Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (3 μέλη και 10 επισκέπτες)

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.467
Κριτικές
36
Like
38.103
Πόντοι
18.565
Το πόσοι λένε μαλακίες; Αν πω ότι γεννήθηκα το 1950 , ψήφιζα ΚΚΕ εσωτερικού , προηγούμενες εκλογές ΣΥΡΙΖΑ και επόμενες ΑΝΤΑΡΣΥΑ.
Και ότι είμαι συνταξιούχος του ΟΤΕ, από το 1989 , πάει να πει ότι είναι και αλήθεια ;
Και αυτο βεβαια.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.555
Πόντοι
8.846
Γιατί να υπάρχει δυσαρέσκεια ; Οι δείκτες πετάνε.
Ακόμη ... δεν έβαλε κρύο . Με θέρμανση όλα καλά λες ;
Θα βάζουν ντιζελ για τα καλοριφέρ ; Το plus των 2.10€ το λίτρο ;;
Για αέριο δεν το συζητάμε. Αν είναι να κάψει κανείς αέριο γοα θέρμανση , συμφέρει καλύτερα να πάει σε ξενοχοδείο στη χαβάη .
Καλά όλοι κλαίγονται και σε όλα τα καλά εστιατόρια αν δεν έχεις κάνει κρατηση 2-3 μέρες πριν δεν βρίσκεις...
Τα δε νησιά βουλιάξανε ΚΑΙ από (άπειρους) έλληνες.
Φυσικά υπάρχουν και πολλοί που δυσκολεύονται αλλά μην τα τραγικοποιούμε περισσότερο από όσο πρέπει...
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.699
Like
17.825
Πόντοι
3.656
Καλά όλοι κλαίγονται και σε όλα τα καλά εστιατόρια αν δεν έχεις κάνει κρατηση 2-3 μέρες πριν δεν βρίσκεις...
Τα δε νησιά βουλιάξανε ΚΑΙ από (άπειρους) έλληνες.
Φυσικά υπάρχουν και πολλοί που δυσκολεύονται αλλά μην τα τραγικοποιούμε περισσότερο από όσο πρέπει...
Αν διαβάσεις τη βιογραφία του Χατζηφωτίου, στη ΦΑΝΤΑΣΙΑ στη Βουκουρεστίου, το χειμώνα του 42 , που τα κάρα δεν προλάβαιναν να μαζεύουν πτώματα, κάποια τρώγαν πείναν όλη τη νύχτα και έκαναν ζωάρα .... τι λέει αυτό ;;;; ότι οι άλλοι ... έξω ...δεν ψόφαγαν ;;

Κλασικό ελληναράδικο επιχείρημα. Εγώ πέρασα από την καφετέρια/μπητσόμπαρο και ήταν γεμάτα ... άρα δεν υπάρχει θέμα.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.102
Κριτικές
123
Like
51.057
Πόντοι
27.261
Δε σε διασκεδάζουν ρε δροσερούλη οι αλλαξοκωλιές που κάνεις κάθε βράδυ με τους πάκηδες;
:gay: :2funny:
τι μαρκα αποσμητικο εχωσες στο κωλοτρυπιδελι σου μαρη γαλαζοπετρα ????
:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.116
Like
22.835
Πόντοι
5.506
Φιλε μου, επειδη αναφερεις παντα τα ποιοτικα χαρακτηριστικα των δημοσκοπησεων. Αναφερουν οι δημοσκοποι ποσοι κλεινουν το τηλεφωνο οταν τους λενε οτι ειναι απο εταιρεια δημοσκοπησεων;
Αυτο δεν ειναι ενα ποιοτικο χαρακτηριστικο που επρεπε να αναφερουν;
Εγω μια φορα στη ζωη μου που με πηραν τηλεφωνο προσφατα, τους ειπα ευγενικα αν γινεται να καλεσουν αργοτερα που δε θα ειμαι απασχολημενος, ξανακαλεσαν και ολα καλα. Τρια λεπτα υποθεση.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.116
Like
22.835
Πόντοι
5.506
Αν διαβάσεις τη βιογραφία του Χατζηφωτίου, στη ΦΑΝΤΑΣΙΑ στη Βουκουρεστίου, το χειμώνα του 42 , που τα κάρα δεν προλάβαιναν να μαζεύουν πτώματα, κάποια τρώγαν πείναν όλη τη νύχτα και έκαναν ζωάρα .... τι λέει αυτό ;;;; ότι οι άλλοι ... έξω ...δεν ψόφαγαν ;;

Κλασικό ελληναράδικο επιχείρημα. Εγώ πέρασα από την καφετέρια/μπητσόμπαρο και ήταν γεμάτα ... άρα δεν υπάρχει θέμα.
Ενταξει τυπε, ροιμαζουμαι
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.555
Πόντοι
8.846
Αν διαβάσεις τη βιογραφία του Χατζηφωτίου, στη ΦΑΝΤΑΣΙΑ στη Βουκουρεστίου, το χειμώνα του 42 , που τα κάρα δεν προλάβαιναν να μαζεύουν πτώματα, κάποια τρώγαν πείναν όλη τη νύχτα και έκαναν ζωάρα .... τι λέει αυτό ;;;; ότι οι άλλοι ... έξω ...δεν ψόφαγαν ;;

Κλασικό ελληναράδικο επιχείρημα. Εγώ πέρασα από την καφετέρια/μπητσόμπαρο και ήταν γεμάτα ... άρα δεν υπάρχει θέμα.
Τύπε οι έλληνες δεν πεινάνε...
Ελάχιστοι εχουν πραγματικό πρόβλημα. Πραγματικό, για τα προς το ζειν μιλάω.
Απλά εδω και μια δεκαετία πάρα πολλοί στερήθηκαν τον έκλυτο βιο του 80,90,00 και τις πολυτέλειες, και αρκετοί έχουν πέσει (οικονομικά) σε δυσκολία. Κι αυτό τους έχει φανεί βουνό.
Πείνα όμως ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ.
Επιπλέον δε λένε δουλέψουν. Ονειρεύονται ακόμα 8ωρα του 80 (6ωρα δημοσιου δλδ) και μάλιστα στο δημόσιο ή κάπου εύκολα.
Ότι πρέπει να στρώσεις κώλο με τον βασικό στην αρχή ώστε να δείξεις τι είσαι (κι αν είσαι βέβαια) και εφοσον γινεις απαραίτητος να ανταμειφθείς ανάλογα, ούτε τους περνάει απο το μυαλό...
Ότι αν τα 2χ800 δεν φτάνουν για οικογενεια δουλεύουμε έξτρα τετράωρο, ομοίως...
Ε σας έχω νέα. Τα λεφτά γίνονται, κι αν γίνουν, με πολύ και σκληρή δουλειά. Οι εποχες που ο αντρίκος μοίραζε (γι αυτο φτάσαμε εδώ που φτάσαμε) τα πακετα ντελόρ, ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΝΕΠΙΣΤΡΕΠΤΙ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ
 
Τελευταία τροποποίηση:

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.116
Like
22.835
Πόντοι
5.506
Τύπε οι έλληνες δεν πεινάνε...
Ελάχιστοι εχουν πραγματικό πρόβλημα. Πραγματικό, για τα προς το ζειν μιλάω.
Απλά εδω και μια δεκαετία πάρα πολλοί στερήθηκαν τον έκλυτο βιο του 80,90,00 και τις πολυτέλειες και αρκετοί έχουν πέσει (οικονομικά) σε δυσκολία. Κι αυτό τους έχει φανεί βουνό.
Πείνα όμως ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ.
Επιπλέον δε λένε δουλέψουν. Ονειρεύονται ακόμα 8ωρα του 80 (6ωρα δημοσιου δλδ) και στο δημόσιο ή κάπου εύκολα.
Ότι πρέπει να στρώσεις κώλο με τον βασικό στην αρχή ώστε να δείξεις τι είσαι (κι αν είσαι βέβαια) και εφοσον γινεις απαραίτητος να ανταμειφθείς ανάλογα ούτε τους περνάει απο το μυαλό...
Ότι αν τα 2χ800 δεν φτάνουν για οικογενεια δουλεύουμε έξτρα τετράωρο, ομοίως...
Ε σας έχω νέα. Τα λεφτά γίνονται, κι αν γίνουν, με πολύ και σκληρή δουλειά. Οι εποχες που ο αντρίκος μοίραζε (γι αυτο φτάσαμε εδώ) τα πακετα ντελόρ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΝΕΠΙΣΤΡΕΠΤΙ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ
Ετοιμασου να σου ποσταρουν αρλουμπες, κομματοσκυλικια και τα γνωστα 0,60.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.555
Πόντοι
8.846

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.467
Κριτικές
36
Like
38.103
Πόντοι
18.565
Εγω μια φορα στη ζωη μου που με πηραν τηλεφωνο προσφατα, τους ειπα ευγενικα αν γινεται να καλεσουν αργοτερα που δε θα ειμαι απασχολημενος, ξανακαλεσαν και ολα καλα. Τρια λεπτα υποθεση.
Γνώμη μου. Αυτοί που αρνούνται να πάρουν μέρος δεν είναι αυτοί που θα ψηφίσουν κυβερνητικό κόμμα κατά μεγάλο ποσοστό και κόμμα αξιωματικής αντιπολίτευσης κατά πολύ μικρότερο. Είναι αυτοί που εκφράζουν την άποχη, κυρίως και μικρότερα κόμματα κατά δεύτερο λόγο. Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον κομμάτι της δημοσκόπησης όμως να ξέραμε τό ποσοστό τους σε σχέση με αυτούς που συμμετέχουν.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.467
Κριτικές
36
Like
38.103
Πόντοι
18.565
Γνώμη μου. Αυτοί που αρνούνται να πάρουν μέρος δεν είναι αυτοί που θα ψηφίσουν κυβερνητικό κόμμα κατά μεγάλο ποσοστό και κόμμα αξιωματικής αντιπολίτευσης κατά πολύ μικρότερο. Είναι αυτοί που εκφράζουν την άποχη, κυρίως και μικρότερα κόμματα κατά δεύτερο λόγο. Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον κομμάτι της δημοσκόπησης όμως να ξέραμε τό ποσοστό τους σε σχέση με αυτούς που συμμετέχουν.
Έκανα μια διόρθωση στο κείμενο.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.340
Like
72.619
Πόντοι
12.756
Ευαγγελατος για εκλογη Μελονι λεει τα απιστευτα .. ο τυπος έχει ξεφύγει εντελως στις μαλακίες :2funny: :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
23 Ιουν 2021
Μηνύματα
601
Like
1.390
Πόντοι
206
Γνώμη μου. Αυτοί που αρνούνται να πάρουν μέρος δεν είναι αυτοί που θα ψηφίσουν κυβερνητικό κόμμα κατά μεγάλο ποσοστό και κόμμα αξιωματικής αντιπολίτευσης κατά πολύ μικρότερο. Είναι αυτοί που εκφράζουν την άποχη, κυρίως και μικρότερα κόμματα κατά δεύτερο λόγο. Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον κομμάτι της δημοσκόπησης όμως να ξέραμε τό ποσοστό τους σε σχέση με αυτούς που συμμετέχουν.
Τα ποσοστά των ΔενΞερω/ΔενΑπαντω αναφέρονται μόνο σε αυτούς που συμμετέχουν?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.116
Like
22.835
Πόντοι
5.506
Έκανα μια διόρθωση στο κείμενο.
Ε δε μπορεις να τους υποχρεωσεις να απαντησουν. Εκτος απ αυτους που ειναι πραγματικα απασχολημενοι δεν εχει λογικη να μην απαντας. Βεβαια λογικη δεν εχει ουτε η μη συμμετοχη στις καλπες αλλα τεσπα.
 
Εγγρ.
23 Ιουν 2021
Μηνύματα
601
Like
1.390
Πόντοι
206
Οποιος δε συμμετεχει θα μπορούσε να παει "δεν απαντω" σε ολα τα ερωτηματα,
αλλιώς το πιό σωστό να αναφέρουν και το % μη συμμετοχής όπως λεει ο κ-γερος
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.116
Like
22.835
Πόντοι
5.506
Οποιος δε συμμετεχει θα μπορούσε να παει "δεν απαντω" σε ολα τα ερωτηματα,
αλλιώς το πιό σωστό να αναφέρουν και το % μη συμμετοχής όπως λεει ο κ-γερος
Μα το «δε συμμετεχει» στη δημοσκοπηση δε σημαινει πως δε συμμετεχει και στην εκλογικη διαδικασια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom