Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (3 μέλη και 6 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.215
Like
72.374
Πόντοι
12.756
τελικα λίγο που διάβασα όλοι αγοράσαμε μικρόφωνο ,σεντόνια όλοι σας
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.740
Like
1.501
Πόντοι
266
Όχι μη συνεχίζεις με επόμενο μήνυμα, στο ίδιο γράψε, δεν έχουμε συνηθίσει τα μικρά
Προσπάθησε εσύ να εξηγήσεις την προσωπική διαφορά και τα προβλήματα που ανακύπτουν σε τρεις γραμμές
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.302
Πόντοι
10.336
τελικα λίγο που διάβασα όλοι αγοράσαμε μικρόφωνο ,σεντόνια όλοι σας
Έγω λέω να το βγάλω γιατί παρασύρομαι,
παρασύρομαι, παρασύρομαι
Νιώθω την ανάγκη να σε δω
Παρασύρομαι, παρασύρομαι
Κι αδιαφορώ αν τρελαθώ
Παρασύρομαι, παρασύρομαι
Νιώθω την ανάγκη να σε δω
Παρασύρομαι, παρασύρομαι
Κι αδιαφορώ αν τρελαθώ

Όλο κλείνω την καρδιά μου φυλακή
Μα τα σίδερα τα λιώνει και ξεφεύγω
Τα αισθήματα μου είναι μια βροχή
Κι ο έρωτας το πιο μεγάλο έργο

Δικό σας
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.215
Like
72.374
Πόντοι
12.756
Προσπάθησε εσύ να εξηγήσεις την προσωπική διαφορά και τα προβλήματα που ανακύπτουν σε τρεις γραμμές
Στα αρχιδια μου οι συντάξεις ,έκανα τα κουμμαντα μου από πριν εγώ
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.740
Like
1.501
Πόντοι
266
τελικα λίγο που διάβασα όλοι αγοράσαμε μικρόφωνο ,σεντόνια όλοι σας
Ρε φίλε μην το διαβάσεις το κείμενο δεν ς αρέσει μην το διαβάσεις απάντησε όμως πρέπει ή όχι να καταργηθεί η προσωπική διαφορά με δικιά σου λογική

Με επιχειρήματα
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.215
Like
72.374
Πόντοι
12.756
Ρε φίλε μην το διαβάσεις το κείμενο δεν ς αρέσει μην το διαβάσεις απάντησε όμως πρέπει ή όχι να καταργηθεί η προσωπική διαφορά με δικιά σου λογική

Με επιχειρήματα
Μου είναι αδιαφορο ,εσείς που περιμένετε να ζήσετε από την συνταξη καθηστε και βρείτε τα μεταξύ σας
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.740
Like
1.501
Πόντοι
266
Στα αρχιδια μου οι συντάξεις ,έκανα τα κουμμαντα μου από πριν εγώ
Εντάξει μην ασχολείσαι είτε για την ουσία για τα κείμενα ή για το μέγεθος των κειμένων υπάρχουν πολλοί άλλοι που
Επηρεάζονται από το θέμα
Και τους ενδιαφέρει ή θα έπρεπε να τους ενδιαφέρει

Αλλά χωρίς κομματική γραμμή δεν το πολύ βλέπω
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.215
Like
72.374
Πόντοι
12.756
Εντάξει μην ασχολείσαι είτε για την ουσία για τα κείμενα ή για το μέγεθος των κειμένων υπάρχουν πολλοί άλλοι που
Επηρεάζονται από το θέμα
Και τους ενδιαφέρει ή θα έπρεπε να τους ενδιαφέρει

Αλλά χωρίς κομματική γραμμή δεν το πολύ βλέπω
Θα ασχολούμαι γενικά
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.708
Πόντοι
3.936
Άρχοντας....

 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.740
Like
1.501
Πόντοι
266
Θα ασχολούμαι γενικά
Δεν υπάρχει Γενικά σε αυτό

Η σε ενδιαφέρει το θέμα αν όχι για σένα για τον μέσο συνταξιούχο
και επιλέγεις αν θα καταργηθεί ή όχι η προσωπική διαφορά
ή δεν σε ενδιαφέρει καθόλου ούτε για τον εαυτό σου ούτε για κανέναν και δεν ασχολείσαι
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.215
Like
72.374
Πόντοι
12.756
Δεν υπάρχει Γενικά σε αυτό

Η σε ενδιαφέρει το θέμα αν όχι για σένα για τον μέσο συνταξιούχο
και επιλέγεις αν θα καταργηθεί ή όχι η προσωπική διαφορά
ή δεν σε ενδιαφέρει καθόλου ούτε για τον εαυτό σου ούτε για κανέναν και δεν ασχολείσαι
Να πάρουν όλοι χίλια ευρώ
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.457
Κριτικές
36
Like
38.055
Πόντοι
18.565
Ρε φίλε μην το διαβάσεις το κείμενο δεν ς αρέσει μην το διαβάσεις απάντησε όμως πρέπει ή όχι να καταργηθεί η προσωπική διαφορά με δικιά σου λογική

Με επιχειρήματα
Tυπε Νταιμα, απο την πρωτη φορα που αρχισα να διαβασω ποσταρισματα σου, το μονο που σε ενδιαφερει, ειναι η προσωπικη διαφορα. Δεν καταλαβα ομως τι ζητας απο εμας. Οι περισσοτεροι απο εδω δεν ειμαστε συνταξιουχοι, εσυ που εισαι, πες μας αν ειναι καλο η, κακο, να καταργηθει.
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.740
Like
1.501
Πόντοι
266
Tυπε Νταιμα, απο την πρωτη φορα που αρχισα να διαβασω ποσταρισματα σου, το μονο που σε ενδιαφερει, ειναι η προσωπικη διαφορα. Δεν καταλαβα ομως τι ζητας απο εμας. Οι περισσοτεροι απο εδω δεν ειμαστε συνταξιουχοι, εσυ που εισαι, πες μας αν ειναι καλο η, κακο, να καταργηθει.
1 η προσωπική διαφορά και το θέμα της βενζίνης αν συμφέρει το επίδομα των 80 ευρώ η η μείωση του εφκ είναι θέματα που ενδιαφέρουν τη μεγάλη πλειοψηφία του λαού

Εντάξει εσένα δεν σε ενδιαφέρει η σύνταξη η σύγκριση κατάργηση του εφκ με το επίδομα των 80 ευρώ δεν σε ενδιαφέρει;

2 δεν είναι το θέμα τα ανωτέρω δύο πράγματα

Το θέμα είναι ότι ορισμένοι από μας κατηγορούμαστε Για κομματόσκυλα ότι παίρνουμε 60 cents και λοιπά και λοιπα

Τα δύο θέματα που σου ανέφερα
Έχουν την έννοια ότι όταν μιλάς για μη κομματικά θέματα που οι δύο επιλογές τους κάποιους δυσαρεστούν και κάποιους ευχαριστούν δεν έχεις καμία λογική απάντηση

Γιατί οι φίλοι που υποτίθεται ότι δεν είναι κομματικοί επειδή δεν έχουν κομματική γραμμή δεν τολμούν να απαντήσουν

Και όχι μόνο αυτό περιμένουν τι θα κάνει η κυβέρνηση για να διαμαρτυρηθούν για το αντίθετο
Ας πούμε αν θα δοθούν που θα δοθούν αυξήσεις από 1η Ιανουαρίου στους συνταξιούχους
Αν δεν έχει καταργηθεί η προσωπική διαφορά πολύ δεν θα πάρουν και θα αρχίσουν οι κατηγορίες για αυτό
Αντίστοιχα κατηγορίες Θα υπάρχουν Αν έχει καταργηθεί η προσωπική διαφορά για τους λόγους που προανέφερα στα άλλα μηνύματα

Δεν περιλαμβάνω εσένα και τον νιπλη οι οποίοι δηλώνετε ότι δεν σας ενδιαφέρει η προσωπική διαφορά Γιατί δεν σας ενδιαφέρουν οι συνταξιούχοι

Αλλά ούτε η βενζίνη;

3 ξανά ανέπτυξα το θέμα της προσωπικής διαφοράς γιατί φίλος, μου είπε ότι ενδιαφέρεται για τη σύνταξη της μητέρας του

4 το προσωπικό μου συμφέρον είναι να καταργηθεί

Αλλά όπως βάζω και όταν χρειάζεται και επιχειρήματα και θέσεις που δεν με συμφέρουν πολιτικά
Έτσι και εδώ δεν θέλω να πω ότι η κατάργηση της είμαι σίγουρος πρέπει να γίνει για το γενικότερο καλό
Και περιμένω τις απόψεις πολλών από σας για να διαμορφώσω μία τελική άποψη
Χωρίς ανταπόκριση
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom