Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (1 μέλη και 9 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Μάλιστα. Σου φαίνονται υπερβολικά σε μια διαφθαρμενη χρεοκοπημένη χώρα που δεν έχει σταθερό φορολογικό σύστημα. Άρα εγώ λέω μαλακίες τόση ώρα και εσύ είσαι ο σωστός επειδή σου φαίνονται υπερβολικά. Αρχίζω και αμφιβάλω εάν είσαι επαγγελματίας.

Όσο για αυτούς που δηλώνουν 5-6κ φάνηκαν οι προθέσεις του Υπουργείου οικονομικών και του Στουρνάρα με τις πρόσφατες δηλώσεις τους. Κάτι που από ότι καταλαβαίνω τις ασπαζεσαι. Καλά κάνεις!!
Δεν μπορω να ξέρω αν αυτά που λες ευσταθούν. Εμένα προσωπικά μου φαίνονται υπερβολικά. Δεν εχω συναντήσει ποτέ τέτοια θέματα.

Τώρα είναι δεύτερη φορά που το λες…Ε και αν αμφιβάλεις δεν τρέχει κάτι

Έχω πει τη γνώμη μου για το φορολογικό πολλές φορές που ακριβώς είδες να το ενστερνιζομαι;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Τώρα είναι χειρότερο. Βλέπουν πόσο αγόρασες πόσο πούλησες και εάν δεν τους αρέσει τσουπ έλα εδώ φίλε. Το μόνο θετικό που έκανε ο καράφλας είναι επιτέλους η σύνδεση POS με ταμειακή. 24% στην τσέπη το μαγαζί γιατί είσαι μάγκας?? Το καλοκαίρι χάλασα κοντά στα 2000κ σε κατανάλωση. Από τσιγάρα μέχρι βραδυνή έξοδο. Όλες οι πληρωμές με Κάρτα. Εάν δεν βγει απόδειξη δεν προχωράει το. POS. Ειδικά σε κάτι μαγαζιά που έφερναν χαρτί παραγγελίας γουστάρα να βλέπω τα μούτρα τους όταν έλεγα κάρτα χαχα χαχα χαχα χαχα.
Προφανώς με κάρτα γιατί όχι; Αφού πληρώνεις που πληρώνεις το ΦΠΑ.

Τώρα απλά μετράνε μόνο τα έξοδα που εμφανίζονται στο mydata. Δηλαδή όχι τις αποδείξεις λιανικής που με αυτές κάποιοι πέρναγαν ότι θες.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

δεν υπαρχει σειρά , μαλλον υπαρχει , στην αρχη βγαινουν απο την λιστα των επισκεψεων και των ενοχλησεων αυτοι που εχουν κάποιο βυσμα ,
μετα η σειρά εχει να κάνει με παρα πολλους παράγοντες , απο τους πιο επιστημονικούς μεχρι τους πιο μαλακία που εχεις ακουσει .. πχ επειδη η εταιρεια σου ειναι κοντα στο σπιτι
του υπευθυνου ελεγχου , ή οτι εισαι κοντα σε κάποια καλη αγορά ωστε μετα να πανε να κανουν τα ψωνια τους.. και ακομα απειρες μαλακιες που δεν μπορεις να φανταστεις
εγώ έχω πάντα κλειστά κατεβασμένα ρολά και τα αμάξια παρκαρισμένα οποίος έρθει λέει κλειστό είναι.

Μόνο με πρόσκληση θα έρθουν :sunglasses:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.013
Like
72.020
Πόντοι
12.756
εγώ έχω πάντα κλειστά κατεβασμένα ρολά και τα αμάξια παρκαρισμένα οποίος έρθει λέει κλειστό είναι.

Μόνο με πρόσκληση θα έρθουν :sunglasses:

Εγω ειχα αλλαξει διευθυνση γραφειων ..οποτε πηγαιναν στην παλια και μολις τους ελεγαν οτι ειμαι αλλου επεφτε συρμα και εκλεινα τα παντα απο εκει που ημουν και εξαφανιζομουν :coffee:
Μονο κατι δελτια αποστολης ειχε εκει που πηγαιναν :tooth::tooth:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Εγω ειχα αλλαξει διευθυνση γραφειων ..οποτε πηγαιναν στην παλια και μολις τους ελεγαν οτι ειμαι αλλου επεφτε συρμα και εκλεινα τα παντα απο εκει που ημουν και εξαφανιζομουν :coffee:
Μονο κατι δελτια αποστολης ειχε εκει που πηγαιναν :tooth::tooth:
Δε σου αφήνουν κίτρινο χαρτί όπως ο ΔΕΔΔΗΕΕ περάσαμε και δε βρήακεμ κανέναν :confused:
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.814
Like
4.072
Πόντοι
506
δεν υπαρχει σειρά , μαλλον υπαρχει , στην αρχη βγαινουν απο την λιστα των επισκεψεων και των ενοχλησεων αυτοι που εχουν κάποιο βυσμα ,
μετα η σειρά εχει να κάνει με παρα πολλους παράγοντες , απο τους πιο επιστημονικούς μεχρι τους πιο μαλακία που εχεις ακουσει .. πχ επειδη η εταιρεια σου ειναι κοντα στο σπιτι
του υπευθυνου ελεγχου , ή οτι εισαι κοντα σε κάποια καλη αγορά ωστε μετα να πανε να κανουν τα ψωνια τους.. και ακομα απειρες μαλακιες που δεν μπορεις να φανταστεις
Yπαρχει ιεραρχία
Ποσο βασικα είσαι δικτυωμενος στο γαλαζιο πουστοσογο
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.555
Κριτικές
3
Like
11.114
Πόντοι
3.936
Yπαρχει ιεραρχία
Ποσο βασικα είσαι δικτυωμενος στο γαλαζιο πουστοσογο
H συνταγή γνωστή. Πιάνουν η ψάχνουν τα εύκολα θύματα. Ας πάει στον Λάτση να του πει πάρε το πρόστιμο και πήγαινε στα δικαστήρια να δικαιωθείς. Ούτε καν το σκέφτονται.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.511
Like
17.627
Πόντοι
3.656
Με όσους το έχω συζητήσει δεν τους έγινε έλεγχος και να μην πλήρωσαν κάτι. ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ. ΕΑΝ εσένα τώρα έφυγαν χωρίς 1 ευρώ πρόστιμο μπράβο σου. Η πραγματικότητα στους κοινούς θνητούς είναι άλλη.
Μιλάς για πραγματικό κόσμο . Και επιχειρήσεις.

Για βαψίματα με βλαχοδήμαρχους .... τι ψάχνεις ;
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.511
Like
17.627
Πόντοι
3.656
Δεν υπάρχει τυπε. Να σου πω ένα άλλο πρόσφατο παράδειγμα για να καταλάβεις. Έχεις ένα αμάξι και στο ασφαλιστηρίο το έχεις για αξία 15κ. Πληρώνεις δλδ για να είναι ασφαλισμένο σε περίπτωση κλοπής 15κ. Όταν γίνει το κακό και έρθει η ώρα να πληρωθείς σου λέει η ασφάλεια ναι οκ 15κ αλλά η σημερινή αξία ΔΝΕ είναι τόση αλλά εγώ λέω ότι είναι 12κ μα πληρώνω για 15κ ναι αλλά εγώ σου λέω ότι είναι 12κ πήγαινε στα δικαστήρια να τα διεκδικήσεις. Θα δικαιωθείς πιθανόν αλλά είναι άλλο θέμα εάν σε συμφέρει. Έτσι ήταν και προσωπικά η υπόθεση μου. Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε.


Το δικό σου μπορεί να είναι ατρακάριστο , σε γκαράζ , με εξτρά και 25.000 χλμ .
Θα βρουν πόσο πουλιέται το χειρότερο με 490.000 χλμ , πρόβλήματα, στουκαρισμένο γύρω γύρω
με σκασμένο ταμπλό , κουρέλια ταπετσαρίες, σπασμένα καθίμαστα , παρκαρισμένο σε πεζοδρόμιο στο παγκράτι έχοντας αλλάξει σχήμα ....

Και θα σου δώσουν 10% λιγότερο από όσο είναι στις αγγελίες το χρέπι .
Και άντε βρες το δίκιο σου.

Επίσης ....

αν έχεις μικτή ..... αξία αμαξιού πχ 30.000€ .....

και σου κάνουν ζημιά παρκαρισμένο .... 5500€ ....
και αποζημιωθείς τα 5000€ από τη στούκα που σου έκαναν
αν κλαπεί στη συνέχεια μέσα στο ίδιο έτος
ΑΜΕΣΩΣ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΤΑ 5000€ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ !!!!!!!!!!

Αν εσένα είναι ασφαλισμένο για 30.000€ ....

το τελευταίο ίδιο ρημάδι με 10πλασια χλμ είναι στις αγγελίες 18.000€ ....

θα σου δώσουν 12.000€ .....

(αν στον ίδιο χρόνο σου έκαναν ζημιά νύχτα 5500€ και αποζημιώθηκες τα 5000€ ).
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.036
Κριτικές
7
Like
9.738
Πόντοι
1.686
2 πράγματα δουλεύουν στην Ελλάδα , ο τουρισμός και τα ακίνητα.

Για τα ακίνητα υπάρχουν τεράστια προβλήματα για την μεταβίβασή τους
διότι
α) Η εγγραφή στο κτηματολόγιο χρειάζεται πολλούς μήνες ! Στην Αθήνα πάνω από 8 μήνες !


Αυτό οφείλεται διότι δεν πληρώνουν καλά τους δικηγόρους στο Κτηματολόγιο,
και τους ταλαιπωρούν για την πληρωμή τους, και τους ζητούν να κα΄νουν έλεγχο
στα έγγραφα ιδιοκτησίας, ενώ έχει ήδη γίνει από το συμβολαιογράφο, και από άλλους δικηγόρους
κατά την αρχική εγγραφή στο κτηματολόγιο και κατά την ανάρτηση.

β) το 70 % των διαμερισμάτων ΔΕΝ μπορεί να μεταβιβαστεί, διότι
έχει αποκλίσεις πάνω από 2 % από τα σχέδια , και από τον Απρίλιο του 2022
ΔΕΝ αρκεί το πρόστιμο, αλλά πρέπει.... να καλέσει κα΄ποιος τους ιδιοκτήτες :2funny:
των άλλων διαμερισμάτων σε συμβολαιογράφο, να συνυπογραψουν, αφού πληρώσουν
και αυτοί πρόστιμο , και πληρώσουν για ηλεκτρονική ταυτότητα κτλ !
Στην πράξη ανεφάρμοστο για τη πλειοψηφία.
Το 2023 το άλλαξαν και αρκεί να καλέσει μόνο αυτούς που είναι στον όροφό του γείτονες
που πάλι είναι ανεφάρμοστο για τη πλειοψηφία βλ.πχ.



Η ΝΔ είναι ΣΚΑΤΑ !

:2funny::2funny::2funny:

Σε όλα τα Κράτη, πληρώνεις πρόστιμο και κα΄νεις την πώληση

Το 70 % των διαμερισμάτων ΔΕΝ μπορεί να μεταβιβαστεί

Χειρότερο από τα σκατοζωντόβολα της ΝΔ, είναι δύσκολο
να υπάρξει !
Μόνο τις μίζες σκέφτονται !

:2funny: :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.814
Like
4.072
Πόντοι
506
Το δικό σου μπορεί να είναι ατρακάριστο , σε γκαράζ , με εξτρά και 25.000 χλμ .
Θα βρουν πόσο πουλιέται το χειρότερο με 490.000 χλμ , πρόβλήματα, στουκαρισμένο γύρω γύρω
με σκασμένο ταμπλό , κουρέλια ταπετσαρίες, σπασμένα καθίμαστα , παρκαρισμένο σε πεζοδρόμιο στο παγκράτι έχοντας αλλάξει σχήμα ....

Και θα σου δώσουν 10% λιγότερο από όσο είναι στις αγγελίες το χρέπι .
Και άντε βρες το δίκιο σου.

Επίσης ....

αν έχεις μικτή ..... αξία αμαξιού πχ 30.000€ .....

και σου κάνουν ζημιά παρκαρισμένο .... 5500€ ....
και αποζημιωθείς τα 5000€ από τη στούκα που σου έκαναν
αν κλαπεί στη συνέχεια μέσα στο ίδιο έτος
ΑΜΕΣΩΣ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΤΑ 5000€ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ !!!!!!!!!!

Αν εσένα είναι ασφαλισμένο για 30.000€ ....

το τελευταίο ίδιο ρημάδι με 10πλασια χλμ είναι στις αγγελίες 18.000€ ....

θα σου δώσουν 12.000€ .....

(αν στον ίδιο χρόνο σου έκαναν ζημιά νύχτα 5500€ και αποζημιώθηκες τα 5000€ ).
Eγω παντως 100€ ζημια μου δώσανε αποζημιωση 270
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
εγώ έχω μικτή και όποτε έχω κάνει ζημιά έχει πληρώσει η ασφάλεια τα πάντα εγώ πλήρωσα μόντο το ντιντακταμπλ

ολική δεν το έχω βγάλει ποτέ γιατί δεν είμαι κουλός να πάω να το ρίξω σε κανένα ρέμα :confused:
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.491
Like
6.128
Πόντοι
2.356
Και λέω υπάρχει περίπτωση να έχω τιμολόγιο πχ 5000κ και να τα έστειλα με courier σε εταιρία στην Γαλλία?
Γιατί; Που είναι το απίθανο; Τι σχέση έχει η αξια του προϊόντος με τον τρόπο μεταφοράς; Αν τα είχες στείλει με απλή μεταφορική τι θα άλλαζε;
Για αυτό λοιπόν ξεκίνησα και είπα ότι δεν βρήκαν 1 ευρώ αδικαιολόγητο. Κράτησε 10 μήνες. Είχαν εντολή να εισπράξουν. Εάν δεν μου έριχναν καμπάνα για την τιμή πώλησης θα μου έβρισκαν κάτι άλλο....! Με όσους το έχω συζητήσει δεν τους έγινε έλεγχος και να μην πλήρωσαν κάτι. ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ. ΕΑΝ εσένα τώρα έφυγαν χωρίς 1 ευρώ πρόστιμο μπράβο σου. Η πραγματικότητα στους κοινούς θνητούς είναι άλλη.
Κοίτα. Όπως το περιγράφεις κάτι δεν κολλάει.
Δε θα καθήσω να αναλύσω κάτι του οποίου δε γνωρίζω τις πλήρεις λεπτομέρειες.
Είσαι ο πρώτος που ακούω ότι του έριξαν πρόστιμο γιατί δεν έκανε πωλήσεις σε τιμή που ορίζει η εφορία.
Είτε γιατί αγόρασε στο 1 και δεν πούλησε στα 3 ευρώ είτε γιατί δεν πούλησε στο 10%-15% κέρδους.
Δεδομένου οτι όπως λες δηλώνεις και 30 χιλ. κέρδη.
Οπότε το αφήνω εδώ.
Και όχι, δεν ισχύει ότι ρίχνουν πρόστιμο σε όποιον ελέγχουν.
Παρά τον παραλογισμό που τους διακρίνει.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.814
Like
4.072
Πόντοι
506
Ταρίφας είσαι? Έχω ένα φίλο ταρίφα που κάθε φορά που του φτιάχνουν το αμάξι βγάζει έξτρα μεροκάματο
Σε Μικροζημιες λεει δίνουν αυτό το ποσο. Ουτε τιμολόγια ζητανε
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.491
Like
6.128
Πόντοι
2.356
μπορεί να ισχύει σε συγκεκριμένα είδη σε συγκεκριμένους κλάδους.

για παράδειγμα μπορεί ένα σ/μ να πουλάει πολύ φτηνότερα (σε σημείο κόστους) κάτι για να κάνει ζημιά στα υπόλοιπα? δεν το γνωρίζω αλλά υποψιάζομαι πως όχι...

κατά τα άλλα ακόμα και κόστος (και κάτω αυτού) μπορείς να πουλήσεις γενικά

εγώ έχει τύχει σε πελάτες να δίνω κωδικούς σχεδόν κόστος για να μπορέσω να πάρω την δουλειά που περιέχει κωδικούς που έχουν πολύ μεγαλύτερο περιθώριο.

Εκτός αν το κάνεις συνεχώς πχ σε έναν πελάτη που μπορεί να θεωρηθεί ύποπτο.
Πουλάς σε τιμή κόστους για λόγους προωθητικης ενέργειας. Εχω δει εκπτώσεις ή παροχές σε μεγάλους προμηθευτές της τάξης του 60%. Και μιλάμε για πωλήσεις εκατομμυρίων. Η εφορία το απιδεχεται. Εκείνη που σε ξεψαχνίζει μετά είναι η επιτροπή ανταγωνισμού.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Πουλάς σε τιμή κόστους για λόγους προωθητικης ενέργειας. Εχω δει εκπτώσεις ή παροχές σε μεγάλους προμηθευτές της τάξης του 60%. Και μιλάμε για πωλήσεις εκατομμυρίων. Η εφορία το απιδεχεται. Εκείνη που σε ξεψαχνίζει μετά είναι η επιτροπή ανταγωνισμού.
Δεν έχω πάρε δώσε με τέτοια (ούτε τόσο μεγάλα έργα)

αλλά έχει τύχει πολλές φορές να δώσω χαμηλή τιμή σε κάτι που είναι για παράδειγμα προμήθεια για να πάρω την δουλειά που περιέχει παροχή υπηρεσιών που έχει μεγάλο περιθώριο.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.491
Like
6.128
Πόντοι
2.356
Δεν έχω πάρε δώσε με τέτοια (ούτε τόσο μεγάλα έργα)

αλλά έχει τύχει πολλές φορές να δώσω χαμηλή τιμή σε κάτι που είναι για παράδειγμα προμήθεια για να πάρω την δουλειά που περιέχει παροχή υπηρεσιών που έχει μεγάλο περιθώριο.
Κι εσύ και όλοι μας.
Υπάρχουν δουλειές που πρέπει να τις πάρεις. Γιατί θέλεις συνεργασία με το συγκεκριμένο συνεργάτη, γιατί είναι θέμα πρεστιζ να παίρνεις τέτοιες δουλειές, γιατί είναι χρυσή ευκαιρία για τεχνογνωσία.
Βάλε όποιο λόγο θέλεις.
Φυσικά και θα ρίξεις την τιμή.
Μη σου πω θα ξεβρακωθεις για να την πάρεις. Θα βγάλεις αργότερα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
Κι εσύ και όλοι μας.
Υπάρχουν δουλειές που πρέπει να τις πάρεις. Γιατί θέλεις συνεργασία με το συγκεκριμένο συνεργάτη, γιατί είναι θέμα πρεστιζ να παίρνεις τέτοιες δουλειές, γιατί είναι χρυσή ευκαιρία για τεχνογνωσία.
Βάλε όποιο λόγο θέλεις.
Φυσικά και θα ρίξεις την τιμή.
Μη σου πω θα ξεβρακωθεις για να την πάρεις. Θα βγάλεις αργότερα.
Για αυτό χωρίς cash flow και χωρίς ρίσκο δεν πας πουθενά
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.555
Κριτικές
3
Like
11.114
Πόντοι
3.936
Γιατί; Που είναι το απίθανο; Τι σχέση έχει η αξια του προϊόντος με τον τρόπο μεταφοράς; Αν τα είχες στείλει με απλή μεταφορική τι θα άλλαζε;

Κοίτα. Όπως το περιγράφεις κάτι δεν κολλάει.
Δε θα καθήσω να αναλύσω κάτι του οποίου δε γνωρίζω τις πλήρεις λεπτομέρειες.
Είσαι ο πρώτος που ακούω ότι του έριξαν πρόστιμο γιατί δεν έκανε πωλήσεις σε τιμή που ορίζει η εφορία.
Είτε γιατί αγόρασε στο 1 και δεν πούλησε στα 3 ευρώ είτε γιατί δεν πούλησε στο 10%-15% κέρδους.
Δεδομένου οτι όπως λες δηλώνεις και 30 χιλ. κέρδη.
Οπότε το αφήνω εδώ.
Και όχι, δεν ισχύει ότι ρίχνουν πρόστιμο σε όποιον ελέγχουν.
Παρά τον παραλογισμό που τους διακρίνει.
Ώπα ρε μεγάλε δλδ κάπου έλεος.

Είσαι εταιρία αγοράζεις με τιμολόγιο εμπόρευμα και θα τα στείλεις στον Γάλλο με φάκελο κ όχι τράπεζα. Φίλε τι πίνεις???


Ενώ το να σε φορολογεί με τον μέσο όρο του ΚΑΔ δεν το θεωρείς παράλογο....δλδ εξισώνει τον τζίρο του μικρού μάρκετ με τα εκατομμύρια του Σκλαβενίτη και βγάζει Μ.Ο.

Θα το ξανά πω μιας κ κάνεις ΔΝΕ το σχολίασε. Με έλεγξε με τεχνικές έμμεσου ελέγχου.

 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.491
Like
6.128
Πόντοι
2.356
Είσαι εταιρία αγοράζεις με τιμολόγιο εμπόρευμα και θα τα στείλεις στον Γάλλο με φάκελο κ όχι τράπεζα. Φίλε τι πίνεις???
Έγραψα εγώ κάτι τέτοιο; Που; Για τα αγαθά μιλάω.

Για τα υπόλοιπα που γράφεις, πρόσεξα ότι σε ελεγξε το ΚΕΦΟΜΕΠ.
Που κάνει μόνον στοχευμένους ελέγχους και ζήτημα αν ελέγχει χίλιες περιπτώσεις το χρόνο. Και μόνον περιπτώσεις μεγάλης φοροδιαφυγής. Δεν ασχολείται με ψιλά είτε είσαι νομικό πρόσωπο είτε φυσικό.
Που και για τις αποφάσεις του έχεις δικαίωμα προσφυγής στη ΔΕΔ με αυτόματη αναστολή της καταβολής του 50% του ποσού και με αίτηση αναστολής καταβολής του υπόλοιπου 50% του προστίμου.
Πλέον νομίζω ότι είναι υποχρεωτική η προσφυγή στη ΔΕΔ πριν πας στα διοικητικά δικαστήρια. Που κάνει μερικούς μήνες να βγάλει απόφαση επί του προστίμου που σου έριξαν.
Κι εσένα επί 10 μήνες σου έκανε έλεγχο το ΚΕΦΟΜΕΠ.
Νομίζω ότι δε μας τα λες όλα.
Γιατί δεν ξέρω κανέναν γύρω μου τόσα χρόνια που να του έκανε έλεγχο το ΚΕΦΟΜΕΠ για ψιλά.
Οπότε το κλείνω εδώ γιατί δεν έχω και κάτι άλλο να σχολιάσω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom