Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 32 άτομα (4 μέλη και 28 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.998
Like
22.764
Πόντοι
5.506
Γεια σου τρελό αγόρι..
:effemine::effemine::effemine:
Δε με απασχολουν οι σεξουαλικες σου προτιμησεις και αν σπας τον καρπο σου.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Απο τοτε που ηταν Μαξιμος μπουστη τον ανεβαζανε και μπουστη τον κατεβαζανε.....καλα βλακα πρεπει να τον λενε απο το νηπιαγωγειο.:confused:
Και σενα μαλακα σε λενε αλλα μαλλον λενε την αληθεια.
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.155
Κριτικές
2
Like
9.047
Πόντοι
2.456

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
ναι ρε τύπε αλλά ποια μικρότερα?
ο βελόπουλος το νούμερο?
οι χρυσαυγίτες?
οι κομμουνιστές που δεν έχουν καταλάβει ότι δεν υπάρχει πλέον κομμουνισμός και βρίσκονται 100 χρόνια πίσω?
ο τύπος γιάνις που πήγε να μας κλείσει το σπίτι ολόκληρη χώρα?

εκτός από ΝΔ δε βλέπω τίποτα άλλο...
Δεν με κατάλαβες τύπε...σημασία έχει η πολυφωνία...δηλαδή το να μην μπορεί μια κυβέρνηση ανενόχλητη να περνάει ότι θέλει και να μην υπάρχει κανένας να μιλήσει στη βουλή.

Εκτός από τους Χρυσαυγίτες που είναι ναζί όλοι οι άλλοι σε κάτι χρησιμεύουν. Γνώμη μου.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Εννοείται τυπε, σήμερα είναι υπερευχαριστημένοι όμως.
Σήμερα είναι χειρότερα.

Αυτό τι σημαίνει ότι πρέπει να ξεχνάμε?

Να σου θυμίσω κάτι συριζαίικα δακρυγόνα που έπεφταν μέσα στα ειρηνοδικεία που έβγαιναν τα σπίτια του κόσμου στο κλαρί???

Λογικά αυτοί θα ήταν πολύ ικανοποιημένοι θα έλεγαν μας πήραν το μοναδικό μας σπίτι αλλά τουλάχιστον πήραμε επίδομα 200 ευρώ....
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Σήμερα είναι χειρότερα.

Αυτό τι σημαίνει ότι πρέπει να ξεχνάμε?

Να σου θυμίσω κάτι συριζαίικα δακρυγόνα που έπεφταν μέσα στα ειρηνοδικεία που έβγαιναν τα σπίτια του κόσμου στο κλαρί???

Λογικά αυτοί θα ήταν πολύ ικανοποιημένοι θα έλεγαν μας πήραν το μοναδικό μας σπίτι αλλά τουλάχιστον πήραμε επίδομα 200 ευρώ....
Δηλαδή όταν αυτοί που διαδηλωνουν ορμάνε στα ΜΑΤ, τους πετάνε αντικείμενα, ξύλα, και τους επιτίθενται, οι μπατσοι θα κάθονται να τους κοιτούν;
Αν υπάρχει κάποιος που δεν χωνεύει την μπατσαρία αυτος είμαι εγώ, αλλά όταν του επιτιθεσαι ρισκάρεις να σου ανταποδώσει.
Άλλο αμα σου επιτεθεί αυτος πρώτος χωρίς λόγο, ετσι; Είναι άλλη περίπτωση.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Τύπε άλλα λέω και άλλα λες.

Συμφωνήσαμε στο ότι οι γαλάζιοι είναι μαφία.

Εγώ είπα ότι είδαμε και τον ΣΥΡΙΖΑ όταν κυβέρνησε τι σκατά μας φόρεσε στο κεφάλι. Δεν βλέπω καμία λογική να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ λοιπόν και δεν βλέπω και κανένα επιχείρημα εκτός του ''πρέπει κάποιος να κυβερνήσει οπότε καλύτερα ΣΥΡΙΖΑ παρά η νδ που είναι μαφία''

Επειδή λοιπόν εγώ έχω μια εταιρεία που ο ΣΥΡΙΖΑ με τις λογικές που έχει να φορολογεί τα πάντα και νομίζει ότι μια ζωή θα υπάρχει ο ιδιωτικός τομέας για να τα τσεπώνει και να πληρώνει το κράτος...

Ενώ με συμφέρει με τις πάντες η νδ...αφού κάτι έκανε και για τις επιχειρήσεις δεν μου πάει να ψηφίσω τους εγκληματίες. Σε περίπτωση όμως που βγει ο ΣΥΡΙΖΑ θα εφαρμόσει το γνωστό....ότι τα λεφτά που του λείπουν θα τα βρει από τις μικρές επιχειρήσεις (γιατί τις μεγάλες κλάνει 2 καράβια μάντρες να τις αγγίξει). Τον είδαμε...τον ζήσαμε και τον φάγαμε στη μάπα. Αν έβγαζε πάνω από 10Κ το χρόνο σε θεωρούσαν πλούσιο και έπρεπε να πληρώσεις. Και στο τέλος ένας ελεύθερος επαγγελματίας με 12 ώρες δουλειά 6 μέρες την εβδομάδα έβγαζε όσα έπαιρνε ένας που έγινε τα αρτίδια του 6 ώρες.

Άρα άποψη μου είναι ότι πρέπει να στηριχθούν και τα μικρότερα κόμματα για να υπάρχει πολυφωνία στη βουλή.
Kαι εγώ επιχείρηση έχω και το εχω ξανα πει. Με γαμησε ο Σπιρτζης και με αποτελειωσε ο Χατζηδακης.

Δυστυχως ειναι εμπορικου χαρακτηρα. Αρα εαν ο ιδιωτης δεν εχει λεφτα εμενα με επηρεάζει.

Και εμενα σαν καταναλωτη με την σειρα μου βεβαια αρχιζει το ζορι και κοβω διαφορα πραγματα.

ΑΛΥΣΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΠΕ.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Δηλαδή όταν αυτοί που διαδηλωνουν ορμάνε στα ΜΑΤ, τους πετάνε αντικείμενα, ξύλα, και τους επιτίθενται, οι μπατσοι θα κάθονται να τους κοιτούν;
Αν υπάρχει κάποιος που δεν χωνεύει την μπατσαρία αυτος είμαι εγώ, αλλά όταν του επιτιθεσαι ρισκάρεις να σου ανταποδώσει.
Άλλο αμα σου επιτεθεί αυτος πρώτος χωρίς λόγο, ετσι; Είναι άλλη περίπτωση.
Έχεις δίκιο τύπε...λογικά αυτοί που έχαναν τα σπίτια τους στο ειρηνοδικείο ήταν μπαχαλάκιδες και επιτέθηκαν στα θηρία συριζοματ μαζί και με τους δικηγόρους τους...που μετά πήγαιναν στην ασφάλεια και έκαναν αγωγές με το τσουβάλι...

Με λίγα λόγια μας λες ότι όταν τα ματ ρίχνουν ξύλο με ΣΥΡΙΖΑ είναι επίθεση των μπαχαλάκιδων...

όταν δέρνουν με νδ είναι κωλόμπατσοι πάντα...

να σου θυμίσω και ότι ο Αλέκος έστελνε τα ματ να δείρουν τις γριές και τους γέρους που είχαν διαδηλώσει για τις μειώσεις στις συντάξεις? Να σου διηγηθώ ένα πραγματικό περιστατικό που ήμουν μπροστά : Πήγε ένας από τη διμοιρία στα γερόντια ( στο Σύνταγμα) και τους είπε επί λέξη : "σας παρακαλώ να φύγετε γιατί έχουμε εντολή να σας χτυπήσουμε και δεν θέλουμε να το κάνουμε''

Είναι άλλη περίπτωση ξεκάθαρα :confused:
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Έχεις δίκιο τύπε...λογικά αυτοί που έχαναν τα σπίτια τους στο ειρηνοδικείο ήταν μπαχαλάκιδες και επιτέθηκαν στα θηρία συριζοματ μαζί και με τους δικηγόρους τους...που μετά πήγαιναν στην ασφάλεια και έκαναν αγωγές με το τσουβάλι...

Με λίγα λόγια μας λες ότι όταν τα ματ ρίχνουν ξύλο με ΣΥΡΙΖΑ είναι επίθεση των μπαχαλάκιδων...

όταν δέρνουν με νδ είναι κωλόμπατσοι πάντα...

να σου θυμίσω και ότι ο Αλέκος έστελνε τα ματ να δείρουν τις γριές και τους γέρους που είχαν διαδηλώσει για τις μειώσεις στις συντάξεις? Να σου διηγηθώ ένα πραγματικό περιστατικό που ήμουν μπροστά : Πήγε ένας από τη διμοιρία στα γερόντια ( στο Σύνταγμα) και τους είπε επί λέξη : "σας παρακαλώ να φύγετε γιατί έχουμε εντολή να σας χτυπήσουμε και δεν θέλουμε να το κάνουμε''

Είναι άλλη περίπτωση ξεκάθαρα :confused:
Και στις Πρεσπες είχε στείλει ΜΑΤ ο Τσιπρας τύπε, αυτό γιατί δεν το γραφεις; Ξύλο έφαγαν κι αυτοί που διαδηλωναν για το Μακεδονικό. Α, θα σε μαλώσω, δεν τα λες όλα.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.705
Like
1.498
Πόντοι
266
Δεν παίζεις με τους ειδικούς τύπε...

μόλις βγαίνει κάποια βρώμα για την κυβερνησάρα μας σπεύδει να επιληφθεί του θέματος ο δικηγόρος της κυβέρνησης με στοιχεία, πίνακες και copy paste άρθρα :rockon:
Είναι μεγάλο κείμενο αν δεν θέλεις ή οποιοσδήποτε Δεν θέλει ας μην το διαβάσει

1 Είσαι ειδική περίπτωση και το εννοώ
Δεν νομίζω από αυτούς που γράφουν εδώ να υπάρχει άλλος που δεν υποστηρίζει Χούντα η Κασιδιάρη όπως εσύ, και να κάνει κριτική και στο ΣΥΡΙΖΑ και στη Νέα Δημοκρατία
Βέβαια με ποσοστά 20 80


2 στην κοινωνία και εδώ υπάρχουν άνθρωποι που υποστηρίζουν τη Νέα Δημοκρατία και άλλοι που υποστηρίζουν το ΣΥΡΙΖΑ και όπως εσύ κανέναν από τους δύο
Φυσιολογικό είναι όσοι υποστηρίζουν με Νέα Δημοκρατία να γράφουμε υπέρ της Νέας Δημοκρατίας και όσοι δεν την υποστηρίζουνε να γράφουνε κατά
Βεβαίως κάποιοι γράφουνε και εναντίον αν χρειάζεται των κομμάτων τους τις λίγες φορές που χρειάζεται
Εγώ νομίζω ότι αυτό γίνεται μόνο από τη μία πλευρά
Αν θέλεις γράψε ονόματα και από τις δύο πλευρές που το κάνουν αυτό

Αν οι πρώτοι είναι δικηγόροι της Κυβέρνησης οι δεύτεροι είναι εισαγγελείς και εναντίον της Κυβέρνησης

3 είτε εισαγγελείς είτε δικηγόροι είναι καλύτερα να γράφουνε με στοιχεία και πίνακες
Κυρίως αν είναι συγκεντρωτικοι
Και όχι από κομματικά έντυπα
Παρά να διαλέγουν επιλεκτικά μεμονωμένα στοιχεία που τους βολεύουν

4 την προηγούμενη ώρα μέτρησα σε αυτό το νήμα
Από Τα χίλια τελευταία μηνύματα
Ποσα ήταν υπέρ της κυβέρνησης και πόσα κατά
373 κατά
122 υπέρ
Βάλε + - 10 Γιατί μερικά είχα αμφιβολία πού να τα κατατάξω

Πολλοι λοιπόν περισσότεροι είναι εισαγγελείς και κατάκουληδες
Παρά συνήγοροι και μπράβο κουληδες

5 ενώ συνήθως είσαι υπέρ των επιχειρημάτων άσχετα αν διαφωνούμε ή όχι
Μερικές φορές μάλλον για εσωτερική κατανάλωση και μάλλον για να γίνεις περισσότερο συμπαθής στους άλλους
Μπαίνεις στον πειρασμό και δημοσιεύεις μηνύματα με σκοπό την απαξίωση του πολιτικού αντιπάλου

6 στο πλαίσιο του δεν δέχεσαι τα μεγάλα κόμματα
Κατά καιρούς μου έχεις γράψει ότι δεν δέχεσαι και πολλά άλλα
Στατιστικές στοιχεία γκάλοπ
Επίσημες ανακοινώσεις καπιταλισμό νομίζω και κομμουνισμό αν κάνω λάθος στο τελευταίο συγχώρεσέ με

7 στο πλαίσιο που δεν έχεις κάποιο συγκεκριμένο κόμμα που ψηφίζεις μπορείς και κάνεις κριτική αλλά δεν μπορούμε να σου κάνουμε ενεργητική κριτική σε αυτά που πιστεύεις
Που τα λέει το κόμμα που πιστεύεις
Όχι τι δεν ς αρέσει
Όχι τι λάθη που κάνουν τα άλλα κόμματα
Αλλά αν αυτά που λέει το κόμμα που ψηφίζεις είναι καλύτερα από αυτά που κατακρίνεις

8 σε συνέχεια από τα 2 παραπάνω
Η κριτική προς οποιαδήποτε κυβέρνηση και οποιαδήποτε κόμμα γίνεται από τις εξής κατηγορίες
8α κάποιους προφανώς υπαλλήλους κομμάτων ή που έχουν πολύ μεγάλο όφελος από αυτά
8β κάποιους που πιστεύουν στην ιδεολογία τους
8γ κάποιους που αρνούνται τα πάντα
8δ κάποιος που είναι και οι πιο ύπουλοι κατά τη γνώμη μου που ενώ πιστεύουνε σε άλλα Δεν το λένε και κάνουν κριτική

Στο τελευταίο να γίνω πιο συγκεκριμένος

Εγώ που είμαι κατά του κομμουνισμού δεν θα ψήφιζα ΚΚΕ
Όποιος και να ήταν αρχηγός
Αν όμως ήμουνα σαν τους ύπουλους που αναφέρω
Θα έκανα κριτική στον κουτσούμπα για το τι κάνει
Όχι για το αν είναι ή όχι κομμουνιστής

Στο πλαίσιο αυτό
Πιθανοι κομμουνιστές συνομιλητές
Η και φασίστες
Χωρίς να λένε τίποτα για τις πραγματικές τους πεποιθήσεις
Να κάνουν κριτική στη Νέα Δημοκρατία ή και στο ΣΥΡΙΖΑ για τις πράξεις τους που θα την έκαναν ότι και να έκαναν αυτά τα κόμματα όποιος και να ήταν ο αρχηγός τους

Ενώ θα έπρεπε να δηλώσουν την ιδεολογία τους
Και η συζήτηση με αυτούς τους συνομιλητές να είναι πάνω στην ιδεολογία τους
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Έχεις δίκιο τύπε...λογικά αυτοί που έχαναν τα σπίτια τους στο ειρηνοδικείο ήταν μπαχαλάκιδες και επιτέθηκαν στα θηρία συριζοματ μαζί και με τους δικηγόρους τους...που μετά πήγαιναν στην ασφάλεια και έκαναν αγωγές με το τσουβάλι...

Με λίγα λόγια μας λες ότι όταν τα ματ ρίχνουν ξύλο με ΣΥΡΙΖΑ είναι επίθεση των μπαχαλάκιδων...

όταν δέρνουν με νδ είναι κωλόμπατσοι πάντα...

να σου θυμίσω και ότι ο Αλέκος έστελνε τα ματ να δείρουν τις γριές και τους γέρους που είχαν διαδηλώσει για τις μειώσεις στις συντάξεις? Να σου διηγηθώ ένα πραγματικό περιστατικό που ήμουν μπροστά : Πήγε ένας από τη διμοιρία στα γερόντια ( στο Σύνταγμα) και τους είπε επί λέξη : "σας παρακαλώ να φύγετε γιατί έχουμε εντολή να σας χτυπήσουμε και δεν θέλουμε να το κάνουμε''

Είναι άλλη περίπτωση ξεκάθαρα :confused:
Παλι τα ιδια. Συγκρινεις τι εκανε ο Τσι με την ΝΔ.

Περιμενω να μου πεις τι αλλαξε η ΝΔ τα κακα του Συριζα.

Εκοψε τα ΜΑΤ?

Έκοψε πλειστηριασμούς?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Καλως την ΜΠΟΥΣΤΡΑ

Ακομα αναπνειες ρε ?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Kαι εγώ επιχείρηση έχω και το εχω ξανα πει. Με γαμησε ο Σπιρτζης και με αποτελειωσε ο Χατζηδακης.

Δυστυχως ειναι εμπορικου χαρακτηρα. Αρα εαν ο ιδιωτης δεν εχει λεφτα εμενα με επηρεάζει.
Μα δεν είναι μόνο η κατάσταση της αγοράς που επηρεάζεται. Τύπε μια επιχείρηση μπορεί να κάνει τζίρο 200Κ....μικρές τέτοιες επιχειρήσεις υπάρχουν άπειρες. Τι ποσοστό κέρδους θα περιμένουν και τελικά πως θα γίνει να τους παίρνουν το 50% σχεδόν σε φορολογία?

Δηλαδή από αυτόν τον τζίρο θα βγάλει ο άλλος 30Κ τα οποία θα τα έχει ματώσει. Και επειδή πχ θα έχει ένα σπίτι ιδιόκτητο και ένα εξοχικό 50 τμ σε ένα κωλοχώρι και ένα αμάξι της πουτσας που δεν το παίρνουν ούτε 5Κ στο καργρ επειδή είναι 2.0 ο Αλέξης θα τον θεωρήσει πλούσιο και από τα 30Κ θα του μείνουν τα 15 στο τέλος.

Για ρώτα τους επιδοματάκιδες αν θα δούλευαν 12 ώρες τη μέρα 6 μέρες την βδομάδα με το κεφάλι τους στο ντορβά για 15Κ το χρόνο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Και στις Πρεσπες είχε στείλει ΜΑΤ ο Τσιπρας τύπε, αυτό γιατί δεν το γραφεις; Ξύλο έφαγαν κι αυτοί που διαδηλωναν για το Μακεδονικό. Α, θα σε μαλώσω, δεν τα λες όλα.
Παντού τα ματ έστελνε ο ''αριστερός''

Αυτά βέβαια δεν σε απασχολούν τύπε γιατί προφανώς δεν σε ενδιαφέρει η ανταλλαγή απόψεων αλλά υποστήριξη του ΣΥΡΙΖΑ. Άσχετα με τα δεδομένα.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Μα δεν είναι μόνο η κατάσταση της αγοράς που επηρεάζεται. Τύπε μια επιχείρηση μπορεί να κάνει τζίρο 200Κ....μικρές τέτοιες επιχειρήσεις υπάρχουν άπειρες. Τι ποσοστό κέρδους θα περιμένουν και τελικά πως θα γίνει να τους παίρνουν το 50% σχεδόν σε φορολογία?

Δηλαδή από αυτόν τον τζίρο θα βγάλει ο άλλος 30Κ τα οποία θα τα έχει ματώσει. Και επειδή πχ θα έχει ένα σπίτι ιδιόκτητο και ένα εξοχικό 50 τμ σε ένα κωλοχώρι και ένα αμάξι της πουτσας που δεν το παίρνουν ούτε 5Κ στο καργρ επειδή είναι 2.0 ο Αλέξης θα τον θεωρήσει πλούσιο και από τα 30Κ θα του μείνουν τα 15 στο τέλος.

Για ρώτα τους επιδοματάκιδες αν θα δούλευαν 12 ώρες τη μέρα 6 μέρες την βδομάδα με το κεφάλι τους στο ντορβά για 15Κ το χρόνο.
Παντως ΕΝΦΙΑ και ΕΤΗΔΕ σε κλειστα ακινητα το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ τα φορολόγησε.

Αλλα σε αυτα που λες ο τσι τα φορολογησε οπως λες με τα ποσα που λες.

Πες μου τι αλλαξε ο Κουλης λοιπον. Τι πληρωνε τοτε και τι σημερα?

Γιατι εγω μειωση ενφια δεν ειδα στο ακομα κλειστο και χωρις ρευμα ακινητο. Ισα ισα και αυξηση ειδα γιατι πριν ανεβασαν τις αντικειμενικες.

Στο γραφειο πληρωνα 35 ευρω ρευμα και σημερα ηρθε 107. κατω απο 400kw το μηνα.

Για ποια φοροαπαλαγη ρε μας λες θα μας τρελανεις?

Επιχειρηματιας εισαι οπως λες.

Τελος του χρονου που κανεις ταμειο για το 22 εισαι θετικος η αρνητικος? Βαλε και την προσωπικη σου ζωη και εξοδα μεσα ε?
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.594
Like
17.716
Πόντοι
3.656
Kαι εγώ επιχείρηση έχω και το εχω ξανα πει. Με γαμησε ο Σπιρτζης και με αποτελειωσε ο Χατζηδακης.

Δυστυχως ειναι εμπορικου χαρακτηρα. Αρα εαν ο ιδιωτης δεν εχει λεφτα εμενα με επηρεάζει.

Και εμενα σαν καταναλωτη με την σειρα μου βεβαια αρχιζει το ζορι και κοβω διαφορα πραγματα.

ΑΛΥΣΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΠΕ.


Ο ΕΝΦΙΑ, δεν μείωσε την αγοραστική δύναμη όλων ;
Αυτό δεν μας χαλάει όλους ;
Και εμπόρους .... και όσους το παίζουν ... μεγαλο ιατροί και οδοντίατροι ..........

και θεωρούν ότι αυτοί που θα πλήρωναν μια γέφυρα δοντιών .... από 600€ ως 4000€ , είναι ίσοι αριθμητικά ....
το 2008 .... με σήμερα ........
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΚΡΙΣΗ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ..........

15 χρόνια .........

Δεν έχει ξαναγίνει ποτέ.
Και τα γίδια .... φοβούνται τους "ακραίους" !!!!
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Παντού τα ματ έστελνε ο ''αριστερός''

Αυτά βέβαια δεν σε απασχολούν τύπε γιατί προφανώς δεν σε ενδιαφέρει η ανταλλαγή απόψεων αλλά υποστήριξη του ΣΥΡΙΖΑ. Άσχετα με τα δεδομένα.
Μα εγω ο ίδιος αναφέρω ότι ο Τσίπρας έστειλε τα ΜΑΤ και στις Πρεσπες και παντού σε όλη την Ελλάδα.
Νομίζεις έχω καμια κάψα να μην τα παραδεχτώ;
Αν ήθελες ανταλλαγή απόψεων θα έλεγες και τι σκέφτεσαι να ψηφίσεις, έτσι για το παλμαρε ρε παιδί μου. Να έχουμε και να δούμε καμια εναλλακτική να συζητήσουμε και να συγκρίνουμε.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Παντως ΕΝΦΙΑ και ΕΤΗΔΕ σε κλειστα ακινητα το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ τα φορολόγησε.

Αλλα σε αυτα που λες ο τσι τα φορολογησε οπως λες με τα ποσα που λες.

Πες μου τι αλλαξε ο Κουλης λοιπον. Τι πληρωνε τοτε και τι σημερα?

Γιατι εγω μειωση ενφια δεν ειδα στο ακομα κλειστο και χωρις ρευμα ακινητο. Ισα ισα και αυξηση ειδα γιατι πριν ανεβασαν τις αντικειμενικες.

Στο γραφειο πληρωνα 35 ευρω ρευμα και σημερα ηρθε 107. κατω απο 400kw το μηνα.

Για ποια φοροαπαλαγη ρε μας λες θα μας τρελανεις?

Επιχειρηματιας εισαι οπως λες.

Τελος του χρονου που κανεις ταμειο για το 22 εισαι θετικος η αρνητικος?
Για να σου απαντήσω και στα 2 που έγραψες ταυτόχρονα.

Συγκρίνω νδ και ΣΥΡΙΖΑ γιατί αυτοί είναι ο δικομματισμός. Αν ήταν νδ ΠΑΣΟΚ η ΣΥΡΙΖΑ ΠΑΣΟΚ θα σύγκρινα αυτούς.

Η ΝΔ μείωσε κατά πολύ λίγο την φόρο εισοδήματος των εταιρειών στο 22% και τον φόρο των μερισμάτων από 10% σε 5%.

Θεσπίσανε τις εισφορές του εφκα σε 120 ευρώ (τώρα 150) για τα πρώτα 5 χρόνια της επιχειρηματικότητας (αν και δεν είμαι σίγουρος αν αυτό ίσχυε και με ΣΥΡΙΖΑ)

Τώρα όλα αυτά δεν έχουν σημασία αν μια εταιρεία ΦΥΤΟΖΩΕΙ γιατί αν είναι ίσα βάρκα νερά προφανώς και σε γαμάει η ακρίβεια που ήρθε και σιδέρωσε τα πάντα. Εγώ προφανώς για να μετράω την μείωση φορολογίας είμαι θετικός.

Αλλά εγώ δεν εξετάζω την νδ τι έκανε...αφού δεν θα την ψηφίσω έτσι και αλλιώς. Και 15% να πάει την φορολογία εγώ δεν τους γουστάρω επειδή είναι αλήτες.

Γιατί να θέλω τον ΣΥΡΙΖΑ όμως που θα με θεωρήσει πλούσιο και θα δουλεύω εγώ για να ταΐζει τους επιδοματάκιδες. Σε ξανα ρωτάω....θα ερχόταν ο επιδοματάκιας να δουλεέυει όλη μέρα όλη τη βδομάδα για 15Κ το χρόνο?
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Ο ΕΝΦΙΑ, δεν μείωσε την αγοραστική δύναμη όλων ;
Φορο σε κλειστο ακινητο η ΝΔ τον εφαρμοσε. Αυτο δεν ειναι ληστεια?


Μας δινουν 5 με το ενα χερι και με το αλλο μας παιρνουν 10.

Τα ζωα ομως δεν το καταλαβαινουν. Στο τελος τι μενει ειναι το θεμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom