Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 85K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 11 άτομα (4 μέλη και 7 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.353
Like
21.274
Πόντοι
5.506
Ελα εδω ρεΓΙΓΑΝΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΛΕΞΕΙ

Μη σε κρατάμε τύπε.

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-04-30, 22.22.10.png
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.191
Like
1.083
Πόντοι
216
1.Η κριση των δικαστων ειναι ανελεγκτη σε αυτο το σημειο,όπως και στα περισσότερα.

2.Με την ιδια λογικη που προφυλακιστηκε ο Παπαντωνιου.
Υπήρχε περίπτωση να ξαναυπογραψει εξοπλιστικά;;;
Η ο καπετανιος του πλοιου,υπήρχε περιπτωση να ξαναριξει ανθρωπο στη θαλασσα;;;

Δεν πάει ετσι,υπάρχει και η τιμωρητικη διάσταση(ευτυχως ή δυστυχως,εγώ λεω δυστυχως και ουσιαστικά συμφωνω μαζι σου)
1. Οχι δεν ειναι ανελεγκτη. Αυτο ελειπε.

2. Οι προϋποθέσεις προφυλάκισης και οι προϋποθεσεις αναστολης ποινης δεν ειναι οι ιδιες.


Τιμωρία υπάρχει οταν μπορει να αιτιολογηθεί. Αλλιως ειναι αυθαιρεσια. Εκει τρελαίνομαι.

Και ισχυει και το αντίστροφο. Επιείκεια υπάρχει οταν δεν μπορεί να αιτιολογηθεί η αυστηροτητα.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.322
Like
15.986
Πόντοι
3.656
Αμα κυνηγανε οι εισπρακτικες και τους δικηγορους, ζητω που καηκαμε

Καλα τα λεει ο @tellystalone6969 οτι οι περισσοτεροι φυτοζωουνε
Δεν τα βγάζω από το κεφάλι μου. Κυκλοφορώ πολύ ... και έρχομαι σε επικοινωνία με λαό ....

Το 95% είναι τα χάλια τους.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.359
Like
4.556
Πόντοι
1.706
Οι δικοί μας δεν έχουν μόνο ψευδαισθήσεις, είναι και μαλακες. Με κορυφαίο τον Κυριάκο. Και επιμένουν.

Ο αρνητικός αντίκτυπος του τέλους των επιδοτήσεων βασίζεται στο γεγονός ότι το μεγαλύτερο εμπόδιο για τη διείσδυση των ηλεκτρικώναυτοκινήτων στον στόλο οχημάτων είναι η υψηλή τιμή τους. Και σύμφωνα με τον διευθύνοντα σύμβουλο της Renault Luca de Meo, το πρόβλημα αυτό δεν θα λυθεί βραχυπρόθεσμα ή μεσοπρόθεσμα.
Όπως είπε ο ίδιος: «η προσπάθεια να κάνουμε τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα φθηνότερα σε 10 χρόνια από το αυτοκίνητο εσωτερικής καύσης, πάνω στο οποίο εργαζόμαστε εδώ και 150 χρόνια, είναι μια ψευδαίσθηση που μόνο οι πολιτικοί μπορούν να έχουν»
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.254
Κριτικές
95
Like
12.521
Πόντοι
18.036
Προσοχή από σήμερα έχει εφαρμογή ο νέος νόμος. Μην κράζετε πολιτικά πρόσωπα γιατί μπορεί να βρεθείτε στην μπουζου
Αλλο παραμυθι και αυτό.Που πέρασαν καποιοι.
Φυσικά και ΔΕΝ αφορα μονο ποσταριοσματα στο διαδίκτυο, δυσφημήσεις κλπ αλλά ΟΛΑ τα αδίκηματα του ΠΚ.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.002
Κριτικές
3
Like
10.482
Πόντοι
3.936
Αλλο παραμυθι και αυτό.Που πέρασαν καποιοι.
Φυσικά και ΔΕΝ αφορα μονο ποσταριοσματα στο διαδίκτυο, δυσφημήσεις κλπ αλλά ΟΛΑ τα αδίκηματα του ΠΚ.
Γιατί παραμύθι? Εάν με οποιοδήποτε τρόπο ποσταρο η κάνω δυσφήμιση δίκαια η άδικα για κάποιο πολιτικό πρόσωπο είναι ποινικό η όχι? Μπλέκω η δεν μπλέκω εάν εκφράσω την άποψη μου και την γνώμη μου πάνω σε κάτι?
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.085
Like
6.700
Πόντοι
1.056
Μου κάνει εντύπωση που περίμεναν κάποιοι περισσότερες πο
Είναι ντροπή για τη χώρα και τη Δημοκρατία αυτο που εγινε σημερα στο Δικαστήριο. Και μην μου πειτε ντροπη ηταν το Ματι και τα Τέμπη. Ηταν, αλλα δεν εχει σχεση. Οι κατηγορούμενοι εφαγαν 111 χρόνια και εφαρμοστηκε ο νομος. Και επεσαν καρέκλες, βρισιδια, ελεγαν σε κατηγορουμενους, δικηγορους και δικαστες "να καουν τα παιδια σας". Εφαγαν 111 χρονια και καλα εκαναν. Και η Κωνσταντοπουλου να ωθει το πλήθος. Εγινε γηπεδο το Δικαστήριο. Καποια στιγμη θα γινει κατι σοβαρό, ειναι θεμα χρονου. Ειναι ντροπη ενα κρατος να αντιμετωπιζει ετσι τη δικαιοσύνη. Ειναι ντροπη να γίνεται γηπεδο μια δικη για μια τραγωδια.
Και οποιος το δικαιολογει ειναι ΖΩΟ.
Και να το πω; Θα το πω: Ο πονος δεν δικαιολογει καρεκλες στα κεφαλια των κατηγορουμένων και των δικηγόρων τους.
Αυτο το πραγμα που εχουμε κανονικοποιησει τη βια στην Ελλαδα, με ανατριχιαζει. Ας προβληματιστουμε και ας δουμε τις ομοιοτητες με το φασισμο στη συμπεριφορά μας.
Αυτα. Βριστε ελευθερα, αλλα εχω δικιο. Χωρις "αλλα". Γιατι μια μερα θα βρεθει και ενας απο εμας στη θεση του κατηγορούμενου. Θα μου πειτε "ναι αλλα οχι για 102 ανθρώπους". Ναι, αλλα δεν ξερεις πώς θα τη δει ο οχλος. Αφου αυτος αποφασιζει και δερνει, ειμαστε ολοι στο ελεος του. Και εγω και εσυ που κρυφα ή φανερα χαίρεσαι γι αυτο που εγινε ή το δικαιολογεις.
O πόνος των ανθρώπων / συγγενών είναι δικαιολογημένος και υπαρκτός. Δεν χωρά αμφιβολία. Το τι έγινε στο Μάτι και σε κάθε Μάτι είναι γνωστό και τραγικό. Η εκμετάλευση του πόνου είναι απαράδεκτη. Όλοι όσοι φωνάζουν τώρα κατάλαβαν το τι γίνεται. Οταν αντι κακουργοδικείου πήγαν στο πλημελειοδικείο δεν ήξεραν/καταλάβαιναν τι γίνεται???
Όπως απαράδεκτη ήταν και η συμψιφιστική δήλωση ξαδέλφου Τσίπρα, οτι στο Μάτι έφταιγε η θεομηνία της Φωτιάς ενώ στα Τέμπη είναι χειρότερο διότι δεν υπήρχε η σύμβαση .... Τραγικοί συμψιφισμοί σε τραγικά γεγονότα.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.359
Like
4.556
Πόντοι
1.706
Για μενα δεν ειναι δυσνοητη. Καταλαβαινω. Και σε χαιρομαι που εισαι ανοικτός να καταλαβεις τις εξηγησεις.
Νεαρός δολοφονεί νεαρότερον. Τα κίνητρα άστα να πάνε.
Ο πατέρας του θύματος εκτελεί το δράστη.
Ο πατέρας του δράστη στο δικαστήριο είναι υποστηρικτικός προς τον πατέρα του θύματος και εκτελεστή του γιού του.
Για πολλούς η αυτοδικία είναι έγκλημα αδιανόητο και είναι πρόθυμοι να ανάβουν καντηλακι στο μνήμα του παιδιού τους, ώσπου να σφαλίσουν τα μάτια τους, ενώ ο φονιάς του παιδιού τους, το πλέον πιθανό, θα κυκλοφορεί σε λίγα χρόνια ελεύθερος.
Όχι για όλους όμως.
Όσον αφορά εμένα και οι δύο αυτοί πατεράδες έχουν τον απόλυτο σεβασμό μου.
Το τι λένε οι καθώς πρέπει κοινωνικές νόρμες μου είναι παγερά αδιάφορο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.332
Κριτικές
1
Like
30.001
Πόντοι
8.006
Οι δικοί μας δεν έχουν μόνο ψευδαισθήσεις, είναι και μαλακες. Με κορυφαίο τον Κυριάκο. Και επιμένουν.

Ο αρνητικός αντίκτυπος του τέλους των επιδοτήσεων βασίζεται στο γεγονός ότι το μεγαλύτερο εμπόδιο για τη διείσδυση των ηλεκτρικώναυτοκινήτων στον στόλο οχημάτων είναι η υψηλή τιμή τους. Και σύμφωνα με τον διευθύνοντα σύμβουλο της Renault Luca de Meo, το πρόβλημα αυτό δεν θα λυθεί βραχυπρόθεσμα ή μεσοπρόθεσμα.
Όπως είπε ο ίδιος: «η προσπάθεια να κάνουμε τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα φθηνότερα σε 10 χρόνια από το αυτοκίνητο εσωτερικής καύσης, πάνω στο οποίο εργαζόμαστε εδώ και 150 χρόνια, είναι μια ψευδαίσθηση που μόνο οι πολιτικοί μπορούν να έχουν»
Aυτην την απορια εχω κι εγω.
Με ποιαν λογικη περιμενουν καποιοι να "περπατησει" το ηλεκτρικο αυτοκινητο, απο τη στιγμη που ειναι και πανακριβο, αλλά και δυσκολο στην διαχειριση του (φόρτιση)?
Φτιαξτε ηλεκτρικα αυτοκινητα στη μιση τιμη των βενζινοκινητων, βαλτε και παντου φορτιστες που να φορτιζουν σε 2 λεπτα με μεγαλη αυτονομια, και τοτε το συζηταμε.
Μου λες δηλαδη να παρω αυτοκινητο σε διπλασια τιμη και να ταλαιπωρουμαι κιολας. Με ποια λογικη?
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.082
Κριτικές
2
Like
8.789
Πόντοι
2.456
Προσοχή από σήμερα έχει εφαρμογή ο νέος νόμος. Μην κράζετε πολιτικά πρόσωπα γιατί μπορεί να βρεθείτε στην μπουζου
Γίνονται τέτοια στην χιλιανη δημοκρατία των βαλκανιων;
:confused::confused::confused:
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.082
Κριτικές
2
Like
8.789
Πόντοι
2.456
Aυτην την απορια εχω κι εγω.
Με ποιαν λογικη περιμενουν καποιοι να "περπατησει" το ηλεκτρικο αυτοκινητο, απο τη στιγμη που ειναι και πανακριβο, αλλά και δυσκολο στην διαχειριση του (φόρτιση)?
Φτιαξτε ηλεκτρικα αυτοκινητα στη μιση τιμη των βενζινοκινητων, βαλτε και παντου φορτιστες που να φορτιζουν σε 2 λεπτα με μεγαλη αυτονομια, και τοτε το συζηταμε.
Μου λες δηλαδη να παρω αυτοκινητο σε διπλασια τιμη και να ταλαιπωρουμαι κιολας. Με ποια λογικη?
Στον Μωυσή να τα πεις με τα πράσινα άλογα ..
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.108
Like
2.933
Πόντοι
506
Αλλη μια γεωπολιτική σφαλιαρα για τη χωρα μας
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.397
Like
1.446
Πόντοι
266
Η καμπύλη ανάπτυξη πληθωρισμός τι πρόσημο έχει ;εξήγησε μου
Επί του σχολιου της ευρωπαϊκής ένωσης για την ελληνική οικονομία έχεις να πεις τίποτα;
Έχεις κάνει και άλλες οικονομικές ερωτήσεις σε όσους βάζουν στοιχεία οικονομικά εναντίον της κυβέρνησης;
Αν ναι θύμισέ μου σε ποιο μήνυμα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom