Νέα

Μαύρες σε μπουρδέλα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ALANIARIS13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 216
  • Εμφανίσεις 71K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
το σκορβουτο  τι ειναι?

Αρρώστια που κολούσαν παλιά οι ναυτικοί-εξερευνητές και λοιπά. Στα μεγάλα ταξίδια έτρωγαν μόνο παστά κρέατα και λοιπά. Η έλλειψη βιταμινών και άλλων ουσιών που εμπεριέχονται στα φρούτα και στα λαχανικά δημιουργούσε αυτή την ασθένεια. Θανατηφόρα ήταν κιόλας νομίζω.


Καλα ποιος είμαι ο πούστης???? Ο Φικιώρης είμαι????!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :rockon: :rockon: :rockon:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
την καλησπερα μου σε ολους τους λατρεις του αγοραιου ερωτος....   συναδελφοι , τα φωτα σας. ψαχνω κανα καλο μου?¨ για καλο πραμα....και βεβαια θελω μαυρη. επισης μην κολησουμε και σκορβουτο απο αυτες. εκει στην ιασωνος εχω εντοπισει κατι αλλα θελω τις πληροφοριες σας.συντομα θα επισκεφτω κατι τετοιο γι αυτο ζητω την βοθεια σας.
κανα εσκουλαμεντο αφρικανικο γουσταρεις τυπε? :2funny:
 

tenniskiller

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.554
Κριτικές
1
Like
42
Πόντοι
16
Πηγαινοντας με μαυρη ειναι σαν να αγοραζεις λαχειο και δεν ξερεις τι θα σου τυχει.
Και αυτες που ερχονται στην Ελλαδα ειναι οι πιο ξεπετες,οποτε ειναι λαχειο αν δεν εχει του κοσμου τις αρωστειες και ειναι καθαρη.
Οσο ειναι λευκο το περιστερι της πλατειας Συνταγματος!
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
Μακρι ρεεε!! Χολεραα!! Ουστ βρωμιαρες ειδικα αυτες που κανουν πιατσα απαπα δεν της μπορω καθολου!! Ρε αγορι μου τραβα σε κανα καλο ρδελο? Θες με το ζορι να σου μαυρισει το πουλι ελεος!  :headbang: :headbang: :headbang:
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
134
Πόντοι
4.215
το σκορβουτο  τι ειναι?

Το σκορβούτο είναι ασθένεια που προκαλείται από έλλειψη στον οργανισμό της βιταμίνης C.

Εκδηλώνεται με αιμορραγίες από το δέρμα και τους βλεννογόνους, ιδιαίτερα τα ούλα, τα εσωτερικά όργανα, τα κόκκαλα, τις αρθρώσεις. Συνοδεύεται και από γενικά συμπτώματα, όπως κακουχία, δεκατική πυρετική κίνηση, ανορεξία και αναιμία. Ήταν τα παλιότερα χρόνια συχνή πάθηση των ναυτικών, των εξερευνητών και των στρατιωτικών, που ήταν αναγκασμένοι να τρέφονται με συντηρημένα τρόφιμα, φτωχά σε βιταμίνη C

Για τη θεραπεία του σκορβούτου χρησιμοποιείται τροφή πλούσια σε βιταμίνη C (νωπά φρούτα, λαχανικά, γάλα νωπό) και βιταμίνη C από το στόμα ή σε ενέσεις.

wein-13-2.jpeg
[/img]

wein-2-5.jpeg


όσο για τις μαυρούλες φίλε μου απέφυγε τις. Σκορβούτο όπως κατάλαβες δεν πρόκειται να πάθεις αλλα υπάρχουν αλλα τόσο ωραία σμν που μπορεί να κολλήσεις!!!
 

Επισκέπτης
Αρρώστια που κολούσαν παλιά οι ναυτικοί-εξερευνητές και λοιπά. Στα μεγάλα ταξίδια έτρωγαν μόνο παστά κρέατα και λοιπά. Η έλλειψη βιταμινών και άλλων ουσιών που εμπεριέχονται στα φρούτα και στα λαχανικά δημιουργούσε αυτή την ασθένεια. Θανατηφόρα ήταν κιόλας νομίζω.


Καλα ποιος είμαι ο πούστης???? Ο Φικιώρης είμαι????!!!! :2funny: :2funny: :2funny: :rockon: :rockon: :rockon:

Mέ αυτά πού γράφεις δέν σέ κόβω γιά Φικιώρη :s&m_3:
 

enetline

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2008
Μηνύματα
186
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
1
Σκοπός αυτού του forum είναι η ενημέρωση όλων των "θαυμαστών" της "μαύρης Ηπείρου" και κυρίως των κοριτσιών της. Όποιος φίλος γνωρίζει τις καλές μαυρούλες ιερόδουλες που υπάρχουν σε σπίτια και είναι άξια λόγου, μπορεί να το γράψει εδώ. Προσπαθώ να βρώ κάποια αξιόλογη εδω΄και αρκετό καιρό και δεν έχω βρεί τίποτα καλό. Υπάρχουν μερικά ΜΠΑΖΑ μεν αλλά δεν είναι ούτε της τάξης των 15€. :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
Σκοπός αυτού του forum είναι η ενημέρωση όλων των "θαυμαστών" της "μαύρης Ηπείρου" και κυρίως των κοριτσιών της. Όποιος φίλος γνωρίζει τις καλές μαυρούλες ιερόδουλες που υπάρχουν σε σπίτια και είναι άξια λόγου, μπορεί να το γράψει εδώ. Προσπαθώ να βρώ κάποια αξιόλογη εδω΄και αρκετό καιρό και δεν έχω βρεί τίποτα καλό. Υπάρχουν μερικά ΜΠΑΖΑ μεν αλλά δεν είναι ούτε της τάξης των 15€. :cheesy: :cheesy: :cheesy:


τρανς μαυρη ψαχνεις?
 

piagos

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2006
Μηνύματα
149
Like
2
Πόντοι
1
Ρε μάγκες ξέρει κανείς ποιά σπιτια έχουνε μαυρούλες?

Τhanx
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.893
Πόντοι
266

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
το thread συγχωνεύτηκε
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
Αν εχει καποιος πληροφορια για μαυρη σε ρδελο που να αξιζει ας κανει τον κοπο να μας το πει...
 

monaxoulis

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2006
Μηνύματα
234
Like
4
Πόντοι
1
Παιδια καλησπέρα,

ξέρετε κανένα καλό σπιτάκι με καμια καλή μαύρη? Είχα πάει παλιά στη γωνία Αχαρνών και την κάθετο στα σπιτακια της Φυλης, εκει που είναι όλα μαζεμενα, ειχε 2 κάποια στιγμή το ένα ήταν ΚΟΡΥΦΑΙΟ.

Ξέρετε κάτι καλό να το τιμήσω?? (Αθήνα).

Χίλια ευχαριστώ!!!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Παιδια καλησπέρα,

ξέρετε κανένα καλό σπιτάκι με καμια καλή μαύρη? Είχα πάει παλιά στη γωνία Αχαρνών και την κάθετο στα σπιτακια της Φυλης, εκει που είναι όλα μαζεμενα, ειχε 2 κάποια στιγμή το ένα ήταν ΚΟΡΥΦΑΙΟ.

Ξέρετε κάτι καλό να το τιμήσω?? (Αθήνα).

Χίλια ευχαριστώ!!!
στο μεταξι ολο και κατι θα βρεις τυπε
 

monaxoulis

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2006
Μηνύματα
234
Like
4
Πόντοι
1
εκει μονο μπαζακια, τουλαχιστον στα γνωστα στον πεζοδρομο... 1 η αυλή και ένα που ηταν η τρελη απεναντι επανω... κατι χτιζουν τωρα...
α κ ενα στον καθετο κεντρικο (Μεγ Αλεξανδρου αλλα θεοχοντρη)..

Κατι πιο ποιοτικο?
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
εκει μονο μπαζακια, τουλαχιστον στα γνωστα στον πεζοδρομο... 1 η αυλή και ένα που ηταν η τρελη απεναντι επανω... κατι χτιζουν τωρα...
α κ ενα στον καθετο κεντρικο (Μεγ Αλεξανδρου αλλα θεοχοντρη)..

Κατι πιο ποιοτικο?
θα σου φερουμε την ριανα εσενα τυπε :grin:
τυπε τετοιες παιζουν παντου τι περιμενεις να δεις τιποτα μοντελα? :grin:
 
Δείτε τα όλα τα  μπουρδέλα  και τα  studio  της Αθήνας στον κατάλογο.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom