Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 11 άτομα (4 μέλη και 7 επισκέπτες)

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.408
Κριτικές
36
Like
37.917
Πόντοι
18.565
Mεταξυ μας,αν ειναι καλη η πελατισσα μπορει να το κανεις και εσκεμμενα?:coffee::coffee::confused::confused::confused::confused:
Τι λες ρε γαμωτο, αυτη την βγαζει δεν την βγαζει την νυχτα. Εν τω μεταξυ προσπαθει να δει τι γραφω στο λαπτοπ.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.349
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Εχω την πελατισσα εδω περιμενει μιση ωρα να παει ο αντρας της, γερος ανθρωπος, να ψαξει να βρει μηχανημα να βγαλει μετρητα, να φερει να πληρωσει. Και με την καχυποψια οτι το κανω επιτηδες. Απορω πως ερχονται τουριστες ακομα, εδω στην Ελλαδα.
μπορούν και με iris από το κινητό χωρίς pos να πληρώσουν
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.408
Κριτικές
36
Like
37.917
Πόντοι
18.565
μπορούν και με iris από το κινητό χωρίς pos να πληρώσουν
Δεν το ξερω αυτο, και πως μπορει να το κανει ενας τουριστας. Δωσε ινφο αν ξερεις μπας και λυθει προσωρινα το θεμα.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.408
Κριτικές
36
Like
37.917
Πόντοι
18.565
Εν τω μεταξυ, ενω εχω ιντερνετ στο λαπτοπ και στο κινητο, ο τεχνικος που του εχω πρηξει τα αρχιδια αυτες τις μερες μου λεει οτι φταιει το ιντερνετ και δεν παιζει κανενα ρολο αν εχω ιντερνετ στο κινητο.:confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.038
Like
72.097
Πόντοι
12.756
Εν τω μεταξυ, ενω εχω ιντερνετ στο λαπτοπ και στο κινητο, ο τεχνικος που του εχω πρηξει τα αρχιδια αυτες τις μερες μου λεει οτι φταιει το ιντερνετ και δεν παιζει κανενα ρολο αν εχω ιντερνετ στο κινητο.:confused:
σβηστο αυτο μην το δει ο Αλεξ !!!
Κατι τετοια λεει και αυτος
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.349
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Δεν το ξερω αυτο, και πως μπορει να το κανει ενας τουριστας. Δωσε ινφο αν ξερεις μπας και λυθει προσωρινα το θεμα.
Α τουρίστας.....αν δεν έχει Ελληνική τράπεζα με iris δεν πρέπει να γίνεται

γίνεται όμως έμβασμα στον λογαρισμό σου αν έχει web banking αυτός.

αλλιώς πες του να πάρει μια paysafe από το περίπτερο και πέρνα εσύ το ποσό ταμείο...

δε ξέρω οι τουρίστες τι έχουν συνήθως μόνο ξένες τράπεζες? αν είναι καλό ποσό πες τους να κάνουν έμβασμα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.349
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Εν τω μεταξυ, ενω εχω ιντερνετ στο λαπτοπ και στο κινητο, ο τεχνικος που του εχω πρηξει τα αρχιδια αυτες τις μερες μου λεει οτι φταιει το ιντερνετ και δεν παιζει κανενα ρολο αν εχω ιντερνετ στο κινητο.:confused:
όταν ετοιμαστεί βάλε ένα all in one να ξεμπερδέψεις.

μην μπλέξεις με τις ακριβές λύσεις των εταιρειών θα πάνε για μεγάλο ξεπούλημα σε pos και φορολογικούς


και σε κάνα χρόνο θα καταργηθούν όλα αυτά τα hardware θα περνάει μόνο το soft pos.



an den exoume xreokopisei apo ta daneia ths nd poy ftanoun 1 dis se ligo :confused:
 
  • Λύπη
Αντιδράσεις: j 1973

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.408
Κριτικές
36
Like
37.917
Πόντοι
18.565
Α τουρίστας.....αν δεν έχει Ελληνική τράπεζα με iris δεν πρέπει να γίνεται

γίνεται όμως έμβασμα στον λογαρισμό σου αν έχει web banking αυτός.

αλλιώς πες του να πάρει μια paysafe από το περίπτερο και πέρνα εσύ το ποσό ταμείο...

δε ξέρω οι τουρίστες τι έχουν συνήθως μόνο ξένες τράπεζες? αν είναι καλό ποσό πες τους να κάνουν έμβασμα
Μαιο μηνα, ολα τα νειατα της Ευρωπης ερχονται στην Ελλαδα, ετσι και τους ζορισεις λιγο, οι μισοι απο αυτους δεν θα ξαναδουν αεροπλανο επιστροφης για την πατριδα τους, λογω ηλικιας.
Ακομα και οι πιστωτικες καρτες τους φαινονται βουνο. Και μου λες τωρα για εμβασματα;:confused:
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
Εν τω μεταξυ, ενω εχω ιντερνετ στο λαπτοπ και στο κινητο, ο τεχνικος που του εχω πρηξει τα αρχιδια αυτες τις μερες μου λεει οτι φταιει το ιντερνετ και δεν παιζει κανενα ρολο αν εχω ιντερνετ στο κινητο.:confused:
Σωστα τα λεει. Εδω μπορει να συνδεεσαι κανονικα αλλα να μπαινεις στην ΑΑΔΕ και να μην συνδεεται. Αρα φταιει η ΑΑΔΕ.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.349
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Μαιο μηνα, ολα τα νειατα της Ευρωπης ερχονται στην Ελλαδα, ετσι και τους ζορισεις λιγο, οι μισοι απο αυτους δεν θα ξαναδουν αεροπλανο επιστροφης για την πατριδα τους, λογω ηλικιας.
Ακομα και οι πιστωτικες καρτες τους φαινονται βουνο. Και μου λες τωρα για εμβασματα;:confused:
πες του να το πληρώσει στο διπλανό μαγαζί με pos και θα τα βρείτε :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.349
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Σωστα τα λεει. Εδω μπορει να συνδεεσαι κανονικα αλλα να μπαινεις στην ΑΑΔΕ και να μην συνδεεται. Αρα φταιει η ΑΑΔΕ.
δεν φταίει η ααδε φταίει το pos (το μοντέλο) που δεν συνδέεται με την ααδε πρέπει κανονικά η τράπεζα να σου το αλλάξει με καινούριο που φαίνεται online στην ααδε.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.559
Κριτικές
3
Like
11.120
Πόντοι
3.936
δεν φταίει η ααδε φταίει το pos (το μοντέλο) που δεν συνδέεται με την ααδε πρέπει κανονικά η τράπεζα να σου το αλλάξει με καινούριο που φαίνεται online στην ααδε.
παραδειγμα ηταν η ααδε.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.408
Κριτικές
36
Like
37.917
Πόντοι
18.565
δεν φταίει η ααδε φταίει το pos (το μοντέλο) που δεν συνδέεται με την ααδε πρέπει κανονικά η τράπεζα να σου το αλλάξει με καινούριο που φαίνεται online στην ααδε.
Αυτο το προβλημα ειναι γενικο, σε ολο το νησι εδω και μια εβδομαδα. Δεν φταιει το pos, στο αλλο μαγαζι που εχω το pos ειναι καινουργιο, και εκει ακομα μεγαλυτερο το προβλημα. Ο τεχνικος μου εχει πει να κανω ακυρωση της συναλλαγης, επανεκινηση και των 2 μηχανηματων και να προσπαθω ξανα και ξανα μεχρι να γινει συνδεση.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.349
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Αυτο το προβλημα ειναι γενικο, σε ολο το νησι εδω και μια εβδομαδα. Δεν φταιει το pos, στο αλλο μαγαζι που εχω το pos ειναι καινουργιο, και εκει ακομα μεγαλυτερο το προβλημα. Ο τεχνικος μου εχει πει να κανω ακυρωση της συναλλαγης, επανεκινηση και των 2 μηχανηματων και να προσπαθω ξανα και ξανα μεχρι να γινει συνδεση.
αυτό είναι άλλη πίστα πιο δύσκολη

δε ξέρω μήπως καλύτερα να της πεις της γριάς κλείσαμε έλα από του χρόνου να ξεμπερδεύεις? :confused:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.408
Κριτικές
36
Like
37.917
Πόντοι
18.565
αυτό είναι άλλη πίστα πιο δύσκολη

δε ξέρω μήπως καλύτερα να της πεις της γριάς κλείσαμε έλα από του χρόνου να ξεμπερδεύεις? :confused:
Ηρθε ο γερος λαχανιασμενος, πληρωσε και φυγανε. Τον λυπηθηκε η ψυχη μου τον καημενο. Σε αυτη την ηλικια και να του βγει η γλωσσα για μια κωλο-γρια; Να τανε καμμια σαρανταρια χρονια νεωτερη τουλαχιστον....:confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.349
Like
13.696
Πόντοι
3.656
Ηρθε ο γερος λαχανιασμενος, πληρωσε και φυγανε. Τον λυπηθηκε η ψυχη μου τον καημενο. Σε αυτη την ηλικια και να του βγει η γλωσσα για μια κωλο-γρια; Να τανε καμμια σαρανταρια χρονια νεωτερη τουλαχιστον....:confused:
αν ηταν καμια 40αρια χρονια μικροτερη θα του ζηταγε και πιο ακριβά πραγματα θα εκανες και καλυτερο τζιρο
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.408
Κριτικές
36
Like
37.917
Πόντοι
18.565
αν ηταν καμια 40αρια χρονια μικροτερη θα του ζηταγε και πιο ακριβά πραγματα θα εκανες και καλυτερο τζιρο
Μπα, μην νομιζεις. Εχω δει κωλο-γερους με πιτσιρικες (αυτοι ερχονται κυριως Σεπτεμβριο, οπως και κωλο-γριες με πιτσιρικαδες) που προσπαθουν να τις κοροιδεψουν με φτηνοπραγματα.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.291
Κριτικές
1
Like
35.319
Πόντοι
6.256
Ολες οι στασεις λεωφορειων εχουν την κουλόφατσα, τι ξεφτιλα ειναι αυτη ρε. Ποιος τα πληρωνει. Αφου χρωσταει πολλα μυρια το κόμμα της θωρακισμενης οικονομιας του 2008
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom