Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 17 άτομα (4 μέλη και 13 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.782
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Ελπίζω να έχεις δίκιο και το άρθρο άδικο. Αλλά σε όσα διάβασα λέει για εισοδήματα του 23.
Συνήθως οι νόμοι έχουν ισχύ από την ημερομηνία που βγαίνουν και μετά.

Αλλιώς γιατί να μην πιάσει και το 22? και μέχρι και το 15.....δεν έχει νόημα....

Μέχρι τώρα μόνο εξαγγελίες έχουν γίνει όταν δούμε τον νόμο τότε θα ξέρουμε. Οι λογιστές μου λένε από τα εισοδήματα του 24.
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.201
Like
3.445
Πόντοι
456
To vip αεροσκάφος Falcon «άφησε» στο Πεκίνο τον πρωθυπουργό! Πως επέστρεψε μέσω Κωνσταντινούπολης

Ο πρωθυπουργός πήγε στο Πεκίνο με αυτό το αεροσκάφος αλλά μια βλάβη υποχρέωσε το επιτελείο του να «τρέξει» για να βρει επιστροφή με πολιτική πτήση. Τελικά ο πρωθυπουργός προσγειώθηκε Κωνσταντινούπολη , όπου είχε σπεύσει να τον παραλάβει δεύτερο vip αεροσκάφος , γιατί από τέτοια …σκίζουμε! Στα C-130, στα C-27 και στα ελικόπτερα έχουμε ένα προβληματάκι…

:dunno:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.782
Like
14.182
Πόντοι
3.656
δε το κάνανε γιαυτό

ήταν μέτρο ασφαλείας για τους αθώους που θα έπαιρνε στο λαιμό του στην συμβατική πτήση.....
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
Συνήθως οι νόμοι έχουν ισχύ από την ημερομηνία που βγαίνουν και μετά.

Αλλιώς γιατί να μην πιάσει και το 22? και μέχρι και το 15.....δεν έχει νόημα....

Μέχρι τώρα μόνο εξαγγελίες έχουν γίνει όταν δούμε τον νόμο τότε θα ξέρουμε. Οι λογιστές μου λένε από τα εισοδήματα του 24.
Μακάρι ξανά λέω.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
Συνήθως οι νόμοι έχουν ισχύ από την ημερομηνία που βγαίνουν και μετά.

Αλλιώς γιατί να μην πιάσει και το 22? και μέχρι και το 15.....δεν έχει νόημα....

Μέχρι τώρα μόνο εξαγγελίες έχουν γίνει όταν δούμε τον νόμο τότε θα ξέρουμε. Οι λογιστές μου λένε από τα εισοδήματα του 24.
Εξαγγελίες τύπου αναδρομική φορολόγηση για να πουν τελικά το 24 θα γίνει. Μας κάνουν και χάρη δλδ τα κοπρόσκυλα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.782
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Εξαγγελίες τύπου αναδρομική φορολόγηση για να πουν τελικά το 24 θα γίνει. Μας κάνουν και χάρη δλδ τα κοπρόσκυλα
Έγιναν και εξαγγελίες για αύξηση του επιδόματος ανεργίας στο 12μηνο...και μικρότερα ποσά και πάνω από το 12μηνο...

δηλαδή θα πληρώνεις εσύ που δουλεύεις 12 ώρες για να τρώει καλύτερα αυτός που κάθεται σπίτι του....ένα βήμα ακόμα πιο κοντά στον κουμουνισμό σα να λέμε :rockon:

Κάνει πιο δύσκολες τις συνθήκες στην αγορά εργασίας για να έχει περισσότερους ανέργους...και ταυτόχρονα τους αυξάνει το επίδομα ανεργίας μήπως γλιτώσει κάνα ψήφο....

τέτοιες ιδέες όμως μόνο από το χάρβαρντ μπορούν να ξεπηδήσουν....
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
Ε τι 23 τι 24 το θέμα είναι ότι θα γαμήσουν τους φτωχομπινέδες πάλι
Έγιναν και εξαγγελίες για αύξηση του επιδόματος ανεργίας στο 12μηνο...και μικρότερα ποσά και πάνω από το 12μηνο...

δηλαδή θα πληρώνεις εσύ που δουλεύεις 12 ώρες για να τρώει καλύτερα αυτός που κάθεται σπίτι του....ένα βήμα ακόμα πιο κοντά στον κουμουνισμό σα να λέμε :rockon:

Κάνει πιο δύσκολες τις συνθήκες στην αγορά εργασίας για να έχει περισσότερους ανέργους...και ταυτόχρονα τους αυξάνει το επίδομα ανεργίας μήπως γλιτώσει κάνα ψήφο....

τέτοιες ιδέες όμως μόνο από το χάρβαρντ μπορούν να ξεπηδήσουν....
41% από το 40%του πληθυσμού. Τι να συζητήσουμε τώρα?
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
Ε κουμουνισμός....αυτό είπα και εγώ.....ζήτω η Νέα Κουμουνιστοκρατία :wanker:

Και εδώ λέει για εισοδήματα 23
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.782
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Τι να σκέφτονται άραγε οι Ελ επαγγελματίες που τους ψήφισαν και τώρα τους ξεσκίζουν
να βρουν σκοινί να κρεμαστούν γιατί σε ποιον θα στραφούν μετά? Στο κκε? :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.782
Like
14.182
Πόντοι
3.656

Και εδώ λέει για εισοδήματα 23
Εμένα αυτό με το τεκμήριο για υπαλλήλους με ξεπερνάει ρε τύπε...σα να σου λένε παίρνε σκλάβους...δηλαδή πόσο υπερμάλακας πρέπει να είσαι για να γράφεις τέτοιο νόμο.....

και δεν διευκρινίζεται και τι θα γίνει αν εγώ μια χρονιά κάνω ζημιά δηλαδή? Δε θα τη δεχτεί το κράτος? :2funny:

και βέβαια σε υποχρεώνει να κάνεις κέρδη αλλά σου κοτσάρει και την προκαταβολή των κερδών στον κώλο...


Ε ρε γλέντια :zfuck:
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
Εμένα αυτό με το τεκμήριο για υπαλλήλους με ξεπερνάει ρε τύπε...σα να σου λένε παίρνε σκλάβους...δηλαδή πόσο υπερμάλακας πρέπει να είσαι για να γράφεις τέτοιο νόμο.....

και δεν διευκρινίζεται και τι θα γίνει αν εγώ μια χρονιά κάνω ζημιά δηλαδή? Δε θα τη δεχτεί το κράτος? :2funny:

και βέβαια σε υποχρεώνει να κάνεις κέρδη αλλά σου κοτσάρει και την προκαταβολή των κερδών στον κώλο...


Ε ρε γλέντια :zfuck:
Εάν έχεις ζημιά η λιγότερο από το όριο που σου βάζει θα σε φορολογήσει με τα τεκμήρια.

Δεν σου λέει πάρε σκλάβους αλλά σε κάνει να τα δίνεις στο χέρι. Θα χάσει από φορολογία, και εισφορές οι μαλακες. Το καλύτερο.... όποιος από ατομική θέλει να κάνει ΙΚΕ η άλλη μορφή τον μπλοκάρει. Ε ρε τα ζώα. Η υπέρ υπουργαρα του Άλεξ τα έκανε σκατα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.782
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Εάν έχεις ζημιά η λιγότερο από το όριο που σου βάζει θα σε φορολογήσει με τα τεκμήρια.

Δεν σου λέει πάρε σκλάβους αλλά σε κάνει να τα δίνεις στο χέρι. Θα χάσει από φορολογία, και εισφορές οι μαλακες
Ναι δηλαδή αν εγώ κάνω κέρδη κάθε χρόνο πάνω από το όριο και μια χρονιά γαμηθεί ο διας και κάνω ζημιές θα πληρώσω φόρο επειδή δε με πιστεύουν? Και αυτό το θεωρούν σοβαρή πολιτική? Αυτό είναι γελοιότητα....

Δε θέλω να δίνω μετρητά...εγώ θέλω να δίνω τους μισθούς που έδινα και τους περνάω έξοδα και είναι όλα στην τράπεζα και δεν χρειάζεται να το σκέφτομαι δεύτερη φορά. Σιγά μη ψάχνω να τους δίνω τα μετρητά μου.

Και σιγά μη τους δίνουν μαύρα...θα κατεβάσει ο άλλος τους μισθούς στο κατώτατο όριο για να μην τον πιάνει το τεκμήριο του κράτους και θα έχει και δικαιολογία.

Ομολογουμένος ούτε από την νδ δεν περίμενα τέτοια ηλιθιότητα σε νόμο.....και για τους ελ .επαγγελματίες που είναι το κοινό της....

αλλά είδαν ίσως ότι χάνει ο συριζα και πάνε να γίνουν και αυτοί το κόμμα του λαού....μη χέσω :jerking:
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
Ναι δηλαδή αν εγώ κάνω κέρδη κάθε χρόνο πάνω από το όριο και μια χρονιά γαμηθεί ο διας και κάνω ζημιές θα πληρώσω φόρο επειδή δε με πιστεύουν? Και αυτό το θεωρούν σοβαρή πολιτική? Αυτό είναι γελοιότητα....

Δε θέλω να δίνω μετρητά...εγώ θέλω να δίνω τους μισθούς που έδινα και τους περνάω έξοδα και είναι όλα στην τράπεζα και δεν χρειάζεται να το σκέφτομαι δεύτερη φορά. Σιγά μη ψάχνω να τους δίνω τα μετρητά μου.

Και σιγά μη τους δίνουν μαύρα...θα κατεβάσει ο άλλος τους μισθούς στο κατώτατο όριο για να μην τον πιάνει το τεκμήριο του κράτους και θα έχει και δικαιολογία.

Ομολογουμένος ούτε από την νδ δεν περίμενα τέτοια ηλιθιότητα σε νόμο.....και για τους ελ .επαγγελματίες που είναι το κοινό της....

αλλά είδαν ίσως ότι χάνει ο συριζα και πάνε να γίνουν και αυτοί το κόμμα του λαού....μη χέσω :jerking:
Έτσι όπως τα λες..
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.842
Πόντοι
1.686

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.060
Like
11.288
Πόντοι
2.606
Δεν πιστεύω να εχουμε κανεναν αντιδραστικό δικηγόρο εδω μεσα. Ετσι?

Μακάρι να τους φτάσει την πουτσα μέχρι τα βάθη του εγκεφάλου τους... κανονικό και ολικό ρησετ δηλαδή....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom