Νέα

Lido Palace

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vasos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 437K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

lb(1)

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Επιτέλους ανταποκριθήκαν στη λογική των εποχών

Όσον αφορά τις Ρουμάνες τις έχουν παρεξηγήσει τα παιδιά λόγω της συναρπαστικής τους επιμονής για ποτό - χορό

Θα τους τιμήσω πάλι μόλις επιστρέψω  αν και το 80 – 100  δεν μου φαίνεται ότι αρκεί για πολλά πολλά
ανακοινωση απο LIDO PALACE .  θεωρησαμε καλο αυτο που καναμε οσον αφορα τα ποτα. καποιεσς γυναικες αυτο το εκμεταλευτηκαν μετα απο τις δικες σας παρατηρησεις και επισημανσεις αποφασισαμε απο σημερα το γυναικειο ποτο στο LIDO στοιχιζει 15ευρο


[size=10pt]edit Solitonios: Διόρθωση παράθεσης[/size]
 

vitsi

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
537
Like
0
Πόντοι
6
ανακοινωση απο LIDO PALACE .  θεωρησαμε καλο αυτο που καναμε οσον αφορα τα ποτα. καποιεσς γυναικες αυτο το εκμεταλευτηκαν μετα απο τις δικες σας παρατηρησεις και επισημανσεις αποφασισαμε απο σημερα το γυναικειο ποτο στο LIDO στοιχιζει 15ευρο


[size=10pt]edit Solitonios: Διόρθωση παράθεσης[/size]

Xαίρω πολύ ρε μεγάλε. Βασικά καλά κάνεις και το ανακοινώνεις αλλά διευκρίνισε μας ποιο ποτό. Διότι μην έρθω κεράσω ένα ποτό, πρειμένω να πληρώσω κανένα 50-60€ και μου πούνε οι γέροντες, ξέρεις 15€ εχει το σφηνάκι.
 

Hector

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.252
Like
0
Πόντοι
16
Μήπως μπορεί να γίνει μια σαφής διευκρίνηση όσον αφορά του τι πληρώνει και τι παίρνει κανείς στο Lido;
Και παρακαλώ χωρίς ορθογραφικά και συντακτικά λάθη.
 

nokia

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.108
Like
3
Πόντοι
16
Xαίρω πολύ ρε μεγάλε. Βασικά καλά κάνεις και το ανακοινώνεις αλλά διευκρίνισε μας ποιο ποτό. Διότι μην έρθω κεράσω ένα ποτό, πρειμένω να πληρώσω κανένα 50-60€ και μου πούνε οι γέροντες, ξέρεις 15€ εχει το σφηνάκι.

Αι γεια σου Βιτσαρε..Ημουν ετοιμος να γραψω κατι αντιστοιχο..!!

Τα υπολοιπα οτι "φταινε ορισμενες γυναικες" τα αφηνω προς σχολιασμο μετα την διευκρινηση του μαγαζιου..

Αυτα..
 

lb(1)

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Διευκρινιζω.Εαν θελετε να κερασετε ποτο κοστιζει 15 .Σιγουρα υπαρχουν και ακριβοτερα ποτα.Οι σερβιτοροι ειναι υποχρεωμανοι να χρεωσουν 15.ΕΚΤΟΣ εαν θελει ο πελατης να ζητηση ο ιδιος (ΟΧΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ)ακριβωτερο ποτο για την γυναικα
 

manosbeach

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2006
Μηνύματα
567
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
ανακοινωση απο LIDO PALACE .  θεωρησαμε καλο αυτο που καναμε οσον αφορα τα ποτα. καποιεσς γυναικες αυτο το εκμεταλευτηκαν μετα απο τις δικες σας παρατηρησεις και επισημανσεις αποφασισαμε απο σημερα το γυναικειο ποτο στο LIDO στοιχιζει 15ευρο


[size=10pt]edit Solitonios: Διόρθωση παράθεσης[/size]

Και βέβαια είναι η τιμή για σφηνάκι, παρόλα αυτά καλή η μείωση των τιμών αν και προσωπικά έχω επαναλάβει πως για αυτούς (και εμένα) που ξοδεύουν 200-300 ευρά σε κάθε έξοδο δεν ενδιαφέρει η διαφορά στην τιμή αφού πολλά ξοδεύουμε ούτως η άλλως.

Η κάθε γυναίκα είναι λογικό να θέλει πολλά η πολλαπλά ποτάκια αφού για αυτό βρίσκεται εκεί και οι ρεαλιστές πελάτες δεν έχουν κανένα πρόβλημα με αυτό.

Αυτό που θα ήταν χρήσιμο πάντως θα ήταν μια τοποθέτηση σας στο θέμα του χρόνου που αγοράζουν οι πελάτες σας ανάλογα τι ποτό ή υπηρεσία πληρώνουν. Να ξέρουμε τέλος πάντων εάν το σφηνάκι συνεπάγεται με χρόνο ενός τραγουδιού. Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα μια συμφωνία κυριών που θα έλεγε πχ 100 ευρώ η ώρα για παραμονή της κοπέλας στο τραπέζι μου, όχι τίποτα άλλο απλά για να ξέρουμε τι μας γίνεται και να αποφεύγουν οι περαστικοί ή νέοι πελάτες τις εκπλήξεις……
 

manosbeach

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2006
Μηνύματα
567
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Οι παλιοί πελάτες γνωστοί για τους καλούς λογαριασμούς που κάνουν, πάντα τυγχάνουν καλύτερης εξυπηρέτησης από το μαγαζί και τις κοπέλες (εγώ προσωπικά ποτέ δεν είχα πρόβλημα αφού οι κορασίδες ξέρουν ποιοί είναι καλοί πελάτες) παρόλα αυτά πολύ συχνά γράφονται παράπονα από φίλους εδώ για το θέμα αυτό.

Η αλήθεια είναι πως Παρασκευή και Σάββατο λόγω της ποιότητας και της ποσότητας των πελατών σε όλα τα μαγαζιά η εξυπηρέτηση του κόσμου δεν είναι η αρμόζουσα.

Αλαλάζουσες κορασίδες με συνοπτικές διαδικασίες προσπαθούν να πάρουν ποτάκια και χορούς από τους πελάτες αλλά το πρόβλημα είναι πως με τον ίδιο τρόπο γίνεται και η επιβράβευση του πελάτη που αγόρασε τις ανάλογες υπηρεσίες. Οι διαδικασία είναι άκομψη και εκνευριστική για τον κάθε πελάτη.

Το τεμάχιο έρχεται και κάθεται στα πόδια του πελάτη (προσωπικά με κάνει έξαλλο αυτή η διαδικασία) και αρχίζει το μπαλαμούτι. «Μωρό μου τι κάνεις? Έχεις ξανάρθει εδώ? Εγώ είμαι καινούρια εδώ, μόλις 3 μέρες (κλασικό και καλά σώσε με γιατί δεν ξέρω πολλά. Και καλά μορί τα Ελληνικά που πρόλαβες και τάμαθες). Θα με κεράσεις ένα ποτάκι? Θέλεις ένα χορό?»

Όσο περνάει η ώρα η διαδικασία αυτή επιταχύνεται και το τεμάχιο απλά περνάει από δίπλα σου και στα λέει όλα αυτά σε μια πρόταση χωρίς να καθίσει όσο είναι ακόμα σε κίνηση (ξέρετε τώρα πως περνάμε τα διόδια στην αττική οδό). 

Παρασκευές και Σάββατα τάχω κόψει χρόνια τώρα αλλά η ίδια κατάσταση ισχύει και τις ώρες αιχμής τις καθημερινές, όπου και εάν υπάρχουν τέλος πάντων πια ώρες αιχμής.
 

manosbeach

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2006
Μηνύματα
567
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Το πιο σημαντικό είναι η ποιότητα των γυναικών που έχει πέσει σε όλα τα μαγαζιά γιατί απλά λόγω πτώσης της κίνησης στα μαγαζιά οι γυναίκες δεν βγάζουν πλέον αρκετά χρήματα με αποτέλεσμα οι γυναίκες να την κοπανάνε για άλλους τόπους.

Οι μόνες ποιοτικές είναι οι παλιές που για δικούς τους λόγους είναι χρόνια στη πιάτσα. Οι καλές περαστικές πλέον είτε δεν έρχονται είτε απλά φεύγουν μόλις καταλάβουν ότι δεν αξίζει τον κόπο.

Οι υπόλοιπες περαστικές είναι κάτω του μετρίου και πολλές από αυτές δεν δικαιολογούν το λόγο που βρίσκονται στο χώρο αυτό γιατί με το ζόρι θα μπορούσαν λογικά να είναι καθαρίστριες σε στριπ.

Βέβαια αφού οι πελάτες είναι λίγο πολύ γνωστοί και απλά ανακυκλώνονται στα μαγαζιά είναι λογικό να θέλουν εκτός των καλών παλιών και νέο ποιοτικό αίμα.

Τέλος λίγα σεμινάρια στα τεμάχια βρε παιδιά πώς να δουλεύουν αφού ξέρουμε πολύ καλά πως οι περισσότερες νέες αφίξεις είναι άσχετες με την δουλειά.

Νοικοκυρές, παρατημένες σύζυγοι και μητέρες από τα 18 τους είναι οι περισσότερες και έρχονται κατευθείαν στα βαθειά με την ελπίδα για πλούτη. Η εκπαίδευσή τους περιορίζεται σε αυτά που βλέπουν και σε αυτά που ακούνε από τις άλλες κορασίδες, φαύλος κύκλος δηλαδή.

Χορό? Ποιόν χορό βρε παιδιά που οι περισσότερες ανεβαίνουν στη μπάρα και την βαστάνε λες και είναι η χειρολαβή στο μετρό και ο οδηγός είναι πιωμένος και με αγωνία προσπαθούν να σταθούν στα πόδια τους.

Αυτά δεν αφορούν το Λίντο αλλά όλα τα μαγαζιά και πρέπει επί τέλους να αναβαθμιστεί η ποιότητα και να είναι βέβαιοι πως με την ποιότητα έρχεται το κέρδος και όχι με τις σπασμωδικές αυξομειώσεις στις τιμές επειδή βγήκαν μερικοί στο σάιτ και παραπονέθηκαν για τις τιμές.

 

jenna jameson

Νέο Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
Διευκρινιζω.Εαν θελετε να κερασετε ποτο κοστιζει 15 .Σιγουρα υπαρχουν και ακριβοτερα ποτα.Οι σερβιτοροι ειναι υποχρεωμανοι να χρεωσουν 15.ΕΚΤΟΣ εαν θελει ο πελατης να ζητηση ο ιδιος (ΟΧΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ)ακριβωτερο ποτο για την γυναικα

Ωραία, φτιάχτε και τα ποτά σας λίγο, έλεος. 10 € σας στοιχίζει το καθαρό μπουκάλι. Όχι τπτ άλλο, οι πιτσιρικάδες (που συνήθως δεν ξεχωρίζουν τις μπόμπες) δεν φταίνε σε τίποτα.
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Α  ρε  παληοθρούλη  πόσο δίκηο έχεις  ώρες  ώρες
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Επανακάμψαμε  στα  γνώριμα  να  μη  σας  σκανδαλίζω
 

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.653
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
616
Εσύ  κοίτα  να  μη  πηγαίνεις  στα  πουτά  μυρίζοντας  τζατζίκι , διότι  δέχομαι παράπονα  για  σένα !


Ούτε ένα σουβλακι δεν μπορούμε να τρώμε πια ;;  Ο Θρούλης τόσα κοτο που σαβουρώνει καλά ειναι δλδ;;  :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom