Νέα

Μακεδονία προδότες!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 122K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Τελικά ποια θα είναι η κατάληξη στο θέμα της ονομασίας?

  • αρνητική

    Ψήφοι: 9 56,3%
  • θετική

    Ψήφοι: 2 12,5%
  • κοινά αποδεκτή λύση

    Ψήφοι: 4 25,0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    16

Διαγραμμένο μέλος 26508

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
1.022
Like
1.439
Πόντοι
216
αν οι κυβερνήσεις της χώρας μας αγκάλιαζαν τον Ελληνισμό και έπαιζαν τον ρόλο τους σαν ΕΛΛΗΝΙΚΈΣ  ΚΥΒΕΡΝΉΣΕΙΣ  και όχι τοποτηρητές ξένων δυνάμεων και συμφερόντων τα εθνικά προβλήματα θα ήταν ανύπαρκτα, δυστυχώς όμως αυτές το μόνο που δεν εκφράζουν είναι την λαϊκή βούληση. 
Απόλυτα σωστός .
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν ξέρω αν το πρόσεξες αλλά μετά το πτυχίο έβαλα το μεταπτυχιακό και το phd . Αλλά αυτά τα ξεπερασες...
Ξέρω και πολλά γλυφτρόνια φοιτητές μεταπτυχιακών που παίρνουν μεταπτυχιακό στην ελλάδα κάνοντας τα γιουσουφάκια των καθηγητών... Ασε ρε φίλε τώρα που θα μας πεις ότι στην Ελλάδα παίρνει η πλειοψηφία phd γιατί το αξίζει..... Εχει γεμίσει η πανεπιστημιακή κοινότητα λέκτορες-παιδιά για όλες τις δουλειές.....
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Φίλε Kinkysylfio, εσύ πως θα χαρακτήριζες έναν τύπο που τις δεκαετίες του 70 και του 80 ήταν στην Κεντρική Επιτροπή του ΚΚΕ Εσωτερικού, το 2000 κατέβηκε στις εκλογές συνεργαζόμενος με το ΚΚΕ, αργότερα έγινε (με τη στήριξη της ΝΔ) κοινοτάρχης μιας κωμόπολης στο Λασίθι της Κρήτης καταγγέλλοντας τον ...Καποδίστρια και σήμερα ποζάρει μαζί με τον Καρατζαφέρη και τον Άνθιμο δηλώνοντας μακεδονομάχος;
 

Επισκέπτης
Φίλε Kinkysylfio, εσύ πως θα χαρακτήριζες έναν τύπο που τις δεκαετίες του 70 και του 80 ήταν στην Κεντρική Επιτροπή του ΚΚΕ Εσωτερικού, το 2000 κατέβηκε στις εκλογές συνεργαζόμενος με το ΚΚΕ, αργότερα έγινε (με τη στήριξη της ΝΔ) κοινοτάρχης μιας κωμόπολης στο Λασίθι της Κρήτης καταγγέλλοντας τον ...Καποδίστρια και σήμερα ποζάρει μαζί με τον Καρατζαφέρη και τον Άνθιμο δηλώνοντας μακεδονομάχος;
ανισόρροπο.......................
 

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
34
Πόντοι
16
Φίλε Kinkysylfio, εσύ πως θα χαρακτήριζες έναν τύπο που τις δεκαετίες του 70 και του 80 ήταν στην Κεντρική Επιτροπή του ΚΚΕ Εσωτερικού, το 2000 κατέβηκε στις εκλογές συνεργαζόμενος με το ΚΚΕ, αργότερα έγινε (με τη στήριξη της ΝΔ) κοινοτάρχης μιας κωμόπολης στο Λασίθι της Κρήτης καταγγέλλοντας τον ...Καποδίστρια και σήμερα ποζάρει μαζί με τον Καρατζαφέρη και τον Άνθιμο δηλώνοντας μακεδονομάχος;
Το λιγότερο λαμόγιο.. :grin:
 

Διαγραμμένο μέλος 26508

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
1.022
Like
1.439
Πόντοι
216
Φίλε Kinkysylfio, εσύ πως θα χαρακτήριζες έναν τύπο που τις δεκαετίες του 70 και του 80 ήταν στην Κεντρική Επιτροπή του ΚΚΕ Εσωτερικού, το 2000 κατέβηκε στις εκλογές συνεργαζόμενος με το ΚΚΕ, αργότερα έγινε (με τη στήριξη της ΝΔ) κοινοτάρχης μιας κωμόπολης στο Λασίθι της Κρήτης καταγγέλλοντας τον ...Καποδίστρια και σήμερα ποζάρει μαζί με τον Καρατζαφέρη και τον Άνθιμο δηλώνοντας μακεδονομάχος;
Ποιο θεωρείς κακό απ'όλα ? Γιατί αν θυμάμαι καλά κάποτε το ΚΚΕ συνεργάστηκε με την Ν.Δ μόνο και μόνο για να φάνε τον Αντρέα .
Αν θυμάμαι καλά και ο Μίκης Θοδωράκης συνεργάστηκε με τη Ν.Δ.
Το ότι συνεργάστηκε λοιπόν ο Ζουράρις από μόνο του δεν είναι μεμπτό. Γιατί αν είναι να βγει σε νομαρχιακές εκλογές ένας αξιολογος ανθρωπος δε με ενδιαφέρει αν είναι κάτω απο την ομπρέλα της Ν.Δ ή του ΠΑΣΟΚ ή του ΚΚΕ .
Τώρα γιατί στην Ελλάδα κατηγορούμε όσους βγαίνουν μπροστα στα εθνικά θέματα δεν το καταλαβαίνω. Αλλωστε και η Κανέλλη με το περιοδικό της βγαίνει μπροστά στα εθνικά θέματα και αρκετες φορές έξω από την κομματική γραμμή
 

Διαγραμμένο μέλος 26508

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
1.022
Like
1.439
Πόντοι
216
Το λιγότερο λαμόγιο.. :grin:
Λαμόγια φίλε μου είναι όλα τα κομματόσκυλα που δεν τους ενδιαφέρει να πάμε μπροστά αλλά μόνο να βγουν κυβέρνηση οι ίδιοι . Δες δηλώσεις ιδίων ανθρώπων επί Αντρέα , επί Σημίτη και τώρα επί Γιωργάκη. Αυτά είναι λ΄μόγια!!
 

Διαγραμμένο μέλος 26508

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
1.022
Like
1.439
Πόντοι
216
Ξέρω και πολλά γλυφτρόνια φοιτητές μεταπτυχιακών που παίρνουν μεταπτυχιακό στην ελλάδα κάνοντας τα γιουσουφάκια των καθηγητών... Ασε ρε φίλε τώρα που θα μας πεις ότι στην Ελλάδα παίρνει η πλειοψηφία phd γιατί το αξίζει..... Εχει γεμίσει η πανεπιστημιακή κοινότητα λέκτορες-παιδιά για όλες τις δουλειές.....
Δε διαφωνώ σε αυτό που λες. Αλλά σε ΚΑΝΕΝΑ ΚΛΑΔΟ δεν είναι όλα δίκαια . Αυτό όμως δεν ακυρώνει την προσπάθεια όλων των υπολοίπων. Γιατί σε πληροφορώ ότι κι εγώ κάνω τώρα το διδακτορικό μου και παράλληλα δουλεύω . Και ξέρω εγώ ποσο μου βγαίνει ο κώλος στο διάβασμα .
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Καλά φιλε... Για να φτάσεις να κάνεις πίπες πρέπει να πάρεις πτυχίο , μεταπτυχιακό , διαδακτορικό και μετά ΝΑΙ μετράει το μέσον σου. Κάντα όλα αυτά και μετά τα λέμε.
Το καραγκιοζιλίκι που έγινε με την Νατάσσα δεν αντιπροσωπεύει όλους που έχουμε γαμηθεί για να πάρουμε κάποια πτυχία

Αν και είναι εντελώς άσχετο με το θέμα του θρεντ, επιτρέψτε μου ένα σχόλιο.

Στην ελλάδα πανεπιστημιακός σημαίνει ένα σωρό πράγματα. Τα περισσότερα αρνητικά. Αυτο που ΔΕ σημαίνει πανεπιστημιακός ειναι η υπεροχή στη γνώση. Αυτό δηλαδή ακριβώς που θα έπρεπε να σημαίνει.

Δεν έχω ιδέα αν ο ζουράρης (με -η- ειναι το όνομά του κανονικά) είναι υπάλληλος πανεπιστημίου. Αν όντως ειναι, μάλλον αρνητικό ειναι γι'αυτόν.

Αλλα, τι περιμένεις...και η παναγιωταρέα υπάλληλος πανεπιστημιου είναι. Το περίεργο είναι οτι ειναι και αυτη στο ΑΠΘ.

Αλλα τότε, τίποτε δεν είναι περίεργο. Το ίδιο "πανεπιστήμιο" έκανε γιατρό τη νατάσσα.

 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ποιο θεωρείς κακό απ'όλα ? Γιατί αν θυμάμαι καλά κάποτε το ΚΚΕ συνεργάστηκε με την Ν.Δ μόνο και μόνο για να φάνε τον Αντρέα .
Αν θυμάμαι καλά και ο Μίκης Θοδωράκης συνεργάστηκε με τη Ν.Δ.
Το ότι συνεργάστηκε λοιπόν ο Ζουράρις από μόνο του δεν είναι μεμπτό. Γιατί αν είναι να βγει σε νομαρχιακές εκλογές ένας αξιολογος ανθρωπος δε με ενδιαφέρει αν είναι κάτω απο την ομπρέλα της Ν.Δ ή του ΠΑΣΟΚ ή του ΚΚΕ .
Τώρα γιατί στην Ελλάδα κατηγορούμε όσους βγαίνουν μπροστα στα εθνικά θέματα δεν το καταλαβαίνω. Αλλωστε και η Κανέλλη με το περιοδικό της βγαίνει μπροστά στα εθνικά θέματα και αρκετες φορές έξω από την κομματική γραμμή
Θα ακολουθούσες δηλαδή το Μίκη Θεοδωράκη, όταν ξέρεις οτι σε δυο-τρεις μέρες θα έχει ξεχάσει αυτά τα οποία υποστηρίζει σήμερα και οτι το πιθανότερο είναι να βγει με ένα νέο μανιφέστο που θα λέει τα ακριβώς αντίθετα;

Και ποιος σου είπε οτι περισσότερο πατριώτης είναι αυτός που ουρλιάζει περισσότερο; Αν ήταν έτσι, τότε ο πιο πατριώτης απ όλους μας θα ήτανε ο ποπ τραγουδιστής Κοργιαλάς, που πρόσφατα πρότεινε να μπουκάρουμε στη ΦΥΡΟΜ με 10 αεροπλάνα και να τα κάνουμε λαμπόγυαλο.
 

Διαγραμμένο μέλος 26508

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
1.022
Like
1.439
Πόντοι
216
Τα ελληνικά πανεπιστήμια έχουν μια τεράστια παθογένεια αλλά αυτό είναι άλλο θέμα . Είναι μεγάλη συζήτηση . Η γνώση όμως ενός πανεπιστημιακού ΝΑΙ είναι δεδομένη
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Τα ελληνικά πανεπιστήμια έχουν μια τεράστια παθογένεια αλλά αυτό είναι άλλο θέμα . Είναι μεγάλη συζήτηση . Η γνώση όμως ενός πανεπιστημιακού ΝΑΙ είναι δεδομένη
Το πανεπιστήμιο σου δίνει γνώσεις σε έναν συγκεκριμένο τομέα!Σε όλα τα άλλα μπορεί να είσαι εντελώς σκράπας!
 

Διαγραμμένο μέλος 26508

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
1.022
Like
1.439
Πόντοι
216
Θα ακολουθούσες δηλαδή το Μίκη Θεοδωράκη, όταν ξέρεις οτι σε δυο-τρεις μέρες θα έχει ξεχάσει αυτά τα οποία υποστηρίζει σήμερα και οτι το πιθανότερο είναι να βγει με ένα νέο μανιφέστο που θα λέει τα ακριβώς αντίθετα;

Και ποιος σου είπε οτι περισσότερο πατριώτης είναι αυτός που ουρλιάζει περισσότερο; Αν ήταν έτσι, τότε ο πιο πατριώτης απ όλους μας θα ήτανε ο ποπ τραγουδιστής Κοργιαλάς, που πρόσφατα πρότεινε να μπουκάρουμε στη ΦΥΡΟΜ με 10 αεροπλάνα και να τα κάνουμε λαμπόγυαλο.
Αρα τωρα ο Μίκης απέκτησε και πρόβλημα μνήμης ? Η απλά δεν έχει σταθερή άποψη ?
Τώρα μιλάμε για μεγάλους ανθρώπους. Δε θα ασχοληθώ με την μαλακία που είπε ο Κοργιαλάς
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Τα ελληνικά πανεπιστήμια έχουν μια τεράστια παθογένεια αλλά αυτό είναι άλλο θέμα . Είναι μεγάλη συζήτηση . Η γνώση όμως ενός πανεπιστημιακού ΝΑΙ είναι δεδομένη
Η γνώση ενός Πανεπιστημιακού είναι δεδομένη επι παντός επιστητού;
Αν είναι έτσι, να ρωτήσω τον Ζουράρι και για ζητήματα υγείας δηλαδή.
Η, καλύτερα, να τον βάλω να μου κάνει και καμμιά εγχείριση.
 

Διαγραμμένο μέλος 26508

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
1.022
Like
1.439
Πόντοι
216
Το πανεπιστήμιο σου δίνει γνώσεις σε έναν συγκεκριμένο τομέα!Σε όλα τα άλλα μπορεί να είσαι εντελώς σκράπας!
Ανάλογα το τμήμα που θα επιλέξεις . Το πανεπιστήμιο σου μαθαίνει τρόπο σκέψης . Δε μπορεί να κάνεις μεταπτυχιακό και phd και να μην είσαι άνθρωπος που μορφώνεσαι γενικά.. Να μη διαβάζεις γενικά.
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Τα ελληνικά πανεπιστήμια έχουν μια τεράστια παθογένεια αλλά αυτό είναι άλλο θέμα . Είναι μεγάλη συζήτηση . Η γνώση όμως ενός πανεπιστημιακού ΝΑΙ είναι δεδομένη

Διαφωνώ

Η γνώση δεν είναι αρκετή. Ολοι έχουν γνώση.

Η ΥΠΕΡΟΧΗ είναι που κάνει τη διαφορά. Η γνώση αιχμής.

Ελπίζω να ειναι διακριτή η διαφορά

Το επιχείρημα οτι ο ζουράρης είναι υπάλληλος στο απουθου και ως εκ τούτου ειναι κάποιος, είναι αφελές.

 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Αρα τωρα ο Μίκης απέκτησε και πρόβλημα μνήμης ? Η απλά δεν έχει σταθερή άποψη ?
Τώρα μιλάμε για μεγάλους ανθρώπους. Δε θα ασχοληθώ με την μαλακία που είπε ο Κοργιαλάς
Μπορώ πολύ ευχαρίστως να σου δανείσω τους δύο τόμους του ΧΡΕΟΥΣ, των πολιτικών τρόπον τινά ημερολογίων του Μίκη της περιόδου 1967-74.
Όπου στη μία σελίδα προτείνει την ...ένοπλη πάλη κατά της χούντας και στην αμέσως επόμενη ισχυρίζεται οτι δεν υπάρχει άλλη λύση απο τον Καραμανλή.
Τέτοιους ταγούς θέλεις;
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Ανάλογα το τμήμα που θα επιλέξεις . Το πανεπιστήμιο σου μαθαίνει τρόπο σκέψης . Δε μπορεί να κάνεις μεταπτυχιακό και phd και να μην είσαι άνθρωπος που μορφώνεσαι γενικά.. Να μη διαβάζεις γενικά.
Έχω γνωρίσει πολλά άτομα στο πανεπιστήμιο που πέρα από την ειδικότητα τους είχαν μαύρα μεσάνυχτα σε θέματα της καθημερινότητας!
 

Διαγραμμένο μέλος 26508

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
1.022
Like
1.439
Πόντοι
216
Η γνώση ενός Πανεπιστημιακού είναι δεδομένη επι παντός επιστητού;
Αν είναι έτσι, να ρωτήσω τον Ζουράρι και για ζητήματα υγείας δηλαδή.
Η, καλύτερα, να τον βάλω να μου κάνει και καμμιά εγχείριση.
Φίλε μου δεν ειμαι βλάκας και βέβαια δεν είσαι ούτε εσυ . Μην την πας έτσι την κουβέντα. Δεν είπα ότι θα κάνει ιατρικές διαγνώσεις ένςα πολιτειολόγος .
ομως ενας πολιτειολόγος έχει γνώσεις ιστορίας . Και σέβομαι την αποψή του σε πολλά θέματα
 

Διαγραμμένο μέλος 26508

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
1.022
Like
1.439
Πόντοι
216
Έχω γνωρίσει πολλά άτομα στο πανεπιστήμιο που πέρα από την ειδικότητα τους είχαν μαύρα μεσάνυχτα σε θέματα της καθημερινότητας!
Δε θα διαφωνήσω σε αυτό. Αλλα έχω γνωρίσει και πολλά άτομα που έχουν ολοκληρωμένη και σωστή άποψη για πολλά θέματα. Αλλωστε εδω μέσα κι εμείς έχουμε γνώμη για όλα. Γιατί να μην έχει κι αυτός?
Συγνώμη αλλά στελνετε όλοι σχεδόν εναντίον μου και δε μπορώ να απαντάω σε όλους
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom