Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 97K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 15 άτομα (5 μέλη και 10 επισκέπτες)

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Αντιρρησεις? Καμία.
Απορία εξεφρασα. Και δεν μου την επιλυεις. Προφανως δεν μπορεις
Να τον ρωτήσεις τυπε, εαν κόπτεσαι τοσο πολυ. Θα βρεις τρόπο να επικοινωνήσεις μαζί του, όποιος θέλει μπορεί.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Να υποθεσω λοιπον οτι η προφανης εξηγηση ειναι "ειμαι αθεος αλλά τρεχω στον επιταφιο με την λαμπαδα υποκρινομενος τον πιστό για να μαζεψω ψηφαλακια απο τους θεοσεβουμενους"? Το κατανοω μεχρι ενος σημειου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Να τον ρωτήσεις τυπε, εαν κόπτεσαι τοσο πολυ. Θα βρεις τρόπο να επικοινωνήσεις μαζί του, όποιος θέλει μπορεί.
Ζοριστηκες βλεπω, αρα να μην ρωτησω περαιτερω γιατι φερνατε το αγιο φως με τιμες αρχηγου κρατους επι των ημερων σας. Να ξαναρωτησω τον Τσιπρα. Εσυ δηλωνεις αναρμοδιος
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Να υποθεσω λοιπον οτι η προφανης εξηγηση ειναι "ειμαι αθεος αλλά τρεχω στον επιταφιο με την λαμπαδα υποκρινομενος τον πιστό για να μαζεψω ψηφαλακια απο τους θεοσεβουμενους"? Το κατανοω μεχρι ενος σημειου
Κι εγώ είμαι άθεος κι έχω να πάω στην εκκλησία κάτι χρόνια. Δεν θα το απέκλεια όμως και να πάω και κερί να ανάψω. Υπάρχει η πνευματικότητα και η συμμετοχή στον συλλογικό ψυχισμό. Κι επιπλέον, όλες οι Εκκλησίες δέχονται όλους τους ανθρώπους, ή μήπως εσείς οι πολύ Χριστιανοί δεν το δέχεστε;
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Να υποθεσω λοιπον οτι η προφανης εξηγηση ειναι "ειμαι αθεος αλλά τρεχω στον επιταφιο με την λαμπαδα υποκρινομενος τον πιστό για να μαζεψω ψηφαλακια απο τους θεοσεβουμενους"? Το κατανοω μεχρι ενος σημειου
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ζοριστηκες βλεπω, αρα να μην ρωτησω περαιτερω γιατι φερνατε το αγιο φως με τιμες αρχηγου κρατους επι των ημερων σας. Να ξαναρωτησω τον Τσιπρα. Εσυ δηλωνεις αναρμοδιος
Κανένα ζόρι.
Εφόσον με ρωτάς λες και είμαι αρμόδιος, ενώ δεν είμαι, είναι απολύτως λογικό να σε παραπέμψω στους αρμόδιους.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Κι εγώ είμαι άθεος κι έχω να πάω στην εκκλησία κάτι χρόνια. Δεν θα το απέκλεια όμως και να πάω και κερί να ανάψω. Υπάρχει η πνευματικότητα και η συμμετοχή στον συλλογικό ψυχισμό. Κι επιπλέον, όλες οι Εκκλησίες δέχονται όλους τους ανθρώπους, ή μήπως εσείς οι πολύ Χριστιανοί δεν το δέχεστε;
Ειδες να μην σας δεχομαστε? Γιατι πατε ρωτησα. Για "συμμετοχη στο συλλογικο ψυχισμο"? Ωραιο, θα το θυμαμαι. Εσεις οι αριστεροι ειστε καταπληκτικοι στο να δικαιολογειτε ο,τιδηποτε στρεβλο με ωραιους ορισμους. Σας παραδεχομαι σε αυτο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Κανένα ζόρι.
Εφόσον με ρωτάς λες και είμαι αρμόδιος, ενώ δεν είμαι, είναι απολύτως λογικό να σε παραπέμψω στους αρμόδιους.
Ωραια τύπε, σε καθε ερωτηση πλεον που θα μου απευθύνεται (και απευθύνετε) για την κυβερνηση, θα σας παραπεμπω στον Κουλη για να μην απανταω. Ωραια μηχανη
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
1
Like
6.154
Πόντοι
2.356
Κι εγώ είμαι άθεος κι έχω να πάω στην εκκλησία κάτι χρόνια. Δεν θα το απέκλεια όμως και να πάω και κερί να ανάψω.
Εγώ είμαι αγνωστικιστής και δεν πάω, ρε τύπε.

Εσύ δηλώνεις άθεος και ανάβεις και κερί;

Την παλεύεις καθόλου ή μπα;
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Ειδες να μην σας δεχομαστε? Γιατι πατε ρωτησα. Για "συμμετοχη στο συλλογικο ψυχισμο"? Ωραιο, θα το θυμαμαι. Εσεις οι αριστεροι ειστε καταπληκτικοι στο να δικαιολογειτε ο,τιδηποτε στρεβλο με ωραιους ορισμους. Σας παραδεχομαι σε αυτο
Τι να κάνουμε ρε τυπε.
Δεν είμαστε δα και Χριστιανοί για να έχουμε απορίες γιατί πάει κάποιος άθεος στην εκκλησία.
"Ο άθεος ο Τσίπρας πάει στην εκκλησία" λενε καποιοι γνήσιοι Χριστιανοί που πάνε εκκλησία μόνο στην Ανάσταση.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.690
Κριτικές
183
Like
43.795
Πόντοι
21.896
Ειδες να μην σας δεχομαστε? Γιατι πατε ρωτησα. Για "συμμετοχη στο συλλογικο ψυχισμο"? Ωραιο, θα το θυμαμαι. Εσεις οι αριστεροι ειστε καταπληκτικοι στο να δικαιολογειτε ο,τιδηποτε στρεβλο με ωραιους ορισμους. Σας παραδεχομαι σε
Φαντάζομαι η dyana είναι καθολική;;; Κ ας αφήσετε τις χαζομάρες περί Αθείας ...
Εμείς η δεξιοί με παπά και με κουμπάρο εκκλησία γαμο
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Εγώ είμαι αγνωστικιστής και δεν πάω, ρε τύπε.

Εσύ δηλώνεις άθεος και ανάβεις και κερί;

Την παλεύεις καθόλου ή μπα;
Εξηγώ στην συνέχεια. Να μάθεις να την διαβάζεις πέρα από το να την διαγράφεις.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.690
Κριτικές
183
Like
43.795
Πόντοι
21.896
Τι να κάνουμε ρε τυπε.
Δεν είμαστε δα και Χριστιανοί για να έχουμε απορίες γιατί πάει κάποιος άθεος στην εκκλησία. "Ο άθεος ο Τσίπρας πάει στην εκκλησία" λενε καποιοι γνήσιοι Χριστιανοί που πάνε εκκλησία μόνο στην Ανάσταση.
Μα ποτέ δήλωσε άθεος ο Τσίπρας;; .νομίζω ορθόδοξος είναι απλά δεν ακολουθεί πολλά μυστήρια .. ..

Έχεις κάνεις συνέντευξη του που να λέει ότι είναι άθεος;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Τι να κάνουμε ρε τυπε.
Δεν είμαστε δα και Χριστιανοί για να έχουμε απορίες γιατί πάει κάποιος άθεος στην εκκλησία.
"Ο άθεος ο Τσίπρας πάει στην εκκλησία" λενε καποιοι γνήσιοι Χριστιανοί που πάνε εκκλησία μόνο στην Ανάσταση.
Καλως να ερχεται το παλικαρι.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
1
Like
6.154
Πόντοι
2.356
Εξηγώ στην συνέχεια. Να μάθεις να την διαβάζεις πέρα από το να την διαγράφεις.
Α, sorry. Εννοείς αυτό:

Υπάρχει η πνευματικότητα και η συμμετοχή στον συλλογικό ψυχισμό. Κι επιπλέον, όλες οι Εκκλησίες δέχονται όλους τους ανθρώπους, ή μήπως εσείς οι πολύ Χριστιανοί δεν το δέχεστε;
Απαντάω.

Your bullshit is impressive.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Α, sorry. Εννοείς αυτό:


Απαντάω.

Your bullshit is impressive.
Για φιλελεύθερος πολύ φασίστας βγήκες.
Κι επιπλέον, τι δουλειά έχεις εσύ με τη ΝΔ, αυτοι λένε Πατρίς Θρησκεία Οικογένεια.
Εσύ ούτε το δεύτερο ούτε το τρίτο δεν έχεις.

Την παλεύεις καθόλου ή μπα;
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
1
Like
6.154
Πόντοι
2.356
Βλέπω ανέβασες. Μην συγχύζεσαι, καταρχήν.

Οικογένεια δεν είναι μόνο η σύζυγος. Εκτός αν διαφωνείς.

Εμείς οι (λίγοι) φιλελεύθεροι, έχουμε θέματα με τη θρησκεία στο Ελλαδιστάν. Γεγονός.

Όμως ο alex71, έχει δίκαιο. Εσύ αν δηλώνεις Σύριζα, ούτε στα 500 μέτρα μακριά δε θα 'πρεπε να κοντοζυγώνεις.

Πόσο μάλλον να σκέφτεσαι ν' ανάψεις και κερί. Τι συμβολίζει όμως για σένα το κερί, ρε τύπε; Για εξήγησέ μας. :coffee:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Και βεβαια, για να επανελθουμε στην αρχη της συζητησης, το ολο θεμα ξεκινησε απο το φιλι του Αδωνη στον σταυρό και την κουβεντα του Τονυ "ενας αριστερος δεν θα το εκανε ποτέ αυτο". Οταν παρατεθηκαν φωτογραφιες που "ενας αριστερος συμμετεχει" στην χριστιανικη κατανυξη, η απαντηση ηταν "θα σε ρωτησει?" Ωραια ρε τύπε λοιπον, το ιδιο απανταω κι εγω σε σενα για τον Αδωνη. Θα σε ρωτησει?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Πόσο μάλλον να σκέφτεσαι ν' ανάψεις και κερί. Τι συμβολίζει όμως για σένα το κερί, ρε τύπε; Για εξήγησέ μας. :coffee:
"Συμμετοχή στον συλλογικο ψυχισμο"
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.170
Κριτικές
8
Like
32.372
Πόντοι
6.536
Nα σημειωσουμε οτι καποιος καταφερνε να κανει διαολογο με τον προσφορακια.Πραγμα αξιοπεριεργο βεβαιως,βεβαιως:coffee::confused::confused::confused:
Ναι ο γνωστός ανώμαλος @ROB. C που έχει προσωπογραφία του Παπαδόπουλου στο σαλόνι και ψηφίζει Σύριζα....

:confused:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.472
Κριτικές
1
Like
6.154
Πόντοι
2.356
"Συμμετοχή στον συλλογικο ψυχισμο"
Όχι. Λέω τι συμβολίζει το κερί. Για τους ένθεους, κάτι πρέπει να συμβολίζει.

Δε μιλάω για τη συμμετοχή στο δρώμενο. Αυτό ήταν ξεκάθαρο. :2funny:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.303
Κριτικές
1
Like
35.334
Πόντοι
6.256
Κι εγώ είμαι άθεος κι έχω να πάω στην εκκλησία κάτι χρόνια. Δεν θα το απέκλεια όμως και να πάω και κερί να ανάψω. Υπάρχει η πνευματικότητα και η συμμετοχή στον συλλογικό ψυχισμό. Κι επιπλέον, όλες οι Εκκλησίες δέχονται όλους τους ανθρώπους, ή μήπως εσείς οι πολύ Χριστιανοί δεν το δέχεστε;
Τσιπρακι για να γινει πρωθυπουργος φιλησε κατουρημενα βρακια απ ολες τις θρησκειες.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.430
Like
13.779
Πόντοι
3.656
Καλό θα ήταν τύποι να αφήνετε την πίστη έξω από τα πολιτικά και τα βρωμερά κόμματα σας και να επιτρέπετε στον καθένα να είναι χριστιανός και αριστερός ή δεξιός και άθεος.

Εκτός αν νομίζετε ότι επειδή είστε δεξιοί νομιμοποιείστε να κρίνεται ποιος θα πάει στην εκκλησία και θα κρατάει κεριά η αν είστε αριστεροί μπορείτε να κατακρίνετε το αν ο άλλος θέλει να φυλάει σταυρούς ή να προσκυνάει εικόνες.

Κατά τα άλλα σας μάρανε το political correct
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Βλέπω ανέβασες. Μην συγχίζεσαι, καταρχήν.

Οικογένεια δεν είναι μόνο η σύζυγος. Εκτός αν διαφωνείς.
Χαλαρός είμαι, αλήθειες γράφω.
Εμείς οι (λίγοι) φιλελεύθεροι, έχουμε θέματα με τη θρησκεία στο Ελλαδιστάν. Γεγονός.
Πραγματικοι φιλελεύθεροι στην Ελλάδα ανάθεμα κι αν υπάρχουν, θα σου εξηγήσω παρακάτω γιατί δεν είσαι.
Όμως ο alex71, έχει δίκαιο. Εσύ αν δηλώνεις Σύριζα, ούτε στα 500 μέτρα μακριά δε θα 'πρεπε να κοντοζυγώνεις.
Είναι κατά της θρησκείας ο ΣΥΡΙΖΑ και δεν το ήξερα; Εγώ ναι δηλώνω ότι θα ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ, οχι οτι είμαι μέλος, έχει διαφορά το μέλος με τον απλό πρόθυμο ψηφοφόρο. Αν με πιάνεις.
Πόσο μάλλον να σκέφτεσαι ν' ανάψεις και κερί. Τι συμβολίζει όμως για σένα το κερί, ρε τύπε; Για εξήγησέ μας. :coffee:
Στον καθένα μπορεί να συμβολίζει ο,τι γουστάρει αυτός.
Η σκέψη είναι προσωπική υπόθεση.
Κανονικά, εφόσον δηλώνεις φιλελεύθερος, δεν θα έπρεπε καν να σου δημιουργούνται τέτοιες απορίες, ή, να τις θεωρείς ξεπερασμένες. Άραγε οι πραγματικοί φιλελεύθεροι έχουν απορία γιατί κάποιος άθεος πάει στην εκκλησία;
Αυτές είναι απορίες που, είτε έχουν οι κομπλεξικοί θρησκόληπτοι, είτε άνθρωποι που έχουν εμμονή με κάποιον συγκεκριμένο που το κάνει.
Φιλελεύθεροι πάντως, πραγματικοι, ούτε που ασχολούνται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom