Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 123K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ποια είναι αυτή η γλώσσα "σκοπιανά";
Μήπως αυτή που το ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ τύπωσε το 1920 αλφαβητάρι της;
Μόνο που δεν τα αποκαλούσε "σκοπιανά", αλλά "σλαβομακεδονικά", με τον όρο Μακεδονία μέσα, που σήμερα δεν θέλει ούτε ζωγραφιστό να δει ο gabadoo.
Ξυδάκι λοιπόν.

Κατά τα άλλα, η -μπαγιάτικη- επίθεση κατά του ΣΥΡΙΖΑ και του Νίκου Βούτση, αναμενόμενη.
"Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ", όπως έλεγε σήμερα και ο Τσίπρας!
 

TheBlade

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.258
Like
0
Πόντοι
16
Πριν λίγο όμως, με χαρακτήρισες "μωρή τσουτσού" και διάφορα άλλα τέτοια, που τα έβαλες και με 18άρια γράμματα μάλιστα.
Και όλα αυτά χωρίς να σου έχω απευθύνει το λόγο μετά τα -σχεδόν ερωτικά σου- pm που παρέθεσα.
Τι άλλο θες απο τη ζωή μου ρε μεγάλε;
Και κάτι άλλο: θα γράψεις κάποτε ένα ποστ που να είναι εντός θρεντ;
Αμάν πια, σαν τη χήρα στο κρεβάτι κάνεις, και είσαι και του πυροβολικού!




Δεν με αφήνεις γαμώτο να φύγω.
Τα ερωτικά πμ .....που τα είδες ρε ;;; Μήπως τα φαντάζεσαι ;;;
Πρέπει να αρχίσω πάλι τους χαρακτηρισμούς για να μαζευτείς ;

Δες τα ποστ μου απο όταν γράφτηκα εδώ μέσα...και θα δείς αν είμαι εντός η εκτός θέματος....εκτός από περιπτώσεις σαν τη δική σου.....που την πεφτεις συνέχεια σε άλλα μέλη...και όλοι θέλουν να σε δούν να την κάνεις από δώ.
Και όπως σωστά σου έλεγα και στο πμ......όσο το πήγαινες πιο χαλαρά....είχες και λιγότερες αντιδράσεις....τελευταία όμως ......έχεις "εξάψεις " πάλι , όπως φαίνεται.

Το πυροβολικό .....αλήθεια ....απο που το έβγαλες ;;;;;;

Τα υπόλοιπα αν επιμένεις, αύριο.


 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Δεν με αφήνεις γαμώτο να φύγω.
Τα ερωτικά πμ .....που τα είδες ρε ;;; Μήπως τα φαντάζεσαι ;;;
Πρέπει να αρχίσω πάλι τους χαρακτηρισμούς για να μαζευτείς ;

Δες τα ποστ μου απο όταν γράφτηκα εδώ μέσα...και θα δείς αν είμαι εντός η εκτός θέματος....εκτός από περιπτώσεις σαν τη δική σου.....που την πεφτεις συνέχεια σε άλλα μέλη...και όλοι θέλουν να σε δούν να την κάνεις από δώ.
Και όπως σωστά σου έλεγα και στο πμ......όσο το πήγαινες πιο χαλαρά....είχες και λιγότερες αντιδράσεις....τελευταία όμως ......έχεις "εξάψεις " πάλι , όπως φαίνεται.

Το πυροβολικό .....αλήθεια ....απο που το έβγαλες ;;;;;;

Τα υπόλοιπα αν επιμένεις, αύριο.

Ρε μεγάλε. χαλάρωσε λίγο.
Στα τελευταία ποστ, κι εσύ κι εγώ γράφουμε διάφορα άσχετα με το θρεντ.
Θα πρότεινα να το αποφορτίσουμε.
Και να μην τα πρήζουμε και στους υπόλοιπους.
Θα σου πρότεινα επίσης να πάρεις πίσω τους προσβλητικούς χαρακτηρισμούς, μιας και δεν σε έχω βρίσει ποτέ.
Όσο για το πυροβολικό, υπέθεσα οτι υπηρέτησες εκεί, επειδή είπες για πολυήμερες πορείες στο Σιδηρόκαστρο κλπ.
Γράψε λάθος γι' αυτό.
Αλλά μην εξάπτεσαι για ξένα κόλλυβα και στα καλά καθούμενα.
Από μένα τέλος, αν αποσύρεις τους προσβλητικούς χαρακτηρισμούς.
 

samsung

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.080
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
16
Ο ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ...
Μετά την αποκάλυψη ότι ο μασκοφόρος 22 χρονος ληστής της Εθνικής Τράπεζας που βρέθηκε να κατέχει 2 όπλα και μία χειρομβοβίδα, είναι ο γιός του βουλευτή του Συνασπισμού κ.Βούτση, μία ακόμα αντικρατική μάσκα του ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΥ πέφτει.
Συγκεκριμένα...

η μαλακια παει συννεφο εδω μεσα.

Ο Βουτσης δεν ειναι βουλευτης του συνασπισμου.

Και ποτε δεν ηταν.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
  [size=12pt] Το Μακεδονικό Ζήτημα με απλά λόγια[/size]



 [youtube=425,350]joF2ZSjeJ1k[/youtube]


 Αξιζει να το δειτε
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
η μαλακια παει συννεφο εδω μεσα.

Ο Βουτσης δεν ειναι βουλευτης του συνασπισμου.

Και ποτε δεν ηταν.

Και φυσικά, ο υιός Βούτσης δεν ήταν ποτέ μέλος, ούτε συμπαθών του Συνασπισμού, μιας και είχε επιλέξει άλλον πολιτικό δρόμο.
Αυτό όμως δεν το λένε οι συστηματικά λασπολογούντες, που επιμένουν να μιλάνε για κουκουλοφόρους του ΣΥΡΙΖΑ.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
  Οσοι θελετε ριχτε μια ματια
  Για να γνωριζουμε ποιος λεει τι
  Με κουκουλα ή χωρις


          1.4.08
Τουλάχιστον ΤΡΕΙΣ συνιστώσες του ΣΥΡΙΖΑ αναγνώρισαν τα Σκόπια ως "ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ"

Όπως είχαμε δημοσιεύσει παλιότερα η συνιστώσα του ΣΥΡΙΖΑ "ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ" αναγνώρισε ήδη τα Σκόπια ως "Μακεδονία" και για συμπαράσταση εκδίδει τα δελτία τύπου της στα ΣΚΟΠΙΑΝΑ! . Στον αγώνα ΚΑΤΑ της Ελλάδας προστέθηκε άλλη μία συνιστώσα του ΣΥΡΙΖΑ , η "ΔΙΕΘΝΙΣΤΙΚΗ ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ" η οποία επίσης αναγνώρισε τα Σκόπια ως "Μακεδονία".
Τέλος η συνιστώσα "ΚΟΚΚΙΝΟ" μας μιλάει για ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΟ δικαίωμα των Σκοπίων να ονομάζονται ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ! Στο ΚΟΚΚΙΝΟ έχουν και το αναφαίρετο δικαίωμα στην αθλιότητα του οποίου δυστυχώς κάνουν απερίγραπτη κατάχρηση.
Εντελώς ξεδιάντροπα βγαίνει ο Τσίπρας στην TV ... και μιλάει για ... σύνθετη ονομασία με γεωγραφικό προσδιορισμό. 'Η "δουλεύει" όλους εμάς ή εκμεταλλεύεται τα κορόϊδα της ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ, του ΚΟΚΚΙΝΟΥ και της ΔΙΕΘΝΙΣΤΙΚΗΣ ΕΡΓΑΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ για να τους κλέβει όσες ψήφους μπορούν να μαζέψουν για λογαριασμό του ανάμεσα στα σκουπίδια της αριστερής ψευτοδιανόησης. ΟΙ ΦΙΛΟΣΚΟΠΙΑΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ που έχουν οι ΣΥΝΙΣΤΩΣΕΣ του ΣΥΡΙΖΑ κρατήθηκαν ΜΥΣΤΙΚΕΣ προεκλογικά διότι η ΑΠΩΛΕΙΑ ψήφων ήταν σίγουρη. Όμως ψηφίζοντας ΣΥΡΙΖΑ κάποιοι ΑΘΕΛΑ τους ενίσχυσαν ΦΙΛΟΣΚΟΠΙΑΝΕΣ οργανώσεις να βρεθούν ΕΝΤΟΣ του κοινοβουλίου. Και φυσικά τα ΜΜΕ... ΔΕΝ το αποκαλύπτουν για να μην ζημιώσουν τον Τσίπρα και τους χαλάσει το σχέδιο για την εξόντωση του Γιωργάκη.


 

 

Civ Sota

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2007
Μηνύματα
885
Like
3
Πόντοι
6
Δεν έχω λόγους να αμφισβητώ οτι εσύ τουλάχιστον έχεις εκπληρώσει τις συμβατικές σου υποχρεώσεις προς το ελληνικό κράτος. Οι -μέχρις παρεξηγήσεως όμως- κολλητοί σου, αν κρίνω με τη θέρμη που τους υπερασπίζεσαι, ακόμα να απαντήσουν.

Πάμε τώρα σ' αυτά που μου ζήτησες τώρα:

Μήνυμα δικό σου προς εμένα, στις 7/3, ώρα 15.03:
Ρε συ ....ειλικρινά αν και άλλες φορές έχουμε κοντραριστεί..αυτή τη φορά το είπα απλά για να τονίσω το πόσο άδικα την έπεσε ο taz στην Κατερίνα.
Την οποία αλήθεια , δεν την γνωρίζω.
Σόρρυ αν η διατύπωση μου ήταν τέτοια που παρεξήγησες.

Επίσης, 8/3, ώρα 11.11:
Φίλε καλημέρα.
Ο μαλάκας είμαι σίγουρος πως έχει μπαναριστεί ξανά...απλά θα ξαναμπεί μα άλλο νικ. Γνωστή ιστορία.
Ειδικά για ποδοσφαιρικά είναι σίγουρο πως δεν θα τσακωθούμε. Δεν είναι από τα θέματα που με ενδιαφέρουν.
Για άλλα θέματα.... έχουμε τσακωθεί ναι, αλλά ρε φίλε.....ήσουν στην αρχή αρκετά εριστικός...η πλειονότητα των ποστ σου ήταν για να την πεις σε κάποιον....τώρα τελευταία το πας λίγο πιο χαλαρά το θέμα...και γι αυτό δεν έχεις και τόσες αντιδράσεις....θέλω και γω  να πιστεύω πως από εδώ και πέρα θα τα πάμε καλά .
Καλή σου μέρα.

Λέω κάπου ψέματα; Η μήπως δεν τα έγραψες εσύ;

Ρε Παπια τελικα κανεις ψυχολογικο conditioning στους συνομιλιτες σου.  Πρεπει να προσεχουμε...
 

TheBlade

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2007
Μηνύματα
1.258
Like
0
Πόντοι
16
Ρε μεγάλε. χαλάρωσε λίγο.
Στα τελευταία ποστ, κι εσύ κι εγώ γράφουμε διάφορα άσχετα με το θρεντ.
Θα πρότεινα να το αποφορτίσουμε.
Και να μην τα πρήζουμε και στους υπόλοιπους.
Θα σου πρότεινα επίσης να πάρεις πίσω τους προσβλητικούς χαρακτηρισμούς, μιας και δεν σε έχω βρίσει ποτέ.
Όσο για το πυροβολικό, υπέθεσα οτι υπηρέτησες εκεί, επειδή είπες για πολυήμερες πορείες στο Σιδηρόκαστρο κλπ.
Γράψε λάθος γι' αυτό.
Αλλά μην εξάπτεσαι για ξένα κόλλυβα και στα καλά καθούμενα.
Από μένα τέλος, αν αποσύρεις τους προσβλητικούς χαρακτηρισμούς.

Μόνο και μόνο επειδή δεν γουστάρω να σπαμάρρουμε άλλο το θρεντ....θα ακολουθήσω την ίδια οδό.
Εννοείται ότι δεν αποσύρω τίποτα απο ότι είπα .....μέχρι να μου αποδείξεις το αντίθετο.
Θα πετάγομαι και θα ανακατεύομαι έστω και σε ξένα κόλλυβα, για όσο εσύ θα ακολουθείς την τακτική του ψυχολογικού πολέμου προς τους συνομιλητές με τους οποίους τυχαίνει να διαφωνείς.
Τότε θα με βρίσκεις πάντα απέναντι σου.......και θα  σου τα χώνω.
Για όσο αποφασίσεις να φέρεσαι κόσμια , όπως έκανες σε αυτό το πόστ......και να μην ειρωνεύεσαι τους άλλους.....το κόβω κι εγώ.
Στο χέρι σου είναι να μην ξαναδημιουργηθεί θέμα.
Το μόνο μου πρόβλημα μαζί σου.....το δημιουργείς ο ίδιος.
Τώρα αν θες.....μπορώ να σου πώ και την άποψή μου για το Μακεδονικό.
Από όποια πλευρά σε ενδιαφέρει.....θα τη δεχτείς χωρίς εμπάθειες ;
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Προς ψευτρι.
Γιατί πήρε το μάτι μου πως ακόμη με μελετάς και μασάς την ίδια καραμέλα.
Εδώ και μέρες έχω προτείνει το εξής:
"Αν αποδειχτεί ότι έχω υπηρετήσει κανονικότατα την θητεία μου και μάλιστα στα σύνορα.
Θα μας πεις με την ίδια αποδεικτική διαδικασία τον εργοδότη σου;
Αλλιώς σε ξαναλέω Κότα Λυράτη.
Ψευτρις είσαι ουτως ή άλλως
Τον χαρακτηρισμό τον έχεις κερδίσει με το σπαθί σου απο 17/03"

Λοιπόν κάθε φορά που θα αναφέρεσαι στην θητεία μου, αποδεικνύοντας μόνο και μόνο το κόμπλεξ σου ναυτάκι του γλυκού νερού, θα εμφανίζεται το αυτό πόστ.
Μέχρι να μας πεις τον εργοδότη σου.
Ο οποίος προφανώς και είναι πολύ ύποπτος γιατί σε κάθε άλλη περίπτωση θα έμπαινες στο τριπάκι να με "ξεφτιλίσεις" για την στρατιωτική μου λούφα.
Η οποία σε πληροφορώ άλλη μια φορά ήταν στα σύνορα.
Άλλωστε υπάρχουν μέλη που συνυπηρετήσαμε, ή άλλοι που έχουν δει το ποστάρισμα λεπτομερειών της θητείας μου σε άλλα φόρα.
Όποτε μην συνεχίζεις να κυλιέσαι στο βούρκο.
Το καταλαβαίνω ότι υπάρχει ένα πρόβλημα με την αυτοδιαγραφή σου.
Που θα βρεις νέες καραμέλες να μασας.
Τώρα που νομίζεις ότι βρήκες δυνατές.
Περαστικά.

 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Προς The Blade:

Αν νομίζεις οτι οι εκφράσεις "μωρή τσουτσού" κλπ (και μάλιστα απο το πουθενά, μιας και ουδέποτε σε προκάλεσα) προάγουν την κοσμιότητα του διαλόγου, δεν θα συμφωνήσω. Αλλά δεν γίνεται να το κουράζουμε άλλο. Αν το κατάλαβες, το κατάλαβες, αν όχι, τι να κάνουμε.
Και φυσικά θα ακούσω την άποψή σου για το Μακεδονικό. Δεν μπορώ όμως να σου πω αν θα συμφωνήσω η όχι, γιατί δεν ξέρω ποια είναι.

Προς tomito:

Παίρνεις ανεπίτρεπτα στα σοβαρά τον εαυτό σου και τα γραφόμενά σου εδώ μέσα, τυπικό δείγμα ανθρώπου που δεν έχει κανονική ζωή και ζει μόνο μέσα απο τον υπολογιστή του.
Δεν ξέρω αν έχεις υπηρετήσει, γι αυτό και σε ρωτάω τόσες μέρες. Αν δεν κάνω λάθος, ακόμα να μας πεις την απλή φρασούλα "Ναι, έχω υπηρετήσει". Το οτι αν άλλοι -αόρατοι- συμφορουμίτες λες οτι γνωρίζουν αν, που και πόσο έχεις υπηρετήσει, δεν μου λέει τίποτα, όσο ο ίδιος δεν απαντάς.
Συνεπώς το μόνο που επι της ουσίας γνωρίζω για σένα είναι οτι δεν απαντάς αν έχεις πάει φαντάρος, οτι θαυμάζεις τον κάθε μαλάκα που ονειρεύεται πολέμους εις δόξαν της ελληνικής φυλής και οτι σου πέφτουν τα σάλια κάθε φορά που σκέφτεσαι την Σόφι Έβανς. Όλα τα υπόλοιπα είναι απλώς οδοντόκρεμες.
Και όχι, δεν θα σου κάνω τη χάρη να αυτοδιαγραφώ, αυτό θα έλειπε. Μήπως επιθυμείς και να αυτοκτονήσω κιόλας, μικρή ψωνάρα του σάϊτ;
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Προς ψευτρι.
Με παραπάνω από 25 μυν ανα ημέρα. Δλδ με διπλάσιο αριθμό μέσα σε λιγότερο απο 3 μήνες από όσα έχω εγω  και πολλοί άλλοι σαν και μένα μέσα σε 2 χρόνια όλοι μπορούμε να καταλάβουμε ποιος 
ζει μέσα στον υπολογιστή
σου όπως γράφεις.
Η πρόσκληση ισχύει ακόμη, να σου πω την θητεία μου να μας πεις τον εργοδότη σου?
Προφανώς-για να μην δέχεσαι- η θητεία μου είναι "καθαρότερη" από τον εργοδότη σου διότι καθαρός ουρανός ως γνωστών δεν φοβάται.
Γιατί κρύβεις τόσο επίμονα τον εργοδότη σου?
Άλλωστε την φρασούλα που περιμένεις όλοι οι άλλοι έχουν καταλάβει ότι την έχω πει απλά εσύ κρύβεσαι και παίζεις με τις λέξεις.
Αν αυτοδιαγραφόσουν δεν θα μπορούσες να γράφεις μετά για την Σόφι Εβανς και πόσο μου πέφταν τα σάλια, για αυτό και δεν πρόκειται να το κάνεις μικρέ γκαιπελίσκο της κουρδουντούρου, δεν περιμένω τέτοιο ήθος απο ροζ αριστερους
 

ViDiViCi

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
2.178
Like
2
Πόντοι
16
Προς tomito ψεύτρι και λοιπούς!!!
Άντε και............. :2funny: ;)
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Απο Λουί Ντε Φυνές τι έχεις;
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Έχεις να πεις κάτι για τις απόψεις που εκφέρονται στο βίντεο ή θα συνεχίσεις να αυνανίζεσαι διαβάζοντας το βιβλίο ιστορίας της ρεπούτση που άρχισε να διατίθεται και στο εμπόριο - εύχομαι σύντομα να κάνει και εκπομπή προώθησης αλα Λιακόπουλος, μιας και το πόνημά της είναι της αυτής, για να μην πω κατώτερης- ποιότητας με αυτά του λιακό...
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Η οποία σε πληροφορώ άλλη μια φορά ήταν στα σύνορα

Vidi σορρυ κιόλας αλλά εγω δεν σπαμάρω.
Φαίνεται από τα μυν ποιος το κάνει.
Και απο πάνω φαίνεται ότι του έχω ήδη απαντήσει στην παρανοϊκή του ερώτηση.
Ο άνθρωπος-οι Θεοί να τον κάνουν- ούτε καν διαβάζει τι του γράφουν.
Κατα τα άλλα εγω ζητάω συγνώμη από τα υπολοιπα μέλη από την πλευρά μου αλλά νομίζω ότι φαίνεται ξεκάθαρα ποιος είναι ακραίος.
 

Paparov

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
4
Like
4
Πόντοι
16
Kακό είναι να καβλώνουμε με την Sophie Evans?Kαι δεν παριστάνω τον δικηγόρο του tomito καθώς είναι σε θέση να υπερασπιστεί τον εαυτό του πιο καλά από τον καθένα, αλλά από τα γραφόμενά του καταλαβαίνω ότι έχει υπηρετήσει την θητεία του.Δηλαδή αν έλεγε ναι έχω υπηρετήσει έτσι ξερά θα τον πίστευες ενώ τώρα που είναι πρόθυμος να σου δείξει και το χαρτί που αναφέρει που υπηρέτησε δεν τον πιστεύεις?
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Έχεις να πεις κάτι για τις απόψεις που εκφέρονται στο βίντεο ή θα συνεχίσεις να αυνανίζεσαι διαβάζοντας το βιβλίο ιστορίας της ρεπούτση που άρχισε να διατίθεται και στο εμπόριο - εύχομαι σύντομα να κάνει και εκπομπή προώθησης αλα Λιακόπουλος, μιας και το πόνημά της είναι της αυτής, για να μην πω κατώτερης- ποιότητας με αυτά του λιακό...

Απόψεις φυσικά και έχω.
Αλλά πάει πολύ να μου τις ζητάς, όταν ο ίδιος αρνείσαι να απαντήσεις σε απλά πραγματάκια που ρώτησα τις προάλλες.
Αλλά και να τις έλεγα, σιγά μην καθόσουνα να τις ακούσεις.
Εσύ είσαι βαθιά πεπεισμένος για το ορθόν που σου μαθαίνανε τόσα χρόνια περί ιστορίας στο σχολείο, αλλά και για το "προαιώνιο δίκαιο" της ελληνικής φυλής, που επι αιώνες μάχεται κατά των "βαρβάρων".
Φρονώ λοιπόν οτι δεν έχει νόημα να το κουράζουμε οι δυο μας άλλο.
Ξέρω οτι εξ αντανακλασεως -και καθ' έξιν- θα σιγοντάρεις οτιδήποτε γραφτεί εδώ μέσα και σου φανεί αρκούντως δεξιό (έως και ακροδεξιό) και θα σηκώσεις εύκολα την παντιέρα της εθνικής εξέγερσης. Έστω και αν αυτό είναι οφθαλμοφανώς για νούμερο επιθεώρησης, όπως με τους μαστουρωμένους οπλαρχηγούς εκ Κρήτης. Και μετά θα με ρωτάς παπαριές, τι θα έλεγα αν αυτοί οι μαστουρωμένοι ήτανε οπαδοί του Τσε Γκεβάρα κλπ, κατά τη λογική "κι εσείς, γιατί καταπιέζετε τους μαύρους στην Αμερική"
Αν, μορφωμένος άνθρωπος, πιστεύεις όντως αυτά που κατά καιρούς μας ποστάρεις εδωμέσα, τι να πω, σε λυπάμαι. Είναι λυπηρό ένας τριαντάρης (αν δεν κάνω λάθος τόσο περίπου είσαι) να είναι τόσο βαρετός, προβλέψιμος, λαπάς και τόσο γεροντικός.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Kακό είναι να καβλώνουμε με την Sophie Evans?Kαι δεν παριστάνω τον δικηγόρο του tomito καθώς είναι σε θέση να υπερασπιστεί τον εαυτό του πιο καλά από τον καθένα, αλλά από τα γραφόμενά του καταλαβαίνω ότι έχει υπηρετήσει την θητεία του.Δηλαδή αν έλεγε ναι έχω υπηρετήσει έτσι ξερά θα τον πίστευες ενώ τώρα που είναι πρόθυμος να σου δείξει και το χαρτί που αναφέρει που υπηρέτησε δεν τον πιστεύεις?
Κακό δεν είναι να καβλώνει κανείς με την Σόφι Έβανς, ούτε ακόμα και με τον Σβαρτζενέγκερ αν το επιθυμεί, δεν μου πέφτει λόγος.
Όταν όμως κάποιος με κατηγορεί για υλιστή, στομαχόφρονα και κοιλιόδουλο (νομίζω κιόλας επι λέξει, κι αν όχι, με τέτοιες λέξεις εν πάση περιπτώσει)επειδή υποστήριξα το δίκαιον κάποιας απεργίας που είχε και οικονομικά αιτήματα, και μετά ο ίδιος άνθρωπος που σφύζει απο "αγνό ιδεαλισμό" μετατρέπεται σε κανονικό διαφημιστή της Σόφι Έβανς, απλώς επισημαίνω την -κατά τη γνώμη μου- κραυγαλέα αντίφαση.
Και επειδή ο ίδιος άνθρωπος μας τα έχει πρήξει τελευταία με τα εθνικιστικά του παραληρήματα, τον ρώτησα το αυτονόητο ως προς το στρατό. Σου θυμίζω οτι και ο βουλευτής του ΛΑΟΣ Αϊβαλιώτης είναι ελληναράς, αλλά στο στρατό ΔΕΝ ΥΠΗΡΕΤΗΣΕ. Τόσο παράξενο σου φαίνεται πια ένας να ουρλιάζει περί Ελλάδος και να μην έχει κάνει το χρέος του ως προς αυτήν (η να την έχει βγάλει καντηλανάφτης στο Λυκαβηττό, διαθέτων χοντρό βύσμα);
Τώρα, τα βερμπαλιστικά να του πω τον εργοδότη μου, να "αυτοδιαγραφώ" (sic) και τα λοιπά, μου φαίνονται μάλλον φαιδρά. Για να του λύσω όμως την απορία του λεβέντη, θα του πω οτι είμαι μουσικός, πράγμα το οποίο σημαίνει οτι δεν έχω σταθερό εργοδότη. Κατα καιρούς, εργοδότες μου είναι οι εταιρείες δίσκων, οι διοργανωτές συναυλιών, οι ιδιοκτήτες νυκτερινών μαγαζιών κλπ. Ελπίζω να του φαίνονται αρκούντως "καθαροί", τουλάχιστον όσο και τα απόκρυφα κάλλη της Σόφι Έβανς που θαυμάζει.Και να μπορέσει, κατόπιν τούτου, να κοιμηθεί το βράδυ.  Κι ας εξακολουθεί να μην απαντάει σε τίποτα, παρά να βρίζει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom