Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 14 άτομα (4 μέλη και 10 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.362
Like
22.980
Πόντοι
5.506
Το ότι τα τελευταία χρόνια οποιαδήποτε συναλλαγή γίνεται πάντα μέσα από τις Τράπεζες, δεν μετράει; Το ότι δεν βλέπεις ανθρώπους πια στα ΑΤΜ να σηκώνουν χρήματα, αλλά να κάνουν μόνο συναλλαγές, δεν μετράει;
Γιατι, πριν δεν εμπαιναν οι μισθοδοσιες και τα ενοικια διατραπεζικα; Ή γενικα κρατουσαν πολλα λεφτα στο παπλωμα πριν τη λαιλαπα τσιπρα;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.362
Like
22.980
Πόντοι
5.506
Εννοείται ότι μετράει....και περισσότερο μετράει ποιοι τις αυξάνουν....

χρήμα είναι και γυρίζει....αν 2-3 μύρια φτωχοί μειώσουν τις καταθέσεις τους και 500 πάμπλουτοι τις αυξήσουν....δεν σημαίνει απλά αύξηση καταθέσεων αλλά αλλαγή στις κοινωνικές δομές επίσης....
Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι οι 500 παμπλουτοι εχουν τα χρηματα τους σε τραπεζες και μαλιστα στην Ελλαδα;
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.516
Κριτικές
36
Like
38.258
Πόντοι
19.795
Εννοείται ότι μετράει....και περισσότερο μετράει ποιοι τις αυξάνουν....

χρήμα είναι και γυρίζει....αν 2-3 μύρια φτωχοί μειώσουν τις καταθέσεις τους και 500 πάμπλουτοι τις αυξήσουν....δεν σημαίνει απλά αύξηση καταθέσεων αλλά αλλαγή στις κοινωνικές δομές επίσης....
Εδώ άλλος παίρνει καφέ 2 ευρώ και πληρώνει με πιστωτική κάρτα.
Και αυτό το διευρο ακόμα δεν θα βγει από την τράπεζα, θα πάει από τον ένα λογαριασμό στον άλλο. Αυτό ομως δεν γινόταν πριν από 2-3 χρόνια.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.202
Πόντοι
3.656
Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι οι 500 παμπλουτοι εχουν τα χρηματα τους σε τραπεζες και μαλιστα στην Ελλαδα;
Εσύ τι πιστεύεις ότι γίνεται ότι εμφανίζει ο σκλαβενίτης υπόλοιπο στον λογ. ταμιευτηρίου του 3.000 ευρώ? :2funny:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.516
Κριτικές
36
Like
38.258
Πόντοι
19.795
Γιατι, πριν δεν εμπαιναν οι μισθοδοσιες και τα ενοικια διατραπεζικα; Ή γενικα κρατουσαν πολλα λεφτα στο παπλωμα πριν τη λαιλαπα τσιπρα;
Φυσικά, αφού όλοι βάλανε το χεράκι τους ώστε ο κόσμος να τραβήξει τα χρήματα από τις τράπεζες.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.362
Like
22.980
Πόντοι
5.506
Εσύ τι πιστεύεις ότι γίνεται ότι εμφανίζει ο σκλαβενίτης υπόλοιπο στον λογ. ταμιευτηρίου του 3.000 ευρώ? :2funny:
Ο Σκλαβενιτης ειναι ΦΥΣΙΚΟ προσωπο;;; Ή πιστευεις οτι ΟΙ ΙΔΙΟΙ οι μετοχοι εχουν την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ τους περιουσια σε λογ. ταμιευτηριου;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.202
Πόντοι
3.656
Εδώ άλλος παίρνει καφέ 2 ευρώ και πληρώνει με πιστωτική κάρτα.
Και αυτό το διευρο ακόμα δεν θα βγει από την τράπεζα, θα πάει από τον ένα λογαριασμό στον άλλο. Αυτό ομως δεν γινόταν πριν από 2-3 χρόνια.
Ε ναι....πριν το 15 υπηρχε περιπτωση να πας να βαλεις βενζινη με καρτα?

η να παρεις απο το περιπτερο μια μπυρα και να πληρωσεις με το κινητο?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.362
Like
22.980
Πόντοι
5.506
Φυσικά, αφού όλοι βάλανε το χεράκι τους ώστε ο κόσμος να τραβήξει τα χρήματα από τις τράπεζες.
Αν και το δημοσιευμα που μου βαζεις ειναι ενα εξαιρετικο ξεπλυμα του τσιπρα, ξαναλεω, εκτος απο την περιοδο που ο τσιπρας εφερε τα cc δεν εμπαιναν μισθοδοσιες και οικονομιες σε τραπεζικους λογαριασμους;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.362
Like
22.980
Πόντοι
5.506
Ε ναι....πριν το 15 υπηρχε περιπτωση να πας να βαλεις βενζινη με καρτα?

η να παρεις απο το περιπτερο μια μπυρα και να πληρωσεις με το κινητο?
Τι σχεση εχει αυτο με αυτο που συζητατε;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.202
Πόντοι
3.656
Ο Σκλαβενιτης ειναι ΦΥΣΙΚΟ προσωπο;;; Ή πιστευεις οτι ΟΙ ΙΔΙΟΙ οι μετοχοι εχουν την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ τους περιουσια σε λογ. ταμιευτηριου;
Καλά αφού ξύνεσαι θα σου πω :confused:

Όλοι οι άνθρωποι είναι φυσικά πρόσωπα....είτε είναι μισθωτοί....είτε είναι επιχειρηματίες είτε κλαδεύουν με την ώρα για το δήμο.

Νομικά πρόσωπα είναι οι εταιρείες (νομίζω όχι οι ατομικές εταιρείες)


Ο σκλαβενίτης είναι φυσικό πρόσωπο και έχει καταθέσεις σε λογαριασμό όπως εσύ και εγώ. Η σκλαβενίτης ΑΕΒΕ ή τι σκατά είναι είναι νομικό πρόσωπο και έχει τους όψεως ή ότι άλλο έχει.

Ο σκλαβενίτης που δηλώνει εισόδημα από την δραστηριότητα του στην Ελλάδα τα κέρδη που αποφασίζει να μοιράσει ως μερίσματα ή ως μπόνους ή ως μισθό στους διευθυντές του καταλήγουν στους λογαριασμούς ταμιευτηρίου του καθενός.

Γιατί ο καθένας από αυτους δεν θα μπορούσε να κάνει ζωάρα στην Ελλάδα αν δεν δηλώνει και ένα μεγάλο ΕΙΣΟΔΗΜΑ που πάντα θα είναι στην τράπεζα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.362
Like
22.980
Πόντοι
5.506
Καλά αφού ξύνεσαι θα σου πω :confused:

Όλοι οι άνθρωποι είναι φυσικά πρόσωπα....είτε είναι μισθωτοί....είτε είναι επιχειρηματίες είτε κλαδεύουν με την ώρα για το δήμο.

Νομικά πρόσωπα είναι οι εταιρείες (νομίζω όχι οι ατομικές εταιρείες)


Ο σκλαβενίτης είναι φυσικό πρόσωπο και έχει καταθέσεις σε λογαριασμό όπως εσύ και εγώ. Η σκλαβενίτης ΑΕΒΕ ή τι σκατά είναι είναι νομικό πρόσωπο και έχει τους όψεως ή ότι άλλο έχει.

Ο σκλαβενίτης που δηλώνει εισόδημα από την δραστηριότητα του στην Ελλάδα τα κέρδη που αποφασίζει να μοιράσει ως μερίσματα ή ως μπόνους ή ως μισθό στους διευθυντές του καταλήγουν στους λογαριασμούς ταμιευτηρίου του καθενός.

Γιατί ο καθένας από αυτους δεν θα μπορούσε να κάνει ζωάρα στην Ελλάδα αν δεν δηλώνει και ένα μεγάλο ΕΙΣΟΔΗΜΑ που πάντα θα είναι στην τράπεζα.
Τωρα μιλαμε για τον Σκλαβενιτη ως φυσικο προσωπο, ως εταιρεια ή τους διευθυντες του;;

Γιατι τα εχεις κανει λιγο αχταρμα στο κεφαλι σου και οφειλω να σε προστατεψω, αν και οι μπουφοι που θα ταυτιστουν μαζι σου εναντιων μου μπορουν να κανουν ενα εξαιρετικο μπαχαλο για να αποπροσανατολισουν τη συζητηση.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.362
Like
22.980
Πόντοι
5.506
Και για να σε προλαβω, επειδη ανεφερες Σκλαβενιτης, ακομα και ως φυσικο προσωπο οτιδηποτε ειδους «ζωαρα» (παναθεμα σας) κι αν κανει μπορει καλλιστα να το κανει ΜΕΣΩ των εταιριων του. Αν με εννοεις.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.202
Πόντοι
3.656
Τωρα μιλαμε για τον Σκλαβενιτη ως φυσικο προσωπο, ως εταιρεια ή τους διευθυντες του;;

Γιατι τα εχεις κανει λιγο αχταρμα στο κεφαλι σου και οφειλω να σε προστατεψω, αν και οι μπουφοι που θα ταυτιστουν μαζι σου εναντιων μου μπορουν να κανουν ενα εξαιρετικο μπαχαλο για να αποπροσανατολισουν τη συζητηση.
εγώ θα σου πρότεινα να αρκεστείς σε αυτά που ξέρεις και πιστεύεις και να μην φέρνεις αντίρρηση στο κάθε τι χωρίς σκέψη γιατι θα εκτεθείς χωρίς λόγο.

Αφού για φυσικά πρόσωπα μίλαγε ο άνθρωπος απο πάνω....ως τι θα λογίσουμε τους ολιγάρχες ως εταιρείες?

Τώρα εγώ τα έχω κάνει αχταρμά? Πως είναι δυνατόν να εξετάσεις τις καταθέσεις των εταιρειών ρε επιστήμονα?

Αφού σήμερα έχω 100 χιλιάρικα και αύριο έχουν κάνει φτερά γιατί έκανα εισαγωγή.

Όλοι κάποια στιγμή βάζουν στους προσωπικούς τους λογαριασμούς τα λεφτά....μπορεί όχι όλα...μπορεί να πληρώνονται σε είδος...σε μετοχές ή δε ξέρω γω τι...αλλά λεφτά θα βάλουν στον λογαριασμό.

Μη με προστατεύεις ευχαριστώ μπορώ μόνος μου :2funny:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.557
Like
72.949
Πόντοι
12.756
εγώ θα σου πρότεινα να αρκεστείς σε αυτά που ξέρεις και πιστεύεις και να μην φέρνεις αντίρρηση στο κάθε τι χωρίς σκέψη γιατι θα εκτεθείς χωρίς λόγο.

Αφού για φυσικά πρόσωπα μίλαγε ο άνθρωπος απο πάνω....ως τι θα λογίσουμε τους ολιγάρχες ως εταιρείες?

Τώρα εγώ τα έχω κάνει αχταρμά? Πως είναι δυνατόν να εξετάσεις τις καταθέσεις των εταιρειών ρε επιστήμονα?

Αφού σήμερα έχω 100 χιλιάρικα και αύριο έχουν κάνει φτερά γιατί έκανα εισαγωγή.

Όλοι κάποια στιγμή βάζουν στους προσωπικούς τους λογαριασμούς τα λεφτά....μπορεί όχι όλα...μπορεί να πληρώνονται σε είδος...σε μετοχές ή δε ξέρω γω τι...αλλά λεφτά θα βάλουν στον λογαριασμό.

Μη με προστατεύεις ευχαριστώ μπορώ μόνος μου :2funny:
κλάνει απαντησεις για να προλαβει να γραψει πριν καν σκεφτει ... καλα να διαβάσει τι εγραψες ουτε καν ...
Και πουλαει και προστασία ...
:tooth::tooth:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.362
Like
22.980
Πόντοι
5.506
εγώ θα σου πρότεινα να αρκεστείς σε αυτά που ξέρεις και πιστεύεις και να μην φέρνεις αντίρρηση στο κάθε τι χωρίς σκέψη γιατι θα εκτεθείς χωρίς λόγο.

Αφού για φυσικά πρόσωπα μίλαγε ο άνθρωπος απο πάνω....ως τι θα λογίσουμε τους ολιγάρχες ως εταιρείες?

Τώρα εγώ τα έχω κάνει αχταρμά? Πως είναι δυνατόν να εξετάσεις τις καταθέσεις των εταιρειών ρε επιστήμονα?

Αφού σήμερα έχω 100 χιλιάρικα και αύριο έχουν κάνει φτερά γιατί έκανα εισαγωγή.

Όλοι κάποια στιγμή βάζουν στους προσωπικούς τους λογαριασμούς τα λεφτά....μπορεί όχι όλα...μπορεί να πληρώνονται σε είδος...σε μετοχές ή δε ξέρω γω τι...αλλά λεφτά θα βάλουν στον λογαριασμό.

Μη με προστατεύεις ευχαριστώ μπορώ μόνος μου :2funny:
Ωραια λοιπον. Επειδη η συζητηση ξεκινησε απο την αυξηση των καταθεσεων στη χωρα και καποιοι τρεξατε να μιλησετε για 500 μεγαλοεπιχειρηματιες που αυξησαν ουσιαστικα την εικονα λογω «υπερκερδων» θα σου προτεινα να κανεις ενα κρυο ντους και να την πεσεις καμια ωριτσα και μετα ξαναμιλαμε.

Υπαρχουν πραγματικοι πολυεκατομμυριουχοι (οχι σαν αυτους εδω μεσα) που στη φορολογικη τους να φαινονται στο οριο του αφορολογητου (οπως αντιστοιχα και οι καταθεσεις τους ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ).
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.202
Πόντοι
3.656
κλάνει απαντησεις για να προλαβει να γραψει πριν καν σκεφτει ... καλα να διαβάσει τι εγραψες ουτε καν ...
Και πουλαει και προστασία ...
:tooth::tooth:
Έχουμε φτάσει σε σημείο να λες ''η μέρα έχει 24 ώρες'' και να πετάγονται να σου λένε ''τι λες ρε άσχετε η μέρα έχει 28 ώρες αν δεν ήσουν συριζαίος και δεν μισούσες τον μητσοτάκη θα το ήξερες''


Έχω αρχίσει και φορτώνω :confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.362
Like
22.980
Πόντοι
5.506
Κατα φωνη και ο Κοσκωτας της μονοπολης.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.557
Like
72.949
Πόντοι
12.756
Έχουμε φτάσει σε σημείο να λες ''η μέρα έχει 24 ώρες'' και να πετάγονται να σου λένε ''τι λες ρε άσχετε η μέρα έχει 28 ώρες αν δεν ήσουν συριζαίος και δεν μισούσες τον μητσοτάκη θα το ήξερες''


Έχω αρχίσει και φορτώνω :confused:
Ενα κρυο ντους λενε οτι η είναι η λυση .. τι λες και εσυ ; :coffee:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.789
Like
14.202
Πόντοι
3.656
Ωραια λοιπον. Επειδη η συζητηση ξεκινησε απο την αυξηση των καταθεσεων στη χωρα και καποιοι τρεξατε να μιλησετε για 500 μεγαλοεπιχειρηματιες που αυξησαν ουσιαστικα την εικονα λογω «υπερκερδων» θα σου προτεινα να κανεις ενα κρυο ντους και να την πεσεις καμια ωριτσα και μετα ξαναμιλαμε.

Υπαρχουν πραγματικοι πολυεκατομμυριουχοι (οχι σαν αυτους εδω μεσα) που στη φορολογικη τους να φαινονται στο οριο του αφορολογητου (οπως αντιστοιχα και οι καταθεσεις τους ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ).
Άρα γυρνάμε στην αρχή.....πιστεύεις ότι Σκλαβενίτης αφήνει υπόλοιπο στην τράπεζα 3000 ευρώ?

Δε μιλάμε για λουμπίνες γιατρούς και δικηγόρους που κολυμπάνε στο μαύρο χρήμα τύπε...λες να είναι αυτοί στο ''fortune500''?

μιλάμε για πραγματικούς παίχτες όχι τους ''πολυεκατομυριούχους'' που νομίζεις.

Όμως τώρα διαφωνείς μόνο για να διαφωνήσεις....έχεις ξεχάσει καν τι συζητούσαν και τι σχολίασα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom