Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 22 άτομα (0 μέλη και 22 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Είπα εγώ ότι με έλεγξε για ψιλά?

500-700κ τζίρο κάνω.

Με καθαρά κέρδη από 30κ + η δήλωση μου.

Μπορεί να με θεώρησαν σαν τον Βαφια.

Χάνουμε την ουσία όμως η οποία είναι ΟΎΤΕ 1 ΕΥΡΏ αδηλωτο και η αιτιολογία του προστίμου ήταν ότι η δουλειά που κάνω και αυτά που πουλάω πρέπει να έχεις κέρδος τόσο.

Η απειλή του θα πάω ακόμα 2 χρόνια πίσω έαν δεν δεχτώ το αποτέλεσμα υφίσταται. Εάν ήμουν φοροφυγας η βρήκαν λαβράκι δεν τους εμποδίζει να πάνε τόσο πίσω προφανώς. Άρα ήταν καθαρά εισπρακτικό το θέμα τους. Να τονίσω μου είπε ο λογιστής είσαι τυχερός που δεν πιάνουν και την διαφορά ΦΠΑ. Άλλο πανηγύρι θα είχα εκεί. Το πήρα 1 το πούλησα 1,5 όχι έπρεπε 3 φέρε και την διαφορά στο ΦΠΑ. Δεν μπορούν? Μπλόκαραν? Όπως κ να έχει έπεσε στο τραπέζι. Το ότι δεν σου έχει τύχει δεν σημαίνει ότι δεν ισχύει. Δεν έχω λόγο να κρύψω κάτι και να στο κρατήσω μυστικό. Η όλη διαδικασία ξεκίνησε με ένα PDF από όλους τους λογαριασμούς μου να δικαιολογήσω τα ποσά με αποδείξεις και καταθετηρια .Μετά ζήτησαν καρτέλα πελάτη από τον κύριο προμηθευτή μου εκτός από το πάντρεμα τιμολογίων αγορά πώληση.

Μέχρι και την επιστροφή που πήρα από μια ασφάλεια που ακύρωσα περίπου 34 ευρώ ζήτησαν το ασφαλιστηρίο.

Μπορεί να ήταν καρφωτη από ανταγωνιστή μου. Τι να σου πω. Όλα είναι πιθανά
500-700 τζιρο και καθαρα κερδη 30;; Ελα μουνι στον τοπο σου.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.025
Like
72.067
Πόντοι
12.756
35) Οι ακίνητες περιουσίες μεγαλύτερης αξίας (500K) θα διατηρούν την έκπτωση 10% στον ενφια αν ασφαλιστούν, αν όμως, δεν το κάνουν, από τον Απρίλιο του 2025 δεν θα αποζημιώνονται από το κράτος σε περίπτωση ζημιάς.


ε τον πουστη τον απατεωνα :tooth::tooth:
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
35) Οι ακίνητες περιουσίες μεγαλύτερης αξίας (500K) θα διατηρούν την έκπτωση 10% στον ενφια αν ασφαλιστούν, αν όμως, δεν το κάνουν, από τον Απρίλιο του 2025 δεν θα αποζημιώνονται από το κράτος σε περίπτωση ζημιάς.


ε τον πουστη τον απατεωνα :tooth::tooth:
Αυτό είναι παλιό.

Μείωση του ΕΝΦΙΑ αλλά αύξηση αντικειμενικών αξιών. Άρα πόσο είναι το τελικό?
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
γιατί σου φαίνεται παράλογο? ένα περιθώριο 15 με 20% περίπου είναι λογικό ακούγεται
Γιατί ξέρει τι είναι ο τζίρος ο σερβιτόρος? Και τα 30+ είναι τσέπη εεε. Βγάλε έξοδα εισφορές μισθοί κλτπ
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
Για ξανακανε τις πραξεις
για κάντε εσύ....και πες μου γιατί δεν είναι λογικο?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Γιατί ξέρει τι είναι ο τζίρος ο σερβιτόρος? Και τα 30+ είναι τσέπη εεε. Βγάλε έξοδα εισφορές μισθοί κλτπ
και πως δίνει ρέστα :coffee:
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
για κάντε εσύ....και πες μου γιατί δεν είναι λογικο?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


και πως δίνει ρέστα :coffee:
Εάν δώσει λιγότερα του λένε φίλε χρωστάς 0,50 ακόμα. Εάν δώσει περισσότερα του τα κρατάει το αφεντικό στο τέλος του ταμείου
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.025
Like
72.067
Πόντοι
12.756
Είπα εγώ ότι με έλεγξε για ψιλά?

500-700κ τζίρο κάνω.

Με καθαρά κέρδη από 30κ + η δήλωση μου.

Μπορεί να με θεώρησαν σαν τον Βαφια.

Χάνουμε την ουσία όμως η οποία είναι ΟΎΤΕ 1 ΕΥΡΏ αδηλωτο και η αιτιολογία του προστίμου ήταν ότι η δουλειά που κάνω και αυτά που πουλάω πρέπει να έχεις κέρδος τόσο.

Η απειλή του θα πάω ακόμα 2 χρόνια πίσω έαν δεν δεχτώ το αποτέλεσμα υφίσταται. Εάν ήμουν φοροφυγας η βρήκαν λαβράκι δεν τους εμποδίζει να πάνε τόσο πίσω προφανώς. Άρα ήταν καθαρά εισπρακτικό το θέμα τους. Να τονίσω μου είπε ο λογιστής είσαι τυχερός που δεν πιάνουν και την διαφορά ΦΠΑ. Άλλο πανηγύρι θα είχα εκεί. Το πήρα 1 το πούλησα 1,5 όχι έπρεπε 3 φέρε και την διαφορά στο ΦΠΑ. Δεν μπορούν? Μπλόκαραν? Όπως κ να έχει έπεσε στο τραπέζι. Το ότι δεν σου έχει τύχει δεν σημαίνει ότι δεν ισχύει. Δεν έχω λόγο να κρύψω κάτι και να στο κρατήσω μυστικό. Η όλη διαδικασία ξεκίνησε με ένα PDF από όλους τους λογαριασμούς μου να δικαιολογήσω τα ποσά με αποδείξεις και καταθετηρια .Μετά ζήτησαν καρτέλα πελάτη από τον κύριο προμηθευτή μου εκτός από το πάντρεμα τιμολογίων αγορά πώληση.

Μέχρι και την επιστροφή που πήρα από μια ασφάλεια που ακύρωσα περίπου 34 ευρώ ζήτησαν το ασφαλιστηρίο.

Μπορεί να ήταν καρφωτη από ανταγωνιστή μου. Τι να σου πω. Όλα είναι πιθανά
36) Όλες οι επιχειρήσεις με κύκλο εργασιών άνω των 500.000 ευρώ θα πρέπει, υποχρεωτικά να ασφαλίζονται για φυσικές καταστροφές.
Διαφορετικά, δεν θα αποζημιώνονται. Κάτι που θα ισχύσει και για κάθε νέο συμβόλαιο, όπως και για την ανανέωση παλαιάς σύμβασης οχημάτων ιδιωτικής ή επαγγελματικής χρήσης.

Να ασφαλιστεις στην εταιρεία που ειχε παει ο Αδωνης :tooth:
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
806
Κριτικές
1
Like
2.203
Πόντοι
446
35) Οι ακίνητες περιουσίες μεγαλύτερης αξίας (500K) θα διατηρούν την έκπτωση 10% στον ενφια αν ασφαλιστούν, αν όμως, δεν το κάνουν, από τον Απρίλιο του 2025 δεν θα αποζημιώνονται από το κράτος σε περίπτωση ζημιάς.


ε τον πουστη τον απατεωνα :tooth::tooth:
Youll-Own-Nothing-And-Youll-Be-Happy.jpg
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
για κάντε εσύ....και πες μου γιατί δεν είναι λογικο?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


και πως δίνει ρέστα :coffee:
10% το πολυ. Αναλογως τη μορφη της εταιρειας και τα εξοδα που αφαιρουνται.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.025
Like
72.067
Πόντοι
12.756
Αμ τα ελεγε ο Νταιμας και τον κοροϊδεύατε , οτι ο Κος Κυριακος ειναι παγκοσμιος ηγέτης :rockon::rockon::rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom