Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Δεν έχω inside info αυτά που γράφει η ανακοίνωση που έβαλες σχολιάζω.

Εσύ δηλαδή ποιος περίμενες να πάει στο διαγωνισμό εταιρείες άλλου κλάδου? Αλλά για να πάρεις μια μυρωδιά έστω...αν ο διαγωνισμός ζητάει πιστοποιητικά και προσόντα που μόνο τέτοιες τεράστιες εταιρείες θα μπορούσαν να έχουν ΔΗΛΑΔΗ ΑΛΥΣΙΔΕΣ...όπως για παράδειγμα υγειονομικού ενδιαφέροντος πιστοποιήσεις ή επάρκεια για την προμήθεια ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΥΛΙΚΕΙΩΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ...ή επειδή το έργο ήταν μεγάλο μια εγγυητική μισό εκατομύριο ή οικονομικά στοιχεία 3 τελευταίων ετών που ο γρηγόρης παίζει να κάνει τζίρο 400 εκατομύρια και ο καντινιέρης της ακρόπολης 3 εκατομύρια

αυτά είναι κάποιοι από τους λόγους πουθ δεν πήγε ο καντινιέρης της ακρόπολης.

Τα γκούντις και όποιος άλλος πήγε δεν ήθελαν τη δουλειά? Γιατί δεν την πήραν? δεν είχαν ότι είχε και ο γρηγόρης???

Ποιος μίλησα για κτίρια του Δήμου????? Το υπουργείο είναι κεντρική κυβέρνηση....και για να το λειτουργήσεις αυτό πρέπει να παίρνεις φορολογική και ασφαλιστική ενημερότητα. Μάθε!

Σου απάντησα κυρίως για αυτά που επισήμανες αλλά δεν το πήρες χαμπάρι καν γιατί επισήμανες αυτά που δεν καταλαβαίνεις.
Μλκ, τελικά μήπως είσαι χαζός και τζάμπα κάθομαι και σου απαντώ; Το του κλάδου καθησες και διάβασες και όχι το 4 (ΤΕΣΣΕΡΙΣ) ενώ έλεγες πως ήταν ΤΡΕΙΣ; Ή το ότι βάφτισες φωτογραφικό το διαγωνισμό και έλεγες ότι το έδωσαν απευθείας στο Γρήγορη ενώ υπήρχαν ΑΚΟΜΑ 3 επιχειρήσεις που τηρούσαν τις προϋποθέσεις αλλά προφανώς είτε αποσύρθηκαν ή έδωσαν χαμηλότερες προσφορές.
Και τώρα μετά απ όλα αυτά έρχεσαι να μου γράψεις ότι ο Κυρ Τάκης ο καντινιέρης της Ακρόπολης δεν είχε το κεφαλαίο για ΟΛΟ το έργο και το πουλάς για γνώση και εξυπνάδα; ΧΑΙΡΩ ΠΟΛΥ. Τι γράφω δυο ώρες, προφανώς μόνο τα θηρία του κλάδου μπορούσαν να χτυπήσουν ΚΑΙ ΤΑ 95 ΚΥΛΙΚΕΙΑ. Τι είμαι εγώ, νιπλης ή το άλλο το αυτιστικό ο δυ;
Και προφανώς στόχος του διαγωνισμού ήταν να λειτουργήσουν ΚΑΙ ΤΑ 95 ΚΥΛΙΚΕΙΑ και όχι μόνο τα φιλέτα και τα αλλά ναπαναγαμηθουνοιεπισκεπτες. Και φυσικά να πληρώνονται και στην ώρα τους τα ενοίκια και οι υποχρεώσεις.

Το παίζεις ότι είσαι και της αγοράς πανάθεμά σε και ξέρεις. Και το πρόβλημα σου είναι γιατί να τα πάρει ο Γρηγόρης τα κυλικεία και όχι ο Κυρ Τάκης. Και δεν καταλαβαίνεις γιατί τελικά τα παίρνει ο Γρηγόρης και τσαντίζεσαι κι από πάνω. Εκτός αν είσαι ο κυρ Τάκης, τότε πάσο.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.501
Κριτικές
36
Like
38.209
Πόντοι
19.795
Και κάτι ακόμα. Λένε, ότι βάσει του διαγωνισμού, ο μισθωτής δεν έχει δικαίωμα υπεκμισθωσης σε άλλον. Ο Γρηγόρης από την φύση του είναι φρανσαιζ και δεν διαθέτει δικό του προσωπικό να εκμεταλλευτεί τις καντίνες. Υποχρεωτικά θα τις υπεκμισθωσει. Αρα υπάρχει νομικό κενο.

Δεν έχω τίποτα εναντίον του Γρηγόρη και αν αποδειχθεί ότι θα πληρώσει έστω και ένα ευρώ παραπάνω από τους προηγούμενους, θα βγω εδώ και θα γράψω ότι μετέφερα μαλακίες.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.714
Like
17.858
Πόντοι
3.656
Ποιοι περιμενετε μωρη τρελοκοτσιδου;Εσυ και τα Πακια;
Γαμώ το φελέκι σας .... δεν έχω πει ΟΧΙ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ ;
Δεν θέλει πάκια το παληκάρι . Μόνο στράπον και χρυσό ντουζ.

Πότε θα μάθετε πια ;
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Μλκ, τελικά μήπως είσαι χαζός και τζάμπα κάθομαι και σου απαντώ; Το του κλάδου καθησες και διάβασες και όχι το 4 (ΤΕΣΣΕΡΙΣ) ενώ έλεγες πως ήταν ΤΡΕΙΣ; Ή το ότι βάφτισες φωτογραφικό το διαγωνισμό και έλεγες ότι το έδωσαν απευθείας στο Γρήγορη ενώ υπήρχαν ΑΚΟΜΑ 3 επιχειρήσεις που τηρούσαν τις προϋποθέσεις αλλά προφανώς είτε αποσύρθηκαν ή έδωσαν χαμηλότερες προσφορές.
Και τώρα μετά απ όλα αυτά έρχεσαι να μου γράψεις ότι ο Κυρ Τάκης ο καντινιέρης της Ακρόπολης δεν είχε το κεφαλαίο για ΟΛΟ το έργο και το πουλάς για γνώση και εξυπνάδα; ΧΑΙΡΩ ΠΟΛΥ. Τι γράφω δυο ώρες, προφανώς μόνο τα θηρία του κλάδου μπορούσαν να χτυπήσουν ΚΑΙ ΤΑ 95 ΚΥΛΙΚΕΙΑ. Τι είμαι εγώ, νιπλης ή το άλλο το αυτιστικό ο δυ;
Και προφανώς στόχος του διαγωνισμού ήταν να λειτουργήσουν ΚΑΙ ΤΑ 95 ΚΥΛΙΚΕΙΑ και όχι μόνο τα φιλέτα και τα αλλά ναπαναγαμηθουνοιεπισκεπτες. Και φυσικά να πληρώνονται και στην ώρα τους τα ενοίκια και οι υποχρεώσεις.

Το παίζεις ότι είσαι και της αγοράς πανάθεμά σε και ξέρεις. Και το πρόβλημα σου είναι γιατί να τα πάρει ο Γρηγόρης τα κυλικεία και όχι ο Κυρ Τάκης. Και δεν καταλαβαίνεις γιατί τελικά τα παίρνει ο Γρηγόρης και τσαντίζεσαι κι από πάνω. Εκτός αν είσαι ο κυρ Τάκης, τότε πάσο.
Τώρα εσύ νομίζεις ότι με αποστόμωσες όμως δείχνεις απλά την εμπάθεια σου.

Κόλλησες στο ότι είπα εγώ 3 (ΝΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΠΟΥΦΟ ΓΡΑΨΕ ΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΟΓΡΑΦΩΣ) και όχι 4(ΤΕΣΣΕΡΙΣ)...όπως στάθηκες στο ότι είπα ότι ήταν ανάθεση ή διαγωνισμός με 3 προσφορές. Τρείς έλεγες και εσύ όμως πριν κάνεις copy paste το άρθρο που γκούγκλαρες.

Η ανακοίνωση του γρηγόρη που πόσταρες γράφει ότι πήρε τον διαγωνισμό σύμφωνα με τα κρητήρια του διαγωνισμού και όχι ότι αποσύρθηκαν. Ξεστραβώσου. Φωτογραφικός διαγωνισμός δεν σημαίνει μια προσφορά...σημαίνει κρητήρια και προυποθέσεις για συγκεκριμένους αποδέκτες. Τι κάθομαι και εξηγώ τώρα....

Αυτό που λέει ο κωλόγερος και τον αγνωείς...γιατί δεν σε νοιάζει το ζήτημα απλά να μου την πεις...όπως έχεις προσπαθήσει 100 φορές αλλά δεν απάνταγα....και στο είπα ότι σε γαργαλάει και άλλη φορα.....αλλά φαίνεται ότι το έχεις πελώρια ανάγκη...

και κοψοχρονιά να μην είναι πήραν ένα έργο από τους μικρομεσαίους επιχειρηματίες που είχαν ανάγκη και το έδωσαν στα μεγαθήρια που δεν είχαν καμία ανάκγη. Και μάλλον πολύ φτηνά.

Άσε τι είμαι εγώ.....εσύ είσαι τόσο σκληρός καπιταλιστής που θα υπερασπιστείς και αυτή την πρακτική ε?Πρέπει να είσαι πολύ φίλος με το μεγάλο κεφάλαιο εσύ και όχι αυτός που μαζεύει τα κλαδιά από τα πάρκα....έχεις και τα μεγάλα συμφέροντα να κοιτάξεις του καπιταλισμού


:confused::confused::confused:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.501
Κριτικές
36
Like
38.209
Πόντοι
19.795
. Τι γράφω δυο ώρες, προφανώς μόνο τα θηρία του κλάδου μπορούσαν να χτυπήσουν ΚΑΙ ΤΑ 95 ΚΥΛΙΚΕΙΑ. Τι είμαι εγώ, νιπλης ή το άλλο το αυτιστικό ο δυ;
Και προφανώς στόχος του διαγωνισμού ήταν να λειτουργήσουν ΚΑΙ ΤΑ 95 ΚΥΛΙΚΕΙΑ και όχι μόνο τα φιλέτα και τα αλλά ναπαναγαμηθουνοιεπισκεπτες.
59 είναι τα κυλικεία. Και σε 38 χώρους θα μπουν αυτόματοι πωλητές, αν έχω καταλάβει καλά.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
59 είναι τα κυλικεία. Και σε 38 χώρους θα μπουν αυτόματοι πωλητές, αν έχω καταλάβει καλά
Εμένα μου μοιάζει προσπάθεια να τσιμπήσουν τα δυνατά και τα υπόλοιπα να τα στηρίξουν υποτυπωδώς

σε κάθε περίπτωση όταν βλέπεις να παίρνουν τις δουλειές από τους μικρομεσαίους λέει πολλά.....και αν τα λεφτά που θα παίρνουν είναι πολύ λιγότερα....

θα προσφύγουν στα δικαστήρια λογικά οι ενδιαφερόμενοι αν μπορούν....το αποτέλεσμα του διαγωνισμού ανεβαίνει στο κημδης μπορεί να το δει ο καθένας κανονικά
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
Και κάτι ακόμα. Λένε, ότι βάσει του διαγωνισμού, ο μισθωτής δεν έχει δικαίωμα υπεκμισθωσης σε άλλον. Ο Γρηγόρης από την φύση του είναι φρανσαιζ και δεν διαθέτει δικό του προσωπικό να εκμεταλλευτεί τις καντίνες. Υποχρεωτικά θα τις υπεκμισθωσει. Αρα υπάρχει νομικό κενο.

Δεν έχω τίποτα εναντίον του Γρηγόρη και αν αποδειχθεί ότι θα πληρώσει έστω και ένα ευρώ παραπάνω από τους προηγούμενους, θα βγω εδώ και θα γράψω ότι μετέφερα μαλακίες.
Γιατί λες ότι υποχρεωτικά θα τις εκμισθώσει; Δεν υπάρχουν ιδιόκτητα καταστήματα πέραν του φραντσαιζ; Ή δε μπορεί η καινούρια εταιρεία να προσλάβει προσωπικό για κάθε σημείο;

Eσυ δεν χρειάζεται να γράφεις τέτοια, δεν είσαι σαν τους υπόλοιπους, γι αυτό και μπορούμε να μιλάμε σοβαρά.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
59 είναι τα κυλικεία. Και σε 38 χώρους θα μπουν αυτόματοι πωλητές, αν έχω καταλάβει καλά.
Όπως και να χει τόσα είναι τα σημεία που θα πηγαίνει άνθρωπος και θα μπορεί να εξυπηρετείται. Από το να μη βρίσκει ένα νερό και ένα αναψυκτικό να δροσιστεί.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.904
Κριτικές
16
Like
14.784
Πόντοι
6.515
το ξεπουλημα εθνικων υποδομων οπως το λιμανι Ηγουμενιτσας, το ονομασε ο αθλιος επενδυση των ξενων στην Ελλαδα λογω εμπιστοσυνης στην οικονομια της χωρας :headbang:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.296
Like
22.924
Πόντοι
5.506
το ξεπουλημα εθνικων υποδομων οπως το λιμανι Ηγουμενιτσας, το ονομασε ο αθλιος επενδυση των ξενων στην Ελλαδα λογω εμπιστοσυνης στην οικονομια της χωρας :headbang:
Παλι αρχισατε τα «ξεπουληματα»; Χρονια ειχατε.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.631
Κριτικές
3
Like
11.233
Πόντοι
3.936
Δεν έχω inside info αυτά που γράφει η ανακοίνωση που έβαλες σχολιάζω.

Εσύ δηλαδή ποιος περίμενες να πάει στο διαγωνισμό εταιρείες άλλου κλάδου? Αλλά για να πάρεις μια μυρωδιά έστω...αν ο διαγωνισμός ζητάει πιστοποιητικά και προσόντα που μόνο τέτοιες τεράστιες εταιρείες θα μπορούσαν να έχουν ΔΗΛΑΔΗ ΑΛΥΣΙΔΕΣ...όπως για παράδειγμα υγειονομικού ενδιαφέροντος πιστοποιήσεις ή επάρκεια για την προμήθεια ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΥΛΙΚΕΙΩΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ...ή επειδή το έργο ήταν μεγάλο μια εγγυητική μισό εκατομύριο ή οικονομικά στοιχεία 3 τελευταίων ετών που ο γρηγόρης παίζει να κάνει τζίρο 400 εκατομύρια και ο καντινιέρης της ακρόπολης 3 εκατομύρια

αυτά είναι κάποιοι από τους λόγους πουθ δεν πήγε ο καντινιέρης της ακρόπολης.

Τα γκούντις και όποιος άλλος πήγε δεν ήθελαν τη δουλειά? Γιατί δεν την πήραν? δεν είχαν ότι είχε και ο γρηγόρης???

Ποιος μίλησα για κτίρια του Δήμου????? Το υπουργείο είναι κεντρική κυβέρνηση....και για να το λειτουργήσεις αυτό πρέπει να παίρνεις φορολογική και ασφαλιστική ενημερότητα. Μάθε!

Σου απάντησα κυρίως για αυτά που επισήμανες αλλά δεν το πήρες χαμπάρι καν γιατί επισήμανες αυτά που δεν καταλαβαίνεις.
Eiπα να μην μιλησω αλλα θα μιλησω.

Εισαι μαμζοχιστομαλακας????????????

Ασχολεισαι και εξηγεις στο ζωο τι ακριβως?
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.271
Κριτικές
26
Like
11.301
Πόντοι
4.746
Ολη η αληθεια απο ενα αλανι για το πολιτικο συστημα που χει γαμησει την Ελλαδα τα τελευταια σραντα χρονια

 

kyrpoutsos

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2021
Μηνύματα
439
Like
709
Πόντοι
81
Τι χαιβάνια είστε εσείς ρε...
Τι νταμάρια...
Ρε θα βάλετε ποτέ μυαλό να υπάρξει επιτέλους αντιπολίτευση ή θα κάνετε την κυβέρνηση όλο και πιο αλαζονική?
Έχετε καταλάβει τίποτα ή θα φάτε 30 μονάδες στο κεφάλι το 27 και θα λέτε (γιατί δε μαθαίνετε κιόλας) "κοροιδευτικά" και καλά 51% (τόσο θα είνσι τότε) όποτε διαφωνείτε κσι βρίσκετε κάτι κακό?
Ρε μια δουλειά σας έμεινε να κάνετε, την αντιπολίτευση, σοβαρή κι απαραίτητη δουλειά, κι όμως ούτε γι αυτό δεν είστε ικανοί...
Γιατί - εκτός της ανικανότητάς σας - έχετε και το κουσούρι ποτέ να μη φταίτε, πάντα οι άλλοι, εξ ου κι ο λαός σας φτύνει...κι εσείς βάζετε badedas....
Συμμαζευτείτε, αλλάξτε μυαλά, κάντε το "όραμα" του alexis για σύμπραξη με πασοκ κλπ "δημοκρατικές" δυνάμεις για να έρθει μετά πάλι alexis και να προσπαθήσει να πάρει την εξουσία παραπλανώντας με αριστερές παπαριές και φαμφάρες, και πάψτε να αλλαλάζετε σαν αγάμητες γριές...
υγ
20 μονάδες στις εθνικές, πτώση όλων σας στις νομαρχιακές με πλήρη επικράτηση νδ και ανταρτών νδ, δυο περιφέρειες μόνο πήρατε (όλοι μαζί) - τη μία με σύμπραξη, και μιλάτε σα νικητές :jerking:
Ήμαρτον, δεν έχετε καταλάβει χριστό.
Ο Αντρέας από πάνω θα μουτζώνει με χέρια και πόδια (όταν δεν κυνηγάει κοριτσόπουλα).

ΔΟΥΛΕΨΤΕ ΡΕ ΠΑΠΑΡΕΣ, Η ΧΩΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ, ΠΛΑΘΕΤΕ ΚΑΘΕΣΤΩΤΙΚΗ ΝΟΟΟΤΡΟΠΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΤΕ
Τύπε, παίρνεις κάτι μήπως;

Ναρκωτικά ίσως; ληγμένα;
Στα έχει σκάσει η αγαμία ;

Γιατί απευθύνεσαι επιτακτικά σε εμάς λες και είμαστε εκπρόσωποι κάποιοι κόμματος λέγοντας " κάντε σωστή αντιπολίτευση";

Και εν πάση περιπτώσει, αν έκανα αντιπολίτευση σε ένα σάιτ με πουτανες και γαμησια θα την έκανα;
Και απέναντι θα είχα ποιον; τον sapiens sapiens ;

Συνέλθετε λίγο, κάντε καμιά βόλτα, επισκεφθείτε κάνα ειδικό.
 

koskam

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.744
Κριτικές
24
Like
10.117
Πόντοι
3.446
394268255_310911145024013_7568603466113075470_n.jpg
παντα ηταν με τους (λαδεμπορους) αυτη η οικογενεια
 

Μπιρλας

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
11.921
Like
11.622
Πόντοι
3.656
Πηραμε επενδυτικη βαθμιδα και κοιμαστε γαμημενοι!!!
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.523
Like
72.892
Πόντοι
12.756
Τσακω επενδυτικη βαθμιδα , αγραμματε Ελληνα , οικονομικά άσχετε , Νταιμηδες του κωλου


Παρωχημένη, ανούσια, στα όρια της επικινδυνότητας η αναβάθμιση της Ελλάδος σε επενδυτική βαθμίδα από την Standard and Poor’s​

Η αναβάθμιση της Ελλάδος σε επενδυτική βαθμίδα ή BBB- με σταθερές προοπτικές από τον αμερικανικό οίκο αξιολόγησης Standard and Poor’s είναι μια παρωχημένη, ανούσια και στα όρια της επικινδυνότητας εξέλιξη που ωστόσο δεν θα έχει καμία επίδραση στα ομόλογα και στο χρηματιστήριο…
Η Ελλάδα παρ΄ ότι έχει μόλις 45 δισεκ. ελεύθερα διαπραγματεύσιμο χρέος σε σύνολο 404,6 δισεκ. ευρώ δανείζεται με το δεύτερο χειρότερο επιτόκιο της ευρωζώνης (4,33%) και μόνο η Ιταλία μας περνάει όπου το χρέος της ωστόσο φθάνει τα 2,9 τρισεκ. (4,92%)….


Συμπέρασμα


Η αναβάθμιση της Ελλάδος σε επενδυτική βαθμίδα είναι γεγονός όχι για ενθουσιασμό.
Ενθουσιάζονται οι αφελείς και οι ανόητοι.
Είναι περίοδος προβληματισμού.
Το ρίσκο και η επικινδυνότητα για την Ελλάδα έχει αυξηθεί…
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.902
Like
4.225
Πόντοι
506
Γαμώ το φελέκι σας .... δεν έχω πει ΟΧΙ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ ;
Δεν θέλει πάκια το παληκάρι . Μόνο στράπον και χρυσό ντουζ.

Πότε θα μάθετε πια ;
Eλπίζω στις 00:47 που το έγραψες να ήσουν σε κανα μπαρ και γιορταζες την επενδυτική βαθμίδα. Και ν ανοιξες καμια σαμπάνια της προκοπης όχι του 5ευρου
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.781
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Η επενδυτική βαθμίδα θέλει αύξηση τιμών αλλιώς δεν έχει ουσία

το λέει και η λέξη θα επενδύει ο καταναλωτής σε ακριβότερες υπηρεσίες και προϊόντα για την αναβάθμιση της χώρας μας.

Σε ευχαριστούμε για όλα γαλάζιε Ηγέτη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom