Νέα

ΛΑ.Ο.Σ. στη Βουλή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Requiem7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 576
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

70Silencer

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2005
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
Ξεχνας οτι ο Καρατζαφερης ουτε καινουριο προσωπο ειναι, ουτε εχει τιποτα καινουριο να πει - ειναι η χειροτερη εκφραση της παλιας κρατικοκομματικης αντιληψης, "πασαλειμενη" με μια γυφτοmedia κατασταση που παραπεμπει σε κακης ποιοτητας reality, με guest star την Εφη Σαρρη!

 

Επισκέπτης
Ο κομματικός αξιωματούχος ουσιαστικά αναλώνεται σε μία σειρά επιθέσεων χωρίς ουσιαστικά επιχειρήματα για να μας πείσει για το παπικό αλάθητο του ανιψιού του Καραμανλή και το κληρονομικό δικαίωμα στην εξουσία. Ακόμα και η ιδιότητα του "κομματικού αξιωματούχου" παραπέμπει σε εποχές προ του 65.

Ο κάθε Καρατζαφέρης έχει δικαίωμα να παρουσιάσει μία καινούρια προσέγγιση που να ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις της κοινωνίας. Και απαίτηση της κοινωνίας δεν είναι να έχει η νδ την εξουσία για να διορίζει και να κουμπαριάζει. Απαίτηση της κοινωνίας είναι να υπάρξουν συγκεκριμένες προτάσεις για συγκεκριμένα προβλήματα, και τέτοιες ο Καρατζαφέρης έχει να παρουσιάσει, σε αντίθεση με τις γενικολογίες στις οποίες επιδίδεται ο ανιψιός και οι κομματικοί αξιωματούχοι τον δοξάζουν.

Αν αυτή τη στιγμή δεν ασχολούμαστε με την 20ετία πασοκ είναι γιατί τώρα δεν κυβερνά το πασοκ αλλά η νδ. Και τα όσα συμβαίνουν είναι προσωπική ευθύνη των υπουργών και του πρωθυπουργού, και αυτή η ευθύνη δεν αποσείεται λέγοντας "υπάρχουν μερικές λεπτομέρειες, συνεχίστε να μας ψηφίζετε και θα δούμε τι θα κάνουμε".

Αρνητική ψήφος είναι η ψήφος στα ίδια πρόσωπα και στις ίδιες οικογένειες εδώ και 50 χρόνια με τα αποτελέσματα που βλέπουμε. Καιρός να δούμε καινούρια πρόσωπα και καινούριες πολιτικές, και να βγει όχι μόνο ο Καρατζαφέρης αλλά και όποιος άλλος έχει κάτι καινούριο να πει.
μάλλον στην ΝΔ μετράνε με το φαγητό το αρχηγιλίκι ο Μητσοτάκης έγινε πρ με τα ντολμαδάκια της Μαρίκας , ο Έβερτ με της μακαρονάδες και ο Καραμανλής από τα σουβλάκια του Μπαιρακτάρη. 
 

Επισκέπτης
Ξεχνας οτι ο Καρατζαφερης ουτε καινουριο προσωπο ειναι, ουτε εχει τιποτα καινουριο να πει - ειναι η χειροτερη εκφραση της παλιας κρατικοκομματικης αντιληψης, "πασαλειμενη" με μια γυφτοmedia κατασταση που παραπεμπει σε κακης ποιοτητας reality, με guest star την Εφη Σαρρη!
και πρόγραμμα ακταρμά δηλαδή βαφτίζω και μυρώνω και xxxxxxxxxxxxxxx
 

GABOR

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2006
Μηνύματα
293
Like
0
Πόντοι
1
Εφτασε η ώρα για τα μικρά κόμματα για να ρίξουν τον δικομματισμό και μερικοί από εδώ μέσα ακόμη τα βρίζουν. Καλά αυτοί τι θα ψηφίσουν διάολε???? Ακόμη Γεωργάκη και Κωστάκη?????
Αυτό το κουλόχερο μερικών τι θα ρίψει στην κάλπη ρεεεε????? χαρμάνια του κερατά??????
Η μήπως δεν θα πάνε?????? Δηλαδή τι άκυρο???? Εκ' του ασφαλούς???????
Δεν θέλουν ΛΑΟΣ????? Δεν θέλουν έστω την ΣΥΡΙΖΑ ή το ΚΚΕ????? Τι σκατά θέλουν να ήξερα οι άγραμματοι?????
Μήπως Αναρχία ή μολότωφ??????? Γιατί τότε μάλλον θα βγουν τα τανκ κωλόπαιδα και θα σας πάρει και θα σας σηκώσει.
Ο ένας δεν μου κάνει, ο άλλος είναι νέος και δεν τον ξέρουμε. Γιατί, τα στελέχη του Αντρέα τα ξέραμε τότε που ήλθαν ως δήθεν σωτήρες και για 20-25 χρόνια ήπιαν το αίμα του λαού?????? Ελεος. Τον Αλογοσκούφη τον ξέραμε?????? Τον Λαλιώτη τον ξέραμε?????
Την Κουντουρά την ξέραμε??????? (Ως πολιτικό πρόσωπο εννοώ). Ποιο στέλεχος ξέραμε??????

 

Επισκέπτης
Εφτασε η ώρα για τα μικρά κόμματα για να ρίξουν τον δικομματισμό και μερικοί από εδώ μέσα ακόμη τα βρίζουν. Καλά αυτοί τι θα ψηφίσουν διάολε???? Ακόμη Γεωργάκη και Κωστάκη?????
Αυτό το κουλόχερο μερικών τι θα ρίψει στην κάλπη ρεεεε????? χαρμάνια του κερατά??????
Η μήπως δεν θα πάνε?????? Δηλαδή τι άκυρο???? Εκ' του ασφαλούς???????
Δεν θέλουν ΛΑΟΣ????? Δεν θέλουν έστω την ΣΥΡΙΖΑ ή το ΚΚΕ????? Τι σκατά θέλουν να ήξερα οι άγραμματοι?????
Μήπως Αναρχία ή μολότωφ??????? Γιατί τότε μάλλον θα βγουν τα τανκ κωλόπαιδα και θα σας πάρει και θα σας σηκώσει.
Ο ένας δεν μου κάνει, ο άλλος είναι νέος και δεν τον ξέρουμε. Γιατί, τα στελέχη του Αντρέα τα ξέραμε τότε που ήλθαν ως δήθεν σωτήρες και για 20-25 χρόνια ήπιαν το αίμα του λαού?????? Ελεος. Τον Αλογοσκούφη τον ξέραμε?????? Τον Λαλιώτη τον ξέραμε?????
Την Κουντουρά την ξέραμε??????? (Ως πολιτικό πρόσωπο εννοώ). Ποιο στέλεχος ξέραμε??????
θέλουμε κόμμα με Κατερίνα ντάρια και τα λοιπά κορίτσια.
 

70Silencer

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2005
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
Αδερφε GABOR, μια που προφανως αναφερεσαι και σε εμενα (και αφου αντιπαρελθω το οτι με αποκαλεις αγραμματο, και κωλοπαιδο, χωρις να με ξερεις), θα σου απαντησω:

Αν δεις τα προηγουμενα post μου, θα διαβασεις οτι δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ με το ΣΥΡΙΖΑ η το ΚΚΕ, οπως δεν ειχα και προβλημα με το ΔΗΚΚΙ, την ΔΗΑΝΑ, και δεν θα εχω κανενα προβλημα να ψηφισω ενα σοβαρο κομμα "πρασινων" εφοσον υπαρξει οπως σε ολο τον δυτικο κοσμο.

Η διαφορα ειναι οτι αυτα ειναι κομματα με ιδεολογια, ιστορια και αξιοπρεπη (για τα δεδομενα της χωρας) στελεχη που εχουν αποψη και παραγουν πολιτικη, ενω το ΛΑΟΣ ειναι η απελπιδα προσπαθεια ενος κουτοπονηρου λαικιστη να προσεταιριστει μια "πιασαρικη" πολιτικη αντιληψη που ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ και να γλυτωσει τον πολιτικο θανατο, που τοσο του αξιζει...

Ανθρωπους επιπεδου Καρατζαφερη (και Εφης Σαρρη, αλλα και Γιακουματου, και Καμμενου, και Λαλιωτη, και Κατσιφαρα, και πολλων αλλων) δεν τους θελω στην πολιτικη μου ζωη σε οποιο κομμα και αν ανηκουν!

 

Επισκέπτης
Αδερφε GABOR αν μιλας και για μενα (και αφου θα αντιπαρελθω το οτι με αποκαλεις αγραμματο, και κωλοπαιδο, χωρις να με ξερεις), θα σου απαντησω:

Αν δεις τα προηγουμενα post μου, θα διαβασεις οτι δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ με το ΣΥΡΙΖΑ η το ΚΚΕ, οπως δεν ειχα και προβλημα με το ΔΗΚΚΙ, την ΔΗΑΝΑ, και δεν θα εχω κανενα προβλημα να ψηφισω ενα σοβαρο κομμα "πρασινων" εφοσον υπαρξει οπως σε ολο τον δυτικο κοσμο.

Η διαφορα ειναι οτι αυτα ειναι κομματα με ιδεολογια, ιστορια και αξιοπρεπη (για τα δεδομενα της χωρας) στελεχη που εχουν αποψη και παραγουν πολιτικη, ενω το ΛΑΟΣ ειναι η απελπιδα προσπαθεια ενος κουτοπονηρου λαικιστη να προσεταιριστει μια "πιασαρικη" πολιτικη αντιληψη που ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ και να γλυτωσει τον πολιτικο θανατο, που τοσο του αξιζει...
φίλε μου και τα θέματα οικολογίας είναι μείζον πολιτικό θέμα και τα αριστερά κόμματα ειδικά μέσα στο πρόγραμμα τους έχουν ολοκληρωμένες προτάσεις επάνω σε αυτό το θέμα.
αντίθετα τα συντηρητικά κόμματα όπως το ΠΑΣΟΚ ( το μόνο πράσινο σε αυτό είναι ο ήλιος ) και η ΝΔ κόμματα ταγμένα στο κεφάλαιο θυσιάζουν το πράσινο μήλον του πλανήτη προς όφελος  των κερδών των βιομηχάνων οι οποίοι είναι και η βασικότεροι υπεύθυνη για την ρύπανση του περιβάλλοντος.
 

GABOR

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2006
Μηνύματα
293
Like
0
Πόντοι
1
Αδερφε GABOR αν μιλας και για μενα (και αφου θα αντιπαρελθω το οτι με αποκαλεις αγραμματο, και κωλοπαιδο, χωρις να με ξερεις), θα σου απαντησω:

Αν δεις τα προηγουμενα post μου, θα διαβασεις οτι δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ με το ΣΥΡΙΖΑ η το ΚΚΕ, οπως δεν ειχα και προβλημα με το ΔΗΚΚΙ, την ΔΗΑΝΑ, και δεν θα εχω κανενα προβλημα να ψηφισω ενα σοβαρο κομμα "πρασινων" εφοσον υπαρξει οπως σε ολο τον δυτικο κοσμο.

Η διαφορα ειναι οτι αυτα ειναι κομματα με ιδεολογια, ιστορια και αξιοπρεπη (για τα δεδομενα της χωρας) στελεχη που εχουν αποψη και παραγουν πολιτικη, ενω το ΛΑΟΣ ειναι η απελπιδα προσπαθεια ενος κουτοπονηρου λαικιστη να προσεταιριστει μια "πιασαρικη" πολιτικη αντιληψη που ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ και να γλυτωσει τον πολιτικο θανατο, που τοσο του αξιζει...

Οχι αγαπητέ δεν εννοώ εσένα προς θεού. Η απορία μου ήταν γενική στον αρνητισμό μερικών εδώ μέσα για τι τελικά ζητάνε που όλα τους φταίνε.
Οσο για το ΛΑΟΣ έστω και λαικιστής ΠΑΝΤΑ ξεκάθαρος και όχι ΝΑΙ στο σχέδιο Αναν ή θα λύσουμε το ασφαλιστικό, ή εκθέσεις ιδέων αλλά Παπανούτσος και τέτοιες μαλακίες.
Τώρα αν η γλώσσα που χρησιμοποιεί το ΛΑΟΣ είναι του πεζοδρομίου και ΔΕΝ σου κάνει τότε ψήφισε τους άλλους δύο - είναι τόσο απλό - που δεν θα κάνουν και τίποτα.
 

70Silencer

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2005
Μηνύματα
85
Like
0
Πόντοι
0
Οχι αγαπητέ δεν εννοώ εσένα προς θεού. Η απορία μου ήταν γενική στον αρνητισμό μερικών εδώ μέσα για τι τελικά ζητάνε που όλα τους φταίνε.
Οσο για το ΛΑΟΣ έστω και λαικιστής ΠΑΝΤΑ ξεκάθαρος και όχι ΝΑΙ στο σχέδιο Αναν ή θα λύσουμε το ασφαλιστικό, ή εκθέσεις ιδέων αλλά Παπανούτσος και τέτοιες μαλακίες.
Τώρα αν η γλώσσα που χρησιμοποιεί το ΛΑΟΣ είναι του πεζοδρομίου και ΔΕΝ σου κάνει τότε ψήφισε τους άλλους δύο - είναι τόσο απλό - που δεν θα κάνουν και τίποτα.

ΟΚ - τοτε ολα καλα. Ας πορευτουμε ο καθ'ενας κατα τις δικες του προτιμησεις... :)
 

Επισκέπτης
πολύ της εκκλησίας είναι όλοι αυτοί του ΛΑΟΣ εξαφανίστηκαν έχουν πάει στον εσπερινό της ενορίας τους.
 

Spinos

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2007
Μηνύματα
269
Like
7
Πόντοι
1
Ελα ρε παίδες εδώ είμαστε για άλη δουλειά και έχετε μπερδέψει την πούτσα με τη βούρτσα. Και αυτός που ποστάρισε αυτόν τον τίτλο και συνεχώς -εδώ και ημέρες- το κρατάει στην πρώτη σελίδα και παίζει παιγνίδι για να φαίνεται συνεχώς ο τίτλος του μπροστά, νομίζοντας ότι απευθύνεται σε βόδια που θα επιρεαστούν, μάλλον πολύ μαλάκας είναι...
Οι υπεύθυνοι admin πρέπει να σταματήσουν να είναι συνένοχοι (εκούσιοι ή ακούσιοι) σαυτήν την γελοιότητα και να το διαγράψουν αμέσως. Αλλιώς συνηγορούν στη μεθόδευση και συμπλέουν με την τακτική του εμπνευστή της....
Έλεος πιά... Για πουτάνες θέλουμε να μάθουμε και να μιλήσουμε..
Εκτός και αν αυτό συμβαδίζει με τους εκλεκτούς των δημιουργών του συγκεκριμένου πόστ, αν και κάτι τέτοιο μάλλον αδικεί τις πουτάνες...

ΤΟ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ADMIN (ΔΙΣ) ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ (ΔΙΣ)....
ΑΝΤΕ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΕΣ
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
φιλε spinos, η λυση στο προβλημα σου ειναι πολυ απλη: ΔΕΝ ξανα-κανεις κλικ σε θρεντ που δεν σε ενδιαφερουν. ΟΛΑ τα θρεντ εχουν τιτλους που παραπεμπουν στη θεματολογια τους. αν καποιος τιτλος ξεφευγει, διορθωνεται άμεσα..
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Σας παρακολουθώ μέρες τώρα να τσακόνεστε σαν τα κοκόρια εδώ μέσα!! Ξέρετε είναι πολύ εύκολο να το παίξεις τσαμπουκάς και μαγκίτης πίσω από ένα πληκτρολόγιο και μία οθόνη. Αυτό βασικά στα αρχίδια μου αλλά το να βλέπω 2-3 μαντράχαλους, που ΔΕΝ γνωρίζονται μεταξύ τους, να λένε για μάνες, πατεράδες και λοιπές παπαριές και να βγάζουν βασικά εδώ τα κόμπλεξ τους είναι τουλάχιστον απαράδεκτο και προς λύπηση......τουλάχιστον!!! Get a life!!! Μόνο αυτό. Δεν μιλάω σαν mod αυτή τη στιγμή αλλά σαν ένας κοινός χρήστης του site που σας έχει βαρεθεί!!! Φιλικά, sonyp900.
 
OP
OP
R

Requiem7

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
31
Like
1
Πόντοι
0
Αντε φτάσαν οι εκλογές!!Ας ελπίσουμε ενα καλό ποσοστο για το ΛΑΟΣ καθωσ τα αλλα ειναι σιγουρα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom