήφο ένα εργαλείο. Και αυτό θα το χρησιμοποιήσω όπως θεωρώ καλύτερα. Ενδεικτικά αναφέρω, ότι στις τελευταίες κοινοβουλευτικές εκλογές, δεν σταύρωσα κανέναν από τους γνωστούς παπάρες, αλλά ψήφισα Ν.Δ.
Δεν με νοιάζει τι θα ψηφίσεις ,ούτε θέλω να σε παρασύρω , δεν μου καίγεται ειλικρινά καρφί!Απλά δεν μπορώ τους κολλημένους!Επειδή είναι από αριστερή οικογένεια θα πρέπει να ψηφίζει πάντα ΚΚΕ!Δεν είναι λογική αυτή...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom