Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 26 άτομα (2 μέλη και 24 επισκέπτες)

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
FB_IMG_1698957586508.jpg
Και συνεχίζω...είναι αλήτες γαμω τα σπίτια τους (έχουν κ πολλά). Ανάλογα τα χρόνια που υπάρχει η επιχείρηση αλλά και ανάλογα το μισθό του υπαλλήλου θα έχει τεκμαρτό εισόδημα ο Ελ επαγγελματίας. Ε ρε ανεργία που έχει να πέσει
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.904
Like
4.229
Πόντοι
506
Εδώ και μία εβδομάδα, η Τουρκία έχει δηλώσει επισήμως και εγγράφως ότι η ελληνική νησίδα Ζουραφα είναι υπό τουρκική κατοχή και κυριαρχία. Μάλιστα δήλωσε πως, λόγω αυτής της κυριαρχίας, ο εναέριος χώρος υπεράνω ελέγχεται πλέον από το FIR Κωνσταντινούπολης, αφαιρώντας από το FIR Αθηνών πολύτιμους αεροδιαδρομους. Η νησίδα σχετίζεται με την οριοθέτηση AΟΖ και πιθανά κοιτάσματα πετρελαίου.
Όπως όλοι καταλαβαινουμε, στην Αθήνα άκρα του τάφου σιωπή. Καμία καταγγελία της τουρκικής πειρατείας πουθενά.
Προφανώς στο Μαξίμου είναι απασχολημένοι με την ελληνοτουρκική συνδιάσκεψη και δεν ασχολούνται με ψιλοπραγματα.
Άλλωστε ο κύριος Κυριάκος το δήλωσε ξεκάθαρα.
Η απομείωση εθνικής κυριαρχίας είναι μια σχετική έννοια.
Toυς απαντησαμε γαμιωντας.
Τους δώσαμε βιζες να σουλατσαρουν στα νησια
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.905
Κριτικές
16
Like
14.790
Πόντοι
6.515
συμφωνα με το δογμα κουλη, φερτε λεφτα, να μεινει η δικη σας χωρα καθαρη, κι ας η γινει η δικια μας ενας απεραντος σκουπιδοτοπος του ισλαμ,
ο καιριδης διαφημιζει λεφτα που πηρε απο την ελβετια

 
Τελευταία τροποποίηση:

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.759
Like
24.591
Πόντοι
6.256
Και συνεχίζω...είναι αλήτες γαμω τα σπίτια τους (έχουν κ πολλά). Ανάλογα τα χρόνια που υπάρχει η επιχείρηση αλλά και ανάλογα το μισθό του υπαλλήλου θα έχει τεκμαρτό εισόδημα ο Ελ επαγγελματίας. Ε ρε ανεργία που έχει να πέσει
Και πολυ καλα τους κανει....και οχι μονο στους ελευθερους επαγγελματιες αλλα σε ολους.Μιλαμε για τον πιο ηλιθιο και αμορφωτο λαο του πλανητη....
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.904
Like
4.229
Πόντοι
506

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
Δεν πιστεύω να εχουμε κανεναν αντιδραστικό δικηγόρο εδω μεσα. Ετσι?

Ο γνωστος σε ολους χασοδικης ειναι εναντια στον Συλλογο σε οτι και να εχει πει.

Ειδικα τωρα που κρυβεται σαν πουτανιτσα...
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.759
Like
24.591
Πόντοι
6.256
Είμαι διδακτωρ του πανεπιστημίου Αθηνών και γιατρός ορθοπεδικός. :2funny::2funny::2funny:

 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Και συνεχίζω...είναι αλήτες γαμω τα σπίτια τους (έχουν κ πολλά). Ανάλογα τα χρόνια που υπάρχει η επιχείρηση αλλά και ανάλογα το μισθό του υπαλλήλου θα έχει τεκμαρτό εισόδημα ο Ελ επαγγελματίας. Ε ρε ανεργία που έχει να πέσει
Σα να σου λένε να προσλαμβάνεις μόνο σκλάβους με σύμβαση ορισμένου χρόνου που θα ανανεώνεται κάθε χρόνο

και κάθε 2-3 χρόνια να αλλάζεις αφμ


μιλάμε για επιστήμονες όχι αστεία :2funny:
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.674
Like
6.363
Πόντοι
2.356
Τι έχουμε εδώ; Ταβανοπροκα του Κικίλια για ανεπαγγελτους τύπου Χατζηδάκη; Πόσους έχει ακόμα αυτό το ευέλικτο σχήμα;


Ο Βασίλης Κικίλιας χαρακτήρισε «υποτιμητικό και προσβλητικό» τον χαρακτηρισμό που χρησιμοποίησε ο «βουλευτής για ένα φεγγάρι και σχολιαστής του ραδιοφώνου» Μπάμπης Παπαδημητρίου και εξήγησε:

«Είμαι διδακτωρ του πανεπιστημίου Αθηνών και γιατρός ορθοπεδικός. Υπήρξα αθλητής της εθνικής ομάδας και πολλά χρόνια επαγγελματίας μπασκετμπολίστας. Έχω φορέσει την φανέλα της Εθνικής Ελλάδας με τιμή. Δεν θεωρώ ότι είναι καθόλου υποτιμητικό να είναι κάποιος αθλητής και να κολάει ένσημα έναντι σε άλλους που δεν έχουν κολλήσει ένσημα ποτέ στη ζωή τους.
Συνεχίζοντας ο κ. Κικιλίας είπε για τον Μπάμπη Παπαδημητρίου ότι «προσβάλει όλη την αθλητική οικογένεια, αυτή που κάθε τυχάρπαστος πολιτικός και δημοσιογράφος τρέχει να πάρει ένα αυτόγραφο και μια φωτογραφία κάθε φορά που κάποιο από αυτά τα παιδιά σε ομαδικό ή ατομικό επίπεδο φέρνουν κάποια επιτυχία».
 

koskam

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.744
Κριτικές
24
Like
10.121
Πόντοι
3.446
Είμαι διδακτωρ του πανεπιστημίου Αθηνών και γιατρός ορθοπεδικός. :2funny::2funny::2funny:

διδακτωρ;;; ο κικιλιας;;; που αν δεν τα εχει γραμμενα μπροστα του μπερδευει τα λογια του....
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
Σα να σου λένε να προσλαμβάνεις μόνο σκλάβους με σύμβαση ορισμένου χρόνου που θα ανανεώνεται κάθε χρόνο

και κάθε 2-3 χρόνια να αλλάζεις αφμ


μιλάμε για επιστήμονες όχι αστεία :2funny:
To τραγικο ειναι οτι πιανει και ποσα χρονια εισαι επαγγελαμτιας.

Εγω ειμαι απο το 2007 (παραλληλα και εργασια) αρα ειμαι πανω απο 9 χρονια και με παει στην ανωτερη κλιμακα.

ΡΕ ΠΟΙΟΣ ΠΟΥΣΤΗΣ ΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΑΥΤΑ?


Θα με αναγκασει να κανω καινουργια ΙΚΕ με την γυναικα μου για να μηδένιση το κοντερ.

Διαφορετικα οποιος σκεφτει απο ατομικη να την κανει ΙΚΕ η αλλη μορφη αλλα Μονοπροσωπη θα φορολογειται με 22% και φυσικα την ιδια κλιμακα με πριν.

ΡΕ ΤΙ ΚΑΡΙΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ? Οσοι δεν εκλεβαν (εκλεβαν λιγο) θα τα ξεκολιασουν ολα τωρα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
To τραγικο ειναι οτι πιανει και ποσα χρονια εισαι επαγγελαμτιας.

Εγω ειμαι απο το 2007 (παραλληλα και εργασια) αρα ειμαι πανω απο 9 χρονια και με παει στην ανωτερη κλιμακα.

ΡΕ ΠΟΙΟΣ ΠΟΥΣΤΗΣ ΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΑΥΤΑ?


Θα με αναγκασει να κανω καινουργια ΙΚΕ με την γυναικα μου για να μηδένιση το κοντερ.

Διαφορετικα οποιος σκεφτει απο ατομικη να την κανει ΙΚΕ η αλλη μορφη αλλα Μονοπροσωπη θα φορολογειται με 22% και φυσικα την ιδια κλιμακα με πριν.

ΡΕ ΤΙ ΚΑΡΙΟΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ? Οσοι δεν εκλεβαν (εκλεβαν λιγο) θα τα ξεκολιασουν ολα τωρα.
Ε αυτό είναι όλο το θέμα ότι θα γαμήσει όσους δεν έχουν και θα αγγίξει λίγο όσους έχουν.

Δηλαδή πάλι οι φτωχοί θα την πληρώσουν.....όποιος βγάζει καλά λεφτά (μαύρα) ντάξει θα δηλώσει και θα πληρώσει 2 χιλιάρικα φόρο.....

Δε ξέρω για τις ατομικές εταιρείες τι συντελεστή έχει για τις ικε τόσο είναι 22%......δεν είναι το 22% αλλά η προκαταβολή (αν η κάθε χρονιά είναι καλύτερη από την προηγούμενη σε γαμάει) και διάφορα άλλα αυξημένα έξοδα όπως το τέλος επιτηδεύματος που είναι 990 ευρώ και τα λογιστικά κόστη που διπλασιάζονται επειδή είναι βιβλία Γ κατηγορίας.


Αλλά έτσι και αλλιώς για τζίρους τόσο μικρούς που βγάζεις και δε βγάζεις 10-15Κ κέρδος δεν κάνεις ικε....δεν υπάρχει λόγος.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
Ε αυτό είναι όλο το θέμα ότι θα γαμήσει όσους δεν έχουν και θα αγγίξει λίγο όσους έχουν.

Δηλαδή πάλι οι φτωχοί θα την πληρώσουν.....όποιος βγάζει καλά λεφτά (μαύρα) ντάξει θα δηλώσει και θα πληρώσει 2 χιλιάρικα φόρο.....

Δε ξέρω για τις ατομικές εταιρείες τι συντελεστή έχει για τις ικε τόσο είναι 22%......δεν είναι το 22% αλλά η προκαταβολή (αν η κάθε χρονιά είναι καλύτερη από την προηγούμενη σε γαμάει) και διάφορα άλλα αυξημένα έξοδα όπως το τέλος επιτηδεύματος που είναι 990 ευρώ και τα λογιστικά κόστη που διπλασιάζονται επειδή είναι βιβλία Γ κατηγορίας.


Αλλά έτσι και αλλιώς για τζίρους τόσο μικρούς που βγάζεις και δε βγάζεις 10-15Κ κέρδος δεν κάνεις ικε....δεν υπάρχει λόγος.
15% δεν ειναι στην ΙΚΕ? 990 ειναι το τελος?
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.759
Like
24.591
Πόντοι
6.256
διδακτωρ;;; ο κικιλιας;;; που αν δεν τα εχει γραμμενα μπροστα του μπερδευει τα λογια του....
ΣΙγα το κατορθωμα....το πιο πιθανο τετοιος βλακας που ειναι να τα σκασε να το παρει ετοιμο χωρις καν να ασχοληθει.

Ολοι οι μπαμιες γιατροι που δεν κανουν τιποτα πετανε αυτη τη μαλακια οτι ειμαι διδακτωρ πανεπιστημιου....
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.634
Κριτικές
3
Like
11.241
Πόντοι
3.936
Που είναι ρε το μουνο πανό ο ντολμάς να μας βάλει λίστα με τα φθηνά βενζινάδικα...?



Εξαιρείται του Άλεξ στην Γαλατσίου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom