Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (2 μέλη και 7 επισκέπτες)

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.699
Like
17.825
Πόντοι
3.656
Τύπε οι έλληνες δεν πεινάνε...
Ελάχιστοι εχουν πραγματικό πρόβλημα. Πραγματικό, για τα προς το ζειν μιλάω.
Απλά εδω και μια δεκαετία πάρα πολλοί στερήθηκαν τον έκλυτο βιο του 80,90,00 και τις πολυτέλειες και αρκετοί έχουν πέσει (οικονομικά) σε δυσκολία. Κι αυτό τους έχει φανεί βουνό.
Πείνα όμως ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ.
Επιπλέον δε λένε δουλέψουν. Ονειρεύονται ακόμα 8ωρα του 80 (6ωρα δημοσιου δλδ) και στο δημόσιο ή κάπου εύκολα.
Ότι πρέπει να στρώσεις κώλο με τον βασικό στην αρχή ώστε να δείξεις τι είσαι (κι αν είσαι βέβαια) και εφοσον γινεις απαραίτητος να ανταμειφθείς ανάλογα ούτε τους περνάει απο το μυαλό...
Ότι αν τα 2χ800 δεν φτάνουν για οικογενεια δουλεύουμε έξτρα τετράωρο, ομοίως...
Ε σας έχω νέα. Τα λεφτά γίνονται, κι αν γίνουν, με πολύ και σκληρή δουλειά. Οι εποχες που ο αντρίκος μοίραζε (γι αυτο φτάσαμε εδώ) τα πακετα ντελόρ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΝΕΠΙΣΤΡΕΠΤΙ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ


Πείνα να μην υπάρχει φαγητό , δεν παίζει , γιατί πλέον είναι εύκολο το φαγητό . Με μία τυρόπιτα των 1500 θερμίδων βγάζεις δύο μέρες, δεν ψοφάς όπως στη ρωσία του τσάρου. Δεν λέει κάτι αυτό .
Ρεύμα θα έχουν όλοι το χειμώνα ; Βενζίνη όλα καλά ; Θέρμανση οι πάντες ; ή θα καίγονται πάλι με τις φουφούδες στα πετράλωνα ;

Σκληρή δουλειά ;; Οι παλιοίο ΔΕΗΤΖΗΔΕΣ ρίχνουν σκληρή δουλειά ;; Οι 60.000 τραπεζικοί ;; Χρειάζονται τόσοι στη σημερινή ελλάδα ; Χρειάζονται 4 μεγάλες τράπεζες ;;; Οι παλιοί τραπεζικοί με το απολυτήριο λυκείου παίρνουν 800€ ;

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ... ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ;; ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΤΗΣ ΔΕΗ ΜΕ 1000€ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΣΑΙ ;;
 
Εγγρ.
23 Ιουν 2021
Μηνύματα
601
Like
1.390
Πόντοι
206
Μα το «δε συμμετεχει» στη δημοσκοπηση δε σημαινει πως δε συμμετεχει και στην εκλογικη διαδικασια.
Ακριβώς, δεν απαντώ σημαίνει δε θέλω να συμμετέχω στη δημοσκόπηση, οπότε?
Βέβαια έχεις δίκιο για τις περιπτωσεις που καποιος δεν μπορει, δεν προλαβαινει κλπ...τι να πω

Πιστευω ολα αυτα τα κανουν factored in οι δημοσκοποι και χρησιμο θα ηταν να τα ξερουμε, αλλα οκ
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.467
Κριτικές
36
Like
38.103
Πόντοι
18.565
Εδώ να τονίσουμε ότι αν αρνηθούμε πρέπει να το κάνουμε όσο πιο ευγενικά γίνεται, οι άνθρωποι είναι εργαζόμενοι που προσπαθούν να βγάλουν ένα μεροκάματο.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.115
Like
22.835
Πόντοι
5.506
Εδώ να τονίσουμε ότι αν αρνηθούμε πρέπει να το κάνουμε όσο πιο ευγενικά γίνεται, οι άνθρωποι είναι εργαζόμενοι που προσπαθούν να βγάλουν ένα μεροκάματο.
Καλα το λες αλλα σωθηκες τωρα.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.485
Κριτικές
8
Like
3.256
Πόντοι
786
Ε δε μπορεις να τους υποχρεωσεις να απαντησουν. Εκτος απ αυτους που ειναι πραγματικα απασχολημενοι δεν εχει λογικη να μην απαντας. Βεβαια λογικη δεν εχει ουτε η μη συμμετοχη στις καλπες αλλα τεσπα.
χρόνια τώρα απαντώ: όχι ευχαριστώ, δεν ενδιαφέρομαι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.586
Κριτικές
3
Like
11.144
Πόντοι
3.936
Εγγρ.
23 Ιουν 2021
Μηνύματα
601
Like
1.390
Πόντοι
206
Εδώ να τονίσουμε ότι αν αρνηθούμε πρέπει να το κάνουμε όσο πιο ευγενικά γίνεται, οι άνθρωποι είναι εργαζόμενοι που προσπαθούν να βγάλουν ένα μεροκάματο.
Προσωπικά (αν με καλούσαν ποτέ) θα ήμουν ευγενέστατος αλλά θα είχα μια ακατανικητη
επιθυμια να τους φλομωσω στο ψεμα
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.699
Like
17.825
Πόντοι
3.656
Oπως λεει μια παροιμια δεν εχει σημασία τι λέει κάποιος ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΛΕΕΙ?


Τελικά τι μας λέει ο Άλεξ ; Δεν κατάλαβα ... ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΡΙΒΥΝΕΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΔΕΗ ;;;
Μήπως έχει γίνει μικρότερος ;;
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.586
Κριτικές
3
Like
11.144
Πόντοι
3.936
Τελικά τι μας λέει ο Άλεξ ; Δεν κατάλαβα ... ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΡΙΒΥΝΕΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΔΕΗ ;;;
Μήπως έχει γίνει μικρότερος ;;
2 Νδημοκρατοσκυλα γνωστα εδω μεσα επαθαν το ιδιο πραγμα. Τους ηρθε μειωμενος ο λογαριασμος. ΤΥΧΑΙΟ?????

Υπενθυμιζω οτι το κρατος εδωσε 2 δις μονο για τον Σεπτεμβριο απο τα λεφτα φορολογουμενον. Πανηγύρισε και εσυ τυπε
 

koskam

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.739
Κριτικές
24
Like
10.091
Πόντοι
3.446
20220926_164744.jpg
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.555
Πόντοι
8.846
Πείνα να μην υπάρχει φαγητό , δεν παίζει , γιατί πλέον είναι εύκολο το φαγητό . Με μία τυρόπιτα των 1500 θερμίδων βγάζεις δύο μέρες, δεν ψοφάς όπως στη ρωσία του τσάρου. Δεν λέει κάτι αυτό .
Ρεύμα θα έχουν όλοι το χειμώνα ; Βενζίνη όλα καλά ; Θέρμανση οι πάντες ; ή θα καίγονται πάλι με τις φουφούδες στα πετράλωνα ;

Σκληρή δουλειά ;; Οι παλιοίο ΔΕΗΤΖΗΔΕΣ ρίχνουν σκληρή δουλειά ;; Οι 60.000 τραπεζικοί ;; Χρειάζονται τόσοι στη σημερινή ελλάδα ; Χρειάζονται 4 μεγάλες τράπεζες ;;; Οι παλιοί τραπεζικοί με το απολυτήριο λυκείου παίρνουν 800€ ;

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ... ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ;; ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΤΗΣ ΔΕΗ ΜΕ 1000€ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΣΑΙ ;;
Άρα συμφωνούμε καταρχάς ότι ΔΕΝ πεινάει κανείς.
Πάμε παρακάτω.
Βενζίνη όλοι θα έχουν. Κοροιδευόμαστε? Η κίνηση έχει γίνει τρεις χειρότερη από πέρυσι...
Θέρμανση κάποιοι, κάποιοι λέω, θα δυσκολευτούν. Λογικό (στον πούτιν τα παράπονα).
Πάντως κι από κρύο κανείς δεν θα πάθει τίποτα.
Τα άλλα περί δουλειάς δεν τα κατάλαβα?
Δεν δουλευουν εννοείς...
Γιατι εγώ τι είπα? Συμφωνούμε.
Είναι στο δημόσιο εννοείς και τεμπελιάζουν? Πάλι συμφωνούμε.

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΓΩ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ?
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ ΝΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΝΤΑΙ? (ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΝΕ ΠΑΝΤΩΣ).
Ή ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΤΟ ΒΙΟΤΙΚΟ ΤΟΥΣ ΕΠΙΠΕΔΟ? ΕΚΕΙ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ?
ΝΟΜΙΖΕΙΣ (ΑΣ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΑΛΛΙΩΣ) ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΟΔΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΡΗΜΑ?
ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΦΙΛΕ ΣΕ ΟΛΑ...
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.555
Πόντοι
8.846
2 Νδημοκρατοσκυλα γνωστα εδω μεσα επαθαν το ιδιο πραγμα. Τους ηρθε μειωμενος ο λογαριασμος. ΤΥΧΑΙΟ?????

Υπενθυμιζω οτι το κρατος εδωσε 2 δις μονο για τον Σεπτεμβριο απο τα λεφτα φορολογουμενον. Πανηγύρισε και εσυ τυπε
Ναι τύπε, είναι μειωμένος λογαριασμός έναντι και εκκαθαριστικός για τα τελευταία 1000 ποστ...
Πόνταρες σε λάθος άλογο, ο κυριάκος πληρώνει καλύτερα από τον αλέξη :confused: :confused: :dunno:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.115
Like
22.835
Πόντοι
5.506
Στα παπάρια μου μπαρόκε...
Την αλήθεια την ξέρουν ότι κι αν λένε
Μα ειναι να χτυπιεσαι στα πατωματα απο τα γελια που το ζουν πως μπορει να πληρωνουν κομματα ακκαουντς ειδικα σε σαιτ τυπου μπου για προπαγνδα. Και μιλωντας για προπαγανδα εννοουν οτι δεν τους βολευει και οτι δεν ταιριαζει με τον διαταραγμενο τους εγκεφαλο.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.555
Πόντοι
8.846
Μα ειναι να χτυπιεσαι στα πατωματα απο τα γελια που το ζουν πως μπορει να πληρωνουν κομματα ακκαουντς ειδικα σε σαιτ τυπου μπου για προπαγνδα. Και μιλωντας για προπαγανδα εννοουν οτι δεν τους βολευει και οτι δεν ταιριαζει με τον διαταραγμενο τους εγκεφαλο.
κι όμως μπαρόκε, εγώ ήδη το παραδέχτηκα :grin::confused:
έλα εξομολογήσου το κι εσύ !!!
Ναι τύπε, είναι μειωμένος λογαριασμός έναντι και εκκαθαριστικός για τα τελευταία 1000 ποστ...
Πόνταρες σε λάθος άλογο, ο κυριάκος πληρώνει καλύτερα από τον αλέξη :confused: :confused: :dunno:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.485
Κριτικές
8
Like
3.256
Πόντοι
786

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.720
Κριτικές
183
Like
43.867
Πόντοι
21.896
Ευαγγελατος για εκλογη Μελονι λεει τα απιστευτα .. ο τυπος έχει ξεφύγει εντελως στις μαλακίες :2funny: :2funny: :2funny:
Τι λέει; Νιπλαρε ;;βλέπεις η κυρά μου δε με αφήνει να χαλβαδιαζω στη τβ Ευαγγελάτο διότι βλέπει shopping star:confused:
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom