Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (4 μέλη και 9 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.782
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Αυτό είναι από μόνο απόδειξη ότι έχω δίκιο αφού κάποια στιγμή έρχεσαι στα λόγια μου :rockon:
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.677
Like
6.367
Πόντοι
2.356
Εντωμεταξυ κάποια στιγμη λες περιπου τα ιδια με αυτον , αλλα αυτος εκει ρε μαλάκα να επιμένει με τα δικα του
Τα - Οχι δεν καταλαβες , και λεω κατι άλλο εγω κτλ
Άμα γράψεις ακριβώς τα ίδια με άλλο ρήμα πχ ή κάνα συνώνυμο, μαύρο φίδι που σ'εφαγε. :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.782
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Δεν έχω φύγει ακόμα να ξέρετε :coffee:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.299
Like
22.929
Πόντοι
5.506
Τύπε πάλι δεν έχεις καταλάβει....

εγώ είπα ότι πρέπει να εφαρμόζει τους νόμους και όχι τις εντολές της κάθε κυβέρνησης -όταν αυτές δεν πάνε παρέα με το νόμο-

τι άλλο να πω για να το κάνω σαφές?
Ποια παρανομη εντολη εχει δωσει και ποια κυβερνηση ρε τυπε;
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.524
Like
3.841
Πόντοι
456
Μην το λες....όπως σε όλα τα επαγγέλματα έτσι και άσε αυτό...υπάρχουν μπάτσοι και υπάρχουν και αστυνομικοί.


Απλά ενώ αυτοί υποτίθεται ότι προστατεύουν το σύνταγμα και τον πολίτη έχουν μάθει να ακολουθούν εντολές για να προστατεύουν την κάθε κυβέρνηση.

Όταν εφαρμόζεται ένα αντισυνταγματικό μέτρο και πάει ο κόσμος να διαμαρτυρηθεί θα έπρεπε η αστυνομία 1. να έχει αντιπροσωπεία του σώματος στην πορεία για να δηλώσει διαμαρτυρία...και αντί να πετάει δακρυγόνα στους πολίτες να περιφρουρεί την ομαλή διεξαγωγή της διαμαρτυρίας.

Αλλά αυτά σε ένα κόσμο που δεν είναι γεμάτος από ζωντόβολα και βολεμένους φυσικά
Εγώ λέω όταν η κυβέρνηση εφαρμόζει ένα αντισυνταγματικό μέτρο η αστυνομία να συλλαμβάνει την κυβέρνηση.
Πώς σου φαίνεται;
Είπαμε στο μπου είμαστε και κάνουμε καβλαντα αλλά εσύ το πας σε άλλο λεβελ ρε τυπε.
Ούτε ο ΓΑΠ δεν έλεγε τέτοια πράγματα.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.541
Like
72.920
Πόντοι
12.756
Εγώ λέω όταν η κυβέρνηση εφαρμόζει ένα αντισυνταγματικό μέτρο η αστυνομία να συλλαμβάνει την κυβέρνηση.
Πώς σου φαίνεται;
Είπαμε στο μπου είμαστε και κάνουμε καβλαντα αλλά εσύ το πας σε άλλο λεβελ ρε τυπε.
Ούτε ο ΓΑΠ δεν έλεγε τέτοια πράγματα.

Ανοιξες το κουτι του διαβόλου τώρα .. :confused::confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.782
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Εγώ λέω όταν η κυβέρνηση εφαρμόζει ένα αντισυνταγματικό μέτρο η αστυνομία να συλλαμβάνει την κυβέρνηση.
Πώς σου φαίνεται;
Είπαμε στο μπου είμαστε και κάνουμε καβλαντα αλλά εσύ το πας σε άλλο λεβελ ρε τυπε.
Ούτε ο ΓΑΠ δεν έλεγε τέτοια πράγματα.
Φαντάσου...απίστευτα πράγματα ε....να εφαρμόζει η κυβέρνηση ένα αντισυνταγματικό μέτρο και να θέλει ο άλλος να αποτρέπεται η εφαρμογή του αντισυνταγματικού μέτρου.

Καλά πρέπει να είσαι τρελός για να το θες αυτό....:confused:
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.509
Like
1.622
Πόντοι
216
Φαντάσου...απίστευτα πράγματα ε....να εφαρμόζει η κυβέρνηση ένα αντισυνταγματικό μέτρο και να θέλει ο άλλος να αποτρέπεται η εφαρμογή του αντισυνταγματικού μέτρου.

Καλά πρέπει να είσαι τρελός για να το θες αυτό....:confused:
Ρε συ, σκεψου το λιγο: τι σημαινει "αντισυνταγματικο μετρο"; Ποιος το κρίνει; Εσυ; Ή οι "μπάτσοι"; Λες να είναι τόσο εύκολο να κρίνεις ένα "αντισυνταγματικό μέτρο";
Να υπενθυμίσω, κάθε άδικη διάταξη νόμου, ΔΕΝ σημαίνει ότι είναι αντισυνταγματική.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.782
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Ποια παρανομη εντολη εχει δωσει και ποια κυβερνηση ρε τυπε;
Να σε ρωτήσω κάτι ρε τύπε?


Πριν πολύ καιρό που είχαν κατέβει οι πυροσβέστες στους δρόμους και φώναζαν....την εντολή να βγει η αύρα και να τους λούσει ποιος την έδωσε αν όχι το υπουργείο? Η αστυνομία λειτούργησε μόνη της?

Οπότε σήμερα που κάηκε η δαδιά και θέλει 200 χρόνια για να φύγει η μαυρίλα ποιος είναι ο μαλακαςς? ο υπουργός που έστειλε την αύρα ή ο πυροσβέστης? Ποιον πρέπει να ''κρεμάσουμε''?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.782
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Ρε συ, σκεψου το λιγο: τι σημαινει "αντισυνταγματικο μετρο"; Ποιος το κρίνει; Εσυ; Ή οι "μπάτσοι"; Λες να είναι τόσο εύκολο να κρίνεις ένα "αντισυνταγματικό μέτρο";
Να υπενθυμίσω, κάθε άδικη διάταξη νόμου, ΔΕΝ σημαίνει ότι είναι αντισυνταγματική.
Ποιος κρίνει αν ένα μέτρο είναι αντισυνταγματικό? εγώ δεν ξέρω πες μου εσύ

Αν αύριο η κυβέρνηση νομοθετήσει ότι απαγορεύεται η κυκλοφορία στους δρόμους για τους χοντρούς ποιος θα κρίνει τι μέτρο είναι?
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.509
Like
1.622
Πόντοι
216
Ποιος κρίνει αν ένα μέτρο είναι αντισυνταγματικό? εγώ δεν ξέρω πες μου εσύ

Αν αύριο η κυβέρνηση νομοθετήσει ότι απαγορεύεται η κυκλοφορία στους δρόμους για τους χοντρούς ποιος θα κρίνει τι μέτρο είναι?

Τα δικαστήρια. Όχι αυτός που σε συλλαμβάνει. Εκτός αν υιοθετήσουμε το έκτρωμα που είχε προτείνει ο Τζήμερος πε´ρι Αστυνομικού - δικαστή.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.782
Like
14.182
Πόντοι
3.656
Τα δικαστήρια. Όχι αυτός που σε συλλαμβάνει. Εκτός αν υιοθετήσουμε το έκτρωμα που είχε προτείνει ο Τζήμερος πε´ρι Αστυνομικού - δικαστή.
Εγώ δεν λέω ότι πρέπει να δικάζει η αστυνομία...βρες μου ένα ποστ που να είπα κάτι τέτοιο.


Ποια δικαστήρια και ποιος θα πάει στα δικαστήρια την κυβέρνηση? Οι χοντροί? σε πιο δικαστήριο θα απευθυνθούν? Πιο όργανο είναι αρμόδιο να το κρίνει? Και που θα βασιστεί αν όχι στο σύνταγμα?

Μπορεί κάτι που ψηφίζει η κυβέρνηση να είναι νόμιμο αλλά αντισυνταγματικό?
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.638
Like
3.005
Πόντοι
1.706
Να πούμε λίγο και για τις ταυτότητες μιας και δεν βρήκα κάποιο ξεχωριστό νήμα. Οκ, προφανώς ο κάθε λογικός άνθρωπος δεν πιστεύει ότι θα έχει γεωεντοπισμούς, τσιπάκια κλπ, αλλά κρίνοντας από τα μέχρι τώρα έργα που έχει αναλάβει η κυβέρνηση τι πιθανότητες υπάρχουν να μην οδηγηθεί ΚΑΙ αυτό το έργο σε φιάσκο; Ξαναλέω, βγάζοντας από το παιχνίδι τους ψεκ. Όλο και κάποια τεράστια πατάτα θα κάνουν οι άριστοι επιτελικοί.
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.125
Κριτικές
10
Like
1.572
Πόντοι
506
Μπορεί κάτι που ψηφίζει η κυβέρνηση να είναι νόμιμο αλλά αντισυνταγματικό?
οπως τοτε για να βγεις απο το σπιτι σου επρεπε να στηλεις μυνημα στο κ τλ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom