Νέα

ΛΑ.Ο.Σ. στη Βουλή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Requiem7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 576
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Και το ότι ο Γκαίμπελς ήταν απο τους πρώτους που θα έπρεπε να πάει στην κρεμάλα είναι παναθρώπινο συναίσθημα, εξαιρουμένων βέβαια τύπων σαν τον lakis33, τον MC90606, και τυχόν άλλους που έχουν τις ίδιες ιδέες με αυτούς...

Από Θιασώτες της δημοκρατίας, θα περίμενε κανείς να αναγνωρίζουν στους άλλους το δικαίωμα να αναλύουν οι ίδιοι τις ιδέες τους και όχι να τους ταυτίζει με ιστορικά πρόσωπα που έζησαν δεκαετίες πριν με μία φράση ...

Βέβαια θα μου πεις Δημοκράτες σαν τον Μπέρια και τον Στάλιν λειτουργούσαν εξίσου δημοκρατικά με το δικό σου συγκεκριμένο post, όπου βάφτιζαν κάποιους χωρίς να τους γνωρίζουν από μακρυά σαν "τροτσκιστές" , κουλάκους , "λευκούς" οπότε έπαιρναν το δρόμο για τη Σιβηρία, οικογενεικώς και συνήθως χωρίς επιστροφή ...

Απέχθεια για τα έργα των Εβραίων υπήρχε σε πολλούς λαούς από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα και δεν ήταν μοναδικό προνόμιο του Γκαίημπελς.Οι Βαβυλώνιοι , οι Αιγύπτιοι , οι Έλληνες , οι Ρώσσοι , όλοι οι λαοί αυτοί ιστορικά έδειξαν να ενοχλούνται από την αποκρουστική συμπεριφορά και την ανηθικότητα των Εβραίων όπως άλλωστε και επιφανείς προσωπικότητες του πνεύματος, όπως ο  Βολταίρος, ο Γκαίτε , ο Μπετόβεν , ο Σουρής ...

Φυσικά στη Δημοκρατία μπορούν όποιοι θέλουν να διαφωνούν και να υποστηρίζουν ότι οι Εβραίοι έχουν θετική προσφορά στον τόπο μας και τον υπόλοιπο πλανήτη. Π.χ. η δολοφονία του Κοσμά του Αιτωλού , το πετσόκομμα του Χρυσοστόμου Σμύρνης , του πατριάρχη Γρηγορίου ή διάφορα ευαγή ιδρύματα που έχει γεννήσει το Εβραικό δαιμόνιο όπως τα καζίνο της χώρας μας, μπορεί να τα θεωρείς χρησιμότατα για την κοινωνία μας αλλά και τον πολιτισμό γενικότερα ...
 

Επισκέπτης
1)Η θανάτωση χιλιάδων (αν όχι εκατομμυρίων) ανθρώπων στα στρατόπεδα συγκέντρωσης και η "βιομηχανική" αξιοποίηση των σωρών τους (σαπούνι, δόντια, κλπ).
2)Η θανάτωση αιχμαλώτων πολέμου.
3)Η πραγματοποίηση ιατρικών πειραμάτων πάνω σε ανθρώπινα πειραματόζωα.
4)Η κήρυξη πολέμου προς χώρες (όπως η Πολωνία, η Ολλανδία, το Βέλγιο, η Αγγλία, οι ΗΠΑ, Η ΕΛΛΑΔΑ, η ΕΣΣΔ, κλπ) ΚΑΘΑΡΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥ και κατά παράβαση των (τότε) ισχυουσών συνθηκών.
5)Η καταβύθυση πλοίων τρίτων (μή εμπολέμων) χωρών από τα υποβρύχια του Γερμανικού ναυτικού.
6)Η καύση βιβλίων και η απαγόρευση της ελεύθερης διακίνησης των ιδεών.

1)Η θανάτωση των Εβραίων δεν είναι τεκμηριωμένη.Έχει πέσει πολύ ψέμμα στο θέμα.
2)Θανάτωση αιχμαλώτων πολέμου έχει τεκμηριωθεί ότι διαπράχθηκε από το Μέγα Ναπολέοντα και άλλους "μεγάλους".Ουδείς τους κατηγορεί σαν εγκληματίες.
3)Τα  ιατρικά πειράματα είναι κι αυτό ψέμμα των Εβραίων.
4)Στην Πολωνία οι Γερμανία επιτέθηκαν συναιτερικά με την ΕΣΣΔ, την οποία μοίρασαν.Η  μισή ευθύνη λοιπόν ανήκει στους Σοβιετικούς. Γιατί δεν κατηγορείται κάποιος Σοβιετικός Γκαίημπελς;Αν αναλογιστούμε σε πόσους κύρηξαν πόλεμο ΗΠΑ/ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΝΙΑ/ΕΣΣΔ οι Γερμανοί ήταν παρθένες μπροστά τους.
5)Βυθίζονταν αποκλειστικά πλοία που κουβαλούσαν υλικό για τους Συμμάχους, θεμιτό με τους κανόνες πολέμου.
6)Το 198κάτι ο Δήμαρχος Αθηναίων ΜΠΕΗΣ διέταξε να αποσυρθούν βιβλία από τις βιβλιοθήκες του Δήμου Αθηναίων και να ΚΑΟΥΝ. Δεν έχω ακούσει να τον κατηγορεί κανείς. Γιατί όταν έκανε το ίδιο ο Γκαίημπελς ήταν έγκλημα και όταν το έκανε μισό αιώνα μετά ο ... ΜΠΕΗΣ ήταν ... Δημοκρατικό;
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Όσο πλησιάζουν οι εκλογές τόσο τα γαλάζια παιδιά χάνουν την ψυχραιμία τους με τον Καρατζαφέρη. Και τα ροζέ-κόκκινα το ίδιο  :dancing:

Αν δεν μπει το ΛΑΟΣ στη βουλή και κάνει αυτοδύναμη κυβέρνηση ένας από τους δύο, την κάτσαμε τη βάρκα. Θα συνεχίσουν να κάνουν τα ίδια χωρίς να δίνουν λογαριασμό σε κανέναν. Και τουλάχιστον αν βγει το πασοκ θα περάσει λίγος καιρός μέχρι να πάρουν (πάλι) φόρα, αν όμως βγει η νδ με τη φόρα που έχει θα πιάσουμε καινούριο πάτο...

Αυτός είναι και ο λόγος που ο ανιψιός του Καραμανλή απαιτεί αυτοδυναμία, για να μπορεί να κάνει ότι έκανε 3.5 χρόνια τώρα...
 

lambros

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
337
Like
0
Πόντοι
1
Αυτός είναι και ο λόγος που ο ανιψιός του Καραμανλή απαιτεί αυτοδυναμία, για να μπορεί να κάνει ότι έκανε 3.5 χρόνια τώρα...

Μαλλον τωρα θα αρχχισει ο Κωστακης να "κανει" στην Ελλαδα οτι εχει σκοπο να της "κανει" μιας και ΟΠΩΣ ΔΗΛΩΣΕ στο "δεμπάτε"... "Μου πηρε 3μισι χρονια να καταλαβω πως λειτουργει"
(Φανταζεστε Πρωθυπουργο? Ουτε το manual δεν ηξερε να διαβασει)
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
1)Η θανάτωση των Εβραίων δεν είναι τεκμηριωμένη.Έχει πέσει πολύ ψέμμα στο θέμα.
2)Θανάτωση αιχμαλώτων πολέμου έχει τεκμηριωθεί ότι διαπράχθηκε από το Μέγα Ναπολέοντα και άλλους "μεγάλους".Ουδείς τους κατηγορεί σαν εγκληματίες.
3)Τα  ιατρικά πειράματα είναι κι αυτό ψέμμα των Εβραίων.
4)Στην Πολωνία οι Γερμανία επιτέθηκαν συναιτερικά με την ΕΣΣΔ, την οποία μοίρασαν.Η  μισή ευθύνη λοιπόν ανήκει στους Σοβιετικούς. Γιατί δεν κατηγορείται κάποιος Σοβιετικός Γκαίημπελς;Αν αναλογιστούμε σε πόσους κύρηξαν πόλεμο ΗΠΑ/ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΝΙΑ/ΕΣΣΔ οι Γερμανοί ήταν παρθένες μπροστά τους.
5)Βυθίζονταν αποκλειστικά πλοία που κουβαλούσαν υλικό για τους Συμμάχους, θεμιτό με τους κανόνες πολέμου.
6)Το 198κάτι ο Δήμαρχος Αθηναίων ΜΠΕΗΣ διέταξε να αποσυρθούν βιβλία από τις βιβλιοθήκες του Δήμου Αθηναίων και να ΚΑΟΥΝ. Δεν έχω ακούσει να τον κατηγορεί κανείς. Γιατί όταν έκανε το ίδιο ο Γκαίημπελς ήταν έγκλημα και όταν το έκανε μισό αιώνα μετά ο ... ΜΠΕΗΣ ήταν ... Δημοκρατικό;

Οι ιδέες σου, Lakis είναι και πρωτότυπες, δεν είναι μόνο ρατσιστικές. (Αναφέρομαι και στα 3 post σου, #479, #480 & #481).

Δε καταλαβαίνω γιατί μου την πέφτεις με τους Εβραίους. Είπα εγώ κάτι υπέρ (ή κατά) των εβραίων?

Και τελικά γιατί δε το λές καθαρά ρε παιδί μου αυτό που θέλεις να πείς? Ξεκαθάρισέ το: Ο Γκαίμπελς ΔΕΝ ήταν εγκληματίας, πολιτικός ήταν, κακώς χαρακτηρίζεται (απο λίγους σαν και μένα) εγκληματίας.

Σωστά?

Όσο για τα βιβλία του Μπέη, δεν το ήξερα. Ποιά έκαψε? Μήπως "Το Πιστεύω Μου" του Παπαδόπουλου?
(που επι τη ευκαιρία, ψάχνω να το βρω. Έχεις κανένα copy?)
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
Το ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ  ότι μετά τις εκλογές, ΘΑ ΜΑΣ  :knockinb: ΧΩΡΙΣ ΣΑΛΙΟ!

Κρατείστε αυτό εδώ το post στην άκρη, και θα με θυμηθείτε!

Το μόνο σίγουρο είναι αυτό φίλε stavro.... και εννοείται ότι το :knockinb: θα το φάμε... δυστυχώς οποίο και αν είναι το αποτέλεσμα των εκλογών (Ν.Δ. ή ΠΑ.ΣΟ.Κ.)...!!!
 

Επισκέπτης
1)Η θανάτωση των Εβραίων δεν είναι τεκμηριωμένη.Έχει πέσει πολύ ψέμμα στο θέμα.
2)Θανάτωση αιχμαλώτων πολέμου έχει τεκμηριωθεί ότι διαπράχθηκε από το Μέγα Ναπολέοντα και άλλους "μεγάλους".Ουδείς τους κατηγορεί σαν εγκληματίες.
3)Τα  ιατρικά πειράματα είναι κι αυτό ψέμμα των Εβραίων.
4)Στην Πολωνία οι Γερμανία επιτέθηκαν συναιτερικά με την ΕΣΣΔ, την οποία μοίρασαν.Η  μισή ευθύνη λοιπόν ανήκει στους Σοβιετικούς. Γιατί δεν κατηγορείται κάποιος Σοβιετικός Γκαίημπελς;Αν αναλογιστούμε σε πόσους κύρηξαν πόλεμο ΗΠΑ/ΜΕΓΑΛΗ ΒΡΕΤΑΝΝΙΑ/ΕΣΣΔ οι Γερμανοί ήταν παρθένες μπροστά τους.
5)Βυθίζονταν αποκλειστικά πλοία που κουβαλούσαν υλικό για τους Συμμάχους, θεμιτό με τους κανόνες πολέμου.
6)Το 198κάτι ο Δήμαρχος Αθηναίων ΜΠΕΗΣ διέταξε να αποσυρθούν βιβλία από τις βιβλιοθήκες του Δήμου Αθηναίων και να ΚΑΟΥΝ. Δεν έχω ακούσει να τον κατηγορεί κανείς. Γιατί όταν έκανε το ίδιο ο Γκαίημπελς ήταν έγκλημα και όταν το έκανε μισό αιώνα μετά ο ... ΜΠΕΗΣ ήταν ... Δημοκρατικό;
οι Εβραίοι μάλλον κατά λάθος μπήκαν στον κλίβανο και έγιναν σαπούνι ( ορολογία από το βιβλίο της ιστορίας της ΣΤ δημοτικού )
Για τον Ναπολέοντα η γνώμη μου είναι ότι και αυτός ήταν ένα είδος Ιμπεριαλιστή της εποχής του δεν διαφέρει από τους Αμερικάνους του σήμερα που μπαίνουν όπου θέλουν και σκοτώνουν κυρίως αμάχους και τους αιχμαλώτους είτε τους σκοτώνουν είτε τους πάνε σε στρατόπεδα όπως το Γκουαντανάμο.
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16
οι Εβραίοι μάλλον κατά λάθος μπήκαν στον κλίβανο και έγιναν σαπούνι ( ορολογία από το βιβλίο της ιστορίας της ΣΤ δημοτικού )

Φίλε arion μην είσαι κακοπροαίρετος...  το κατά λάθος...  :headbang:  αφορά τον κλίβανο που οδηγήθηκαν μιας και υπήρχαν διαφόρων τύπων (σαπούνι, αφρόλουτρο, σαμπουάν, κρέμα σώματος, κλπ) και οι χαζοί οι Γερμανοί τους έβαλαν όλους αυτόν με την ένδειξη σαπούνι...  :2funny:
 

Επισκέπτης
Φίλε arion μην είσαι κακοπροαίρετος...  το κατά λάθος...  :headbang:  αφορά τον κλίβανο που οδηγήθηκαν μιας και υπήρχαν διαφόρων τύπων (σαπούνι, αφρόλουτρο, σαμπουάν, κρέμα σώματος, κλπ) και οι χαζοί οι Γερμανοί τους έβαλαν όλους αυτόν με την ένδειξη σαπούνι...  :2funny:
Ο Λάκης έγινε φίλος των Ναζί γιατί ο πατέρας του επί χούντας έκλεβε τους φόρους από το κράτος και οι επόμενοι του έβαλαν πρόστιμο.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Φίλε arion μην είσαι κακοπροαίρετος...  το κατά λάθος...  :headbang:  αφορά τον κλίβανο που οδηγήθηκαν μιας και υπήρχαν διαφόρων τύπων (σαπούνι, αφρόλουτρο, σαμπουάν, κρέμα σώματος, κλπ) και οι χαζοί οι Γερμανοί τους έβαλαν όλους αυτόν με την ένδειξη σαπούνι...  :2funny:

:2funny: :2funny: :2funny: Το κακό της αυξημένης παραγωγικότητας, τυποποίηση

Ο Λάκης έγινε φίλος των Ναζί γιατί ο πατέρας του επί χούντας έκλεβε τους φόρους από το κράτος και οι επόμενοι του έβαλαν πρόστιμο.

Ολίγον κακόβουλο ;)
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Δεν το είπε έτσι ο πρασινοκαμένος :bounce:
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.393
Κριτικές
1
Like
905
Πόντοι
96
  παντως και εγω θέλω το ΛΑΟΣ στη Βουλή αλλα με την ελπίδα οτι επιτελους ΝΔ-ΠΑΣΟΚ θα συγκυβερνήσουν!!!!

  Με την μικρη πειρα τα προγραμματα τους ΟΛΟΙΔΙΑ τα βλεπω. Το μονο που αλλαζει ειναι ποιος θα κατσει στην καρεκλα ας το κανουν σαν τους Καρρα-Μελισσανιδη μια ο ενας μια ο άλλος!!!! (μονο μην δωσουν μετα την Ελλαδα στον ποτε-θα -μιλησω-εγω-γαμω-την-πουτανα-μου Τροχανά)
 

Επισκέπτης
πάρτε να διαβάσετε το ρεντίκολο που παρουσιάζει ο φασιστονεοφιλελευθεροκαναγιας και το παρεάκι του εδώ:


Ιδιαίτερη μνεια για τα σημεία της ντροπής και ενδιαφέρον άρθρο εδώ:


Σχιζοφρενής παρανοϊκή αλλοπρόσαλη και άκρως επικίνδυνη η εισαγωγή του ΣταλινοΧίτλερ στη Βουλή.
 

Επισκέπτης
λακη ζουμε στο τηλεαστυ να σε δουμε..... :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

Επισκέπτης
  παντως και εγω θέλω το ΛΑΟΣ στη Βουλή αλλα με την ελπίδα οτι επιτελους ΝΔ-ΠΑΣΟΚ θα συγκυβερνήσουν!!!!

  Με την μικρη πειρα τα προγραμματα τους ΟΛΟΙΔΙΑ τα βλεπω. Το μονο που αλλαζει ειναι ποιος θα κατσει στην καρεκλα ας το κανουν σαν τους Καρρα-Μελισσανιδη μια ο ενας μια ο άλλος!!!! (μονο μην δωσουν μετα την Ελλαδα στον ποτε-θα -μιλησω-εγω-γαμω-την-πουτανα-μου Τροχανά)
αν την Δευτέρα η ΝΔ είναι πρώτο κόμμα αλλά χωρίς πλειοψηφεία την τρίτη δεν θα υπάρχει ΛΑΟΣ η το πολύ πολύ να μείνει ο Καρατζαφέρης μόνος του να κλαίει την μοίρα του.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
αν την Δευτέρα η ΝΔ είναι πρώτο κόμμα αλλά χωρίς πλειοψηφεία την τρίτη δεν θα υπάρχει ΛΑΟΣ η το πολύ πολύ να μείνει ο Καρατζαφέρης μόνος του να κλαίει την μοίρα του.

Για αυτό έχουν λυσσάξει όλοι να μην μπεί.
Ας σκεφτούμε λίγο ποιοι κερδίζουν από το να μην μπει.
Ας σκεφτούμε λίγο γιατί παρόμοιο θέμα δεν έχει ανοίξει για άλλο κόμμα.
Ας σκεφούμε λίγο πόσο "δημοκράτες" είμαστε.
Αυτά.
Σε πείσμα ΟΛΩΝ απ'ότι φαίνεται θα μπει.
Και ο λόγος είναι ένας και απλός
Εκπροσωπεί πλέον κόσμο.
Δημιουργήθηκαν πια οι κατάλληλες κοινωνικοπολιτικές συνθήκες.
Αντι λοιπόν να ρίχνεται το ανάθεμα σε αυτόν που τις εκφράζει
Να τις ρίχνεται σε αυτούς που τις δημιουργησαν

Φτώχεια, ανεργία, εθνικισμός έτσι γεννιέται ο φασισμός
έλεγαν κάτι παλιοι σύντροφοι...
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
πάρτε να διαβάσετε το ρεντίκολο που παρουσιάζει ο φασιστονεοφιλελευθεροκαναγιας και το παρεάκι του εδώ:


Ιδιαίτερη μνεια για τα σημεία της ντροπής και ενδιαφέρον άρθρο εδώ:


Σχιζοφρενής παρανοϊκή αλλοπρόσαλη και άκρως επικίνδυνη η εισαγωγή του ΣταλινοΧίτλερ στη Βουλή.

Είναι πραγματικά περίεργο το γεγονός ότι στην πλειοψηφία τους όσοι βρίζουν τον Καρατζαφέρη είναι κάποιοι με ελάχιστα posts που έχουν γραφτεί πρόσφατα.

Όσο για τον ΙΟΣ, διαστρεβλώνει πολλά (όπως πχ τη θέση για τα ναυπηγεία ή τις αποκρατικοποιήσεις) προκειμένου να καταλήξει στο θέμα που τον απασχολεί, δηλαδή τους εβραίους.

Όποιος θέλει μπορεί να διαβάσει το που αναφέρεις και να δει ότι όντως ο ΙΟΣ απομόνωσε συγκεκριμένες φράσεις ώστε να τις παρουσιάσει διαφορετικά από το πλαίσιο μέσα στο οποίο είναι τοποθετημένες.

Αν λοιπόν η παρουσία κάποιων είναι επικίνδυνη, αυτή είναι η παρουσία κάποιων που υπερασπίζονται το βιβλίο της ρεπούση...
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
αν την Δευτέρα η ΝΔ είναι πρώτο κόμμα αλλά χωρίς πλειοψηφεία την τρίτη δεν θα υπάρχει ΛΑΟΣ η το πολύ πολύ να μείνει ο Καρατζαφέρης μόνος του να κλαίει την μοίρα του.

Ενώ το κκ καταφέρνει να στηρίζει τη νδ χωρίς να χάνει την αυτοτέλειά του;
 

Επισκέπτης
Για αυτό έχουν λυσσάξει όλοι να μην μπεί.
Ας σκεφτούμε λίγο ποιοι κερδίζουν από το να μην μπει.
Ας σκεφτούμε λίγο γιατί παρόμοιο θέμα δεν έχει ανοίξει για άλλο κόμμα.
Ας σκεφούμε λίγο πόσο "δημοκράτες" είμαστε.
Αυτά.
Σε πείσμα ΟΛΩΝ απ'ότι φαίνεται θα μπει.
Και ο λόγος είναι ένας και απλός
Εκπροσωπεί πλέον κόσμο.
Δημιουργήθηκαν πια οι κατάλληλες κοινωνικοπολιτικές συνθήκες.
Αντι λοιπόν να ρίχνεται το ανάθεμα σε αυτόν που τις εκφράζει
Να τις ρίχνεται σε αυτούς που τις δημιουργησαν

Φτώχεια, ανεργία, εθνικισμός έτσι γεννιέται ο φασισμός
έλεγαν κάτι παλιοι σύντροφοι...
Το ΛΑΟΣ είναι και αυτό ένα κατασκεύασμα με πολύπλευρες διαστάσεις και στην ουσία είναι ένα όπλο της ΝΔ στόχος του είναι όχι μόνο να συγκρατήσει μια μερίδα της ΝΔ αλλά και αν αλιεύσει ψήφους από παντού και να τους προσφέρει στην ΝΔ σαν στήριξη αν χρειαστεί.
στην ουσία κάνει μια λαϊκίστικη πολιτική και η πλειοψηφία που το ακολουθεί είναι άτομα με χαμηλό μορφωτικό επίπεδο και πέφτει εύκολα στα δίχτυα του.   
όσο για το ότι έχουν πέσει πάνω του να το φάνε τι περιμένεις να βγει ο Καραμανλής και να πει όσοι δεν ψηφίσετε εμένα ψηφίστε ΛΑΟΣ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom