Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 20 άτομα (4 μέλη και 16 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Ναι αλλα υπαρχουν τυποι σαν τον ντολμα και ειναι ΠΟΛΛΟΙ ομως που θα μας φορτωσουν τον Κουλη η τον Συριζα η το ΠΑΣΟΚ (διαλεξε εσυ ) οπου η ψηφος σε τετοια κοματα παει απατη.
Αυτό λέω τυπε…άρα μας καταδικάζουμε να τρώνε στη μάπα ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ για πάντα.

Μην απορείς μετά αν σε βγάζουν τρελό και αδιαφορούν για την κοινωνία.

Στα λόγια μου έρχεσαι…αν πολλοί αλλάξουν την ψήφο τους τότε δεν θα πάει η ψήφος σου άπατη.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.594
Like
17.716
Πόντοι
3.656
Ναι αλλα υπαρχουν τυποι σαν τον ντολμα και ειναι ΠΟΛΛΟΙ ομως που θα μας φορτωσουν τον Κουλη η τον Συριζα η το ΠΑΣΟΚ (διαλεξε εσυ ) οπου η ψηφος σε τετοια κοματα παει απατη.


ΛΑΘΟΣ. Το πρόβλημα είναι αυτοί που δεν θα ψηφίσουν .

Η ΝΔ θα πάρει ταβάνι 2.000.000 ψήφους.

Δεν θα ψηφίσουν 4.000.000.

ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ.

Αν πάνε οι μισοί από τα 4 μύρια ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΚΟΝΗ ΤΟΥΣ ΝΤΟΛΜΑΔΕΣ , ΜΠΑΡΟΚ κτλ .
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Τύπε μου, ας πούμε καλύτερα τα πράγματα με το όνομά τους.
Κατά 80%, οικονομικά είναι τα κριτήρια που θα ψηφίσεις τώρα, όπως εγώ, όπως η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου. Δεν είναι ταμπού.
Το 2019 η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου ηταν πολυ καλύτερα από ο,τι είναι σήμερα. Και τι εννοω "πολύ καλύτερα" , στο τέλος του μήνα σου έμεναν περισσότερα χρήματα απ οτι σου μένουν σήμερα.
Αυτό διαπιστώνω από τον κύκλο μου, από τον κόσμο που μιλάω, αυτό διαπιστώνω κι από την δική μου τσέπη.
Όταν τα οικονομικά σου στενεύουν, νιώθεις την ανάγκη να εκδικηθείς την εκάστοτε κυβέρνηση.
Το 2019 ο κόσμος δεν τιμώρησε τον ΣΥΡΙΖΑ "λόγω φορολογικής αφαίμαξης" όπως μας λένε πολλοί, άλλοι ηταν οι λόγοι. Δεν ήταν οικονομικοι οι λογοι, διοτι πολυ απλα ο κόσμος ήταν πολύ καλύτερα το 2019 από το 2014. Μπορούμε να πούμε σήμερα το ίδιο για το 2023 σε σύγκριση με το 2019; Οχι.
Τώρα αν κάτι Motor oil βγάζουν πολλά δις υπερκερδη, αδιάφορο για την τσέπη μας, αυτοι έχουν χρόνια να ζήσουν 100 ζωές ξυνοντας τα μπαλάκια τους.
Η συνωμοσιακή προπαγάνδα που πούλησαν τα ΜΜΕ ηταν στα καλύτερα της.
Φαντάσου, ακόμη και σήμερα, σε ο,τι σκάνδαλο της σημερινης κυβέρνησης ακούμε, ακολουθεί είδηση για τον κακό Συριζα.
Αυτό που εννοούσα και μάλλον δεν το είπα σωστά δεν έχω οικονομικά κριτήρια εκτός απο την καθημερινότητα μου.

Το εαν απο 200 πηγε τις εισφορες 240 οκ αναμενόμενο ήταν. Οποιοσδηποτε θα το εκανε σαν κυβερνηση.

ΤΑ ΜΟΥΝΙΑ ΑΥΤΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑΣ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΕ ΤΙΜΕΣ. Παντου επεφταν οι τιμες στα καυσιμα εδω πριν το πασχα εφτασε 2 ευρω παλι. Φταιει ο κακος ο Πουτιν.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
ΛΑΘΟΣ. Το πρόβλημα είναι αυτοί που δεν θα ψηφίσουν .

Η ΝΔ θα πάρει ταβάνι 2.000.000 ψήφους.

Δεν θα ψηφίσουν 4.000.000.

ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ.

Αν πάνε οι μισοί από τα 4 μύρια ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΚΟΝΗ ΤΟΥΣ ΝΤΟΛΜΑΔΕΣ , ΜΠΑΡΟΚ κτλ .
Το ιδιο λεμε. Αυτοι που δεν ψηφιζουν δεν θα πανε ξανα.

Θα φυγει ο πιτσιρικας που εχει παει ηδη σεζον στην Κρητη που πριν το πασχα κανουν προετιμασιες να παει αθηνα η στην επαρχια να ψηφισει?

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Παλι καλα που δεν ειναι Ιουνιο να μας ζαλισουν τα @@ με ρεπορτάζ απο παραλιες.

ΓΙα τον Β γυρο εχουμε ακομα
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Αυτό που εννοούσα και μάλλον δεν το είπα σωστά δεν έχω οικονομικά κριτήρια εκτός απο την καθημερινότητα μου.

Το εαν απο 200 πηγε τις εισφορες 240 οκ αναμενόμενο ήταν. Οποιοσδηποτε θα το εκανε σαν κυβερνηση.

ΤΑ ΜΟΥΝΙΑ ΑΥΤΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑΣ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΕ ΤΙΜΕΣ. Παντου επεφταν οι τιμες στα καυσιμα εδω πριν το πασχα εφτασε 2 ευρω παλι. Φταιει ο κακος ο Πουτιν.
Εμ, περίπου το ίδιο λέμε, με διαφορετικό τρόπο.
Έφερες για παράδειγμα τα καύσιμα, κι αυτά μέρος της ακριβειας είναι, κι αυτά επηρεάζουν την τσεπη σου.
Δεν είναι ίδιο το 1.5€ με τα 2€ .
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Εμ, περίπου το ίδιο λέμε, με διαφορετικό τρόπο.
Έφερες για παράδειγμα τα καύσιμα, κι αυτά μέρος της ακριβειας είναι, κι αυτά επηρεάζουν την τσεπη σου.
Δεν είναι ίδιο το 1.5€ με τα 2€ .
Ο Αλεξ μπορει να εχει οικονομικό όφελος η ιδεολογικό.

Μπορεί να βλέπει την φάτσα του Κουλη το βραδυ και να καυλώνει.
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.155
Κριτικές
2
Like
9.047
Πόντοι
2.456
Βασικα μαλακας ειναι ο μπογδανος. Αλλα οταν τον βριζαμε και μεσα στη νδ εσας τωρα σας επιασε ο πονος.
Πότε τον έβρισκες μωρη στριγκογραβατα;
Όταν θιχτηκες που σε αποκάλεσε βιγκαν λεσβία μπαχαλοσατανιστρια
ή όταν σε ρόλο ρουφιάνου έδινε ονόματα στην αστυνομία;
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Αυτό λέω τυπε…άρα μας καταδικάζουμε να τρώνε στη μάπα ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ για πάντα.

Μην απορείς μετά αν σε βγάζουν τρελό και αδιαφορούν για την κοινωνία.

Στα λόγια μου έρχεσαι…αν πολλοί αλλάξουν την ψήφο τους τότε δεν θα πάει η ψήφος σου άπατη.
Βλεπεις να αλλαζει????????

Το καθικι στο παρακατω βιντεο ΟΜΟΛΟΓΕΙ οτι ηξερε την κατασταση στα τρενα αλλα δεν μιλαγε.

Κυκλοφορει ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ και ζηταει και την ψηφο σου. Ποσους σταυρους θα παρει? Σιγουρα ιδιους η περισσοτερους.



Αρχηγο δεν εχει? Γιατι δεν τον στελνει σπιτι του? Την πουστρα την Υπουργαρα γιατι δεν τον στελνει στην δικαιοσυνη (εδω γελαμε) ? Επειδη εχει βαρυ επωνυμο???


Τι θες να συζητησουμε τωρα λοιπον?

Μην που πεις για τον Συριζα...! ΝΔ κυβερναει μεχρι 21/5.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.526
Like
24.285
Πόντοι
6.256
Πότε τον έβρισκες μωρη στριγκογραβατα;
Όταν θιχτηκες που σε αποκάλεσε βιγκαν λεσβία μπαχαλοσατανιστρια
ή όταν σε ρόλο ρουφιάνου έδινε ονόματα στην αστυνομία;
Ρε παιδια ενα περιεργο πραγμα ολοι λενε τον Βλακοκ μπουστη.....γιατι ετσι;:confused:
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.526
Like
24.285
Πόντοι
6.256
Aν και ο ιδιος δεν το εχει παραδεχτει ανοιτα τον λεμε Μπουστη γιατι ειναι.
Απο τοτε που ηταν Μαξιμος μπουστη τον ανεβαζανε και μπουστη τον κατεβαζανε.....καλα βλακα πρεπει να τον λενε απο το νηπιαγωγειο.:confused:
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Βλεπεις να αλλαζει????????

Το καθικι στο παρακατω βιντεο ΟΜΟΛΟΓΕΙ οτι ηξερε την κατασταση στα τρενα αλλα δεν μιλαγε.

Κυκλοφορει ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ και ζηταει και την ψηφο σου. Ποσους σταυρους θα παρει? Σιγουρα ιδιους η περισσοτερους.



Αρχηγο δεν εχει? Γιατι δεν τον στελνει σπιτι του? Την πουστρα την Υπουργαρα γιατι δεν τον στελνει στην δικαιοσυνη (εδω γελαμε) ? Επειδη εχει βαρυ επωνυμο???


Τι θες να συζητησουμε τωρα λοιπον?

Μην που πεις για τον Συριζα...! ΝΔ κυβερναει μεχρι 21/5.
Τύπε άλλα λέω και άλλα λες.

Συμφωνήσαμε στο ότι οι γαλάζιοι είναι μαφία.

Εγώ είπα ότι είδαμε και τον ΣΥΡΙΖΑ όταν κυβέρνησε τι σκατά μας φόρεσε στο κεφάλι. Δεν βλέπω καμία λογική να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ λοιπόν και δεν βλέπω και κανένα επιχείρημα εκτός του ''πρέπει κάποιος να κυβερνήσει οπότε καλύτερα ΣΥΡΙΖΑ παρά η νδ που είναι μαφία''

Επειδή λοιπόν εγώ έχω μια εταιρεία που ο ΣΥΡΙΖΑ με τις λογικές που έχει να φορολογεί τα πάντα και νομίζει ότι μια ζωή θα υπάρχει ο ιδιωτικός τομέας για να τα τσεπώνει και να πληρώνει το κράτος...

Ενώ με συμφέρει με τις πάντες η νδ...αφού κάτι έκανε και για τις επιχειρήσεις δεν μου πάει να ψηφίσω τους εγκληματίες. Σε περίπτωση όμως που βγει ο ΣΥΡΙΖΑ θα εφαρμόσει το γνωστό....ότι τα λεφτά που του λείπουν θα τα βρει από τις μικρές επιχειρήσεις (γιατί τις μεγάλες κλάνει 2 καράβια μάντρες να τις αγγίξει). Τον είδαμε...τον ζήσαμε και τον φάγαμε στη μάπα. Αν έβγαζε πάνω από 10Κ το χρόνο σε θεωρούσαν πλούσιο και έπρεπε να πληρώσεις. Και στο τέλος ένας ελεύθερος επαγγελματίας με 12 ώρες δουλειά 6 μέρες την εβδομάδα έβγαζε όσα έπαιρνε ένας που έγινε τα αρτίδια του 6 ώρες.

Άρα άποψη μου είναι ότι πρέπει να στηριχθούν και τα μικρότερα κόμματα για να υπάρχει πολυφωνία στη βουλή.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.399
Like
13.750
Πόντοι
3.656
Τύπε μου, ας πούμε καλύτερα τα πράγματα με το όνομά τους.
Κατά 80%, οικονομικά είναι τα κριτήρια που θα ψηφίσεις τώρα, όπως εγώ, όπως η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου. Δεν είναι ταμπού.
Το 2019 η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου ηταν πολυ καλύτερα από ο,τι είναι σήμερα. Και τι εννοω "πολύ καλύτερα" , στο τέλος του μήνα σου έμεναν περισσότερα χρήματα απ οτι σου μένουν σήμερα.
Αυτό διαπιστώνω από τον κύκλο μου, από τον κόσμο που μιλάω, αυτό διαπιστώνω κι από την δική μου τσέπη.
Όταν τα οικονομικά σου στενεύουν, νιώθεις την ανάγκη να εκδικηθείς την εκάστοτε κυβέρνηση.
Το 2019 ο κόσμος δεν τιμώρησε τον ΣΥΡΙΖΑ "λόγω φορολογικής αφαίμαξης" όπως μας λένε πολλοί, άλλοι ηταν οι λόγοι. Δεν ήταν οικονομικοι οι λογοι, διοτι πολυ απλα ο κόσμος ήταν πολύ καλύτερα το 2019 από το 2014. Μπορούμε να πούμε σήμερα το ίδιο για το 2023 σε σύγκριση με το 2019; Οχι.
(Τώρα αν κάτι Motor oil βγάζουν πολλά δις υπερκερδη, αδιάφορο για την τσέπη μας, αυτοι έχουν χρήματα να ζήσουν 100 ζωές ξυνοντας τα μπαλάκια τους)
Η συνωμοσιακή προπαγάνδα που πούλησαν τα ΜΜΕ ηταν στα καλύτερα της τότε. Αυτά έκαψαν την προηγούμενη κυβέρνηση.
Φαντάσου, ακόμη και σήμερα, σε ο,τι σκάνδαλο της σημερινης κυβέρνησης ακούμε, ακολουθεί είδηση για τον κακό Συριζα.
Εννοείται τύπε είχε ο κόσμος να φάει....όλοι ευχαριστημένοι ήταν :2funny:
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.180
Κριτικές
31
Like
3.392
Πόντοι
2.606
Τύπε άλλα λέω και άλλα λες.

Συμφωνήσαμε στο ότι οι γαλάζιοι είναι μαφία.

Εγώ είπα ότι είδαμε και τον ΣΥΡΙΖΑ όταν κυβέρνησε τι σκατά μας φόρεσε στο κεφάλι. Δεν βλέπω καμία λογική να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ λοιπόν και δεν βλέπω και κανένα επιχείρημα εκτός του ''πρέπει κάποιος να κυβερνήσει οπότε καλύτερα ΣΥΡΙΖΑ παρά η νδ που είναι μαφία''

Επειδή λοιπόν εγώ έχω μια εταιρεία που ο ΣΥΡΙΖΑ με τις λογικές που έχει να φορολογεί τα πάντα και νομίζει ότι μια ζωή θα υπάρχει ο ιδιωτικός τομέας για να τα τσεπώνει και να πληρώνει το κράτος...

Ενώ με συμφέρει με τις πάντες η νδ...αφού κάτι έκανε και για τις επιχειρήσεις δεν μου πάει να ψηφίσω τους εγκληματίες. Σε περίπτωση όμως που βγει ο ΣΥΡΙΖΑ θα εφαρμόσει το γνωστό....ότι τα λεφτά που του λείπουν θα τα βρει από τις μικρές επιχειρήσεις (γιατί τις μεγάλες κλάνει 2 καράβια μάντρες να τις αγγίξει). Τον είδαμε...τον ζήσαμε και τον φάγαμε στη μάπα. Αν έβγαζε πάνω από 10Κ το χρόνο σε θεωρούσαν πλούσιο και έπρεπε να πληρώσεις. Και στο τέλος ένας ελεύθερος επαγγελματίας με 12 ώρες δουλειά 6 μέρες την εβδομάδα έβγαζε όσα έπαιρνε ένας που έγινε τα αρτίδια του 6 ώρες.

Άρα άποψη μου είναι ότι πρέπει να στηριχθούν και τα μικρότερα κόμματα για να υπάρχει πολυφωνία στη βουλή.
ναι ρε τύπε αλλά ποια μικρότερα?
ο βελόπουλος το νούμερο?
οι χρυσαυγίτες?
οι κομμουνιστές που δεν έχουν καταλάβει ότι δεν υπάρχει πλέον κομμουνισμός και βρίσκονται 100 χρόνια πίσω?
ο τύπος γιάνις που πήγε να μας κλείσει το σπίτι ολόκληρη χώρα?

εκτός από ΝΔ δε βλέπω τίποτα άλλο...
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.594
Like
17.716
Πόντοι
3.656
Πάντως αν ο ΣΥΡΙΖΑ , σκίσει κάτι επιχειρηματίες σαν το Saul , αναρχοκουμμούνια επιχειρηματίες ... που γουστάρουν και ψηφίζουν ΝΔ ....


ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΛΟΓΟΣ ... ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ ΣΥΡΙΖΑ !!!!!!

Μπαίνω σε πειρασμό ρε πούστη .
Τέτοια σκουλήκια, έχουν άχτι και τους ελεύθερους επαγγελματίες επιστήμονες και τους ιδιοκτήτες ακινήτων .
Και τους κατόχους πολλών ΙΧ και πολλών κυβικών !


Θέλουν σκίσιμο .
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.594
Like
17.716
Πόντοι
3.656
Απο τοτε που ηταν Μαξιμος μπουστη τον ανεβαζανε και μπουστη τον κατεβαζανε.....καλα βλακα πρεπει να τον λενε απο το νηπιαγωγειο.:confused:


Ρε τύποι , δεν είναι το άτομο .
Γυναίκες γουστάρει .
Να τον στραπονιάζουν και να τον κατουράνε.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.998
Like
22.764
Πόντοι
5.506
Πότε τον έβρισκες μωρη στριγκογραβατα;
Όταν θιχτηκες που σε αποκάλεσε βιγκαν λεσβία μπαχαλοσατανιστρια
ή όταν σε ρόλο ρουφιάνου έδινε ονόματα στην αστυνομία;
Ουστ μωρη κουραδα που βαφτιστηκες και μορφονιος τρομαρα σου
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.594
Like
17.716
Πόντοι
3.656
Το ιδιο λεμε. Αυτοι που δεν ψηφιζουν δεν θα πανε ξανα.

Θα φυγει ο πιτσιρικας που εχει παει ηδη σεζον στην Κρητη που πριν το πασχα κανουν προετιμασιες να παει αθηνα η στην επαρχια να ψηφισει?

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Δεν είναι 4.000.000 πιτσιρικάδες εποχικά γκαρσόνια και ξαπλωστράδες.
Βαριά να είναι 300.000

Τα 3.500.000 που δεν θα ψηφίσουν ..........

είναι απελπισμένοι , κατεστραμμένοι , της παλιάς ΠΡΙΝ ΤΟ 2009 μεσαίας τάξης
που εξαθλιώθηκαν , βούλιαξαν , φυτοζωούν ........


Αλλά δεν ....

στρέφονται στα άκρα ....
και ....

δεν ψηφίζουν ... φασίστες ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom