Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Δεν γνωρίζεις αλλά μας τσαπουνας τις παπαριές του Χατζηδάκη ως σωστές και τίμιες. Άρα τι σκατα ξέρεις και έχεις και άποψη δλδ και το επικροτεις κιόλας. Εάν πορευεσαι με αυτό τον τρόπο σε όλα τα θέματα στην ζωή σου δεν αμφιβάλω για την κατάντια ΜΑΣ
Αφου κανεις τον ξυπνιο, οπως ειπα δεν γνωριζω, αλλα ακουσα συγκεκριμενα τον εκπροσωπο του υπουργειου Οικονομικων Ομηρο Τσαπαλο να παραθετει ορισμενα στοιχεια, που δειχνουν οτι αρκετοι ελευθεροι επαγγελματιες δηλωνουν πενητες, με εισοδηματα λιγοτερα και απο χαμηλοσυνταξιουχους που τη βγαζουν με γιαουρτι.
Αμα εσυ εισαι ενταξει με αυτο, συμφωνω μαζι σου, ουτε εγω αμφιβαλω για την καταντια ΜΑΣ.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.785
Like
14.186
Πόντοι
3.656
Αφου κανεις τον ξυπνιο, οπως ειπα δεν γνωριζω, αλλα ακουσα συγκεκριμενα τον εκπροσωπο του υπουργειου Οικονομικων Ομηρο Τσαπαλο να παραθετει ορισμενα στοιχεια, που δειχνουν οτι αρκετοι ελευθεροι επαγγελματιες δηλωνουν πενητες, με εισοδηματα λιγοτερα και απο χαμηλοσυνταξιουχους που τη βγαζουν με γιαουρτι.
Αμα εσυ εισαι ενταξει με αυτο, συμφωνω μαζι σου, ουτε εγω αμφιβαλω για την καταντια ΜΑΣ.
ΕΣΥ είσαι εντάξει με αυτό που φωνάζεις στο σπίτι τον ηλεκτρολόγο και δεν ζητάς ποτέ (όπως είπες) απόδειξη.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.729
Like
17.880
Πόντοι
3.656
Καλο κωλοχανειο μερικοι δημοσιοι υπαλληλοι. Δεν κανουν τιποτα, δεν ασχολουνται με τιποτα, αλλα η κυβερνηση μονο για επιδοματα και αυξησεις ξερει να λεει, οχι για αξιολογηση και επιπτωσεις σε οποιον δεν κανει δουλεια.
Αξιολόγηση του ποιός κάνει καλύτερα τη δουλειά που δεν έπρεπε να υπάρχει καν ;;;;


Για να δώσουν άδεια για μηχάνημα ......

ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ..... ΜΕ ΑΠΕΙΡΕΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ISO & CE ....
έρχεται πιστοποιημένος λέει ..... και το μετράει ..... ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΑΕΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ....

και καταθέτει τις μετρήσεις ..... σε κρατικές επιτροπές ..... και περιφέρειες .... και δίνουν άδεια !!!!!!!!


Για να τα πάρουν όλοι . Τι να αξιολογηθεί ;;;


ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΘΕΛΟΥΝ ΟΛΟΙ .
Να πάνε να κάνουν αληθινές δουλειές.


Θα μετρήσουν καινούρια μηχανήματα με πιστοποιήσεις ..... για να δουν αν είναι οκ ....
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.243
Πόντοι
3.936
Αφου κανεις τον ξυπνιο, οπως ειπα δεν γνωριζω, αλλα ακουσα συγκεκριμενα τον εκπροσωπο του υπουργειου Οικονομικων Ομηρο Τσαπαλο να παραθετει ορισμενα στοιχεια, που δειχνουν οτι αρκετοι ελευθεροι επαγγελματιες δηλωνουν πενητες, με εισοδηματα λιγοτερα και απο χαμηλοσυνταξιουχους που τη βγαζουν με γιαουρτι.
Αμα εσυ εισαι ενταξει με αυτο, συμφωνω μαζι σου, ουτε εγω αμφιβαλω για την καταντια ΜΑΣ.
Μα δεν μπορείς να συναντήσεις μαζί μου ΓΙΑΤΊ ΔΕΝ ΈΧΕΙΣ ΙΔΕΑ πέρα από την παπάρια που άκουσες και την υιοθετείς κιόλας.

Πίστεψε με και για την κατάντια μας διαφωνούμε γιατί επίσης δεν έχεις ιδέα ακόμα κ για αυτό
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.785
Like
14.186
Πόντοι
3.656
Σας χρειάζεται 1-2 χρονιές να πληρώνεται ακόμα και το ξεβούλωμα του νεροχύτη 120 ευρώ να αναπολήσετε πως ήταν οι ωραίες εποχές της φοροδιαφυγής....
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
ΕΣΥ είσαι εντάξει με αυτό που φωνάζεις στο σπίτι τον ηλεκτρολόγο και δεν ζητάς ποτέ (όπως είπες) απόδειξη.
ΕΣΥ δεν ειπες προηγουμενως οτι αμα αλλαξει η φορολογια θα πληρωνω κι εγω παραπανω;
Ναι, ενδεχομενως να γινει αυτο.
Θα το εμποδισω εγω;
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.729
Like
17.880
Πόντοι
3.656
Αφου κανεις τον ξυπνιο, οπως ειπα δεν γνωριζω, αλλα ακουσα συγκεκριμενα τον εκπροσωπο του υπουργειου Οικονομικων Ομηρο Τσαπαλο να παραθετει ορισμενα στοιχεια, που δειχνουν οτι αρκετοι ελευθεροι επαγγελματιες δηλωνουν πενητες, με εισοδηματα λιγοτερα και απο χαμηλοσυνταξιουχους που τη βγαζουν με γιαουρτι.
Και τίποτε να μη δηλώνει ο επαγγελματίας


ΑΝ ΜΕΝΕΙ ΣΕ ΣΠΙΤΙ , ΕΧΕΙ ΙΧ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑ .....

Πληρώνει 1500€ !
ΧΩΡΙΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑ

Και πολλά είναι .


Αυτόν που κλέβει .... να τον πιάσουν όταν δεν κόβει αποδείξεις ........... και με το πόθεν αίσχες .... κάπου ξοδεύει τα λεφτα ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ.
Τον πιάνουν αν θέλουν . ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.243
Πόντοι
3.936
ΕΣΥ είσαι εντάξει με αυτό που φωνάζεις στο σπίτι τον ηλεκτρολόγο και δεν ζητάς ποτέ (όπως είπες) απόδειξη.
Έλα τώρα την κωλαρα του κοιτάει. Ένας light ντολμάς είναι κ αυτός
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.785
Like
14.186
Πόντοι
3.656
ΕΣΥ δεν ειπες προηγουμενως οτι αμα αλλαξει η φορολογια θα πληρωνω κι εγω παραπανω;
Ναι, ενδεχομενως να γινει αυτο.
Θα το εμποδισω εγω;
Δεν θα έχεις επιλογή....δεν θα σου δίνουν υπηρεσία χωρίς απόδειξη.

Είπες ότι (πριν το νομοσχέδιο) δεν ζητάς ποτέ απόδειξη. Συνεπώς συμβάλεις ενεργά σε αυτό που αποκαλείς κατάντια επειδή σε συμφέρει.

Δηλαδή στα λόγια δικαστής αλλά στην πράξη συνένοχος.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Μα δεν μπορείς να συναντήσεις μαζί μου ΓΙΑΤΊ ΔΕΝ ΈΧΕΙΣ ΙΔΕΑ πέρα από την παπάρια που άκουσες και την υιοθετείς κιόλας.

Πίστεψε με και για την κατάντια μας διαφωνούμε γιατί επίσης δεν έχεις ιδέα ακόμα κ για αυτό
Καλα, επειδη εισαι σε συγχυση και δεν βγαζει νοημα η παπαρια που εγραψες, ξαναγραψτο.
Εγω ειπα τι ακουσα απο τον Τσαπαλο.
Εσυ εκτος απο τη παπαρια σου, τι σκατα ειπες; για να μιλησω στη γλωσσα σου μπας και συνεννοηθουμε;
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.243
Πόντοι
3.936
ΕΣΥ δεν ειπες προηγουμενως οτι αμα αλλαξει η φορολογια θα πληρωνω κι εγω παραπανω;
Ναι, ενδεχομενως να γινει αυτο.
Θα το εμποδισω εγω;
Ανόητο μικρό μου πόνυ και παραπάνω θα πληρώσεις και ο ηλεκτρολόγος θα τα πάρει μαύρα. Αλλά μυαλό που να βρεθεί για να το καταλάβετε??
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.729
Like
17.880
Πόντοι
3.656
Σας χρειάζεται 1-2 χρονιές να πληρώνεται ακόμα και το ξεβούλωμα του νεροχύτη 120 ευρώ να αναπολήσετε πως ήταν οι ωραίες εποχές της φοροδιαφυγής....


Γιατί τόσα λίγα ; Να έρχεται ηλεκτρικό βανάκι , οικολογικό , με διπλωματούχους , φορητό pos , να μαζεύει το παλιό σιφώνι σε ανακύκλωση
μη δηλητηριαστει κανα σαλαχι στη θαλασσα και να δινουν και πιστοποιητικο


Νομίζω 300€ καλά είναι .
Οι φίρμες οδοντίατροι τόσο παίρνουν καθαρισμό .
Τπ ξεβούλωμα να είναι πιο κάτω από έναν καθαρισμό δοντιών του ενός τετάρτου ;
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.243
Πόντοι
3.936
Καλα, επειδη εισαι σε συγχυση και δεν βγαζει νοημα η παπαρια που εγραψες, ξαναγραψτο.
Εγω ειπα τι ακουσα απο τον Τσαπαλο.
Εσυ εκτος απο τη παπαρια σου, τι σκατα ειπες; για να μιλησω στη γλωσσα σου μπας και συνεννοηθουμε;
Εγώ είπα να μας πεις ΕΑΝ ξέρεις τι πληρώνει ο Ελ επαγγελματίας. Είπες δεν ξέρεις...και αντί να ψάξεις μας λες ότι είναι σωστό αυτό που άκουσες. Ε τι να πούμε τώρα?
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Ανόητο μικρό μου πόνυ και παραπάνω θα πληρώσεις και ο ηλεκτρολόγος θα τα πάρει μαύρα. Αλλά μυαλό που να βρεθεί για να το καταλάβετε??
Επειδη το κανεις και με αλλους, μην προσβαλεις επειδη διαφωνεις με καποιον, υστερικε βλακεντιε.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.729
Like
17.880
Πόντοι
3.656
Αφου κανεις τον ξυπνιο, οπως ειπα δεν γνωριζω, αλλα ακουσα συγκεκριμενα τον εκπροσωπο του υπουργειου Οικονομικων Ομηρο Τσαπαλο να παραθετει ορισμενα στοιχεια, που δειχνουν οτι αρκετοι ελευθεροι επαγγελματιες δηλωνουν πενητες, με εισοδηματα λιγοτερα και απο χαμηλοσυνταξιουχους που τη βγαζουν με γιαουρτι.
Δεν είπε ότι ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΝ ΣΕ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΣΑΝΤΗΡΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΙΧ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ 1500€ ΦΟΡΟ ....

ΚΑΙ 3300€ ΤΑΜΕΙΑ .... ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ .... ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΑ .... ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ .....
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.785
Like
14.186
Πόντοι
3.656
Γιατί τόσα λίγα ; Να έρχεται ηλεκτρικό βανάκι , οικολογικό , με διπλωματούχους , φορητό pos , να μαζεύει το παλιό σιφώνι σε ανακύκλωση
μη δηλητηριαστει κανα σαλαχι στη θαλασσα και να δινουν και πιστοποιητικο


Νομίζω 300€ καλά είναι .
Οι φίρμες οδοντίατροι τόσο παίρνουν καθαρισμό .
Τπ ξεβούλωμα να είναι πιο κάτω από έναν καθαρισμό δοντιών του ενός τετάρτου ;
Καλά είναι 300 θα φέρουν και τη μηχανή με την ατσαλίνα


και ο κλειδαράς δεν θα σηκωθεί να έρθει να σε βάλει σπίτι σου 12 η ώρα τη νύχτα για 50 ευρώ με απόδειξη...αφού από αυτά τα 25 θα κρατήσει...εγώ δε θα σηκωνόμουν από το κρεβάτι μου.


150 ευρώ με απόδειξη και όλα κομπλέ να δεις αν θα ξανά ξεχάσεις τα κλειδιά σου.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.729
Like
17.880
Πόντοι
3.656
O αδερφος μου με 27 χρονια ενσημα, αν και δεν ειναι ουτε 50 ετων, περιμενε να τον φωναξουν επι πολλους μηνες απο Δημοσιο νοσοκομειο για μια επεμβαση που επρεπε να κανει και υποτιθεται τον ειχαν βαλει στη σειρα να τον φωναξουν καποια στιγμη. Περιμενε, περιμενε, περιμενε, δεν τον φωναξαν ποτε. Αναγκαστηκε και την εκανε σε ιδιωτικη κλινικη. Ειναι αυτο επιχειρημα να μην πληρωνει καποιος τον φορο που πρεπει; Η θα πρεπει να βελτιωθει η κατασταση;


Με 1130€ που παίρνει βασικό ο χειρουργός δεν έπρεπε να χειρουργεί κανεναν
Ο Σταθμάρχης του οσε παίρνει 3200€
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.243
Πόντοι
3.936

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.729
Like
17.880
Πόντοι
3.656
και ο κλειδαράς δεν θα σηκωθεί να έρθει να σε βάλει σπίτι σου 12 η ώρα τη νύχτα για 50 ευρώ με απόδειξη...αφού από αυτά τα 25 θα κρατήσει...εγώ δε θα σηκωνόμουν από το κρεβάτι μου.


150 ευρώ με απόδειξη και όλα κομπλέ να δεις αν θα ξανά ξεχάσεις τα κλειδιά σου.
Ο υπαλληλος πόσα παίρνει αν δουλέψει νύχτα ή αργία ;;;;
Θυμσαι τον ΗΣΑΠ που το είχαν κάνει σάββατα παρασκευές μέχρι τις 02.00 και τα μαγαζιά μοναστηράπκι πήγαιναν γαμιώντας ;;;
αλλά οι εργαζόμενοι δεν θέλαν .......

Αν ο κλειδαράς παίρνει 100€ εργάσιμη ώρα .... ΤΟΤΕ ΝΑ ΧΑΝΕΙΣ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΟΥ ...
Νύχτα +75% να παίρνει 175€


και αργία διπλό .... ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ;;;
200€ αν τα χάσεις πάσχα ..........

ΑΛΛΙΩς ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ δευτερα πρωί ........


Ο νεροχύτης και ο αδελφός του στο δημόσιο δουλεύουν νύχτα και αργίες ;;;
ΚΑΙ ΜΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΙΑΤΡΟΥΣ .....
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom