Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 42 άτομα (9 μέλη και 33 επισκέπτες)

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Ενδεχόμενο;;;;; Αστειεύεσαι προφανώς. Με βεβαιότητα το έχει κάποιος. Μη σου πω κάποιοι.
Δικο του το προβλημα αλλα τοσο βλακας που ειναι δεν το καταλαβαινει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: resp

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.097
Like
72.165
Πόντοι
12.756
Δωσε Κουλη , αντεχουν ακόμα


Κοιτα να δεις που αν δεν ξαναβγει θα πει να τα πληρωσει ο Τσιπρας
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Δωσε Κουλη , αντεχουν ακόμα


Κοιτα να δεις που αν δεν ξαναβγει θα πει να τα πληρωσει ο Τσιπρας
Μα ο Τσι φταίει...

15 μονάδες μπροστά η ΝΔ
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.941
Like
11.166
Πόντοι
2.606
μη κανετε ετσι ρε σεις....σιγα το προβλημα που δεν υπαρχει λυση...με προσληψη ακομα δεκα χιλιαδων αργομισθων μπατσων τα πραγματα θα φτιαξουν!
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.594
Like
17.716
Πόντοι
3.656
Μα ο Τσι φταίει...

15 μονάδες μπροστά η ΝΔ


Αν είχε υλοποιηθεί το μέηλ χαρδούβελη δεν θα υπήρχαν τέτοιες καθυστερήσεις.
Να μην βγάζατε το ΣΥΡΙΖΑ το 2015 και να ψηφίζατε μικρά κόμματα.

Αν είχατε δώσει 54% στη ΝΔ, όπως το 1974, θα είχε διορίσει 100.000 αριστερούς στο δημόσιο όπως τότε.

ή θα είχε μονιμοποιήσει μερικές εκατοντάδες χιλιάδες συμβασιούχους όπως το 2004 .
Καλά να πάθετε.

Τσογλάνια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Συνεχιζεται το κλάμα εδω μεσα για τη συντριβη του Συριζα που ερχεται?
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.594
Like
17.716
Πόντοι
3.656
Συνεχιζεται το κλάμα εδω μεσα για τη συντριβη του Συριζα που ερχεται?


Εγώ προτείνω να κλαίμε ομαδικώς .... που κανείς δεν έχει τα αυτοκίνητα που έχουν ευρωπαίοι συνάδελφοι ......


και εδώ κυκλοφορούν μόνο σούργελα .... τι λες ;;;


και που δεν υπάρχει 500ρικο για .... αεροπορικά στην κολομβία ....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Πάψε βλάκα! Πάλι κατεβατά βλακείας γράφεις. Λίγα ποστ πριν ο Alex71 είχε γράψει αυτό.

Βέβαια εκεί τον ενοχλούσε επιλεκτικά η ορθογραφία καθώς απευθυνόταν σε πολιτικό του "αντίπαλο". Τις δικές σου ορθογραφικές βλακείες τις καταπίνει αμασητες. Κι ενας βλάκας που χασκογελαει κάτω από εκείνο το ποστ, από ότι βλέπω, είσαι εσύ ο "ορθογραφος". Μπες τώρα να μας πεις για διορθωτές, νετφλιξ και πλεονεκτήματα ανάγνωσης και τις υπόλοιπες βλακείες που μας έγραφες στο παραληρηματικό σεντόνι σου.
Ουδόλως με ενοχλει η ορθογραφία καλέ μου φίλε. Αν ηταν να με απασχολει η ορθογραφια, θα επρεπε τα μισά μου ποσταρισματα να αφορούν αυτο το ζητημα. Για τον συγκεκριμενο αναφερθηκα στην ορθογραφια, επειδη με εβρισε, οπως κάνει συνηθως, χωρίς να τον ενοχλώ. Ας πουμε οτι ηταν μια μορφή "αμυνας". Με λες βλάκα, σε λεω ανορθογραφο. Φυσικά απο κανέναν δεν περιμενω να με υποστηριξει οταν με βριζει καποιος τριτος, ούτε βεβαιως χαλιέμαι αν καποιος παρεμβαινει εκ των υστερων για να με κατακρινει επειδη θετω ζητηματα ορθογραφίας (ενώ βεβαια πριν αυτος που με κατακρινει, ουδόλως ασχολήθηκε αν ο αλλος με εβρισε απροκλητα). Μεγαλα παιδακια ειμαστε, κατανοουμε οτι οι αλλοι δεν ειναι η μαμα μας και ο μπαμπας μας για να μας "χαϊδεύουν". Εξαλλου οταν καποιος συμπεριφερεται σαχλαμαρωδώς, τον εαυτό του μειωνει, οχι τον αλλο.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εγώ προτείνω να κλαίμε ομαδικώς .... που κανείς δεν έχει τα αυτοκίνητα που έχουν ευρωπαίοι συνάδελφοι ......


και εδώ κυκλοφορούν μόνο σούργελα .... τι λες ;;;


και που δεν υπάρχει 500ρικο για .... αεροπορικά στην κολομβία ....
1.400 εχει το αεροπορικο για την Κολομβια
 

Mpooumpoukos

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Νοε 2022
Μηνύματα
586
Κριτικές
19
Like
5.870
Πόντοι
2.036
Πληρώνουμε τις ονειρώξεις του κάθε χουντοπαπάρα μικροαστού που αυτοπροσδιορίζεται ως μεσαιοταξίτης και στην πραγματικότητα ζει με τα pass του Μητσοτάκη.
Ακόμα θυμάμαι κουβέντα με τύπισσα που μοίραζε φυλλάδια για 4€ την ώρα το 2012 να μου λέει πως ανήκει στην μεσαία τάξη γιατί αυτή βγάζει 40€ μεροκάματο και ο άντρας της στην ΔΕΗ 1100€ και έχουν ένα σπίτι στον κορυδαλλό και 1 αμάξι, επέμενε κιόλας "εμείς στην μεσαία τα τραβάμε όλα" έλεγε, ακόμα το σκέφτομαι και πεθαίνω στο γέλιο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
εχεις μυρωδια τι συμβαινει?
Τι συμβαινει τύπε?
Εχεις πληροφοριες οτι ειναι πρωτος ο Συριζα?
Διακαώς περιμενω καποιον να μου το επιβεβαιώσει, για να πονταρω πρωτια του Συριζα με 7 φορες τα λεφτα μου. Λοιπον?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

έχετε τα 500 και σας λείπουν τα 900 ;;;
Οχι, μου λειπει το διαζυγιο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Ακόμα θυμάμαι κουβέντα με τύπισσα που μοίραζε φυλλάδια για 4€ την ώρα το 2012 να μου λέει πως ανήκει στην μεσαία τάξη γιατί αυτή βγάζει 40€ μεροκάματο και ο άντρας της στην ΔΕΗ 1100€ και έχουν ένα σπίτι στον κορυδαλλό και 1 αμάξι, επέμενε κιόλας "εμείς στην μεσαία τα τραβάμε όλα" έλεγε, ακόμα το σκέφτομαι και πεθαίνω στο γέλιο.
Με 2.300 ευρω μηνιαιο οικογενειακό εισοδημα και δικο τους σπιτι, γελαστέ μου φιλε, σε ποια ταξη θεωρεις οτι ανηκει η συγκεκριμενη οικογενεια? Για πες?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Γιατί δεν μπορείς να πεις μια μαλακία να φύγεις μια βδομάδα ;
Πλακα κάνεις, ετσι? Δεν θα παω στο περιπτερο να παρω τσιγαρα. Σε αλλη ηπειρο θα παω.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.941
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Τι συμβαινει τύπε?
Εχεις πληροφοριες οτι ειναι πρωτος ο Συριζα?
Διακαώς περιμενω καποιον να μου το επιβεβαιώσει, για να πονταρω πρωτια του Συριζα με 7 φορες τα λεφτα μου. Λοιπον?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Οχι, μου λειπει το διαζυγιο
:confused: της πουτανας ο καημος πουτσα λουσα και χορος.....εχεις καταλαβει -ρωταω ξανα -τι συμβαινει αυτη τη στιγμη γυρω σου?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.941
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Με 2.300 ευρω μηνιαιο οικογενειακό εισοδημα και δικο τους σπιτι, γελαστέ μου φιλε, σε ποια ταξη θεωρεις οτι ανηκει η συγκεκριμενη οικογενεια? Για πες?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Πλακα κάνεις, ετσι? Δεν θα παω στο περιπτερο να παρω τσιγαρα. Σε αλλη ηπειρο θα παω.
ειναι στην ταξη -μετραω τα διευρα σε ταβερνα σαββατο για να πληρωσω-μια φορα το μηνα και αν!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τι συμβαινει γυρω μου τύπε? Τι μου κρύβουν?
ΔΕΝ νομιζω οτι κρυβουν τιποτα.....και να θελανε βασικα δεν μπορουν,βρωμαει το χνωτο....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
ειναι στην ταξη -μετραω τα διευρα σε ταβερνα σαββατο για να πληρωσω-μια φορα το μηνα και αν!
Ωπα ρε φιλε, 2.300 μηνιαιως και δικο τους σπιτι και μετρας τα δίευρα?
Δηλαδη απο ποιο εισοδημα και πανω θεωρεις οτι εισαι μεσαια ταξη?
Εχετε παρεξηγησει λιγακι τα πραγματα. Εσεις θεωρειτε οτι ανωτερη ταξη ειναι 5-10 ατομα που εχουν εκατομμυρια και μεσαιοι οσοι εχουν απο 60-70 χιλιαδες το χρονο και πανω?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Δηλαδη, για να καταλάβω.
Ξερω ενα ζευγαρι, που ο συζυγος ειναι τραπεζικος και παιρνει 1.400 ευρω.
Και η συζυγος ειναι καθηγητρια σε σχολειο και παιρνει 1.200 ευρω.
Εχουν 2.600 μηνιαιο εισοδημα και δικο τους σπιτι.
Δηλαδη δεν ειναι μεσαια ταξη ενας τραπεζικος και μια καθηγητρια?
Συνελθετε. Εκτος πια, κι αν καποιοι βγαζετε τοσα πολλά, ωστε αυτα να τα θεωρειτε ψιχουλα και δειγμα κατωτερης ταξης. Αλλά αν βγαζετε τοσα πολλά, τι στον πουτσο γκρινιαζετε σαν γριές στα μπαλκονια?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom