Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (1 μέλη και 18 επισκέπτες)

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.492
Like
6.128
Πόντοι
2.356
αυτο δεν κολλαει πουθενα με τις τεχνικες δουλειες τις οικοδομης! προφανος εσυ εχεις μαγαζι
Μαγαζί δεν έχω και από την απάντηση που μου δίνεις, αμφιβάλλω σοβαρά αν έχεις σχέση με οικοδομή.
Άστο καλύτερα αδερφέ.
 

karlotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2023
Μηνύματα
142
Κριτικές
5
Like
702
Πόντοι
301
Μαγαζί δεν έχω και από την απάντηση που μου δίνεις, αμφιβάλλω σοβαρά αν έχεις σχέση με οικοδομή.
Άστο καλύτερα αδερφέ.
το ακουσαμε και αυτο!!! καλη συνεχεια αδελφε
 
  • Like
Αντιδράσεις: resp

karlotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2023
Μηνύματα
142
Κριτικές
5
Like
702
Πόντοι
301
Εγώ ? Τίποτα τύπε ... σκράπ ότι βρίσκω σε κάδους και τα δίνω το κιλό 17 λεπτά ... έτσι για το χόμπι να περνάει η ώρα :confused:
αχχαχαχαχαχα!!!!! κανεις δεν λεει με τι ασχολειτε εχετε λερωμενη την φωλια σας λαμογια!!! μονο να κραζετε ξερετε.... κουλααααααααα σκιστους τον πατοοοοοοο κι αλλοοοοο δευτεροι απο το τελος σε αγοραστικη αξια μετα τους βουλγαρους κουλααααααα βαλε και αλλους φορους γαμησε τους ολους!!
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.363
Like
20.163
Πόντοι
6.056
Κάνεις τα ρεπά του Αθηναίου ? Το νου σας μαλάκες θα σας φορολογήσει 2πλα ο Κούλης σαν υπερνοικίαση :confused:
Μην με μπλεκεις με ατομα που ουδεμια σχεση εχουν με την λεξη δουλεια-εργασια.Πολυ χαλαρος ο κυριος Κυριακος,ολο επιδοματα τους μοιραζει:coffee::coffee::confused::confused::confused:
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Μην με μπλεκεις με ατομα που ουδεμια σχεση εχουν με την λεξη δουλεια-εργασια.Πολυ χαλαρος ο κυριος Κυριακος,ολο επιδοματα τους μοιραζει:coffee::coffee::confused::confused::confused:

Κλαψομούνης για το θεαθήναι ... τις προάλλες έλεγε θα βάλει 18αρες στο σάξο ... του λέω καλά ρε μαλάκα πέρα του ότι είναι 2πλάσια τιμή απ όλο το αμάξι ... χωράνε ?

Θα κόψω φτερά μέχρι τους θόλους μου λέει ίσα ίσα να την μπω στους Γλυφαδιώτες :coffee:
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.363
Like
20.163
Πόντοι
6.056
τελικα αυτο που φανηκε ειναι οτι δεν ειστε για σοβαρη κουβέντα εδω μεσα :coffee:
Πηρε το ματι μου κατι μπινελικια που σου ριξε ο μισθωτος προχθες και λεω γυρισαμε στις καλες μερες.Μετα τον καλμαρες και απογοητευτηκα:undecided::confused::confused::confused::coffee::coffee:
 

karlotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2023
Μηνύματα
142
Κριτικές
5
Like
702
Πόντοι
301
17 μερες καει η φωτια στις σερρες περασε λεει και τα ελληνοβουλραρικα συνορα!!!!! 17 μερες μονο. αυτοι οι πολιτικοι μας αξιζουν τελος
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.136
Κριτικές
26
Like
11.035
Πόντοι
4.746
455692149_486441087471017_5745833680589706637_n.jpg
 

koskam

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.702
Κριτικές
24
Like
9.932
Πόντοι
3.446
17 μερες καει η φωτια στις σερρες περασε λεει και τα ελληνοβουλραρικα συνορα!!!!! 17 μερες μονο. αυτοι οι πολιτικοι μας αξιζουν τελος
λάθος.....σε 2-3 μέρες κλίνει μήνας!!! θα τα κανονίσει όλα αυτός που ξαναβάλαν στην Βουλή οι εκεί ψηφοφόροι της ν.μ
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.943
Like
22.718
Πόντοι
5.506
δουλευουν μονο μαυρα τυπε και αλληλουποστιριζονται ολοι τους!! οι γυναικες τους δουλεουν σε μαγαζια, σε σπιτια και στελνουν τους δικους τους πολλοι μαλακες συναδελφοι μου τους ειχαν βοηθους στην αρχη και μετα απο λιγο καιρο τους ετρωγαν και τις δουλειες!! τωρα που ξηπνησαν ειναι αργα!!! και δυστυχως πηρε και εμας τους υπολοιπους η μπαλα
Εννοεις δηλαδη πως πολλοι συναδελφοι και οι γυναικες τους εξυναν τη μουνα τους και τραβουσαν το κουπι και τις δουλειες οι αλβανοι και ηρθε η ωρα που ΚΑΙ τους μαθατε τη δουλεια ΚΑΙ πλεον μαθατε στο αραλικι και το αφεντιλικι ΚΑΙ σε λιγο θα σας εχουν υπαλληλους οι πρωην εργατες σας;;
 

karlotos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2023
Μηνύματα
142
Κριτικές
5
Like
702
Πόντοι
301
Εννοεις δηλαδη πως πολλοι συναδελφοι και οι γυναικες τους εξυναν τη μουνα τους και τραβουσαν το κουπι και τις δουλειες οι αλβανοι και ηρθε η ωρα που ΚΑΙ τους μαθατε τη δουλεια ΚΑΙ πλεον μαθατε στο αραλικι και το αφεντιλικι ΚΑΙ σε λιγο θα σας εχουν υπαλληλους οι πρωην εργατες σας;;
αυτη ειναι η αληθεια αδελφε αλλα δεν γινετε να μας περνει η μπαλα ολους ειναι αδικο
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.943
Like
22.718
Πόντοι
5.506
Κάτσε γιατί τα λες λίγο περίεργα. Κόβεις και δηλώνεις έσοδα ... μέχρι εδώ καλά ... μέχρι να αλλάξει το φορολογικό φέτος, 99% αφήνω και μια πιθανότητα σφάλματος, αν δεν είχες κόψει μια χρονιά, μπορούσες να κάνεις ανάλωση κεφαλαίου προηγούμενων ετών για να καλύψεις πχ τεκμήρια ή κάποια αγορά. Άρα γιατί να σου ακυρώσουν σφραγίδα ????



Σε ένα τιμολόγιο που εκδίδεις, ΦΠΑ πληρώνει μόνο ο πελάτης σου, εσύ απλά το εισπράττεις και το αποδίδεις, δεν το πληρώνεις.

Η προκαταβολή φόρου σου που λες έχει να κάνει με το έσοδα - έξοδα, οπότε μπορεί αν ναι μεγάλο ποσό, μικρό ή μηδενικό.

Ξανά για το ΦΠΑ, δεν το πληρώνεις το αποδίδεις. Εφόσον έχεις κι εσύ έξοδα συμψηφίζονται τα ΦΠΑ και αποδίδεις τη διαφορά αν είναι χρεωστική ή περνάει στο επόμενο 3μηνο/ χρόνο αν είναι πιστωτική.


Από αυτά που γράφεις μια απορία μου γεννάται ... Ρε μαλάκες πως στον πούτσο κρατάτε επιχειρήσεις ????!!!!! Δεν έπρεπε καν να σας αφήνουν να ανοίξετε εξ αρχής
Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι συνεχιζεις και πιστευεις οτι ο τυπος ειχε και εχει επιχειρηση και πως ηταν 10 χρονια γραμματεας της νδουλας.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.943
Like
22.718
Πόντοι
5.506
αχχαχαχαχαχα!!!!! κανεις δεν λεει με τι ασχολειτε εχετε λερωμενη την φωλια σας λαμογια!!! μονο να κραζετε ξερετε.... κουλααααααααα σκιστους τον πατοοοοοοο κι αλλοοοοο δευτεροι απο το τελος σε αγοραστικη αξια μετα τους βουλγαρους κουλααααααα βαλε και αλλους φορους γαμησε τους ολους!!
Τυπε, μαντεψε, στ αρχιδια μας η κουλα, εχουμε προσαρμοστει απολυτα και συνεχιζουμε, εαν εσυ εμαθες μονο στην κλεψια φοροαποφυγη, εμεις πλεον κοβουμε τα παντα ή σχεδον τα παντα και ετσι μπορουμε να κανουμε μελλοντικες αγορες και επενδυσεις στις δουλειες μας. Ειδικα αν προκειται καποιες φορες ακομα και για εξαψηφια ποσα. :coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom