Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 85K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 11 άτομα (2 μέλη και 9 επισκέπτες)

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.923
Κριτικές
14
Like
3.705
Πόντοι
2.777
φασιστόμουτρο
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: alex71

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.013
Κριτικές
178
Like
39.633
Πόντοι
21.896
Ποια καμπύλη και τι μου λες;
Στο κείμενο που με παράθεσες
Έγραψα ότι ευρωπαϊκή ένωση στην ανάλυση της είχε και συν και πλην σχόλια για την ελλάδα και σε αυτή την ανάλυση δεν σχολιασα καμία καμπύλη
Και δεν έκανα κανένα σχόλιο
Screenshot_2024-05-02-11-40-56-037_com.android.chrome.jpg
Τώρα σοβαρά βρε νταιμα δεν βλέπεις ότι έχουμε φτωχοοιιηθει όλοι μας ...ότι ο πληθωρισμός τρέχει παραπάνω από την ανάπτυξη κ η ανάπτυξη μπορεί κ αυτή να είναι εικονική πχ λόγω του πρότζεκτ της λάμδα στο ελληνικό φαίνεται μια άλφα ανάπτυξη που είναι παροδική κ το κέρδος της ανάπτυξης Παει στην τσέπη ολίγων
Μετά την κρίση κ τον κοβιντ η Ελλάδα έπρεπε να τρέχει με 10-15 τοις εκατό κ όχι τέσσερα

Ο πληθωρισμός τρώει τις αυξήσεις μισθών κ ότι έργα γίνονται είναι με σκοπό να τα εκμεταλλευτουν ιδιώτες πχ δρόμοι -εγνατια οδός κ αεροδρόμια Καστέλλι για να το χαρίσουν σε ιδιώτη
Δεν βλέπεις ότι δεν έχουμε σχολεία νοσοκομεία ....
Παρακαλούμε λόγω των πολιτικών που επιλέγουμε αλλακ ότι σαν λαός πλέον φοβόμαστε να σπάσουμε αβγά δλδ να ψηφίσουμε μη συστημικά κόμματα
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.332
Κριτικές
1
Like
30.001
Πόντοι
8.006
Παρακαλούμε λόγω των πολιτικών που επιλέγουμε αλλακ ότι σαν λαός πλέον φοβόμαστε να σπάσουμε αβγά δλδ να ψηφίσουμε μη συστημικά κόμματα
Ψηφισαμε το 2012 και ειδαμε την προκοπη
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.359
Like
4.556
Πόντοι
1.706
Θα είχε κάποια λογική αν ήδη είχαμε παραγωγή ηλεκτρικών αυτοκινήτων στην Ελλάδα.

Εγώ θα θέσω δύο απλά ερώτηματα .... πως θα φορτίζονται τα ηλεκτρικά ΙΧ;;; με μπαλαντέζες από τις βεράντες;;; έχουν καταλάβει για τι υποδομές χρειάζονται για μια τέτοια μεταστροφή;;;;

Έχουν μελέτες πόσο θα αυξηθεί η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας και πως θα παραχθεί για να φορτίζουν μερικές δεκάδες ή εκατοντάδες εκατ. ΙΧ στην ΕΕ;;;;
Σύμφωνα με το Σκρεκα από ΑΠΕ. Αφου ο στόχος είναι μέχρι το 2030 το 80% της ενέργειας, που καταναλώνουμε ως χωρα, να το παραγουμε από αυτές.
Πως θα το καταφέρουμε αυτό και γιατι πιστεύουν ότι το ρεύμα από ΑΠΕ θα είναι φθηνό, αγνοω.
Εννοείται ότι οι θέσεις φόρτισης που απαιτούνται είναι εκτός πραγματικότητας, σε μία χώρα που μια θέση παρκαρίσματος είναι είδος πολυτελείας. Ειδικά στις μεγάλες πόλεις.
Υπάρχει μεγάλη θολούρα στο μυαλό αυτών που αποφασίζουν για το ενεργειακό μέλλον της χώρας. Ο Σκρεκας θέλει να κάνει θαλάσσια πάρκα σε περιοχές που υπάρχουν άδειες παραχώρησης έρευνας κσι εκμετάλλευσης υδρογονανθρακων. Εμπλέκει και Natura μέσα. Προβλεπεται σχετικός χαμός.
Χώρια που προανήγγειλε ότι μέχρι το 2030 θα απαγορευτεί η επαγγελματική αλιεία σε ένα σημαντικό ποσοστό των θαλασσών μας.
Για τους Έλληνες ψαράδες φυσικά, γιατί οι Τούρκοι ψαρεύουν και θα ψαρεύουν ανενόχλητοι μέσα στα ελληνικά νερά. Για κάποιο "ανεξήγητο" λόγο αυτοί είναι αόρατοι για τις ελληνικές αρχές.
Κι επειδή όλοι σε αυτή την κυβέρνηση το 2030 αναφέρουν, ως κι ο Δένδιας μας ενημέρωσε πως μέχρι το 2030 θα ναυπηγουμε Constellation στην Ελλάδα, ασχέτως που παίζει οι Αμερικανοί μέχρι τότε να μην έχουν δει καμία στο νερό, τεινω να πιστέψω πως κάτι έχει το νερό αυτού του 2030.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.397
Like
1.446
Πόντοι
266
Τώρα σοβαρά βρε νταιμα δεν βλέπεις ότι έχουμε φτωχοοιιηθει όλοι μας ...ότι ο πληθωρισμός τρέχει παραπάνω από την ανάπτυξη κ η ανάπτυξη μπορεί κ αυτή να είναι εικονική πχ λόγω του πρότζεκτ της λάμδα στο ελληνικό φαίνεται μια άλφα ανάπτυξη που είναι παροδική κ το κέρδος της ανάπτυξης Παει στην τσέπη ολίγων
Μετά την κρίση κ τον κοβιντ η Ελλάδα έπρεπε να τρέχει με 10-15 τοις εκατό κ όχι τέσσερα

Ο πληθωρισμός τρώει τις αυξήσεις μισθών κ ότι έργα γίνονται είναι με σκοπό να τα εκμεταλλευτουν ιδιώτες πχ δρόμοι -εγνατια οδός κ αεροδρόμια Καστέλλι για να το χαρίσουν σε ιδιώτη
Δεν βλέπεις ότι δεν έχουμε σχολεία νοσοκομεία ....
Παρακαλούμε λόγω των πολιτικών που επιλέγουμε αλλακ ότι σαν λαός πλέον φοβόμαστε να σπάσουμε αβγά δλδ να ψηφίσουμε μη συστημικά κόμματα
Το καπιταλιστικό σύστημα το οποίο εφαρμόζουν όλες οι κυβερνήσεις πιστεύει στην ελεύθερη οικονομία
Που η πλούσιοι θα Βγάζουν
Πιο πολλά αλλά θα βελτιώνεται και η ευημερια των λιγότερο πλούσιων
Πράγμα που φαίνεται διαχρονικά σε πολλά χρονια
Το πώς περνάγαμε εμείς μικροί και πώς τώρα
Για τα σχολεία
Παιδικοί μου φίλοι πήγαιναν όταν είμαστε μικροί σε σχολείο που είχε 80 μαθητές
Στην τάξη
Ενώ τωρα είναι περίπου 20
Στα νησιά δεν υπήρχαν κέντρα υγείας
και στο δικό μου ενώ τώρα υπάρχουν
Χωρίς βέβαια να λείπουν τα προβλήματα
Κρίσεις που κρατούν κάποια χρόνια εσωτερικές η εξωτερικές χειροτερεύουν την ποιότητα ζωής για λίγο καιρό που μετά ξαναξεκινάει προς τα εμπρός
Ενδεικτικά πέρσι η μεγαλύτερη έξοδος στον τελευταίων ετών τώρα το πάσχα
Και φέτος για την ώρα είναι 30% μεγαλύτερη
Screenshot_2024-05-02-14-51-41-378_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: j 1973

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.640
Κριτικές
36
Like
35.232
Πόντοι
18.565
Σύμφωνα με το Σκρεκα από ΑΠΕ. Αφου ο στόχος είναι μέχρι το 2030 το 80% της ενέργειας, που καταναλώνουμε ως χωρα, να το παραγουμε από αυτές.
Πως θα το καταφέρουμε αυτό και γιατι πιστεύουν ότι το ρεύμα από ΑΠΕ θα είναι φθηνό, αγνοω.
Εννοείται ότι οι θέσεις φόρτισης που απαιτούνται είναι εκτός πραγματικότητας, σε μία χώρα που μια θέση παρκαρίσματος είναι είδος πολυτελείας. Ειδικά στις μεγάλες πόλεις.
Υπάρχει μεγάλη θολούρα στο μυαλό αυτών που αποφασίζουν για το ενεργειακό μέλλον της χώρας. Ο Σκρεκας θέλει να κάνει θαλάσσια πάρκα σε περιοχές που υπάρχουν άδειες παραχώρησης έρευνας κσι εκμετάλλευσης υδρογονανθρακων. Εμπλέκει και Natura μέσα. Προβλεπεται σχετικός χαμός.
Χώρια που προανήγγειλε ότι μέχρι το 2030 θα απαγορευτεί η επαγγελματική αλιεία σε ένα σημαντικό ποσοστό των θαλασσών μας.
Για τους Έλληνες ψαράδες φυσικά, γιατί οι Τούρκοι ψαρεύουν και θα ψαρεύουν ανενόχλητοι μέσα στα ελληνικά νερά. Για κάποιο "ανεξήγητο" λόγο αυτοί είναι αόρατοι για τις ελληνικές αρχές.
Κι επειδή όλοι σε αυτή την κυβέρνηση το 2030 αναφέρουν, ως κι ο Δένδιας μας ενημέρωσε πως μέχρι το 2030 θα ναυπηγουμε Constellation στην Ελλάδα, ασχέτως που παίζει οι Αμερικανοί μέχρι τότε να μην έχουν δει καμία στο νερό, τεινω να πιστέψω πως κάτι έχει το νερό αυτού του 2030.
Ετσι και μου βρουνε παρκινγκ, εφ ορου ζωης, εξω απο το σπιτι μου στην Αθηνα, ωστε να μπορω να φορτιζω ηλεκτρικο αυτοκινητο, δινω οσα-οσα.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.640
Κριτικές
36
Like
35.232
Πόντοι
18.565
Το καπιταλιστικό σύστημα το οποίο εφαρμόζουν όλες οι κυβερνήσεις πιστεύει στην ελεύθερη οικονομία
Που η πλούσιοι θα Βγάζουν
Πιο πολλά αλλά θα βελτιώνεται και η ευημερια των λιγότερο πλούσιων
Πράγμα που φαίνεται διαχρονικά σε πολλά χρονια
Το πώς περνάγαμε εμείς μικροί και πώς τώρα
Για τα σχολεία
Παιδικοί μου φίλοι πήγαιναν όταν είμαστε μικροί σε σχολείο που είχε 80 μαθητές
Στην τάξη
Ενώ τωρα είναι περίπου 20
Στα νησιά δεν υπήρχαν κέντρα υγείας
και στο δικό μου ενώ τώρα υπάρχουν
Χωρίς βέβαια να λείπουν τα προβλήματα
Κρίσεις που κρατούν κάποια χρόνια εσωτερικές η εξωτερικές χειροτερεύουν την ποιότητα ζωής για λίγο καιρό που μετά ξαναξεκινάει προς τα εμπρός
Ενδεικτικά πέρσι η μεγαλύτερη έξοδος στον τελευταίων ετών τώρα το πάσχα
Και φέτος για την ώρα είναι 30% μεγαλύτερη
Screenshot_2024-05-02-14-51-41-378_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
Μπραβο τυπε Νταιμα. Εισαι απο τους λιγους Ελληνες που αυτη την δεκαετια περνας καλυτερα απο οτι περνουσες πριν απο 15-20 χρονια.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.359
Like
4.556
Πόντοι
1.706
Λοξούς Φαλαγγίτες θες να πεις...

:tooth:
Η αλήθεια είναι πως επί Γοργιδα οι ιερολοχίτες ηταν ζεύγη αποκλειστικά ανδρών εραστών. Επί Πελοπίδα δεν ξέρω αν αυτό αλλαξε, αλλά άμα το μάθει ο Λιάκος αποκλείεται να υιοθετήσει τέτοια θηβαϊκά κόλπα.
Εν τω μεταξύ κι οι Σπαρτιάτες κατι ανάλογα έκαναν, αλλά μάλλον του ξέφυγε στα βαφτίσια του κόμματος αυτή η ασήμαντη λεπτομέρεια. :tooth:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
19.059
Κριτικές
8
Like
24.839
Πόντοι
6.336
Η αλήθεια είναι πως επί Γοργιδα οι ιερολοχίτες ηταν ζεύγη αποκλειστικά ανδρών εραστών. Επί Πελοπίδα δεν ξέρω αν αυτό αλλαξε, αλλά άμα το μάθει ο Λιάκος αποκλείεται να υιοθετήσει τέτοια θηβαϊκά κόλπα.
Εν τω μεταξύ κι οι Σπαρτιάτες κατι ανάλογα έκαναν, αλλά μάλλον του ξέφυγε στα βαφτίσια του κόμματος αυτή η ασήμαντη λεπτομέρεια. :tooth:
Στην Αρχαία Σπάρτη ο κίναιδος δεν είχε κανένα δικαίωμα,πόσο μάλλον να είναι οπλίτης κάποιας Μόρας...
Στην Θήβα υπήρχαν αλλά ήθη.


:coffee:
 

kostas10

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2006
Μηνύματα
410
Κριτικές
2
Like
705
Πόντοι
81

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.013
Κριτικές
178
Like
39.633
Πόντοι
21.896
Το καπιταλιστικό σύστημα το οποίο εφαρμόζουν όλες οι κυβερνήσεις πιστεύει στην ελεύθερη οικονομία
Που η πλούσιοι θα Βγάζουν
Πιο πολλά αλλά θα βελτιώνεται και η ευημερια των λιγότερο πλούσιων
Πράγμα που φαίνεται διαχρονικά σε πολλά χρονια
Το πώς περνάγαμε εμείς μικροί και πώς τώρα
Για τα σχολεία
Παιδικοί μου φίλοι πήγαιναν όταν είμαστε μικροί σε σχολείο που είχε 80 μαθητές
Στην τάξη
Ενώ τωρα είναι περίπου 20
Στα νησιά δεν υπήρχαν κέντρα υγείας
και στο δικό μου ενώ τώρα υπάρχουν
Χωρίς βέβαια να λείπουν τα προβλήματα
Κρίσεις που κρατούν κάποια χρόνια εσωτερικές η εξωτερικές χειροτερεύουν την ποιότητα ζωής για λίγο καιρό που μετά ξαναξεκινάει προς τα εμπρός
Ενδεικτικά πέρσι η μεγαλύτερη έξοδος στον τελευταίων ετών τώρα το πάσχα
Και φέτος για την ώρα είναι 30% μεγαλύτερη
Screenshot_2024-05-02-14-51-41-378_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
Ρε νταιμα μού συγκρίνεις την Ελλάδα το 2024 με την Ελλάδα του 1975?
Κ στο Τσαντ πιο καλά είμαι τώρα από ότι πριν πενήντα χρόνια .το ίδιο κ στην Ουγκάντα όπως κ στην κομμουνιστική σοβιετική Ένωση ήταν καλύτερα το 1980 από ότι το 1930
Τι θέμα είναι δυνητικά μπορούσαμε να ήμασταν καλύτερα αλλά στο καπιταλιστικό αναρχικό σύστημα το λιοντάρι δεν σε αφήνει να αναπτυχθείς κ θα σε έχει για 800 ευρώ σύνταξη κ μισθό ...με λιγότερα ρίσκα θα βγάζουν εις βάρος σου περισσότερα λεφτά ......
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Σε έχω ικανό να ψήφισες Μπένι το 12....

Εδώ ψήφισες Κινέζο κάποτε.....

:wink::buck2:
Μαν τι θα ψηφίσεις τώρα ;;:think:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.087
Κριτικές
1
Like
33.103
Πόντοι
6.256
Έχει πάρει γνωστός μου. Για την ακρίβεια παροχή της εταιρείας του. Για να πάει στο εργοστάσιό τους, σε ΒΙΠΕ της επαρχίας, βλαστημαει την ώρα και τη στιγμή που ξεκινάει.
Σύμφωνα με το βλήμα που μας κυβερνά όμως:

Μητσοτάκης: Μόνο ηλεκτρικά από το 2030 και φρένο στην πώληση ΙΧ με κινητήρες εσωτερικής καύσης
Από το 2030 θα απαγορεύεται στην χώρα μας η πώληση νέων ΙΧ με κινητήρες εσωτερικής καύσης, ενώ από το 2025 όλα τα ενοικιαζόμενα και νέα ταξί σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη θα πρέπει να είναι ηλεκτρικά ή μηδενικών ρύπων.
Λογικο γιατι στην ελλαδα αυτοκινητο εχουν οι πλουσιοι
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
19.059
Κριτικές
8
Like
24.839
Πόντοι
6.336

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.013
Κριτικές
178
Like
39.633
Πόντοι
21.896
Λέω να αφήσουμε το Μ-Λ και να πάμε εδώ.....


:coffee:
Ανασυγκρότηση του ΚΚΕ
Καλό μού ακούγεται αρκεί να είσαι από τη σωστή μεριά της ιστορίας του κομμουνιστισμου ( όπως κ του καπιταλισμού )..από τη μεριά των προύχοντων
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
19.059
Κριτικές
8
Like
24.839
Πόντοι
6.336
Ανασυγκρότηση του ΚΚΕ
Καλό μού ακούγεται αρκεί να είσαι από τη σωστή μεριά της ιστορίας του κομμουνιστισμου ( όπως κ του καπιταλισμού )..από τη μεριά των προύχοντων
Έτσι σύντροφε!!!

:grouphug:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom