Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (1 μέλη και 6 επισκέπτες)

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
Έλα με την όπισθεν είπα υβρίστρια του πληκτρολογίου και σταμάτα να μιλάς σαν ψυχικά διαταραγμένη γκομενίτσα...

Επειδή στον έξω κόσμο σε έχουν στην μπάτσα και δεν τολμάς να σηκώσεις κεφάλι βρίζεις χυδαία εδώ και απειλείς μήπως και ανυψώσεις τον καταπατημένο ανδρισμό σου αλλά πλέων ψυχικά και νοητικά είσαι μια υποτακτική θηλυκού γένους..

Ένας καλός ψυχολόγος θα σου κάνει καλό και θα σου δώσει να καταλάβεις ότι το να βρίζεις και να προκαλείς σε ένα forum δεν σε κάνει πιο μαγκιόρα, αντιθέτως σε κάνει να φαίνεσαι ένα ψυχικά διαταραγμένο θηλυκό γιατί κανέναν δεν μπορείς να ξεσκίσεις και να γαμήσεις όπως λες επανειλημμένα κριμένος πίσω από την ανωνυμία σου και πίσω από τον υπολογιστή σου. Όλα αυτά που νομίζεις ότι βιώνεις είναι μια αυταπάτη...

Τσάμπα ο κόπος σου και ο κόλπος σου....



Αψογη ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Πραγματικά δεν ξέρω τι θα συμβεί στα Σκοπια σε 20 χρονια και νομίζω κανεις μας δεν μπορεί να ξέρει.

Αυτό που λέω είναι πως η αντίθεση σε αυτοπροσδιορισμό εμένα μου μοιάζει μπούρδα. Είναι σαν να σου πω πως τώρα θα σε λέμε Επαμεινώνδα. Αντί λοιπόν να επιμείνουμε σε αλλα θέματα όπως ο αλυτρωτισμός και οι διεκδικήσεις , εμείς κολλήσαμε στο μονο πραγματικά ασήμαντο αλλα και αδύνατο να κερδίσουμε.
Κλείσαμε την πόρτα των Σκοπιων προς εμάς και προς την Ευρώπη και έτσι αφήσαμε ανενόχλητους εντός των Σκοπιων τους εθνικιστές , τους μουρλούς να δημιουργούν πλαστή ιστορία για το έθνος τους! Είχαμε τα αντίθετα αποτελέσματα.

Οι πολιτικοί είναι για να αλλάζουν τις πολιτικές όταν αυτές είναι λανθασμένες.

ποιοι κατεβαζαν τον κοσμο στο συνταγμα για το ονομα;

 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
Το τερμάτισες τύπε το μαλακιόμερο, δεν έχει παραπάνω!

Λοιπόν ο Λίλας έχει βάλει φωτογραφίες του εδώ μέσα κι όλοι ξέρουμε πως είναι. Ο Τραμ δεν έχει βάλει αλλά τυχαίνει να τον γνωρίζω προσωπικά και είναι ασφαλώς διαφορετικό πρόσωπο με εντελώς διαφορετική εμφάνιση.
Και η εμπάθεια ας έχει κάποια όρια, διότι μετά γίνεται γελοιότητα...


Ελα βρε γιατρε μου, ασε τα ναυαγια της ζωης και τους μπετοβλακες να χαιρονται, μην τους χαλας το ονειρο και κυριως, μη φθειρουμε τα κουμπια του πληκτρολογιου για να απανταμε σε ΗΛΙΘΙΟΥΣ.

Την καλημερα μου!  :hi:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Γρηγοράκος: Δεν αποκλείω βουλευτές της Δημοκρατικής Συμπαράταξης να πορευθούν με Μητσοτάκη

Ανοιχτό το ενδεχόμενο ακόμα και εν ενέργεια βουλευτές της Δημοκρατικής Συμπαράταξης να πορευτούν με τη ΝΔ του Κυριάκου Μητσοτάκη άφησε στον ΣΚΑΪ ο βουλευτής Λεωνίδας Γρηγοράκος.


Τζόνιιιιιιι   :orchestra: :orchestra: :orchestra:

Αν ο Κυριάκος έχει πάρει λίγο απο το πατέρα του, ο οποίος:

Πρώτον.Δήλωνε κεντροδεξιός φιλελεύθερος και προσεταιρήστηκε ακόμη και το ΚΚΕ ( μοναδική στην Ιστορία του περίπτωση )στη κυβέρνηση Τζανετάκη,

Δεύτερον. Δήλωνε ( και πράγματι ήταν ) βενιζελικός  αλλά υπερασπιζόταν μετέπειτα το βασιλιά αφήνοντας τον να παρει όλη του τη κινητή περιουσία απο το Τατόι.

τότε το να μαζέψει ότι μπορεί απο το σημερινό Πασοκ και Ποτάμι δεν θα του είναι και πολύ δύσκολο.

Ιδίως αν σε κάποια φάση η νέα ΝΔ αρχίσει να παίρνει δημοσκοπικά προοπτική νίκης οπότε το κύμα των ΟΦΑ ( Οπου Φυσάει ο Ανεμος ) θα αρχίσει να μεγενθύνεται όπως γίνεται πάντα.

Ηδη οι δηλώσεις του τύπου ''Κανένας δεν περισεύει'', σε συνδυασμό με τη δήλωση Γρηγοράκου, απο κάποιους ερμηνεύονται ώς ''Κανένας δεν περισεύει στη Κεντροδεξιά '' και όχι ''Κανένας δεν περισεύει στη ΝΔ''.

Για αυτό και η Φώφη βγήκε άμεσα με δηλώσεις για να καταδείξει την ''Ιδεολογική Αβυσσο'' ανάμεσα σε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ ώστε να πολώσει και να συσπειρώσει το κόμμα της.

Το έχει όμως ο Κυριάκος ??

Οπερ Εδει δείξαι !!!

Περισσότερο φοβάμαι προσωπικά τους συνεργάτες του παρά τον ίδιο.


 

TOMMY DEVITO

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2013
Μηνύματα
3.639
Κριτικές
388
Like
8.913
Πόντοι
25.056
Ο επομενος πελατης του Τσιπρα!!!Ο Τσιπρας εχει εξασφαλισει αλλη μια εκλογη!!! :S
 

The Third Man

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2015
Μηνύματα
889
Like
132
Πόντοι
6
ποιοι κατεβαζαν τον κοσμο στο συνταγμα για το ονομα;

Βρε δίκιο έχεις, η δεξιά τσίμπησε το δόλωμα και από το πουθενά βρεθήκαμε με ένα τεράστιο πρόβλημα στα χερια.

Τώρα βασικά κανεις δεν μπορεί να κάνει τίποτα, το θέμα απέκτησε μυθικές διαστάσεις και κανεις δεν μπορεί να το αγγίξει χωρίς τεράστιο πολιτικο κόστος, ούτε ο Κυριάκος θα το αγγίξει.


Και την ίδια ώρα φίλος μου Σκοπιανός μου λέει
"Η κατάσταση έχει ξεφύγει. Ξυπνάω μια μέρα και στην πλατεία μπροστά από το σπίτι μου βλέπω ένα άγαλμα. Ρωτάω ποιος είναι αυτός και μου λένε ο Αμύντας. Ρε ποιος είναι ο Αμύντας? Ο "παπους του Μέγα Αλεξάνδρου!"

Ακόμα και αυτοί θεωρούν χαζό αυτό που γίνεται στην χωρα τους με την καπηλεία της Ελληνικής ιστορίας, αλλα τα παιδιά δεν ξέρουν και όταν μεγαλώσουν θα λένε "Ο Αμύντας ο πρόγονος μας που ήταν παππούς του Αλεξάνδρου"

Όλα αυτά είναι αποτέλεσμα της πολιτικής που ακολουθούμε τώρα δυστυχώς.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
ελατε σαν και τωρα το 2009

Ο Αντώνης Σαμαράς νέος αρχηγός της ΝΔ
Πηγή: Express.gr 30/11/09-07:00

Ο Αντώνης Σαμαράς είναι ο 7ος πρόεδρος της Νέας  Δημοκρατίας, με καθαρή νίκη που εξασφάλισε από τον πρώτο γύρο στις εκλογές που διεξήχθησαν την Κυριακή 29-11-2009. Η Ντόρα Μπακογιάννη με μια γενναία δήλωσή της, παραδέχθηκε την νίκη του αντιπάλου της Αντώνη Σαμαρά, τον οποίο συνεχάρη και τηλεφωνικώς. Η κα Μπακογιάννη αφού ευχαρίστησε τους ψηφοφόρους της Νέας Δημοκρατίας, τόνισε ότι θα είναι στο πλευρό του νέου αρχηγού. Ο Παναγιώτης Ψωμιάδης έκανε την ακόλουθη δήλωση: "Θέλω να συγχαρώ από τα βάθη της καρδιάς μου τον καλό φίλο και άξιο αγωνιστή Αντώνη Σαμαρά για την καθαρή και δίκαιη επικράτησή του. Επίσης, αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και στη Ντόρα Μπακογιάννη για την ενωτική στάση που κράτησε σ'  αυτήν την πρωτόγνωρη για το κόμμα μας διαδικασία. Είναι τώρα η ώρα, να «καθαρίσουμε» το σπίτι μας, να διώξουμε τα «παράσιτα», να ανασυνταχτούμε για να φέρουμε τη ΝΔ ξανά στη θέση που της αρμόζει."

Η εντυπωσιακή συμμετοχή του κοινού σε συνδυασμό με τα τεχνικά προβλήματα που σημειώθηκαν στο On line σύστημα οδήγησαν σε δύο παρατάσεις κατά δυόμιση ώρες της ψηφοφορίας, με τις κάλπες να παραμένουν ανοικτές έως τις 21:30 το βράδυ, ενώ σε αρκετές περιπτώσεις λόγω αυξημένης προσέλευσης ψηφοφόρων, σε κάποια εκλογικά τμήματα παρατάθηκε και μετά τις 22:00.

Ακολούθως η Ντόρα Μπακογιάννη, ψηφίζοντας στο Μέτς, τόνισε ότι: "Αυτούς τους δύο μήνες είπαμε και ακούσαμε πολλά. Σήμερα μιλάνε οι πολίτες. Σήμερα μιλάει η καρδιά , το φιλότιμο και η συνείδηση του Νεοδημοκράτη. Καλώ όλους να έρθουν σε αυτή τη μεγάλη γιορτή της παράταξής μας, η οποία θα σημάνει το νέο ξεκίνημα. Ένα νέο ξεκίνημα το οποίο είναι ελπιδοφόρο για τη Νέα Δημοκρατία. Θα αφήσουμε πίσω ό,τι μας πλήγωσε και θα προχωρήσουμε όλοι μαζί για να κάνουμε τη μεγάλη κεντροδεξιά. Την κεντροδεξιά που ονειρευόμαστε , την κεντροδεξιά που μπορεί να είναι χρήσιμη στην Ελλάδα"

Στο Παγκράτι ψήφισε ο Δημήτρης Αβραμόπουλος, που δήλωσε: "Η αθρόα προσέλευση εκατοντάδων χιλιάδων πολιτών που πρόσκεινται στη ΝΔ, ψηφοφόρων και φίλων, είναι η μεγαλύτερη ενθάρρυνση για όλους μας που έχουμε βγει μπροστά για να ανοίξουμε διάπλατα τον αισιόδοξο ορίζοντα της ΝΔ. Προέκυψαν και κάποια τεχνικά προβλήματα και θα ήθελα να απευθύνω έκκληση σε όλους εκείνους που σε κάποια στιγμή αποθαρρύνθηκαν ακριβώς γιατί είχαμε αυτά τα μικρά τεχνικά ζητήματα να προσέλθουν στην κάλπη, να ασκήσουν αυτό το ιερό δικαίωμα της ανάδειξης της φυσικής ηγεσίας στη μεγάλη ιστορική αυτή παράταξη. Η συμμετοχική δημοκρατία πλέον είναι πραγματικότητα στην πατρίδα μας και προαναγγέλλει μια καινούργια εποχή για το πολιτικό σύστημα της χώρας και στην ουσία εγκαινιάζει τη νέα μεταπολίτευση".


ακριβως τα ιδια πραγματα 6 χρονια μετα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

προβατα

μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Ο επομενος πελατης του Τσιπρα!!!Ο Τσιπρας εχει εξασφαλισει αλλη μια εκλογη!!! :S

Μπορεί !!! Πάντως το επιτελείο του Τσίπρα μάλλον θορυβημένο φάνηκε. Προτιμούσε Μειμαράκη και αυτό το κατάλαβαν ακόμα και οι ηλίθιοι.

Και θέλω πολύ να δώ τον Τσίπρα όταν ο Σόιμπλε αποφασίσει ότι ''οι μπαταρίες'' του τελείωσαν και του τραβήξει τη μπρίζα όπως άλλωστε ήδη έκανε πριν και στον Σαμαρά.

Ο Γερμανός δεν πολυενδιαφέρεται αν ο τοπικός ''φύλαρχος'' στη μπανανία που μετατράπηκε η χώρα μας είναι δεξιός η αριστερός.

Τα συμφέροντα της χώρας του είναι στην κορυφή της ατζέντας  του και τίποτα άλλο.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Βρε δίκιο έχεις, η δεξιά τσίμπησε το δόλωμα και από το πουθενά βρεθήκαμε με ένα τεράστιο πρόβλημα στα χερια.

Τώρα βασικά κανεις δεν μπορεί να κάνει τίποτα, το θέμα απέκτησε μυθικές διαστάσεις και κανεις δεν μπορεί να το αγγίξει χωρίς τεράστιο πολιτικο κόστος, ούτε ο Κυριάκος θα το αγγίξει.


Και την ίδια ώρα φίλος μου Σκοπιανός μου λέει
"Η κατάσταση έχει ξεφύγει. Ξυπνάω μια μέρα και στην πλατεία μπροστά από το σπίτι μου βλέπω ένα άγαλμα. Ρωτάω ποιος είναι αυτός και μου λένε ο Αμύντας. Ρε ποιος είναι ο Αμύντας? Ο "παπους του Μέγα Αλεξάνδρου!"

Ακόμα και αυτοί θεωρούν χαζό αυτό που γίνεται στην χωρα τους με την καπηλεία της Ελληνικής ιστορίας, αλλα τα παιδιά δεν ξέρουν και όταν μεγαλώσουν θα λένε "Ο Αμύντας ο πρόγονος μας που ήταν παππούς του Αλεξάνδρου"

Όλα αυτά είναι αποτέλεσμα της πολιτικής που ακολουθούμε τώρα δυστυχώς.

ποιο ονομα ηταν πρωθυπουργος οταν τσιμπησε η δεξια;

με κεφαλαια γραμματα
 
Εγγρ.
18 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.771
Κριτικές
14
Like
808
Πόντοι
326
Πραγματικά δεν ξέρω τι θα συμβεί στα Σκοπια σε 20 χρονια και νομίζω κανεις μας δεν μπορεί να ξέρει.

Αυτό που λέω είναι πως η αντίθεση σε αυτοπροσδιορισμό εμένα μου μοιάζει μπούρδα. Είναι σαν να σου πω πως τώρα θα σε λέμε Επαμεινώνδα. Αντί λοιπόν να επιμείνουμε σε αλλα θέματα όπως ο αλυτρωτισμός και οι διεκδικήσεις , εμείς κολλήσαμε στο μονο πραγματικά ασήμαντο αλλα και αδύνατο να κερδίσουμε.
Κλείσαμε την πόρτα των Σκοπιων προς εμάς και προς την Ευρώπη και έτσι αφήσαμε ανενόχλητους εντός των Σκοπιων τους εθνικιστές , τους μουρλούς να δημιουργούν πλαστή ιστορία για το έθνος τους! Είχαμε τα αντίθετα αποτελέσματα.

Οι πολιτικοί είναι για να αλλάζουν τις πολιτικές όταν αυτές είναι λανθασμένες.

Απο την αρχη τα σκοπια διεκδικουσαν οχι μονο το ονομα της μακεδονιας αλλα και την ιστορια και το εδαφος. Αν τους διναμε το ονομα τοτε, τι θα διεκδικουσαν μετα; Και το βλεπεις αναποδα. Το θεμα δεν ειναι οτι εσυ θες να με βαφτισεις επαμεινωνδα, αλλα οτι εγω θελω να αυτοβαπτισθω σε third man και σου λεω οτι εγω ειμαι ο αληθινος και οχι εσυ. Πως σου φαινεται αυτο;  

Να θυμησω τη σημαια που αλλαξανε μετα απο πιεσεις δικες μας; Τωρα εχουν επικρατησει εκει οι εθνικιστες αλλα ταυτοχρονα εχουν ξεπερασει τα ορια της γελοιοτητας, εχοντας γεμισει με κιονες και αγαλματα την πρωτευουσα τους. Απο την αρχη προσπαθουσαν να δημιουργησουν πλαστη ταυτοτητα και Ιστορια. Και καλα εμεις καναμε λαθος. Οι Βουλγαρία που δε δεχεται τη "μακεδονικη" τους ταυτοτητα και λεει οτι ειναι βουλγαροι, κανει και αυτη λαθος;

Οσον αφορα το θεμα των αλβανων, μην το ξεπερνας. Συντομα θα ειναι πλοιοψηφια οαι δεν ξερουμε τι πολιτικη θα ακολουθησουν. Τελος παντων αυτα ειναι ασχετα με το thread. Θα δουμεψτι θα πει και ο κυριακος. Χειροτερος παντως απο τον τσιπρα αποκλειεται να ειναι.
 

The Third Man

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2015
Μηνύματα
889
Like
132
Πόντοι
6
Ο επομενος πελατης του Τσιπρα!!!Ο Τσιπρας εχει εξασφαλισει αλλη μια εκλογη!!! :S

Βρε και δέκα εκλογές εξασφαλίζει ο Τσίπρας, αυτό δεν είναι πρόβλημα.
Το πρόβλημα του είναι πως για να τις κερδίσει πρέπει να τις κάνει με μια βδομάδα το πολύ διαφορα την μια από την άλλη.  :grin:

Φιλε χωρίς πλάκα, το μόγγολο ο Τσίπρας έκαψε πολιτικό κεφαλαιο σε ένα χρόνο που άλλους τους παίρνει δέκα χρονια για να το κάψουν.

Δεν κυβερνάει ένα χρόνο και έχει ξεμείνει από κινήσεις.
Εκλογή, επανεκλογή , δημοψήφισμα .....
Πόσες ευκαιρίες νομίζεις δίνει ο Έλληνας? Δύο το πολύ.
Του Τσίπρα άντε να του συχωρεθεί η μια γιατί τις πήρε πολύ κοντά την μια από την άλλη, αλλα ως εκεί!
Και τώρα μετά από ελάχιστο πολιτικό χρόνο, δεν έχει πλειοψηφία, έχει όλα τα βουνά μπροστά του και έχει πάει και τον κόσμο τρεις φορές στην κάλπη.

Η στρατηγική του είναι τραγική και θα κριθεί όχι από το πόσες φορες θα εκλεγεί (σου είπα αν κάνει κάθε βδομάδα εκλογές θα βγει δέκα φορές) αλλά από το πόσο χρόνο συνολικά θα κυβερνήσει.
Όλα δείχνουν ότι θα είναι μακράν ο βραχυβιότερος εκλεγμένος πρωθυπουργός στην νεότερη ιστορία.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Βρε και δέκα εκλογές εξασφαλίζει ο Τσίπρας, αυτό δεν είναι πρόβλημα.
Το πρόβλημα του είναι πως για να τις κερδίσει πρέπει να τις κάνει με μια βδομάδα το πολύ διαφορα την μια από την άλλη.  :grin:

Φιλε χωρίς πλάκα, το μόγγολο ο Τσίπρας έκαψε πολιτικό κεφαλαιο σε ένα χρόνο που άλλους τους παίρνει δέκα χρονια για να το κάψουν.

Δεν κυβερνάει ένα χρόνο και έχει ξεμείνει από κινήσεις.
Εκλογή, επανεκλογή , δημοψήφισμα .....
Πόσες ευκαιρίες νομίζεις δίνει ο Έλληνας? Δύο το πολύ.
Του Τσίπρα άντε να του συχωρεθεί η μια γιατί τις πήρε πολύ κοντά την μια από την άλλη, αλλα ως εκεί!
Και τώρα μετά από ελάχιστο πολιτικό χρόνο, δεν έχει πλειοψηφία, έχει όλα τα βουνά μπροστά του και έχει πάει και τον κόσμο τρεις φορές στην κάλπη.

Η στρατηγική του είναι τραγική και θα κριθεί όχι από το πόσες φορες θα εκλεγεί (σου είπα αν κάνει κάθε βδομάδα εκλογές θα βγει δέκα φορές) αλλά από το πόσο χρόνο συνολικά θα κυβερνήσει.
Όλα δείχνουν ότι θα είναι μακράν ο βραχυβιότερος εκλεγμένος πρωθυπουργός στην νεότερη ιστορία.

Στα υπόλοιπα συμφωνώ. Στο κόκινο έχω σοβαρές επιφυλάξεις.

Αν το δείς συνολικά, σε διεθνή ιστορική βάση, οι αριστερές κυβερνήσεις πολύ δύσκολα ''χάνουν'' την εξουσία πριν τα θεσμικά χρονικά όρια !!

Μια σχετικά μακρόβια κυβέρνηση Τσίπρα μπορεί τον Κυριάκο να τον βολεύει κιόλας.

Στη βάση του άσε να κάνει άλλος τη ''βρωμοδουλειά'' που διατάζει ο Σόιμπλε, και μετά θά έρθω εγώ να ''ανακουφισω'' το λαό !!
 

The Third Man

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2015
Μηνύματα
889
Like
132
Πόντοι
6
Απο την αρχη τα σκοπια διεκδικουσαν οχι μονο το ονομα της μακεδονιας αλλα και την ιστορια και το εδαφος. Αν τους διναμε το ονομα τοτε, τι θα διεκδικουσαν μετα; Και το βλεπεις αναποδα. Το θεμα δεν ειναι οτι εσυ θες να με βαφτισεις επαμεινωνδα, αλλα οτι εγω θελω να αυτοβαπτισθω σε third man και σου λεω οτι εγω ειμαι ο αληθινος και οχι εσυ. Πως σου φαινεται αυτο;  

Να θυμησω τη σημαια που αλλαξανε μετα απο πιεσεις δικες μας; Τωρα εχουν επικρατησει εκει οι εθνικιστες αλλα ταυτοχρονα εχουν ξεπερασει τα ορια της γελοιοτητας, εχοντας γεμισει με κιονες και αγαλματα την πρωτευουσα τους. Απο την αρχη προσπαθουσαν να δημιουργησουν πλαστη ταυτοτητα και Ιστορια. Και καλα εμεις καναμε λαθος. Οι Βουλγαρία που δε δεχεται τη "μακεδονικη" τους ταυτοτητα και λεει οτι ειναι βουλγαροι, κανει και αυτη λαθος;

Οσον αφορα το θεμα των αλβανων, μην το ξεπερνας. Συντομα θα ειναι πλοιοψηφια οαι δεν ξερουμε τι πολιτικη θα ακολουθησουν. Τελος παντων αυτα ειναι ασχετα με το thread. Θα δουμεψτι θα πει και ο κυριακος. Χειροτερος παντως απο τον τσιπρα αποκλειεται να ειναι.

Έχουν ήδη αυτοβαπτιστεί φίλε, εδώ και πολλές δεκαετίες δεν αλλάζει τώρα αυτό.
Εγώ ισχυρίζομαι πως αν διαχωρίζαμε το όνομα από τις διεκδικήσεις και επικεντρωνόμασταν στις διεκδικήσεις και στην παραχάραξη της ιστορίας, θα είχαμε κερδίσει περισσότερα.

Η παραχάραξη που κάνουν τώρα δεν είναι αστεία, δημιουργούν μια γενιά πεπεισμένη για την δήθεν ιστορία της που θα την βρούμε μπροστά μας.
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Ο επομενος πελατης του Τσιπρα!!!Ο Τσιπρας εχει εξασφαλισει αλλη μια εκλογη!!! :S

Tί ώρα;
Ο Τσύριζας στην τελευταία δημοσκόπηση ήταν στο 16.5% το οποίο ήταν πλασματικό. Δηλαδή περισσότεροι απάντησαν ΝΔ, αλλά με την αναγωγή βάση της προηγούμενης ψήφου πήρε αυτό το ποσοστό. Η δε αναγωγή αυτή υπέρ του έγινε διότι στην σφυγμομέτρηση βρέθηκαν 20% να δηλώνουν ότι είχαν ψηφίσει Σύριζα αντί για 35% και σύμφωνα με τους κανόνες τους υπέθεσαν ότι θα είναι τυχαίο. Το ποιο πιθανό βέβαια είναι να ντράπηκαν να ομολογήσουν οι ερωτηθέντες τί είχαν ψηφίσει, ή ακόμα περισσότερο να το είχαν βγάλει από το μυαλό τους εντελώς.
Αλλά να δεχθούμε ότι σήμερα τα ποσοστά του Τσίπρα είναι στο 16.5%. Τί θα τα μεγαλώσει, πέραν της πόλωσης ενώπιον των επερχομένων εκλογών; Ποιος ηλίθιος θεωρεί σήμερα ότι η κυβέρνηση πράττει σωστά; Ποιου η τσέπη δεν επιβαρύνεται;

Ο Τσίπρας μέχρι τώρα "πουλούσε" και στο εσωτερικό, αλλά κυρίως στο εξωτερικό, ότι είναι η μοναδική κυβερνητική πρόταση στην χώρα γι αυτό και τον ανέχονταν οι δανειστές και τον άφηναν να κάνει και βρώμικα παιχνίδια εντός της χώρας. Από προχθές όμως υπάρχει κι άλλη πρόταση διακυβέρνησης και μάλιστα πολύ πιο ελκυστική για την πλειοψηφία του λαού, οπότε νομίζω ότι αυτοί που τώρα τον ανέχονται και τον αβαντάρουν είναι ζήτημα λίγου χρόνου να του τραβήξουν το χαλί κάτω από τα πόδια του.
Ο ΓΑΠ άντεξε και δυο χρόνια κάτι, να δούμε πόσα θα αντέξει ο αμόρφωτος καταληψίας... 
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
65
Πόντοι
16
Ρε,ανοιξατε νημα για τον Μητσοτακη?Ανωμαλοι ειστε μωρε?
Ελεος με τον καθε αρχιδη...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom