Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 53 άτομα (1 μέλη και 52 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.091
Like
72.158
Πόντοι
12.756
Ούτε στα ελληνικά ούτε στα αγγλικά στην αναζήτηση βρήκα τίποτα
Κάτι που γράφεις εσύ σε ένα θρεντ εδώ που δεν καταλαβαίνω τι είναι
φαντασου ουτε και εσυ ο πανηλιθιος δεν μπορεις να καταλάβεις το χιουμορ του καθυστερημένου..

o-ilithios-kai-o-panilithios-kritiki-tefxos-93-foto.jpg
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.705
Like
1.498
Πόντοι
266
Όσον με αφορά, αυτό που τόνισα από την έκθεση είναι αυτό που ΜΕ ενδιαφέρει, και, πιστεύω, και άλλους, διότι εξακολουθεί και ΙΣΧΥΕΙ μέχρι σήμερα. Κατά τα λοιπά, η παραπομπή στις πηγές, γίνεται ακριβώς γι αυτόν τον λόγο, ώστε ο καθείς να ανατρέχει, να διαβάζει και να φωτίζει την πλευρά που θεωρεί ενδιαφέρουσα.
Σε ενδιαφέρει δηλαδή ότι συνέβαινε το 2021
Με τα μέτρα για τον κόβιντ

και όχι ότι συνέβη σύμφωνα με την τελευταία έκθεση του ιοβε το τέλος του 22

Τότε να βάλω και εγώ πόσο μειώνονταν ο πληθωρισμός το 20 και μέχρι τα μέσα του 21 που με βολεύει πολιτικά και όχι τις αυξήσεις που έγιναν μετά
Screenshot_2023-05-11-19-26-43-280_com.miui.gallery.jpg
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
923
Like
839
Πόντοι
86
Με ενδιαφέρει η ΑΓΟΡΑΣΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ. Και όχι μόνο εμένα, θέλω να πιστεύω. Γιατί, εν τέλει, εκεί είναι το θέμα, δηλαδή τί μπορώ να αγοράσω σήμερα με το εισόδημα που έχω. Γι αυτό και πρόβαλα το συγκεκριμένο. Αυτό που παρέθεσα, αφορά, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, αυτό το θέμα. Και γιατί, επίσης, η τελευταία έκθεση του ΟΟΣΑ επιβεβαιώνει αυτήν ακριβώς την πτώση της αγοραστικής δύναμης.
Διάβασε σχετικά και την ανάλυση [30/04/2023] με τίτλο: "Μισθοί, αγοραστική δύναμη και ανισότητες στην Ελλάδα" των Ρομπόλη και Μπέτση εδώ:

Τώρα, βεβαίως, μπορείς να φωτίζεις - και εσύ και όποιος άλλος - διάφορες πλευρές και όψεις της οικονομίας για να πεις ό,τι θεωρείς εσύ σωστό για την ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ κατάστασή της. Κατανοητό. Κάνοντας, όμως, αυτό το παιχνίδι λάβε υπ' όψιν και αυτή την ανάγνωση [08/05/2023] της εν γένει πορείας της οικονομίας(έχω ήδη παραπέμψει σε αυτήν, αλλά για να μη την ψάχνεις, αν όχι εσύ, τουλάχιστον όποιος θέλει να εγκύψει στο θέμα) από τον Αλέκο Παπαδόπουλο, με μορφή ανοικτής επιστολής του προς τους τρεις αρχηγούς των μεγαλύτερων κοινοβουλευτικών κομμάτων της απελθούσης βουλής και κάνε τις αντιπαραβολές και συγκρίσεις που νομίζεις:
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706
Αν κάποιος είχε 700 πελάτες .... που αυξήθηκαν οι εισφορές τους 120€ το μήνα και λόγω αυτού ΚΑΙ ΠΟΛΛΩΝ ΑΛΛΩΝ ....

έχασε τους .... 550 .....
... τότε στίβει το κεφάλι του να δει πως μπορεί να τους επαναφέρει ή να τους αντικαταστήσει με κάποιους που μπορούν να πληρώσουν οδοντιατρικές υπηρεσίες.
Μπορεί βέβαια να μπαίνει στο bou και να μυξογκρινιάζει για την τιμή του παστουρμά.
Αυτό όμως δεν φέρνει πελάτες.
Ο καθείς και οι επιλογές του.
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
923
Like
839
Πόντοι
86
Με ενδιαφέρει η ΑΓΟΡΑΣΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ. Και όχι μόνο εμένα, θέλω να πιστεύω. Γιατί, εν τέλει, εκεί είναι το θέμα, δηλαδή τί μπορώ να αγοράσω σήμερα με το εισόδημα που έχω. Γι αυτό και πρόβαλα το συγκεκριμένο. Αυτό που παρέθεσα, αφορά, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, αυτό το θέμα. Και γιατί, επίσης, η τελευταία έκθεση του ΟΟΣΑ επιβεβαιώνει αυτήν ακριβώς την πτώση της αγοραστικής δύναμης.
Διάβασε σχετικά και την ανάλυση [30/04/2023] με τίτλο: "Μισθοί, αγοραστική δύναμη και ανισότητες στην Ελλάδα" των Ρομπόλη και Μπέτση εδώ:

Τώρα, βεβαίως, μπορείς να φωτίζεις - και εσύ και όποιος άλλος - διάφορες πλευρές και όψεις της οικονομίας για να πεις ό,τι θεωρείς εσύ σωστό για την ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ κατάστασή της. Κατανοητό. Κάνοντας, όμως, αυτό το παιχνίδι λάβε υπ' όψιν και αυτή την ανάγνωση [08/05/2023] της εν γένει πορείας της οικονομίας(έχω ήδη παραπέμψει σε αυτήν, αλλά για να μη την ψάχνεις, αν όχι εσύ, τουλάχιστον όποιος θέλει να εγκύψει στο θέμα) από τον Αλέκο Παπαδόπουλο, με μορφή ανοικτής επιστολής του προς τους τρεις αρχηγούς των μεγαλύτερων κοινοβουλευτικών κομμάτων της απελθούσης βουλής και κάνε τις αντιπαραβολές και συγκρίσεις που νομίζεις:
Ο σωστός σύνδεσμος για την πρώτη παραπομπή είναι:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.574
Like
27.795
Πόντοι
5.506
ψωφα ρε ΜΑΛΑΚΑ ΠΡΕΤΕΝΤΕΡΗ ΓΑΜΩ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΠΟΥ ΣΕ ΠΕΤΑΞΕ!!!!!!!!!!!!!
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.267
Like
3.520
Πόντοι
1.706

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.068
Κριτικές
123
Like
50.903
Πόντοι
27.261
Ούτε στα ελληνικά ούτε στα αγγλικά στην αναζήτηση βρήκα τίποτα
Κάτι που γράφεις εσύ σε ένα θρεντ εδώ που δεν καταλαβαίνω τι είναι
εδώ κατάλαβε η ίδια η νιπλοφσκι, που περνιέται για έξυπνη και δεν κατάλαβες εσύ ρε δαλαϊ μαν :confused:
με απογοητεύεις λέμε :undecided:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.320
Κριτικές
62
Like
44.978
Πόντοι
9.297
σταμάτησαν τελείως τα μπλόκα απο τροχαια για ταχυτητα για αλκοτεστ, έχει πέσει σύρμα να υπάρχει χαλαρότητα, εγώ οδηγώ και έχω μια μπύρα κανονικά στην ποτηροθήκη αντι για φρεντο, λιώμα φτάνω στο σπίτι τώρα που έπιασε και η ζέστη το βλέπω πράσινο σταθερά το φανάρι.
Kαθε μέρα εκλογές Ω αιδοιααααααα!!!!!
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.301
Κριτικές
1
Like
35.329
Πόντοι
6.256

@alex71
Ελα αλεξουκο, δες εδω να θυμηθείς,
Εχεις να πεις κατι η πάλι για παστουρμάδες θα μας πεις
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.918
Κριτικές
25
Like
11.584
Πόντοι
14.615
Έχει κανα καλό μουνάκι να το ψηφίσω στη Β΄ Αθηνών;
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Έχει κανα καλό μουνάκι να το ψηφίσω στη Β΄ Αθηνών;
Δεν υπαρχει πια Β' Αθηνών, από το 2019.
Έχει χωριστεί σε Βόρειο, Νότιο και Δυτικό Τομέα.
Πες μας σε ποιον Τομέα, να σου πούμε την πιο καύλα κι ωραία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom