Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (2 μέλη και 3 επισκέπτες)

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.325
Κριτικές
18
Like
20.195
Πόντοι
4.546
Handelsblatt: «Σε καμία άλλη χώρα της ΕΕ δεν εργάζονται, όσο στην Ελλάδα. Και τώρα θα εργάζονται ακόμη περισσότερο
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.190
Κριτικές
26
Like
11.140
Πόντοι
4.746
Η Μπουμπουκα τωρα τελευταια πολυ σκουζει ;;;

 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.215
Like
72.374
Πόντοι
12.756
Ο Επικαρπωτής.

Ο έχων την ψιλή κυριότητα, δεν μπορεί να χρησιμοποεί το οικόπεδο.

Οταν υπάρχουν συνιδιοκτήτες αν δεν πληρώσει κάποιος για καθάρισμα, το πρόστιμο
βαρύνει αρχικά κάθε ιδιοκτήτη, εξ ολοκλήρου, ασχέτως αν μετά πρέπει να επιμεριστεί.


Ελλάδα = χειρότερη από Μπανανία.

Δηλαδη να σε ρωτησω κάτι

οικοπεδο που ειναι κατα το 1/10 σε εναν ιδιοκτητη και τα 9/10 σε α΄λλον , και δεν καθαριστει , αν ειναι το προστιμο χιλιαρικο , θα παει και στα 2 αφμ απο 1 χιλιαρικο προστιμο και οποιος το πληρωσει και μετα τα βρισκουν μεταξυ τους ;;
 
Εγγρ.
27 Οκτ 2018
Μηνύματα
183
Like
251
Πόντοι
21
Η κυρία Δόμνα Μιχαηλίδου και κατ επέκταση η κυβέρνηση λέει ότι οι αναπληρωτριες καθηγήτριες δικαιούνται ( σχεδόν ) ότι και οι μόνιμες όμως δεν λέει ότι αυτά τα δικαιούνται αν δεν πληρωθούν και δεν πάρουν τα μόρια που μαζεύουν! Δεν ισχύει αυτό
Τι θα γίνει με αυτή την αδικία σε άδειες , επιδόματα , επαπειλούμενη αδεια κτλ και επίδομα και άδεια ανατροφής τέκνου σε μια χώρα με υπογεννητικότητα?????????????
Οι αναπληρωτές κρατάνε το εκπαιδευτικό σύστημα, εκείνοι και εκείνες κάθε χρόνο δεν γνωρίζουν αν και από πότε θα έχουν εργασία και σε πιο μέρος της Ελλάδος και δεν έχουν και ίσα δικαιώματα με τους διορισμένους! Επίσης πότε και πόσοι διορισμοί θα γίνουν ώστε να καλυφθούν τα κενά ?!!!!
 
  • Λύπη
Αντιδράσεις: j 1973

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.215
Like
72.374
Πόντοι
12.756
Η κυρία Δόμνα Μιχαηλίδου και κατ επέκταση η κυβέρνηση λέει ότι οι αναπληρωτριες καθηγήτριες δικαιούνται ( σχεδόν ) ότι και οι μόνιμες όμως δεν λέει ότι αυτά τα δικαιούνται αν δεν πληρωθούν και δεν πάρουν τα μόρια που μαζεύουν! Δεν ισχύει αυτό
Τι θα γίνει με αυτή την αδικία σε άδειες , επιδόματα , επαπειλούμενη αδεια κτλ και επίδομα και άδεια ανατροφής τέκνου σε μια χώρα με υπογεννητικότητα?????????????
Οι αναπληρωτές κρατάνε το εκπαιδευτικό σύστημα, εκείνοι και εκείνες κάθε χρόνο δεν γνωρίζουν αν και από πότε θα έχουν εργασία και σε πιο μέρος της Ελλάδος και δεν έχουν και ίσα δικαιώματα με τους διορισμένους! Επίσης πότε και πόσοι διορισμοί θα γίνουν ώστε να καλυφθούν τα κενά ?!!!!
@daima703 αυτη η ερωτηση ειναι για σενα , σαν ειδικός σε αυτον τον κλαδο ως πρωην διευθυντης σχολείου :coffee:
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.597
Like
6.259
Πόντοι
2.356
Δηλαδη να σε ρωτησω κάτι

οικοπεδο που ειναι κατα το 1/10 σε εναν ιδιοκτητη και τα 9/10 σε α΄λλον , και δεν καθαριστει , αν ειναι το προστιμο χιλιαρικο , θα παει και στα 2 αφμ απο 1 χιλιαρικο προστιμο και οποιος το πληρωσει και μετα τα βρισκουν μεταξυ τους ;;
Ξέρω και χειρότερη περίπτωση. Οφειλή από ακίνητη περιουσία, η εφορία μπαίνει και κατάσχει ποσά ίσα με τη συνολική οφειλή από όλους τους συνιδιοκτήτες. Μετά έτρεχαν στα δικαστήρια να τα πάρουν πίσω. Υποθέτω άτοκα, αν και όταν τα πάρουν.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.477
Κριτικές
1
Like
6.164
Πόντοι
2.356
Πήρα λίγο μάτι την Σταυρούλα Χριστοφιλέα το πρωΐ και άκουσα να λέει για μελέτη επικινδυνότητας για πυρκαγιές που θα πρέπει να κάνουν πολιτικοί μηχανικοί - κάτι τέτοιο (δεν το είδα απ' την αρχή).

Έχω την εντύπωση ότι όλοι όσοι έχουν χτίσει εξοχικά μέσα στο πεύκο, θα τον πιουν άσχημα. :confused:
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.851
Κριτικές
21
Like
11.012
Πόντοι
4.546
Πήρα λίγο μάτι την Σταυρούλα Χριστοφιλέα το πρωΐ και άκουσα να λέει για μελέτη επικινδυνότητας για πυρκαγιές που θα πρέπει να κάνουν πολιτικοί μηχανικοί - κάτι τέτοιο (δεν το είδα απ' την αρχή).

Έχω την εντύπωση ότι όλοι όσοι έχουν χτίσει εξοχικά μέσα στο πεύκο, θα τον πιουν άσχημα. :confused:
Αυτό πιάνει και εμάς που έχουμε βίλες στην Εκάλη?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.597
Like
13.971
Πόντοι
3.656
δεν ισχύει σίγουρα για τους γνώστες που έχουν δηλώσει τις βίλες ως αναψυκτήρια :coffee:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.215
Like
72.374
Πόντοι
12.756
Ξέρω και χειρότερη περίπτωση. Οφειλή από ακίνητη περιουσία, η εφορία μπαίνει και κατάσχει ποσά ίσα με τη συνολική οφειλή από όλους τους συνιδιοκτήτες. Μετά έτρεχαν στα δικαστήρια να τα πάρουν πίσω. Υποθέτω άτοκα, αν και όταν τα πάρουν.
εχω βρει να πουμε μια οικοπεδαρα να παρω σε νησι , σε τιμή σκότωμα και δεν μπορω να κανω κινηση με ολες αυτες τις μαλακιες ρε πουστη μου
 

mum4young

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2023
Μηνύματα
9
Like
53
Πόντοι
0
Ο σοβαρός ψηφοφόρος της ΝΔ σε καμία περίπτωση πλέον δεν ακολουθεί τον WOKE - όπως αποδείχθηκε - Πρόεδρό του κ. Κυριάκο Μητσοτάκη. Στην ιστορία θα μείνει γνωστός για ένα πράγμα μόνο: Γάμος & Υιοθεσία ομόφυλων ζευγαριών με υπογραφή Κυριάκος Μητσοτάκης. Όταν στο κοντινό μέλλον τα παιδιά της ΝΔ θα αναζητούν εργασία και θα πρέπει να αποδεικνύουν με πιστοποιητικό ότι είναι "Gay Friendly" γιατί έτσι επιβάλλουν πλέον τα ESG πρωτόκολλα κάποιον εταιρειών (ευτυχώς όχι όλων ακόμα) τότε θα καταλάβουν πόσο κακό έκανε η ψήφιση αυτού του νόμου. Ευτυχώς στην ψήφιση του νόμου υπήρξαν αποχές και ηχηρά ΟΧΙ από Βουλευτές της ΝΔ και κάποιοι έσωσαν την αξιοπρέπεια του κόμματος. Η ψήφιση αυτού του νομοσχεδίου από τον κ. Μητσοτάκη εκτιμώ πως αποκλείεται να μην έχει αρνητικές συνέπειες για τον ίδιο καθώς και για τη ΝΔ. Το μέλλον θα δείξει...
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.597
Like
6.259
Πόντοι
2.356
εχω βρει να πουμε μια οικοπεδαρα να παρω σε νησι , σε τιμή σκότωμα και δεν μπορω να κανω κινηση με ολες αυτες τις μαλακιες ρε πουστη μου
Καλού κακού τσεκαρε μην έχουν θαμμένο κανένα εκκλησάκι μέσα στο οικόπεδο. Και εκτός από όλους τους άλλους σε κυνηγάει κι η ναοδομία.
 

xiachilles96

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2023
Μηνύματα
329
Like
408
Πόντοι
21
ντοκιμαντέρ για το Ελαντισταν του 2024
they-live.jpg
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.862
Like
4.167
Πόντοι
506
Πρακτική ερώτηση που δε μπορώ να δώσω απάντηση. Στο οικόπεδο που άλλος έχει κυριότητα και άλλος επικαρπία, ποιος πληρώνει το πρόστιμο για τα χόρτα;
Οταν υπάρχουν συνιδιοκτήτες αν δεν πληρώσει κάποιος για καθάρισμα, το πρόστιμο το πληρώνει αυτός ή όλοι;
Δε μας φτάνουν όλα τα άλλα θέματα, έχουμε και τη χορτοκοπή τώρα να ασχολούμαστε.
Eπι Σαμαρά το ΕΤΤΗΔΕ που θα εφευγε απο τη ΔΕΗ και θα πήγαινε στο εκκαθαριστικο μου πήγε στου μισθωτή που ειχε φύγει. Ευτυχως με ειχε πληρώσει κι έτσι του έστειλα τα λεφτα.
Στη μητέρα μου ηρθε λογαριασμος ύδρευσης απο δημο επάρχιας αναδρομικά δεκαετιας, εννοείται δεν εχει τιποτα εκει περα.
1717567865746712049829301753870.jpg

Να είσαι ππροετοιμασμένος για τα χειροτερα ακόμα και να σου καταλογίσουν πρόστιμο για γειτονικό οίκοπεδο. Η απο κανενα οικοπεδο στη Κρητη
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.597
Like
6.259
Πόντοι
2.356
Eπι Σαμαρά το ΕΤΤΗΔΕ που θα εφευγε απο τη ΔΕΗ και θα πήγαινε στο εκκαθαριστικο μου πήγε στου μισθωτή που ειχε φύγει. Ευτυχως με ειχε πληρώσει κι έτσι του έστειλα τα λεφτα.
Στη μητέρα μου ηρθε λογαριασμος ύδρευσης απο δημο επάρχιας αναδρομικά δεκαετιας, εννοείται δεν εχει τιποτα εκει περα.
1717567865746712049829301753870.jpg

Να είσαι ππροετοιμασμένος για τα χειροτερα ακόμα και να σου καταλογίσουν πρόστιμο για γειτονικό οίκοπεδο. Η απο κανενα οικοπεδο στη Κρητη
Εχουμε μπλέξει με μεγάλους καραγκιοζηδες. Αλμπανηδες της πολιτικής.
Αυτοί υποτίθεται ότι έφεραν το τεκμαρτό εισόδημα για να πατάξουν τη φοροδιαφυγή στους Ε.Ε. Και οι ίδιοι την ενισχύουν με τις αποφάσεις τους. Σε υποχρεώνει με απειλή προστίμου να κόψεις τα χόρτα. Να πάρεις τον Αλβανό με στάνταρ 50ευρω μεροκάματο να το κάνει. Βάλε πόσες χιλιάδες οικόπεδα και πόσες χιλιάδες μεροκάματα για να καθαριστούν.
Θα σου κόψει απόδειξη ο Αλβανός;
ΟΛΑ ΜΑΥΡΑ.
Ενισχύουν τη μαύρη οικονομία με κυβερνητική απόφαση. Και κατά τα άλλα πολεμούν τη φοροδιαφυγή.
Για τόσο ζώα μιλάμε.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.340
Κριτικές
1
Like
35.401
Πόντοι
6.256
Πήρα λίγο μάτι την Σταυρούλα Χριστοφιλέα το πρωΐ και άκουσα να λέει για μελέτη επικινδυνότητας για πυρκαγιές που θα πρέπει να κάνουν πολιτικοί μηχανικοί - κάτι τέτοιο (δεν το είδα απ' την αρχή).

Έχω την εντύπωση ότι όλοι όσοι έχουν χτίσει εξοχικά μέσα στο πεύκο, θα τον πιουν άσχημα. :confused:
Ολη η ελλαδα αναμεσα σε πευκα ειναι.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.460
Κριτικές
36
Like
38.065
Πόντοι
18.565
Αντί να δώσει 9.000€ για κάθε δευτερότοκο παιδί,τα δίνει για ηλεκτρικό αυτοκίνητο. Οι πράσινες ιδεοληψίες της κυβέρνησης,είναι πιο σημαντικές απ'την επιβίωση του Έθνους....

:confused::confused::confused:
Δεν βγαινει μιζα για δευτερο παιδι. Ουτε για την Ουρσουλα, ουτε για τους δικους μας.:confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom