Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (3 μέλη και 4 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.662
Like
73.237
Πόντοι
12.756
Νομίζω πως πρέπει να καταφύγουμε σε ακραίες λύσεις αν δεν βρούμε γκαφρα για λύτρα... στέλνουμε βανταμα και Λάκη να τον φέρουν πίσω δια της βίας....να τσακίσουν τα καρτέλ μια για πάντα...

ο μονος τροπος να συνεισφέρω ειναι να μου δωσεις κανα paypal απο κανα μαφιοζο εκει να του στειλω λεφτα για να κανει τον Αλεξ δωρητη οργάνων :coffee:
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.313
Κριτικές
31
Like
3.599
Πόντοι
2.846
Τον ψαχνουν οι Ιαπωνες να τους σωσει και αυτους :tooth::tooth::tooth:

images


Καλυτερα να ψαξουν τον Αθηναιο44 , πιο πολυ θα τους βοηθησει που για να αλλαξει αβαταρ εδω μεσα καναμε καινουργιο συκωτι :coffee:
εδώ είσαι άδικος.
έκανε δουλειά σε αυτόν τον τομέα. ουσιαστική δουλειά
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.843
Πόντοι
1.686
Συμπληρώνω για το μπουρδέλο που ζούμε...

Κτηματολόγιο Κορωπίου αναμονή 2 χρόνια για ολοκλήρωση μεταγραφής.

Κτηματολόγιο Γλυφάδας έχουν περάσει 3 μήνες και ακόμα περιμένω

στην Αθήνα περιμε΄νουν πάνω από 8 μήνες !

Σε κανένα κράτος δεν συμβαίνουν αυτά.

Οι 142 βουλευτές της αντιπολίτευσης ,
γιατί δεν το λένε αυτό, συνέχεια ;
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.450
Like
51.553
Πόντοι
12.756
εδώ είσαι άδικος.
έκανε δουλειά σε αυτόν τον τομέα. ουσιαστική δουλειά
το θεμα ειναι στο δια ζωσης η αν χρειαστει να συνδυαστουν και τα 2...σου λεω ταλαιπωρουμαι 1,5 μηνα ηδη και ακομα περιμενω
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.100
Like
11.323
Πόντοι
2.606
Ώπα ώπα ρε σεις να ψάχτουμε λίγο να δούμε ποιος λείπει....οδηγός αποριμματοφορου βίασε συνάδελφό του μέσα στη σκουπίδιαρα λεωφόρο Σχιστού ..νταξει ο ένας είναι ο νταιμας,ο οδηγός πιο μέλος είναι?
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.662
Like
73.237
Πόντοι
12.756
εδώ είσαι άδικος.
έκανε δουλειά σε αυτόν τον τομέα. ουσιαστική δουλειά
δεν αντιλεγω , εκανε , και οτι εκανε τα γαμησαν ολα , τωρα οπου και να πας σου λενε μπες στο gov , εμεις δεν κανουμε τιποτα , και σου ζητανε τα διπλα χαρτιά
απ οτι θα σου ζητουσαν παλαιοτερα ..
Αφου κανω εγω την δουλεια τους και εγω γινει το πουτανακι του gov , ολοι αυτοι οι υπαλληλοι που τα εκαναν αυτα και τωρα εχουν γινει ηλεκτρονικα ας μας πει καποιος τι κανουν ή που ειναι ,
γιατι πας εφορια ή σε αλλες δημοσιες υπηρεσίες , και εκτος οτι ειναι με ραντεβου λες και εχουμε ακομα Κοβιντ , βλεπεις σε κατι 8οροφα κτιρια να ειναι μεσα 15 υπαλληλοι το πολυ :coffee:

Δουλεια θα γινει οταν το κρατος αντλει μόνο του στοιχεια με την διασυνδεση , οχι να σου λεει ο ΕΦΚΑ φερε μου απο gov/atlas/efka βεβαιωση ενσημων , ο ΕΦΚΑ ρε μαλακα , που τα εχει αυτος !!!

Εχεις κανει ποτέ ηλεκτρονικο αιτημα σε εφορία να δεις χρόνους απαντησης ;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.662
Like
73.237
Πόντοι
12.756
το θεμα ειναι στο δια ζωσης η αν χρειαστει να συνδυαστουν και τα 2...σου λεω ταλαιπωρουμαι 1,5 μηνα ηδη και ακομα περιμενω
Καλά αμα ειναι να συνδιαστουν γαμησε τα , σε κανουν μπαλακι ο ενας στον αλλον και δεν μιλανε μεταξυ τους , εσυ πρεπει να μιλας μια με τον εναν μια με τον αλλον

Το ξερεις οτι ληξιαρχική πραξη θανάτου η εφορία δεν δεχεται αν εχει εκδοθει πάνω απο 3 μηνο ;; και θελει καινουργια ;
Δηλαδη δινουν στον νεκρο 3 μηνες γιατι μετα μπορει να αναστηθει , οποτε σου λεει ας εχω μια φρεσκια να μυρίζει νεκροταφείο

Γαμω το μουνι που τους πεταγε
 

Akatanomasto$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2024
Μηνύματα
753
Like
1.257
Πόντοι
206
Απο το Κτηματολόγιο Γλυφαδας τί πράξη θες ;
Μια αγορά έκανα αλλά δεν το βιάζομαι γιατί θα το κρατήσω.

Στο Κορωπί με γαμησανε γιατί θέλω να πουλήσω αυτό που πήρα Βάρκιζα και πρέπει να περιμένω 1 χρόνο ακόμα.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.450
Like
51.553
Πόντοι
12.756
Καλά αμα ειναι να συνδιαστουν γαμησε τα , σε κανουν μπαλακι ο ενας στον αλλον και δεν μιλανε μεταξυ τους , εσυ πρεπει να μιλας μια με τον εναν μια με τον αλλον

Το ξερεις οτι ληξιαρχική πραξη θανάτου η εφορία δεν δεχεται αν εχει εκδοθει πάνω απο 3 μηνο ;; και θελει καινουργια ;
Δηλαδη δινουν στον νεκρο 3 μηνες γιατι μετα μπορει να αναστηθει , οποτε σου λεει ας εχω μια φρεσκια να μυρίζει νεκροταφείο

Γαμω το μουνι που τους πεταγε
σου ειπα στο πρωτο τα τραβαω στο δευτερο ευτυχως δεν την πατησα με την μανουλα μου
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.313
Κριτικές
31
Like
3.599
Πόντοι
2.846
δεν αντιλεγω , εκανε , και οτι εκανε τα γαμησαν ολα , τωρα οπου και να πας σου λενε μπες στο gov , εμεις δεν κανουμε τιποτα , και σου ζητανε τα διπλα χαρτιά
απ οτι θα σου ζητουσαν παλαιοτερα ..
ισχύει ενίοτε, αλλά υπερβάλεις κιόλας.
και μόνο οι υπεύθυνες δηλώσεις, ασφαλιστικές ενημερότητες, φορολογικές ενημερότητες κλπ, μας έχουν γλυτώσει από άπειρο τρέξιμο.
Αφου κανω εγω την δουλεια τους και εγω γινει το πουτανακι του gov , ολοι αυτοι οι υπαλληλοι που τα εκαναν αυτα και τωρα εχουν γινει ηλεκτρονικα ας μας πει καποιος τι κανουν ή που ειναι ,
γιατι πας εφορια ή σε αλλες δημοσιες υπηρεσίες , και εκτος οτι ειναι με ραντεβου λες και εχουμε ακομα Κοβιντ , βλεπεις σε κατι 8οροφα κτιρια να ειναι μεσα 15 υπαλληλοι το πολυ :coffee:
σωστό. τι τους έχουν κάνει δεν ξέρω, πιθανότατα - ελληνικό δημόσιο - ξύνουν τα αρχίδια τους κάπου
Δουλεια θα γινει οταν το κρατος αντλει μόνο του στοιχεια με την διασυνδεση , οχι να σου λεει ο ΕΦΚΑ φερε μου απο gov/atlas/efka βεβαιωση ενσημων , ο ΕΦΚΑ ρε μαλακα , που τα εχει αυτος !!!

Εχεις κανει ποτέ ηλεκτρονικο αιτημα σε εφορία να δεις χρόνους απαντησης ;
έχει ξεκινήσει και αυτό. πχ φορολογικές και ασφαλιστικές ενημερότητες σε πολλές περιπτώσεις δεν ζητούνται πλέον και αντλούνται από τις υπηρεσίες. αλλά συμφωνώ θέλει άπειρη δουλειά.
η καλή αρχή όμως έχει γίνει και είναι έργο πιερρακάκη.
εγώ δεν καταλαβαινω γιατί τον έβγαλε από κάπου που ήξερε και έκανε δουλειά...μεγάλη μαλακία
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: j 1973

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.450
Like
51.553
Πόντοι
12.756
Μια αγορά έκανα αλλά δεν το βιάζομαι γιατί θα το κρατήσω.

Στο Κορωπί με γαμησανε γιατί θέλω να πουλήσω αυτό που πήρα Βάρκιζα και πρέπει να περιμένω 1 χρόνο ακόμα.
στο αγοραζω εγω ....
θα βαλουμε δοσεις 25 χρονια θα εχεις να λαμβανεις καθε μηνα..Βαρκιζα ακινητο θελω:coffee:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.662
Like
73.237
Πόντοι
12.756
Μια αγορά έκανα αλλά δεν το βιάζομαι γιατί θα το κρατήσω.

Στο Κορωπί με γαμησανε γιατί θέλω να πουλήσω αυτό που πήρα Βάρκιζα και πρέπει να περιμένω 1 χρόνο ακόμα.
Περιεργο για Γλυφαδα παντως , συνήθως ειναι γρηγοροι σαν υπηρεσίες
Για Κορωπι αν δεν λαδωσεις δεν κινείται τίποτα :coffee:
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.313
Κριτικές
31
Like
3.599
Πόντοι
2.846
Καλά αμα ειναι να συνδιαστουν γαμησε τα , σε κανουν μπαλακι ο ενας στον αλλον και δεν μιλανε μεταξυ τους , εσυ πρεπει να μιλας μια με τον εναν μια με τον αλλον

Το ξερεις οτι ληξιαρχική πραξη θανάτου η εφορία δεν δεχεται αν εχει εκδοθει πάνω απο 3 μηνο ;; και θελει καινουργια ;
Δηλαδη δινουν στον νεκρο 3 μηνες γιατι μετα μπορει να αναστηθει , οποτε σου λεει ας εχω μια φρεσκια να μυρίζει νεκροταφείο

Γαμω το μουνι που τους πεταγε
φίλε εμενα μου έχει ζητήσει υπάλληλος υπουργείου χαρτί από το μητρώο του δήμου ότι δεν έχω πεθάνει, τι μου λες τώρα...
(face to face η συζήτηση με την ταυτότητά μου)
 

Akatanomasto$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2024
Μηνύματα
753
Like
1.257
Πόντοι
206
στο αγοραζω εγω ....
θα βαλουμε δοσεις 25 χρονια θα εχεις να λαμβανεις καθε μηνα..Βαρκιζα ακινητο θελω:coffee:
Να πας στη τράπεζα να πάρεις δάνειο...

Πες τους ότι είσαι δεξιός, θα σε εξυπηρετήσουν άμεσα...:coffee:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.883
Like
14.321
Πόντοι
3.656
φίλε εμενα μου έχει ζητήσει υπάλληλος υπουργείου χαρτί από το μητρώο του δήμου ότι δεν έχω πεθάνει, τι μου λες τώρα...
(face to face η συζήτηση με την ταυτότητά μου)
έπρεπε να του απαντήσεις ''που τι ξέρεις είμαι εγώ'' :confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.662
Like
73.237
Πόντοι
12.756
ισχύει ενίοτε, αλλά υπερβάλεις κιόλας.
και μόνο οι υπεύθυνες δηλώσεις, ασφαλιστικές ενημερότητες, φορολογικές ενημερότητες κλπ, μας έχουν γλυτώσει από άπειρο τρέξιμο.
δεν υπερβαλω καθόλου , ενημερωτητες μπορουν να δουν και μονοι τους, και η εφορία δεν ειναι μονο οι ενημερωτητες , δεν γινεται για οτι θελω με την εφορία να μου λεει βαλε και ενημερότητα , τι να βαλω βρε μαλάκα , αφου απο εσενα την βγαζω.

σωστό. τι τους έχουν κάνει δεν ξέρω, πιθανότατα - ελληνικό δημόσιο - ξύνουν τα αρχίδια τους κάπου
Ακριβως , και οι μισοι δεν ξερουν ουτε υπολογιστη , ειναι της παλια γενιας , που εμπαινες εφορία και μονο ενας ηξερε και ειχε υπολογιστη , ολοι οι αλλοι υπεγραφαν μονο και σφαγιζαν , αυτα τα μουνοπανα που πηγαν ;;
να βαζουν αυτους να βγαζουν τα χαρτια μας απο το gov , εχουμε γινει γραμματεις ολοι ,και εχουν πλουτισει ολοι οι λογιστες που χρεωνουν οτι θελει ο καθενας τα παππουδια για οτι μαλακια κατεβει της εφορίας.

εγώ δεν καταλαβαινω γιατί τον έβγαλε από κάπου που ήξερε και έκανε δουλειά...μεγάλη μαλακία
Γιατι αμα εισαι απο το Χαρβαρντ κανει ροτεισιον :tooth::tooth:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.450
Like
51.553
Πόντοι
12.756
Να πας στη τράπεζα να πάρεις δάνειο...

Πες τους ότι είσαι δεξιός, θα σε εξυπηρετήσουν άμεσα...:coffee:
δεν μου εχεις εμπιστοσυνη βλεπω:coffee:
ας ειναι αν και με πληγωνεις θα παρω δανειο...ποσα θες;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.662
Like
73.237
Πόντοι
12.756
φίλε εμενα μου έχει ζητήσει υπάλληλος υπουργείου χαρτί από το μητρώο του δήμου ότι δεν έχω πεθάνει, τι μου λες τώρα...
(face to face η συζήτηση με την ταυτότητά μου)
εμενα μου ειπε μπατσος οτι η ταυτοτητα μου δεν κανει για ταυτοπροσωπια :coffee:
Και ποιος ειμαι του λέω τότε ; δεν ειμαι αυτος που γραφει η ταυτοτητα ;
 
  • Ουάου
Αντιδράσεις: j 1973

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom