Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 27 άτομα (5 μέλη και 22 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
Και πως αποδεικνύεται ότι εκλεψες όταν δεν έχεις ούτε ένα ευρώ αδικαιολόγητο?
Αν δηλώνεις 15Κ εισόδημα και πληρώνεις 15Κ το χρόνο ενοίκιο και οδηγείς m3 που στα χαρτιά την αγόρασες 5Κ τότε κάτι μου λέει ότι θα σε τσιμπήσουν...
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
Στην ατομική δεν ξεχωρίζουν όψεως η ταμιευτηρίου. Όλους τους ελέγχουν
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Στην ατομική δεν ξεχωρίζουν όψεως η ταμιευτηρίου. Όλους τους ελέγχουν

Σου απάντησα τι ισχύει πάνω σε αυτό. Σίγουρα έχεις εταιρία εσύ και όχι πάγκο στην λαϊκή και γράφεις τέτοιες βλακείες?
Για αρχή δεν ισχύει αυτό που λες....μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό ειδικά για την ατομική....

αλλά και να μην το κάνεις...που στην ατομική απλά δεν κοιτάνε 10 λογαριασμούς (λογιστικούς) κοιτάνε μόνο εισπράξεις πληρωμές αλλά τέλος πάντων....

αν είναι τόσο βλάκας κάποιος που βάζει μαύρα λεφτά στον προσωπικό του λογαριασμό τι να πω??? καλά να πάθει???

ναι σίγουρα δεν έχω πάγκο στην λαική...αλλά αν είχα δε θα έβαζα τα μαύρα στον λογαριασμό μου.
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.165
Κριτικές
26
Like
11.090
Πόντοι
4.746
458728722_501368729311586_3849984781838788562_n.jpg
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
Αν δηλώνεις 15Κ εισόδημα και πληρώνεις 15Κ το χρόνο ενοίκιο και οδηγείς m3 που στα χαρτιά την αγόρασες 5Κ τότε κάτι μου λέει ότι θα σε τσιμπήσουν...
Εγώ μίλησα για κανένα μαύρο στο λογαριασμό και εσύ μου λες για Μ3
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
Εγώ μίλησα για κανένα μαύρο στο λογαριασμό και εσύ μου λες για Μ3
Ωραία αφού αυτό ρωτάς...ναι έτσι σε τσιμπάνε...δηλαδή τι περιμένεις να δηλώνεις τίποτα να βάζεις και μαύρα στον λογαριασμό σου και να μην σε τσιμπάνε?

ναι γιατί λίγοι είναι αυτοί που δηλώνουν εισόδημα 700ε το μήνα και οδηγούν αμάξι που θέλει 300 ευρώ βενζίνη το μήνα...τώρα μεταξύ μας να κοροιδευόμαστε?
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
Για αρχή δεν ισχύει αυτό που λες....μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό ειδικά για την ατομική....

αλλά και να μην το κάνεις...που στην ατομική απλά δεν κοιτάνε 10 λογαριασμούς (λογιστικούς) κοιτάνε μόνο εισπράξεις πληρωμές αλλά τέλος πάντων....

αν είναι τόσο βλάκας κάποιος που βάζει μαύρα λεφτά στον προσωπικό του λογαριασμό τι να πω??? καλά να πάθει???

ναι σίγουρα δεν έχω πάγκο στην λαική...αλλά αν είχα δε θα έβαζα τα μαύρα στον λογαριασμό μου.
Οκ τύπε με καλύψες
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
Ωραία αφού αυτό ρωτάς...ναι έτσι σε τσιμπάνε...δηλαδή τι περιμένεις να δηλώνεις τίποτα να βάζεις και μαύρα στον λογαριασμό σου και να μην σε τσιμπάνε?

ναι γιατί λίγοι είναι αυτοί που δηλώνουν εισόδημα 700ε το μήνα και οδηγούν αμάξι που θέλει 300 ευρώ βενζίνη το μήνα...τώρα μεταξύ μας να κοροιδευόμαστε?
300 ευρώ το μήνα αμάξι οκ τι μοντέλο χρονολογία? Τι ασφαλιστική αξία και πόσο καιρό το έχεις στην κατοχή σου?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
Οκ τύπε με καλύψες
Αυτό που σου λέω εγώ είναι σωστό και από λογιστική και από φορολογική άποψη. Τώρα επειδή εσύ όταν έκανες την εταιρεία σου χρησιμοποίησης τον λογαριασμό που ήδη είχες....δεν σημαίνει ότι μπορείς να βάζεις μέσα μαύρα. Και χωρίς εταιρεία...δε μπορείς να βάζεις μέσα μαύρα. Δηλαδή τόσο εξωφρενικό είναι αυτό που λέω? :confused:
300 ευρώ το μήνα αμάξι οκ τι μοντέλο χρονολογία? Τι ασφαλιστική αξία και πόσο καιρό το έχεις στην κατοχή σου?
Δεν έχει καμία σημασία....αν το έχεις αποκτήσει με δηλωμένο εισόδημα δεν τους ενδιαφέρει..αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να μην σε πιάνουν τα τεκμήρια.

Δηλαδή αν δηλώνεις όπως σου είπα 15Κ εισόδημα και το αμάξι σου είναι 3.000cc και το σπίτι σου έχει τεκμήριο μεγάλο και χαλάς και με την κάρτα σου καμιά 25άρια χιλιάδες....

είναι σα να παρακαλάς την εφορία να έρθει να σε αρμέξει. Και αυτό παράλογο είναι?
 

SailorGr

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Αυγ 2013
Μηνύματα
1.268
Κριτικές
26
Like
11.109
Πόντοι
3.466
Νεο - Ελληνες ενα εθνος αχρηστων εδω και 203 χρονια. Πεινασμενοι κατσαπλιαδες που σκεφτονται μονο πως να γεμισουν το σαπιο κουφαρι τους κλεβωντας και εξαπατωντας.
Αχριστοι και αμορφωτοι που ψηφιζουν ομοιους τους .

Αουτλουκ ΒΒΒ -. Τελευταια αξιολογιση. Το ειχα γραψει και παλαιοτερα. Θα ψωφισετε στα μνημονια.

Ευτυχως σταματησα να πληρωνω το ΝΑΤ εγκαιρως και εσωσα καποια απο τα χρηματα μου. Κριμα που δεν το πηρα χαμπαρι νωριτερα.

Κοουλη εσυ γαμιεσαι μια χαρα. Παρε και τους ομοιους σου μαζι σου μπας και ξελαμπικαρουν και δεν σε ψηφησουν και σωθει αυτη η χωρα....
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
Αυτό που σου λέω εγώ είναι σωστό και από λογιστική και από φορολογική άποψη. Τώρα επειδή εσύ όταν έκανες την εταιρεία σου χρησιμοποίησης τον λογαριασμό που ήδη είχες....δεν σημαίνει ότι μπορείς να βάζεις μέσα μαύρα. Και χωρίς εταιρεία...δε μπορείς να βάζεις μέσα μαύρα. Δηλαδή τόσο εξωφρενικό είναι αυτό που λέω? :confused:

Δεν έχει καμία σημασία....αν το έχεις αποκτήσει με δηλωμένο εισόδημα δεν τους ενδιαφέρει..αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να μην σε πιάνουν τα τεκμήρια.

Δηλαδή αν δηλώνεις όπως σου είπα 15Κ εισόδημα και το αμάξι σου είναι 3.000cc και το σπίτι σου έχει τεκμήριο μεγάλο και χαλάς και με την κάρτα σου καμιά 25άρια χιλιάδες....

είναι σα να παρακαλάς την εφορία να έρθει να σε αρμέξει. Και αυτό παράλογο είναι?
Εγώ μίλησα συγκεκριμένα για εταιρία. Χέστηκαν τι αμάξι έχεις. Η ατομική έχει όψεως αλλά σε έναν έλεγχο βλέπουν και τους προσωπικούς σου λόγο ιδίου ΑΦΜ
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
Εγώ μίλησα συγκεκριμένα για εταιρία. Χέστηκαν τι αμάξι έχεις. Η ατομική έχει όψεως αλλά σε έναν έλεγχο βλέπουν και τους προσωπικούς σου λόγο ιδίου ΑΦΜ
Μπούρδες λέμε τώρα....

σε εταιρεία ειδικά με βιβλία Γ θα πας να βάλεις μαύρα στον λογαριασμό?

δεν χέστηκαν τι αμάξι έχεις γιατί αν δηλώνεις τον βασικό μισθό και οδηγείς την DB9 ή καμιά AMG 63 κάτι θα τους ξυπνήσει μέσα τους.... :confused:

δε μπορώ να καταλάβω τι θέλετε ρε τύπε....να φοροδιαφεύγετε να έχετε και την ευκολία του λογαριασμού να μη μπαίνετε στον κόπο να ζητάτε μετρητά?


τι φάση? :2funny:
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
Μπούρδες λέμε τώρα....

σε εταιρεία ειδικά με βιβλία Γ θα πας να βάλεις μαύρα στον λογαριασμό?

δεν χέστηκαν τι αμάξι έχεις γιατί αν δηλώνεις τον βασικό μισθό και οδηγείς την DB9 ή καμιά AMG 63 κάτι θα τους ξυπνήσει μέσα τους.... :confused:

δε μπορώ να καταλάβω τι θέλετε ρε τύπε....να φοροδιαφεύγετε να έχετε και την ευκολία του λογαριασμού να μη μπαίνετε στον κόπο να ζητάτε μετρητά?


τι φάση? :2funny:
Πήγαινε ξεκουράσου.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.670
Κριτικές
183
Like
43.739
Πόντοι
21.896
Εδώ κ τώρα να μπουν Βαν Νταμ τονυχχ πουλί ,Άλεξ Johnny 64
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom