Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 47 άτομα (5 μέλη και 42 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Είναι μεγάλο κείμενο αν δεν θέλεις ή οποιοσδήποτε Δεν θέλει ας μην το διαβάσει

1 Είσαι ειδική περίπτωση και το εννοώ
Δεν νομίζω από αυτούς που γράφουν εδώ να υπάρχει άλλος που δεν υποστηρίζει Χούντα η Κασιδιάρη όπως εσύ, και να κάνει κριτική και στο ΣΥΡΙΖΑ και στη Νέα Δημοκρατία
Βέβαια με ποσοστά 20 80


2 στην κοινωνία και εδώ υπάρχουν άνθρωποι που υποστηρίζουν τη Νέα Δημοκρατία και άλλοι που υποστηρίζουν το ΣΥΡΙΖΑ και όπως εσύ κανέναν από τους δύο
Φυσιολογικό είναι όσοι υποστηρίζουν με Νέα Δημοκρατία να γράφουμε υπέρ της Νέας Δημοκρατίας και όσοι δεν την υποστηρίζουνε να γράφουνε κατά
Βεβαίως κάποιοι γράφουνε και εναντίον αν χρειάζεται των κομμάτων τους τις λίγες φορές που χρειάζεται
Εγώ νομίζω ότι αυτό γίνεται μόνο από τη μία πλευρά
Αν θέλεις γράψε ονόματα και από τις δύο πλευρές που το κάνουν αυτό

Αν οι πρώτοι είναι δικηγόροι της Κυβέρνησης οι δεύτεροι είναι εισαγγελείς και εναντίον της Κυβέρνησης

3 είτε εισαγγελείς είτε δικηγόροι είναι καλύτερα να γράφουνε με στοιχεία και πίνακες
Κυρίως αν είναι συγκεντρωτικοι
Και όχι από κομματικά έντυπα
Παρά να διαλέγουν επιλεκτικά μεμονωμένα στοιχεία που τους βολεύουν

4 την προηγούμενη ώρα μέτρησα σε αυτό το νήμα
Από Τα χίλια τελευταία μηνύματα
Ποσα ήταν υπέρ της κυβέρνησης και πόσα κατά
373 κατά
122 υπέρ
Βάλε + - 10 Γιατί μερικά είχα αμφιβολία πού να τα κατατάξω

Πολλοι λοιπόν περισσότεροι είναι εισαγγελείς και κατάκουληδες
Παρά συνήγοροι και μπράβο κουληδες

5 ενώ συνήθως είσαι υπέρ των επιχειρημάτων άσχετα αν διαφωνούμε ή όχι
Μερικές φορές μάλλον για εσωτερική κατανάλωση και μάλλον για να γίνεις περισσότερο συμπαθής στους άλλους
Μπαίνεις στον πειρασμό και δημοσιεύεις μηνύματα με σκοπό την απαξίωση του πολιτικού αντιπάλου

6 στο πλαίσιο του δεν δέχεσαι τα μεγάλα κόμματα
Κατά καιρούς μου έχεις γράψει ότι δεν δέχεσαι και πολλά άλλα
Στατιστικές στοιχεία γκάλοπ
Επίσημες ανακοινώσεις καπιταλισμό νομίζω και κομμουνισμό αν κάνω λάθος στο τελευταίο συγχώρεσέ με

7 στο πλαίσιο που δεν έχεις κάποιο συγκεκριμένο κόμμα που ψηφίζεις μπορείς και κάνεις κριτική αλλά δεν μπορούμε να σου κάνουμε ενεργητική κριτική σε αυτά που πιστεύεις
Που τα λέει το κόμμα που πιστεύεις
Όχι τι δεν ς αρέσει
Όχι τι λάθη που κάνουν τα άλλα κόμματα
Αλλά αν αυτά που λέει το κόμμα που ψηφίζεις είναι καλύτερα από αυτά που κατακρίνεις

8 σε συνέχεια από τα 2 παραπάνω
Η κριτική προς οποιαδήποτε κυβέρνηση και οποιαδήποτε κόμμα γίνεται από τις εξής κατηγορίες
8α κάποιους προφανώς υπαλλήλους κομμάτων ή που έχουν πολύ μεγάλο όφελος από αυτά
8β κάποιους που πιστεύουν στην ιδεολογία τους
8γ κάποιους που αρνούνται τα πάντα
8δ κάποιος που είναι και οι πιο ύπουλοι κατά τη γνώμη μου που ενώ πιστεύουνε σε άλλα Δεν το λένε και κάνουν κριτική

Στο τελευταίο να γίνω πιο συγκεκριμένος

Εγώ που είμαι κατά του κομμουνισμού δεν θα ψήφιζα ΚΚΕ
Όποιος και να ήταν αρχηγός
Αν όμως ήμουνα σαν τους ύπουλους που αναφέρω
Θα έκανα κριτική στον κουτσούμπα για το τι κάνει
Όχι για το αν είναι ή όχι κομμουνιστής

Στο πλαίσιο αυτό
Πιθανοι κομμουνιστές συνομιλητές
Η και φασίστες
Χωρίς να λένε τίποτα για τις πραγματικές τους πεποιθήσεις
Να κάνουν κριτική στη Νέα Δημοκρατία ή και στο ΣΥΡΙΖΑ για τις πράξεις τους που θα την έκαναν ότι και να έκαναν αυτά τα κόμματα όποιος και να ήταν ο αρχηγός τους

Ενώ θα έπρεπε να δηλώσουν την ιδεολογία τους
Και η συζήτηση με αυτούς τους συνομιλητές να είναι πάνω στην ιδεολογία τους
Τύπε για να συνοψίσω....ψηφίζω μόνο με ιδεολογικά κριτήρια. Είμαι υπέρ της πολυφωνίας στη βουλή και κατά όσων έχουν κυβερνήσει και αποδεδειγμένα είναι εγκληματίες και απατεώνες.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.705
Like
1.498
Πόντοι
266
Δηλαδή όταν αυτοί που διαδηλωνουν ορμάνε στα ΜΑΤ, τους πετάνε αντικείμενα, ξύλα, και τους επιτίθενται, οι μπατσοι θα κάθονται να τους κοιτούν;
Αν υπάρχει κάποιος που δεν χωνεύει την μπατσαρία αυτος είμαι εγώ, αλλά όταν του επιτιθεσαι ρισκάρεις να σου ανταποδώσει.
Άλλο αμα σου επιτεθεί αυτος πρώτος χωρίς λόγο, ετσι; Είναι άλλη περίπτωση.
Συμφωνούμε απόλυτα
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Για να σου απαντήσω και στα 2 που έγραψες ταυτόχρονα.

Συγκρίνω νδ και ΣΥΡΙΖΑ γιατί αυτοί είναι ο δικομματισμός. Αν ήταν νδ ΠΑΣΟΚ η ΣΥΡΙΖΑ ΠΑΣΟΚ θα σύγκρινα αυτούς.

Η ΝΔ μείωσε κατά πολύ λίγο την φόρο εισοδήματος των εταιρειών στο 22% και τον φόρο των μερισμάτων από 10% σε 5%.

Θεσπίσανε τις εισφορές του εφκα σε 120 ευρώ (τώρα 150) για τα πρώτα 5 χρόνια της επιχειρηματικότητας (αν και δεν είμαι σίγουρος αν αυτό ίσχυε και με ΣΥΡΙΖΑ)

Τώρα όλα αυτά δεν έχουν σημασία αν μια εταιρεία ΦΥΤΟΖΩΕΙ γιατί αν είναι ίσα βάρκα νερά προφανώς και σε γαμάει η ακρίβεια που ήρθε και σιδέρωσε τα πάντα. Εγώ προφανώς για να μετράω την μείωση φορολογίας είμαι θετικός.

Αλλά εγώ δεν εξετάζω την νδ τι έκανε...αφού δεν θα την ψηφίσω έτσι και αλλιώς. Και 15% να πάει την φορολογία εγώ δεν τους γουστάρω επειδή είναι αλήτες.

Γιατί να θέλω τον ΣΥΡΙΖΑ όμως που θα με θεωρήσει πλούσιο και θα δουλεύω εγώ για να ταΐζει τους επιδοματάκιδες. Σε ξανα ρωτάω....θα ερχόταν ο επιδοματάκιας να δουλεέυει όλη μέρα όλη τη βδομάδα για 15Κ το χρόνο?
Ποιος ειναι ρε τυπε ο επιδοματακιας? Πες μου γιατι εγω ξερω ανθρωπους στον κυκλο μου που εγιναν επιδοματακιδες να βαλουν 40 ευρω βενζινη το 3μηνο.

Δλδ το 19 επαψαν να υπαρχουν επιδοματακιδες του 15?

Μακαρι να εισαι θετικος αλλα δεν νομιζω. Κατι κανεις λαθος στους υπολογισμους σου τυπε.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Μα εγω ο ίδιος αναφέρω ότι ο Τσίπρας έστειλε τα ΜΑΤ και στις Πρεσπες και παντού σε όλη την Ελλάδα.
Νομίζεις έχω καμια κάψα να μην τα παραδεχτώ;
Αν ήθελες ανταλλαγή απόψεων θα έλεγες και τι σκέφτεσαι να ψηφίσεις, έτσι για το παλμαρε ρε παιδί μου. Να έχουμε και να δούμε καμια εναλλακτική να συζητήσουμε και να συγκρίνουμε.
Γιατί τύπε τι σου χρειάζεται να ξέρεις τι θα ψηφίσω? Για να ξεκινήσει μια συζήτηση τύπου ''ναι άλλοι και αυτός είναι gtp γιατί έκανε αυτό''?

Δεν έχω όρεξη για τέτοια....από σύριζα και νδ θα ψήφιζα πιο εύκολα μια συγκυβέρνηση ''βαρουφακοβελοπουλοτζημεροκκε και σια''

εννοείται ότι δε θα ψήφιζα ποτέ τους ναζί ούτε την πασοκάρα :confused:
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Γιατί τύπε τι σου χρειάζεται να ξέρεις τι θα ψηφίσω? Για να ξεκινήσει μια συζήτηση τύπου ''ναι άλλοι και αυτός είναι gtp γιατί έκανε αυτό''?
Ό,τι σου χρειάζεται κι εσένα τυπε, να μου λες τα στραβά του ΣΥΡΙΖΑ, λες και φέρω εγώ ευθύνη γι'αυτά, ή οτι τα υποστηρίζω όπως και δήποτε.
Εννοείται δεν συμφωνω 100% με τον ΣΥΡΙΖΑ, αλίμονο δηλαδή, σκεπτόμενοι άνθρωποι είμαστε.
Όπως και δεν θα κάτσω να απολογηθώ όμως.
Δεν έχω όρεξη για τέτοια....από σύριζα και νδ θα ψήφιζα πιο εύκολα μια συγκυβέρνηση ''βαρουφακοβελοπουλοτζημεροκκε και σια''
Δικαωμα σου, αλλά σε ένα παράλληλο σύμπαν ίσως και να γινόταν πραγματικότητα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Ποιος ειναι ρε τυπε ο επιδοματακιας? Πες μου γιατι εγω ξερω ανθρωπους στον κυκλο μου που εγιναν επιδοματακιδες να βαλουν 40 ευρω βενζινη το 3μηνο.

Δλδ το 19 επαψαν να υπαρχουν επιδοματακιδες του 15?

Μακαρι να εισαι θετικος αλλα δεν νομιζω. Κατι κανεις λαθος στους υπολογισμους σου τυπε.
Τώρα είναι χειρότερα....τώρα ο φτωχός έχει γίνει 10 φορές φτωχότερος...και περιμένει το market pass να παει να πάρει φέτα και ψωμί. Μην γυρνάμε την συζήτηση ρε τυπε πίσω...είπαμε τώρα είναι χειρώτερα.

Εγώ ήξερα κάτι επιδοματάκιδες το 15-16 που ερχόντουσαν...δούλευαν 3 μήνες το χρόνο....και μετά καταγγελία σύμβασης...ταμείο ανεργίας....επίδομα για σπίτια, καύσιμα, παπαράσημα που έπαιρναν...έβγαζαν αυτοί που σου λέω περίπου 600 με 650 το μήνα από αυτά. Δούλευαν και μαύρα 2-3 μέρες τη βδομάδα και τους έβγαινε περίπου 800 ευρώ το μήνα.

Έχει μεγάλη διαφορά από το να σου μένουν 15Κ το χρόνο δουλεύοντας από το πρωί μέχρι το βράδυ.

Γιατί κάνω λάθος ρε τύπε? Για να είμαι θετικός κάτι κάνω σωστά θα έλεγα :confused:
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.705
Like
1.498
Πόντοι
266
Τύπε για να συνοψίσω....ψηφίζω μόνο με ιδεολογικά κριτήρια. Είμαι υπέρ της πολυφωνίας στη βουλή και κατά όσων έχουν κυβερνήσει και αποδεδειγμένα είναι εγκληματίες και απατεώνες.
Σου έκανα πολλά σχόλια απάντησες περιληπτικά Δεν πειράζει

Τώρα τελευταία έχω βάλει δύο θέματα

Το ένα για την ασφάλεια των σχολικών εκδρομών
Έγραψα αναλυτικά για αυτο
Δεν περίμενα από τους κομματικούς εγκάθετους αφού δεν υπάρχει κομματική γραμμή να μου απαντήσουν
Αλλά και εσύ κουβέντα

Το δεύτερο

Ότι τώρα που δεν υπάρχει κόβιντ
Θα επανέλθει το σύμφωνο δημοσιονομικής σταθερότητας

Που θα περιορίσει τις παροχές

Παρά τις εξαγγελίες των μεγάλων κομμάτων
Δεν ξέρω με τι και πόσες εξαιρέσεις

Κανένας πολιτικός είτε από τους μικρούς είτε από τους μεγάλους Δεν το λέει ούτε το σχολιάζει

Ούτε και εδώ όλοι οι κομματικοί εγκάθετοι αλλά ούτε και εσύ

Οι υποτιθέμενοι κομματικοι παπαγάλοι λοιπόν Σαούλ βάζουν και θέματα που δεν τα βάζουν τα κόμματα τους

Όπως έχω κάνει και στο παρελθόν
Με πολλά θέματα

Με το πιο κύριο την προσωπική διαφορά που όταν την έβαλα
Κανένας δεν μίλαγε για αυτήν
Και εδώ η με βρίζανε η κάναν πλάκα

Και μετά από ενάμιση μήνα αναδείχθηκε σαν κύριο θέμα
Και όλοι άρχισαν να το συζητάνε
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Ό,τι σου χρειάζεται κι εσένα τυπε, να μου λες τα στραβά του ΣΥΡΙΖΑ, λες και φέρω εγώ ευθύνη γι'αυτά, ή οτι τα υποστηρίζω όπως και δήποτε.
Εννοείται δεν συμφωνω 100% με τον ΣΥΡΙΖΑ, αλίμονο δηλαδή, σκεπτόμενοι άνθρωποι είμαστε.
Όπως και δεν θα κάτσω να απολογηθώ όμως.

Δικαωμα σου, αλλά σε ένα παράλληλο σύμπαν ίσως και να γινόταν πραγματικότητα.
Εγώ δεν ρωτάω τι ψηφίζει ο καθένας ρε τύπε...τα κόμματα κρίνω.

Όταν πάνω στην κρίση του κόμματος εσύ μου λες άποψη τύπου ''ε μωρέ πέταξαν και ένα δακρυγόνο στο ειρηνοδικείο που έπαιρναν τα σπίτια των φτωχών λογικά θα τους επιτέθηκαν''

Τι απάντηση περιμένεις?
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.167
Κριτικές
2
Like
18.727
Πόντοι
3.656
ρε τι μαυρογιαλούροι είναι τούτοι ? :2funny:

άντε παραμονή εκλογών θα πιάσετε και τη μαρφίν :2funny:

θίασος.png
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Σου έκανα πολλά σχόλια απάντησες περιληπτικά Δεν πειράζει

Τώρα τελευταία έχω βάλει δύο θέματα

Το ένα για την ασφάλεια των σχολικών εκδρομών
Έγραψα αναλυτικά για αυτο
Δεν περίμενα από τους κομματικούς εγκάθετους αφού δεν υπάρχει κομματική γραμμή να μου απαντήσουν
Αλλά και εσύ κουβέντα

Το δεύτερο

Ότι τώρα που δεν υπάρχει κόβιντ
Θα επανέλθει το σύμφωνο δημοσιονομικής σταθερότητας

Που θα περιορίσει τις παροχές

Παρά τις εξαγγελίες των μεγάλων κομμάτων
Δεν ξέρω με τι και πόσες εξαιρέσεις

Κανένας πολιτικός είτε από τους μικρούς είτε από τους μεγάλους Δεν το λέει ούτε το σχολιάζει

Ούτε και εδώ όλοι οι κομματικοί εγκάθετοι αλλά ούτε και εσύ

Οι υποτιθέμενοι κομματικοι παπαγάλοι λοιπόν Σαούλ βάζουν και θέματα που δεν τα βάζουν τα κόμματα τους

Όπως έχω κάνει και στο παρελθόν
Με πολλά θέματα

Με το πιο κύριο την προσωπική διαφορά που όταν την έβαλα
Κανένας δεν μίλαγε για αυτήν
Και εδώ η με βρίζανε η κάναν πλάκα

Και μετά από ενάμιση μήνα αναδείχθηκε σαν κύριο θέμα
Και όλοι άρχισαν να το συζητάνε
Ρε τύπε δεν μπορώ να απαντήσω σε όλο το σεντόνι ένα ένα...σου είπα επιγραμματικά τι πιστεύω.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.705
Like
1.498
Πόντοι
266
Έχεις δίκιο τύπε...λογικά αυτοί που έχαναν τα σπίτια τους στο ειρηνοδικείο ήταν μπαχαλάκιδες και επιτέθηκαν στα θηρία συριζοματ μαζί και με τους δικηγόρους τους...που μετά πήγαιναν στην ασφάλεια και έκαναν αγωγές με το τσουβάλι...

Με λίγα λόγια μας λες ότι όταν τα ματ ρίχνουν ξύλο με ΣΥΡΙΖΑ είναι επίθεση των μπαχαλάκιδων...

όταν δέρνουν με νδ είναι κωλόμπατσοι πάντα...

να σου θυμίσω και ότι ο Αλέκος έστελνε τα ματ να δείρουν τις γριές και τους γέρους που είχαν διαδηλώσει για τις μειώσεις στις συντάξεις? Να σου διηγηθώ ένα πραγματικό περιστατικό που ήμουν μπροστά : Πήγε ένας από τη διμοιρία στα γερόντια ( στο Σύνταγμα) και τους είπε επί λέξη : "σας παρακαλώ να φύγετε γιατί έχουμε εντολή να σας χτυπήσουμε και δεν θέλουμε να το κάνουμε''

Είναι άλλη περίπτωση ξεκάθαρα :confused:
Για τους συνταξιούχους έχεις δίκιο

Για τα ειρηνοδικεία στο Ειρηνοδικείο Αθηνών
Είχα πάει πολλές φορές

Όλες τις φορές που πήγα

Ποτέ δεν έπεσε δακρυγόνο
Ούτε επιτέθηκαν ματ σε διαδηλωτές

Περισσότερο οι διαδηλωτές επιτίθονται φραστικά στα κοράκια
Για να μη συμμετέχουν στη διαδικασία

Και τα κοράκια δεν μπορούσαν να συμμετάσχουν στη διαδικασία
Αλλά μπορούσε οποιοσδήποτε να στείλει γραπτή προσφορά χωρίς να είναι στη διαδικασία πράγμα που γινόταν
Και έτσι χανόντουσαν σπίτια και πρώτες κατοικίες αντίθετα με ότι λέει ο ΣΥΡΙΖΑ
Και έχω βάλει και εδώ στοιχεία

Αλλά επειδή δεν μπορούσε να γίνει πλήρως η διαδικασία
Αποφάσισε ο ΣΥΡΙΖΑ και έκανε τους ηλεκτρονικούς πλειστηριασμούς στα συμβολαιογραφεία

Τότε αστυνομικοί φύλαγαν τα συμβολαιογραφεία
Και εκεί είχα πάει λίγες φορές και δεν είχα δει ούτε τότε
Δακρυγόνα

Επίσης είχε γίνει ο νόμος για το όσους αντιδρούν στους πλειστηριασμούς να συλλαμβάνονται
Εγώ προσωπικά δεν είδα καμία σύλληψη όπως ισχυρίζεται ο Λαφαζάνης και ο στρατούλης

Στα ειρηνοδικεία τις πιο οργανωμένες αντιδράσεις
Της είχε το κόμμα του Καζάκη
Μετά συλλογικότητες όπως πλειστηριασμοί στοπ και λοιπά
Μετά οπαδοί του Λαφαζάνη και του στρατούλη οι οποίοι πάντα σχεδόν ήταν εκεί όπως και ένας άλλος από τη λαϊκή συμμαχία που δεν θυμάμαι το όνομά του
Νομίζω ο Λεουτσάκος
Όπως και μερικές φορές όχι πάντα ήταν και η Κωνσταντοπούλου και μερικοί οπαδοί της

Ποτέ δεν είδα οργανωμένους του ΣΥΡΙΖΑ του ΠΑΣΟΚ της Νέας Δημοκρατίας αλλά και του ΚΚΕ να συμμετάσχουν
 
Τελευταία τροποποίηση:

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Εγώ δεν ρωτάω τι ψηφίζει ο καθένας ρε τύπε...τα κόμματα κρίνω.
Ολως τυχαίως βέβαια μου λες εμένα τα στραβά του ΣΥΡΙΖΑ, δεν θυμαμαι π.χ να μου έχεις απαντήσει, και να μου πεις κάτι στραβό για τη ΝΔ. Αυτά στους NΔες τα λες. Άρα έχεις εμμονές, να λες σε αυτούς που θα ψηφίσουν ένα κόμμα, τα στραβά αυτού του κόμματος.
Βγάζοντας την ουρίτσα σου απέξω ως προς τι θα ψηφίσεις εσύ.
Όταν πάνω στην κρίση του κόμματος εσύ μου λες άποψη τύπου ''ε μωρέ πέταξαν και ένα δακρυγόνο στο ειρηνοδικείο που έπαιρναν τα σπίτια των φτωχών λογικά θα τους επιτέθηκαν''
Δεν είπα λογικά, είπα ότι έτσι έγινε. Για πράγματα που είχαν συμβεί λέω, οχι με υποθέσεις. Κι έτσι έγινε δηλαδή. Δεν θα αλλάξουμε την πραγματικότητα.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Τώρα είναι χειρότερα....τώρα ο φτωχός έχει γίνει 10 φορές φτωχότερος...και περιμένει το market pass να παει να πάρει φέτα και ψωμί. Μην γυρνάμε την συζήτηση ρε τυπε πίσω...είπαμε τώρα είναι χειρώτερα.

Εγώ ήξερα κάτι επιδοματάκιδες το 15-16 που ερχόντουσαν...δούλευαν 3 μήνες το χρόνο....και μετά καταγγελία σύμβασης...ταμείο ανεργίας....επίδομα για σπίτια, καύσιμα, παπαράσημα που έπαιρναν...έβγαζαν αυτοί που σου λέω περίπου 600 με 650 το μήνα από αυτά. Δούλευαν και μαύρα 2-3 μέρες τη βδομάδα και τους έβγαινε περίπου 800 ευρώ το μήνα.

Έχει μεγάλη διαφορά από το να σου μένουν 15Κ το χρόνο δουλεύοντας από το πρωί μέχρι το βράδυ.

Γιατί κάνω λάθος ρε τύπε? Για να είμαι θετικός κάτι κάνω σωστά θα έλεγα :confused:
Θα υπολογίσεις τα έσοδα σου αλλά και τα ΠΡΟΣΩΠΙΚΆ ΣΟΥ ΈΞΟΔΑ.

Τοτε ελα να μου πεις εαν εισαι θετικος και εαν εισαι καλυτερα με το ταμειο σου το 19-22 σε σχεση με το 15- 19.

Βεβαια απο την αλλη μπορει να εισαι στην κατηγορια Βαρδη και να εισαι κατα πολυ θετικος οποτε οκ.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Ολως τυχαίως βέβαια μου λες εμένα τα στραβά του ΣΥΡΙΖΑ, δεν θυμαμαι π.χ να μου έχεις απαντήσει, και να μου πεις κάτι στραβό για τη ΝΔ. Αυτά στους NΔες τα λες. Άρα έχεις εμμονές, να λες σε αυτούς που θα ψηφίσουν ένα κόμμα, τα στραβά αυτού του κόμματος.
Βγάζοντας την ουρίτσα σου απέξω ως προς τι θα ψηφίσεις εσύ.

Δεν είπα λογικά, είπα ότι έτσι έγινε. Για πράγματα που είχαν συμβεί λέω, οχι με υποθέσεις. Κι έτσι έγινε δηλαδή. Δεν θα αλλάξουμε την πραγματικότητα.
Ρε τύπε...δε φταίω εγώ που μερικοί έχετε δηλώσει ανοιχτά τι ψηφίζετε.....τώρα 100 φορές έχω πει για τα σκατά της νέας δημοκρατίας....τι θες να μου πεις ότι μεροληπτώ κιόλας?

Τι να πάει να πει εμμονές? Σε ένα φόρουμ ήμαστε που λέμε τη γνώμη μας...σιγά μη μας βάλετε και φίμωτρο επειδή είπαμε κακό για το κόμμα...:confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Θα υπολογίσεις τα έσοδα σου αλλά και τα ΠΡΟΣΩΠΙΚΆ ΣΟΥ ΈΞΟΔΑ.

Τοτε ελα να μου πεις εαν εισαι θετικος και εαν εισαι καλυτερα με το ταμειο σου το 19-22 σε σχεση με το 15- 19.

Βεβαια απο την αλλη μπορει να εισαι στην κατηγορια Βαρδη και να εισαι κατα πολυ θετικος οποτε οκ.
Ναι γιατί από αυτόν που δεν βγάζει τίποτα μέχρι τον Βαρδή δεν υπάρχουν ενδιάμεσα....

Εγώ θετικός ήμουν και το 15 και το 19 και τώρα. Τι σημασία έχει? Δεν είναι όλοι το ίδιο και δεν σκευτόμαστε μόνο τον εαυτό μας. Παραδείγματα όπως σου είπα πριν είναι το 90% των μικρών επιχειρήσεων.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.705
Like
1.498
Πόντοι
266
Ρε τύπε δεν μπορώ να απαντήσω σε όλο το σεντόνι ένα ένα...σου είπα επιγραμματικά τι πιστεύω.
Εντάξει απάντησε στα δύο
Για την ασφάλεια των σχολικών εκδρομών Γιατί αν γίνει κάτι μετά εκ των υστέρων κριτική είναι εύκολη τώρα είναι δύσκολη
Και για την επαναφορά του συμφώνου δημοσιονομικής σταθερότητας
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Ρε τύπε...δε φταίω εγώ που μερικοί έχετε δηλώσει ανοιχτά τι ψηφίζετε.....τώρα 100 φορές έχω πει για τα σκατά της νέας δημοκρατίας....τι θες να μου πεις ότι μεροληπτώ κιόλας?
Τύπε δηλώνουμε ανοιχτά επειδή έτσι γουστάρουμε, δηλαδή και είμαστε ανώνυμα προφιλ εδώ μέσα, και θα κρύβουμε τι ψηφιζουμε; Πόσο κότα μπορεί να είναι κάποιος δηλαδή για να μην το παραδεχτει.
Εγώ π.χ δηλώνω ανοιχτά τι ψηφίζω σε όποιον με ρωτήσει ακομη κι έξω.
Εδώ μέσα θα κολλούσα νομίζεις;

Δεν μεροληπτείς προς τους άλλους, προς τον εαυτό σου όμως; ΦΟΥΛ.
Τι να πάει να πει εμμονές? Σε ένα φόρουμ ήμαστε που λέμε τη γνώμη μας...σιγά μη μας βάλετε και φίμωτρο επειδή είπαμε κακό για το κόμμα...:confused:
Ίσα ίσα τυπε, είναι η χαρά της Δημοκρατίας να λέμε τα κακώς κείμενα κάθε κόμματος.
Βέβαια να λέμε και οι ίδιοι ποιο κόμμα είναι αυτό που θα ψηφίσουμε, ώστε να ανταλλάζουμε απόψεις και να κάνουμε πιο ανοιχτό και γόνιμο διάλογο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom