Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 39 άτομα (8 μέλη και 31 επισκέπτες)

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356

λεφτάδες γαλάζιοι


Δεν είμαι λεφτάς ρε βλάκα τραλάκη, λεφτάδες είναι οι αριστεροί.

Εγώ προσπαθώ ακόμα, μόλις γίνω θα αρχίσω την ζωάρα, θα πουλήσω τα 250 τ.μ. και θα κρατήσω μόνο το γκαράζ, 40 τ.μ. θα βάλω ένα κρεβάτι μέσα και μόλις γυρνώ σπίτι μεσάνυχτα τούφα κατευθείαν, ούτε τζάκι, ούτε τηλεόραση, ούτε Netflix, ούτε Nova, ούτε CosmoteTv.



Υ.Γ Γιατί δεν έβαλες δασολόγιο ρε αποτυχημένε, φοβάσαι μην δούμε ότι δεν έχεις να πληρώσεις ούτε για το κοτέτσι που κληρονόμησες από τον παππού;
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Στον Αlex71 απευθυνόμουν και κατάλαβε τι του σχολίασα. Ευφυής είναι......



Ο Alex το ξέρω ότι είναι ευφυής εσύ είσαι η καθυστερημένη ψεκασμένη κάμπια.

Σε θυμάμαι κακομοίρη. Για πες Αλέκο θα ψηφίσεις ή κηραλοιφή;

Και αυτό για τον Alex να το γράφεις όταν του την πέφτουν τα βλαμμένα με τα χασοδίκης κ.λπ. όχι τότε να κάνεις την νερόκοτα.



Πάρε και ένα απόσπασμα να κάνεις παράπονα στην CosmoteTv ρε χαμένο παρτάλι:



 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.716
Like
1.498
Πόντοι
266
Με ενδιαφέρει η ΑΓΟΡΑΣΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ. Και όχι μόνο εμένα, θέλω να πιστεύω. Γιατί, εν τέλει, εκεί είναι το θέμα, δηλαδή τί μπορώ να αγοράσω σήμερα με το εισόδημα που έχω. Γι αυτό και πρόβαλα το συγκεκριμένο. Αυτό που παρέθεσα, αφορά, ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, αυτό το θέμα. Και γιατί, επίσης, η τελευταία έκθεση του ΟΟΣΑ επιβεβαιώνει αυτήν ακριβώς την πτώση της αγοραστικής δύναμης.
Διάβασε σχετικά και την ανάλυση [30/04/2023] με τίτλο: "Μισθοί, αγοραστική δύναμη και ανισότητες στην Ελλάδα" των Ρομπόλη και Μπέτση εδώ:

Τώρα, βεβαίως, μπορείς να φωτίζεις - και εσύ και όποιος άλλος - διάφορες πλευρές και όψεις της οικονομίας για να πεις ό,τι θεωρείς εσύ σωστό για την ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ κατάστασή της. Κατανοητό. Κάνοντας, όμως, αυτό το παιχνίδι λάβε υπ' όψιν και αυτή την ανάγνωση [08/05/2023] της εν γένει πορείας της οικονομίας(έχω ήδη παραπέμψει σε αυτήν, αλλά για να μη την ψάχνεις, αν όχι εσύ, τουλάχιστον όποιος θέλει να εγκύψει στο θέμα) από τον Αλέκο Παπαδόπουλο, με μορφή ανοικτής επιστολής του προς τους τρεις αρχηγούς των μεγαλύτερων κοινοβουλευτικών κομμάτων της απελθούσης βουλής και κάνε τις αντιπαραβολές και συγκρίσεις που νομίζεις:
1 ο Παπαδόπουλος είναι ένας σοβαρός πολιτικός που αυτά τα λέει ανέκαθεν τα έλεγε και όταν ήταν υπουργός
Το πολιτικό σύστημα της Ελλάδος δεν τον άντεξε γιατί έλεγε αλήθειες

2 καμία σχέση μετά τόσο αναλυτικά στοιχεία που δίνει ο Παπαδόπουλος
Αλλά πριν από περίπου 20 μέρες είχα γράψει ότι επειδή τελειώνει ο κόβιντ θα επανέλθει το σύμφωνο δημοσιονομικής σταθερότητας
Και αναρωτήθηκα εδώ στο boo πώς γίνεται κανένα από τα μεγάλα κόμματα να μην το συζητάει
Μόνο ένας μου απάντησε εδώ και λίγο

3 μου έβαλες δύο φορές το link του Παπαδόπουλου

4 από το link που έβαλες Για να δούμε τι γίνεται με την αγοραστική δύναμη των μισθωτών
Από το δικό σου link πήρα τη γραφική παράσταση

Φαίνεται λοιπόν ότι μετά το 14 η μεταβολή της αγοραστικής δύναμης των Ελλήνων είναι πάρα πολύ μικρή
Και πάντα είμαστε στις τρεις τέσσερις τελευταίες θέσεις Ευρώπης
Screenshot_2023-05-12-02-23-01-109_com.android.chrome.jpg
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.690
Κριτικές
6
Like
11.086
Πόντοι
3.936

Συνημμένα

  • olo-malakies-les.jpg
    olo-malakies-les.jpg
    15,1 KB · Εμφανίσεις: 25

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.690
Κριτικές
6
Like
11.086
Πόντοι
3.936
Σε θυμάμαι. . Για πες Αλέκο θα ψηφίσεις ή κηραλοιφή;
Οχι. Θα ψηφισει ενα χρεοκοπημενο κομμα που ριχνει φεσι ακομη και στη Δεη. Με μια χρεοκοπια της χωρας στο ιστορικο. Που 'χει για leader-οπουλο εναν περιεργο Λουδοβικικο τυπο. Λες και πασχει απο σ. ασπεργκερ. Με υπερ-ατου 2πλα αφμ, και καταθεσεις σε εξωτικους παραδεισους. Ζεστες κουμπαριες με σκον-εμπορες xe-πλυσιματος. Αλλαξοφωλιες με Λι γνα δηδες Και γενικα συμπεριφορες αλα β. κορεα. Μη μιλησουμε για τα προσωπικα του που τα 'χει κανει μουτι και για χαρη του ψ. προφιλ το παιζει παντρε φαμιλιας τωρα :confused:
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.569
Like
6.197
Πόντοι
2.356
Ο Alex το ξέρω ότι είναι ευφυής εσύ είσαι η καθυστερημένη ψεκασμένη κάμπια.

Σε θυμάμαι κακομοίρη. Για πες Αλέκο θα ψηφίσεις ή κηραλοιφή;

Και αυτό για τον Alex να το γράφεις όταν του την πέφτουν τα βλαμμένα με τα χασοδίκης κ.λπ. όχι τότε να κάνεις την νερόκοτα.



Πάρε και ένα απόσπασμα να κάνεις παράπονα στην CosmoteTv ρε χαμένο παρτάλι:



Πάψε βλάκα! Πάλι κατεβατά βλακείας γράφεις. Λίγα ποστ πριν ο Alex71 είχε γράψει αυτό.
"γραφετε".Με "ε". Οχι "αι"
Βέβαια εκεί τον ενοχλούσε επιλεκτικά η ορθογραφία καθώς απευθυνόταν σε πολιτικό του "αντίπαλο". Τις δικές σου ορθογραφικές βλακείες τις καταπίνει αμασητες. Κι ενας βλάκας που χασκογελαει κάτω από εκείνο το ποστ, από ότι βλέπω, είσαι εσύ ο "ορθογραφος". Μπες τώρα να μας πεις για διορθωτές, νετφλιξ και πλεονεκτήματα ανάγνωσης και τις υπόλοιπες βλακείες που μας έγραφες στο παραληρηματικό σεντόνι σου.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.569
Like
6.197
Πόντοι
2.356
Ο Alex το ξέρω ότι είναι ευφυής εσύ είσαι η καθυστερημένη ψεκασμένη κάμπια.

Σε θυμάμαι κακομοίρη. Για πες
Εν τω μεταξύ εγώ να δεις τι θυμήθηκα.
Τότε που ο tellystalone σε έκανε να χοροπηδάς πιο τσακιρικα κι από γύφτικη αρκούδα στο παζάρι της Αμαλιάδας κι εσύ έκανες ότιι περνούσε από το χέρι σου για να αποδείξεις ότι είχε δίκιο, ανέβασες ένα βιντεάκι 27 δευτερολέπτων. Όπου από το 20 μέχρι το 22 δευτερόλεπτο φαινόταν πεντακάθαρα η ΙΒΑΝ σου. Στο είπαμε δυο τρεις και έτρεξες πανικόβλητος να το κατεβάσεις, γιατί εσύ κομπλεξικέ βλακακο δεν το είχες καταλάβει καν.
Το ΙΒΑΝ σου βλάκα, που όποιος θέλει με μια απλή αναζήτηση βρίσκει ποιος είσαι. Κόψε φάτσα και βγάλε συμπέρασμα είσαι.
Πες κανένα ευχαριστώ στην τύχη σου που εγώ δεν είμαι κυράτσα σαν εσένα, να αρχίσω τα μου είπανε, με πληροφόρησαν, εμαθα σε πμ και τέτοιες πίπες που αραδιαζεις εσύ και να ανεβαζω σκρηνσοτς.
Βάλε μας τώρα κανένα άλλο βιντεάκι με ΙΒΑΝ άλλης τράπεζας, να επιβεβαιώσεις εκ νέου τον tellystalone ότι καρπαζοεισπρακτορας υπήρξες και το κόμπλεξ αυτό καθορίζει τη ζωή σου.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.835
Like
4.116
Πόντοι
506
Οχι. Θα ψηφισει ενα χρεοκοπημενο κομμα που ριχνει φεσι ακομη και στη Δεη. Με μια χρεοκοπια της χωρας στο ιστορικο. Που 'χει για leader-οπουλο εναν περιεργο Λουδοβικικο τυπο. Λες και πασχει απο σ. ασπεργκερ. Με υπερ-ατου 2πλα αφμ, και καταθεσεις σε εξωτικους παραδεισους. Ζεστες κουμπαριες με σκον-εμπορες xe-πλυσιματος. Αλλαξοφωλιες με Λι γνα δηδες Και γενικα συμπεριφορες αλα β. κορεα. Μη μιλησουμε για τα προσωπικα του που τα 'χει κανει μουτι και για χαρη του ψ. προφιλ το παιζει παντρε φαμιλιας τωρα :confused:

Οταν εχεις απέναντι βαρουφακη και αλεξη για εναλλακτικη τι περιμένεις
Και λιγα έχει κάνει η ΝΔ
 
  • Like
Αντιδράσεις: Νίο

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.097
Like
72.165
Πόντοι
12.756
Πληρώνουμε τις ονειρώξεις του κάθε χουντοπαπάρα μικροαστού που αυτοπροσδιορίζεται ως μεσαιοταξίτης και στην πραγματικότητα ζει με τα pass του Μητσοτάκη.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Πληρώνουμε τις ονειρώξεις του κάθε χουντοπαπάρα μικροαστού που αυτοπροσδιορίζεται ως μεσαιοταξίτης και στην πραγματικότητα ζει με τα pass του Μητσοτάκη.
Κάτι τέτοιο δηλαδή.

FB_IMG_1683802899406.jpg
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
923
Like
839
Πόντοι
86
1 ο Παπαδόπουλος είναι ένας σοβαρός πολιτικός που αυτά τα λέει ανέκαθεν τα έλεγε και όταν ήταν υπουργός
Το πολιτικό σύστημα της Ελλάδος δεν τον άντεξε γιατί έλεγε αλήθειες

2 καμία σχέση μετά τόσο αναλυτικά στοιχεία που δίνει ο Παπαδόπουλος
Αλλά πριν από περίπου 20 μέρες είχα γράψει ότι επειδή τελειώνει ο κόβιντ θα επανέλθει το σύμφωνο δημοσιονομικής σταθερότητας
Και αναρωτήθηκα εδώ στο boo πώς γίνεται κανένα από τα μεγάλα κόμματα να μην το συζητάει
Μόνο ένας μου απάντησε εδώ και λίγο

3 μου έβαλες δύο φορές το link του Παπαδόπουλου

4 από το link που έβαλες Για να δούμε τι γίνεται με την αγοραστική δύναμη των μισθωτών
Από το δικό σου link πήρα τη γραφική παράσταση

Φαίνεται λοιπόν ότι μετά το 14 η μεταβολή της αγοραστικής δύναμης των Ελλήνων είναι πάρα πολύ μικρή
Και πάντα είμαστε στις τρεις τέσσερις τελευταίες θέσεις Ευρώπης
Screenshot_2023-05-12-02-23-01-109_com.android.chrome.jpg
Ήδη από εχθές, σχεδόν αμέσως έκανα διόρθωση με τον σωστό σύνδεσμο. (βλ. εδώ: Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ - Page 2573 - bourdela.com forum)
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Εν τω μεταξύ εγώ να δεις τι θυμήθηκα.
Τότε που ο tellystalone σε έκανε να χοροπηδάς πιο τσακιρικα κι από γύφτικη αρκούδα στο παζάρι της Αμαλιάδας κι εσύ έκανες ότιι περνούσε από το χέρι σου για να αποδείξεις ότι είχε δίκιο, ανέβασες ένα βιντεάκι 27 δευτερολέπτων. Όπου από το 20 μέχρι το 22 δευτερόλεπτο φαινόταν πεντακάθαρα η ΙΒΑΝ σου. Στο είπαμε δυο τρεις και έτρεξες πανικόβλητος να το κατεβάσεις, γιατί εσύ κομπλεξικέ βλακακο δεν το είχες καταλάβει καν.
Το ΙΒΑΝ σου βλάκα, που όποιος θέλει με μια απλή αναζήτηση βρίσκει ποιος είσαι. Κόψε φάτσα και βγάλε συμπέρασμα είσαι.
Πες κανένα ευχαριστώ στην τύχη σου που εγώ δεν είμαι κυράτσα σαν εσένα, να αρχίσω τα μου είπανε, με πληροφόρησαν, εμαθα σε πμ και τέτοιες πίπες που αραδιαζεις εσύ και να ανεβαζω σκρηνσοτς.
Βάλε μας τώρα κανένα άλλο βιντεάκι με ΙΒΑΝ άλλης τράπεζας, να επιβεβαιώσεις εκ νέου τον tellystalone ότι καρπαζοεισπρακτορας υπήρξες και το κόμπλεξ αυτό καθορίζει τη ζωή σου.
To θυμαμαι το βιντεο απο την Alpha bank. Ακομα το μουνοπανο να μου βαλει μισο BTC.

Μου θυμιζει εναν καραγκιοζακο πριν μερικα χρονια που μας ποσταρε το αμαξι που του δινει η εταιρια ενα GLC νομιζω.

Ανεβασε ο ΗΛΙΘΙΟΣ αφου τον τσαντισα πολυ το μαιλ της παραγγελιας που εγραφε ημερομηνια παραλαβης θεση παραλαβης και την πινακιδα του οχηματος.

Ευκολα τα βρισκεις ποιος μαλακας ειναι εαν το ψαξεις λιγο....!

Μετα απο λιγο αφου του ειπα 2-3 πραγματα κατααλβε την μαλακια του και το έσβησε.

Παιζει να ειναι κ ο ιδιος.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.569
Like
6.197
Πόντοι
2.356
To θυμαμαι το βιντεο απο την Alpha bank. Ακομα το μουνοπανο να μου βαλει μισο BTC.

Μου θυμιζει εναν καραγκιοζακο πριν μερικα χρονια που μας ποσταρε το αμαξι που του δινει η εταιρια ενα GLC νομιζω.

Ανεβασε ο ΗΛΙΘΙΟΣ αφου τον τσαντισα πολυ το μαιλ της παραγγελιας που εγραφε ημερομηνια παραλαβης θεση παραλαβης και την πινακιδα του οχηματος.

Ευκολα τα βρισκεις ποιος μαλακας ειναι εαν το ψαξεις λιγο....!

Μετα απο λιγο αφου του ειπα 2-3 πραγματα κατααλβε την μαλακια του και το έσβησε.

Παιζει να ειναι κ ο ιδιος.
Φταις εσύ, φταίω κι εγώ που του το είπαμε και το κατέβασε. Γιατί ο βλάκας δεν είχε πάρει μυρωδιά τι μαλακία ειχε κάνει.
Έπρεπε να το πούμε αφού περάσει η μία ώρα και δε μπορούσε να το διαγράψει, να τον γλεντανε όλοι τον καρπαζοεισπρακτορα.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Φταις εσύ, φταίω κι εγώ που του το είπαμε και το κατέβασε. Γιατί ο βλάκας δεν είχε πάρει μυρωδιά τι μαλακία ειχε κάνει.
Έπρεπε να το πούμε αφού περάσει η μία ώρα και δε μπορούσε να το διαγράψει, να τον γλεντανε όλοι τον καρπαζοεισπρακτορα.
Kαι ποιος σου ειπε οτι δεν υπαρχει το ενδεχομενο να το εχει καποιος?????

Το να ανεβαζεις τον τραπεζικο σου λογαριασμο να δειχνει οτι εχεις αμεσα διαθεσιμα 450κ στην Αlpha μονο ενας ΒΛΑΚΑΣ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.474
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
ε καλά, μερικοί έχουν βάλει και φωτο τους
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.569
Like
6.197
Πόντοι
2.356
Kαι ποιος σου ειπε οτι δεν υπαρχει το ενδεχομενο να το εχει καποιος?????
Ενδεχόμενο;;;;; Αστειεύεσαι προφανώς. Με βεβαιότητα το έχει κάποιος. Μη σου πω κάποιοι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom