Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 85K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (1 μέλη και 18 επισκέπτες)

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.406
Like
1.450
Πόντοι
266
Η καμπύλη ανάπτυξη πληθωρισμός τι πρόσημο έχει ;εξήγησε μου
Στην ουσία τώρα
Ξέρεις όλες αυτές τις θεωρίες
Για σχέση πληθωρισμού ανάπτυξης;
Ή ποιος από εδώ μέσα τις ξέρει;
Εγώ πάντως όχι;
Όσοι δεν τις ξέρουν λοιπόν τι πρέπει να συμβαίνει κατά τη γνώμη σου;
Να μη μιλάνε καθόλου για οικονομία
Να μη βάζουν στοιχεία ούτε υπέρ ούτε κατά της κυβέρνησης
Όχι όμως όσοι βαζουν
Screenshot_2024-05-02-05-38-27-226_com.mi.globalbrowser.jpg
Screenshot_2024-05-02-05-38-10-958_com.mi.globalbrowser.jpg
υπέρ ή έστω μικτά στοιχεία να κατηγορούνται ενώ για τους άλλους κουβέντα
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.023
Κριτικές
178
Like
39.644
Πόντοι
21.896
Επί του σχολιου της ευρωπαϊκής ένωσης για την ελληνική οικονομία έχεις να πεις τίποτα;
Έχεις κάνει και άλλες οικονομικές ερωτήσεις σε όσους βάζουν στοιχεία οικονομικά εναντίον της κυβέρνησης;
Αν ναι θύμισέ μου σε ποιο μήνυμα
Mα η καμπύλη έδειξε ότι φτωχυναμε...εσείς λες το αντίθετο .μα γιατί με θεωρείς ότι είμαι ενάντια του Κούλης
Σταθερά ψηφίζω κ θα ξαναψηφίσω Κώστα Αχιλλέα Καραμανλή
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.361
Like
4.557
Πόντοι
1.706
Aυτην την απορια εχω κι εγω.
Με ποιαν λογικη περιμενουν καποιοι να "περπατησει" το ηλεκτρικο αυτοκινητο, απο τη στιγμη που ειναι και πανακριβο, αλλά και δυσκολο στην διαχειριση του (φόρτιση)?
Φτιαξτε ηλεκτρικα αυτοκινητα στη μιση τιμη των βενζινοκινητων, βαλτε και παντου φορτιστες που να φορτιζουν σε 2 λεπτα με μεγαλη αυτονομια, και τοτε το συζηταμε.
Μου λες δηλαδη να παρω αυτοκινητο σε διπλασια τιμη και να ταλαιπωρουμαι κιολας. Με ποια λογικη?
Έχει πάρει γνωστός μου. Για την ακρίβεια παροχή της εταιρείας του. Για να πάει στο εργοστάσιό τους, σε ΒΙΠΕ της επαρχίας, βλαστημαει την ώρα και τη στιγμή που ξεκινάει.
Σύμφωνα με το βλήμα που μας κυβερνά όμως:

Μητσοτάκης: Μόνο ηλεκτρικά από το 2030 και φρένο στην πώληση ΙΧ με κινητήρες εσωτερικής καύσης
Από το 2030 θα απαγορεύεται στην χώρα μας η πώληση νέων ΙΧ με κινητήρες εσωτερικής καύσης, ενώ από το 2025 όλα τα ενοικιαζόμενα και νέα ταξί σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη θα πρέπει να είναι ηλεκτρικά ή μηδενικών ρύπων.
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.093
Κριτικές
1
Like
33.109
Πόντοι
6.256
Αντε ,σήμερα να αρχίσει η εξοδος του Πάσχα για να λενε οι μπραβοκουληδες οτι οι ελληνες κλαιγονται για την ακριβεια αλλα πανε στο κωλοχωρι τους και στο νησι τους για Πάσχα.
Και φυσικα οποιος φαει αρνι ειναι πλουσιος
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973
OP
OP
stekas72

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.178
Κριτικές
3
Like
1.344
Πόντοι
566
Έχει πάρει γνωστός μου. Για την ακρίβεια παροχή της εταιρείας του. Για να πάει στο εργοστάσιό τους, σε ΒΙΠΕ της επαρχίας, βλαστημαει την ώρα και τη στιγμή που ξεκινάει.
Σύμφωνα με το βλήμα που μας κυβερνά όμως:

Μητσοτάκης: Μόνο ηλεκτρικά από το 2030 και φρένο στην πώληση ΙΧ με κινητήρες εσωτερικής καύσης
Από το 2030 θα απαγορεύεται στην χώρα μας η πώληση νέων ΙΧ με κινητήρες εσωτερικής καύσης, ενώ από το 2025 όλα τα ενοικιαζόμενα και νέα ταξί σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη θα πρέπει να είναι ηλεκτρικά ή μηδενικών ρύπων.

Είναι δυνατόν να πιστεύει ότι σε 6 χρόνια θα μπορεί να εφαρμοστεί ένα τέτοιο μέτρο;;; το ποιο πιθανό να το μαζέψει όταν καταλάβει τι προτείνει.

Για ΤΑΧΙ και λεωφορεία είναι ορθό μέτρο, αλλά μέχρι εκεί ....
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.925
Κριτικές
18
Like
15.728
Πόντοι
4.546
ΠΡΟΣΟΧΗ: όποιος διαφωνεί με τας αποφάσεις του αυτοκράτορος από εδώ και στο εξής, θα αντιμετωπίζει ελεγχόμενη ποινή από διορισμενο δικαστικό λειτουργό του καθεστώτος.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.388
Κριτικές
1
Like
30.074
Πόντοι
8.006
Έχει πάρει γνωστός μου. Για την ακρίβεια παροχή της εταιρείας του. Για να πάει στο εργοστάσιό τους, σε ΒΙΠΕ της επαρχίας, βλαστημαει την ώρα και τη στιγμή που ξεκινάει.
Σύμφωνα με το βλήμα που μας κυβερνά όμως:

Μητσοτάκης: Μόνο ηλεκτρικά από το 2030 και φρένο στην πώληση ΙΧ με κινητήρες εσωτερικής καύσης
Από το 2030 θα απαγορεύεται στην χώρα μας η πώληση νέων ΙΧ με κινητήρες εσωτερικής καύσης, ενώ από το 2025 όλα τα ενοικιαζόμενα και νέα ταξί σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη θα πρέπει να είναι ηλεκτρικά ή μηδενικών ρύπων.
Παπάρια.
Θα δοθει μια παραταση στην αρχη, μια δευτερη μετα και στο τελος βλεπουμε
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.388
Κριτικές
1
Like
30.074
Πόντοι
8.006
Αντε ,σήμερα να αρχίσει η εξοδος του Πάσχα για να λενε οι μπραβοκουληδες οτι οι ελληνες κλαιγονται για την ακριβεια αλλα πανε στο κωλοχωρι τους και στο νησι τους για Πάσχα.
Και φυσικα οποιος φαει αρνι ειναι πλουσιος
Μονο το Πασχα? Καθε τριημερο αδειαζει η Αθηνα
 

riding

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
1
Like
4.513
Πόντοι
456
Έχει πάρει γνωστός μου. Για την ακρίβεια παροχή της εταιρείας του. Για να πάει στο εργοστάσιό τους, σε ΒΙΠΕ της επαρχίας, βλαστημαει την ώρα και τη στιγμή που ξεκινάει.
Σύμφωνα με το βλήμα που μας κυβερνά όμως:

Μητσοτάκης: Μόνο ηλεκτρικά από το 2030 και φρένο στην πώληση ΙΧ με κινητήρες εσωτερικής καύσης
Από το 2030 θα απαγορεύεται στην χώρα μας η πώληση νέων ΙΧ με κινητήρες εσωτερικής καύσης, ενώ από το 2025 όλα τα ενοικιαζόμενα και νέα ταξί σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη θα πρέπει να είναι ηλεκτρικά ή μηδενικών ρύπων.
Ο τυπος βγαινει λεει δεκα μαλακιες,το γραφουν οι "εγκριτες" φυλλαδες,το πεταει στους ευρωπαιους "να ημουν καλο παιδι,το ανακοινωσα,δωστε μ τα φραγκα",τσεπωνει τα φραγκα π του δινουν και στην χωρα του κυκλοφορουν ντατσουν με καπο δεμενα με συρμα κ σηματακι ΚΤΕΟ που ακτονοβολει καινουργιλα.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.361
Like
4.557
Πόντοι
1.706
Είναι δυνατόν να πιστεύει ότι σε 6 χρόνια θα μπορεί να εφαρμοστεί ένα τέτοιο μέτρο;;; το ποιο πιθανό να το μαζέψει όταν καταλάβει τι προτείνει.

Για ΤΑΧΙ και λεωφορεία είναι ορθό μέτρο, αλλά μέχρι εκεί ....
Απίθανο. Ήδη και οι γερμανικές και οι γαλλικές αυτοκινητοβιομηχανίες δήλωσαν ορθά-κοφτά στην Κομισιόν ότι αυτά είναι ανοησίες. Και ότι δε θα ακολουθήσουν και θα συνεχίσουν στην ανάπτυξη κινητήρων εσωτερικής καύσης. Παρεκτός που οι Κινέζοι τους παίρνουν και τα σωβρακα στον τομέα των ηλεκτρικων. Δε μπορούν να τους ανταγωνιστούν σε θέμα τιμών.
Το τραγικό είναι πως το επανέλαβε κι ο Σκρεκας πριν λίγες μέρες. Απορεις σε ποιο σύμπαν ζουν αυτοί οι άνθρωποι.
Χώρια που παραγγείλαμε περισσότερα από 1000 "πράσινα" λεωφορεία για τις ανάγκες των αστικών συγκοινωνιών και όσο και αν έψαξα δε βρήκα ανάθεση βιομηχανικού έργου πουθενά.
Μάλλον απευθείας αγορά.
Της μιζας γίνεται......
 

riding

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
1
Like
4.513
Πόντοι
456
Κατηγορουσαμε τους "παππουδες" πολιτικους του 1980-1990 και θελεμε να βγουν νεοοι πολιτικοι και οι νεοι πηγαν την μιζα σε αλλη διασταση,μπουρδελο γιναμε
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.406
Like
1.450
Πόντοι
266
Mα η καμπύλη έδειξε ότι φτωχυναμε...εσείς λες το αντίθετο .μα γιατί με θεωρείς ότι είμαι ενάντια του Κούλης
Σταθερά ψηφίζω κ θα ξαναψηφίσω Κώστα Αχιλλέα Καραμανλή
Ποια καμπύλη και τι μου λες;
Στο κείμενο που με παράθεσες
Έγραψα ότι ευρωπαϊκή ένωση στην ανάλυση της είχε και συν και πλην σχόλια για την ελλάδα και σε αυτή την ανάλυση δεν σχολιασα καμία καμπύλη
Και δεν έκανα κανένα σχόλιο
Screenshot_2024-05-02-11-40-56-037_com.android.chrome.jpg
 
Τελευταία τροποποίηση:

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.406
Like
1.450
Πόντοι
266
Mα η καμπύλη έδειξε ότι φτωχυναμε...εσείς λες το αντίθετο .μα γιατί με θεωρείς ότι είμαι ενάντια του Κούλης
Σταθερά ψηφίζω κ θα ξαναψηφίσω Κώστα Αχιλλέα Καραμανλή
Όσον αφορά τον καραμανλή
Εδώ και πάρα πολύ καιρό είχα γράψει πρέπει να μην ειναι υποψήφιος
Και να πάει δικαστήριο για τη δήλωση του περι ασφάλειας των συγκοινωνιών
Αλλά να μην είναι κανείς υποψήφιος
Είτε καταδικασμένος είτε υπόδικος
Παραδείγματος χάρη δούρου και παππάς
Βεβαίως τώρα που η δούρου βρέθηκε αθώα μπορεί να είναι υποψήφια
Θυμίζω ότι ο ρουσόπουλος δεν ήταν ποτέ υποψήφιος όσο ήταν υπόδικος
Και έγινε υποψήφιος μόνο όταν αθωώθηκε

Βέβαια συγκεκριμένα για τον καραμανλή η άποψή μου αυτή άλλαξε όταν ο τσίπρας έβαλε τη μία από τις υποψηφιότητά τους στις σέρρες
Που σημαίνει πολιτική εκμετάλλευση
Από τότε και προεκλογικό αγώνα υπέρ του καραμανλη θα έκανα στις σέρρες
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.361
Like
4.557
Πόντοι
1.706
ΑΠΟΦΥΛΑΚΙΣΤΗΚΕ Ο ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ :O:O:O:O:O:O:O:O
Αντε και στου Λιάκου τα χαρμόσυνα. Τι διαολο, μέχρι τις επομενες εκλογές δε θα 'ναι έξω; Και αρχηγός κόμματος με το σπαθί του.
Τους Θηβαίους Ιερολοχιτες βλέπω να στήνει.
 
OP
OP
stekas72

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.178
Κριτικές
3
Like
1.344
Πόντοι
566
Απίθανο. Ήδη και οι γερμανικές και οι γαλλικές αυτοκινητοβιομηχανίες δήλωσαν ορθά-κοφτά στην Κομισιόν ότι αυτά είναι ανοησίες. Και ότι δε θα ακολουθήσουν και θα συνεχίσουν στην ανάπτυξη κινητήρων εσωτερικής καύσης. Παρεκτός που οι Κινέζοι τους παίρνουν και τα σωβρακα στον τομέα των ηλεκτρικων. Δε μπορούν να τους ανταγωνιστούν σε θέμα τιμών.
Το τραγικό είναι πως το επανέλαβε κι ο Σκρεκας πριν λίγες μέρες. Απορεις σε ποιο σύμπαν ζουν αυτοί οι άνθρωποι.
Χώρια που παραγγείλαμε περισσότερα από 1000 "πράσινα" λεωφορεία για τις ανάγκες των αστικών συγκοινωνιών και όσο και αν έψαξα δε βρήκα ανάθεση βιομηχανικού έργου πουθενά.
Μάλλον απευθείας αγορά.
Της μιζας γίνεται......

Θα είχε κάποια λογική αν ήδη είχαμε παραγωγή ηλεκτρικών αυτοκινήτων στην Ελλάδα.

Εγώ θα θέσω δύο απλά ερώτηματα .... πως θα φορτίζονται τα ηλεκτρικά ΙΧ;;; με μπαλαντέζες από τις βεράντες;;; έχουν καταλάβει για τι υποδομές χρειάζονται για μια τέτοια μεταστροφή;;;;

Έχουν μελέτες πόσο θα αυξηθεί η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας και πως θα παραχθεί για να φορτίζουν μερικές δεκάδες ή εκατοντάδες εκατ. ΙΧ στην ΕΕ;;;;
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
947
Like
1.472
Πόντοι
206
Κάποια στιγμή η Ευρώπη θα καταλάβει (οι αυτοκινητοβιομήχανοι ήδη το ξέρουν) ότι η υπερβολική βιασύνη για στροφή προς στα ηλεκτρικά είναι βούτυρο στο ψωμί των Κινέζων...
Με τα θερμικά η Ευρώπη θα είχε ένα κάποιο περιθώριο χρόνου για να αντισταθεί στην σφαλιάρα που τους έρχεται. Με τα ηλεκτρικά υπέγραψαν την εξαφάνισή τους... Φήμες λένε ότι οι CEO έχουν ήδη αρχίσει εντατικά μαθήματα Κινέζικών...
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.023
Κριτικές
178
Like
39.644
Πόντοι
21.896
ΑΠΟΦΥΛΑΚΙΣΤΗΚΕ Ο ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ :O:O:O:O:O:O:O:O
Μόνο τον Γιωτόπουλο κ τον κουφοντινα κρατάν μέσα τα μουνιά :confused::cry:
Θα μου πεις ότι αυτοί είναι απειλή μόνο για το σάπιο πολιτικό σύστημα ενώ οι υπόλοιποι πολιτικοί βγαίνουν καθαροί σε δικές παρωδία οπως Μάτι κ Τέμπη ...είπαμε κορακος κορακου μάτι δεν βγάζει
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.388
Κριτικές
1
Like
30.074
Πόντοι
8.006
Mε μεγαλη χαρα βλεπω οτι στις ΗΠΑ επιτεθηκαν στους φιλοπαλαιστινιους φοιτητες, που εχουν κανει καταληψη με παλαιστινιακες μαντήλες , φιλοϊσραηλινοι διαδηλωτες.
Και η αστυνομια απλως παρακολουθει.
Καιρος ηταν.
Οι αποβολες απο τα πανεπιστημια δεν αρκουν, πρεπει να πεσουν και φαπες στα βλαμμενα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom