Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (3 μέλη και 13 επισκέπτες)

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.740
Like
24.568
Πόντοι
6.256
στην πραγματικότητα μας οδηγούν σε μια κοινωνία χηπιδων...που θα γυρνάει το φαΐ το γάρο και το ποτό σε όλη την κοινωνία και όλοι θα ζουν καλά και αυτοί καλύτερα
Ποιο φαι;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.694
Like
14.105
Πόντοι
3.656
επισης πολλοι παππουδες ειναι κατω απο τον αρακα στον καταψυκτη ενω η συνταξη τους μπαινει ακομη.:confused::confused::confused:
τύπε εδώ υπάρχουν παππούδες που έχουν στενές σχέσεις με τη σακούλα του αρακά...δε ξέρω τι είναι χειρότερο :confused::confused::confused:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

η κουτάλα με τις φακές :confused:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Δε τα θέλω τύπε τους τα αφήνω να τα δώσουν σε κανέναν που έχει μεγαλύτερη ανάγκη από μένα εγώ μπορώ και χωρίς 30 ευρώ βενζίνη για 3 μήνες.

Φυσικά οι 300 βουλευτές μας με τα 120Κ το χρόνο αλλά και όλοι οι βολεμένοι τους θα το έκαναν το refresh και θα τα πηραν ετσι για τα ρεστα...

Δεν είναι θέμα περηφάνιας αλλά αξιοπρέπειας.
Λογικα τυπε θα τα «τσεπώσει» ιστορικά δικαιωματικά ο Κουλις…Μη μασας
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.740
Like
24.568
Πόντοι
6.256
Λογικα τυπε θα τα «τσεπώσει» ιστορικά δικαιωματικά ο Κουλις…Μη μασας
Ετσι σωστα το αλλο το μουνοπανο μεχρι και επιδοματα αγροτων τσεπωνει και εχεις τον τυπο Saul να κερναει επιδοματα στο κρατος....
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.740
Like
24.568
Πόντοι
6.256
δε σε έπιασα τύπε
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Ετσι σωστα το αλλο το μουνοπανο μεχρι και επιδοματα αγροτων τσεπωνει και εχεις τον τυπο Saul να κερναει επιδοματα στο κρατος....
Του ανήκε ιστορικά και συ τυπε το επιδοματακι…:confused:

42 ακίνητα δεν σκεφτηκε ο τυπος Κουλης να πει… «δεν εχω αναγκη εγω,ας τα παρει κανας αλλος» ο Saul το σκεφτηκε
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.694
Like
14.105
Πόντοι
3.656
Ετσι σωστα το αλλο το μουνοπανο μεχρι και επιδοματα αγροτων τσεπωνει και εχεις τον τυπο Saul να κερναει επιδοματα στο κρατος....
Δεν κέρασα τίποτα ρε τύπε...δεν δικαιούμουν επίδομα. Πήρες το επίδομα οκ...έδωσες ένα ακόμα στοίχο στην κωσιονη να βγαίνει να λέει ποσό βοηθάει η πολιτική του άρχοντα της χώρας.

Που οι ίδιοι με τις πολιτικές τους (δεν μειώνουν τον φόρο των καυσίμων) έχουν φέρει την βενζίνη στο 2.30. Οκ τους πήραμε τα 50 ευρώ...και τους κάναμε τη μούρη κρέας. Αν δεν τα είχε πάρει κανένας θα ήταν πιο ηχηρό μυνημα.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
δε σε έπιασα τύπε
Ο Κουλις ρε συ τυπε εκανε αιτηση και πηρε το επιδομα απο κατι ελαιώνες στην Κρητη…Ολόκληρος πρωθυπουργος και ρεφρες εκανε και απ ολα…

Εσυ θεωρεις πως αν φεν κανεις αιτηση,θα δωσει σε μενα ας πουμε 30€ περισσοτερα; (Αυτα που δεν πηρες εσυ δλδ) ή κανα λαμόγιο θα τα γκουρλωσει εις υγειαν του Saul
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.740
Like
24.568
Πόντοι
6.256
Δεν κέρασα τίποτα ρε τύπε...δεν δικαιούμουν επίδομα. Πήρες το επίδομα οκ...έδωσες ένα ακόμα στοίχο στην κωσιονη να βγαίνει να λέει ποσό βοηθάει η πολιτική του άρχοντα της χώρας.

Που οι ίδιοι με τις πολιτικές τους (δεν μειώνουν τον φόρο των καυσίμων) έχουν φέρει την βενζίνη στο 2.30. Οκ τους πήραμε τα 50 ευρώ...και τους κάναμε τη μούρη κρέας. Αν δεν τα είχε πάρει κανένας θα ήταν πιο ηχηρό μυνημα.
Καλα τωρα συνεχιζεις και λες μαλακιες....50 ευρω σου δινουν τα παιρνεις και τελος.Να μην τα παρει κανεις που λες τοτε ειναι που τους εκανες τα μουτρα κρεας.Θα λενε μετα εμεις τα διναμε και δεν τα παιρνανε αρα δεν εχουν αναγκη.Θα τους αφηνες και παραπανω λεφτα να φανε αυτοι και τα φιλαρακια τους....
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.096
Κριτικές
123
Like
51.040
Πόντοι
27.261
Λογικα τυπε θα τα «τσεπώσει» ιστορικά δικαιωματικά ο Κουλις…Μη μασας
μη ξεχναμε οτι ο παιχτης την προηγουμενη βδομαδα ελεγε οτι ο υπαλληλος του πρεπει να παιρνει 600, ασχετα αν δε μπορει να ζησει (οπως ελεγε παλι).
και τωρα χαριζει την επιστροφη στο κρατος που τον κατακλεβει καθημερινα απο ολες τις τρυπες (και το ξερει), επειδη δεν τα εχει αναγκη, αλλα και βαριεται να παει να τα παρει.
και μετα μου ελεγε για τον χαρδαλια που του ειχα βαλει :confused:
xardalias-chardalias.gif
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.469
Κριτικές
36
Like
38.128
Πόντοι
18.565
Ετσι σωστα το αλλο το μουνοπανο μεχρι και επιδοματα αγροτων τσεπωνει και εχεις τον τυπο Saul να κερναει επιδοματα στο κρατος....
Τυπε, αρχαια αγγεια καλλιεργουσε η γιαγια του στο κτημα, αυτα δικαιουνται καλη επιδοτηση, αμαν πια, λυσσαξατε.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.694
Like
14.105
Πόντοι
3.656
Καλα τωρα συνεχιζεις και λες μαλακιες....50 ευρω σου δινουν τα παιρνεις και τελος.Να μην τα παρει κανεις που λες τοτε ειναι που τους εκανες τα μουτρα κρεας.Θα λενε μετα εμεις τα διναμε και δεν τα παιρνανε αρα δεν εχουν αναγκη.Θα τους αφηνες και παραπανω λεφτα να φανε αυτοι και τα φιλαρακια τους....
Ενώ τώρα που τα πήρες και τα ξόδεψες στην αγορά που ώθησαν την βενζίνη στα 2.30 και το χειμώνα θα βγει ο αδωνης και θα σου πει τώρα θα πληρώσεις γιατί το κράτος δεν έχει λεφτά αφού έδωσε επιδόματα?
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.740
Like
24.568
Πόντοι
6.256
Τυπε, αρχαια αγγεια καλλιεργουσε η γιαγια του στο κτημα, αυτα δικαιουνται καλη επιδοτηση, αμαν πια, λυσσαξατε.
Α ναι σωστα η οικογενεια του ειχε κλεψει και αρχαια αντικειμενα......καποια επιδοτηση θα επρεπε να εχει και απο εκει.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.694
Like
14.105
Πόντοι
3.656
μη ξεχναμε οτι ο παιχτης την προηγουμενη βδομαδα ελεγε οτι ο υπαλληλος του πρεπει να παιρνει 600, ασχετα αν δε μπορει να ζησει (οπως ελεγε παλι).
και τωρα χαριζει την επιστροφη στο κρατος που τον κατακλεβει καθημερινα απο ολες τις τρυπες (και το ξερει), επειδη δεν τα εχει αναγκη, αλλα και βαριεται να παει να τα παρει.
και μετα μου ελεγε για τον χαρδαλια που του ειχα βαλει :confused:
xardalias-chardalias.gif
Επίσης έλεγα ότι πρέπει να μειωθούν οι εισφορές στο ΙΚΑ ώστε ο υπάλληλος να πάρει παραπάνω καθαρά για να μπορεί να βγαίνει...και ότι θα πρέπει να αποφέρει έργο στην εταιρεία για να πάρει όσα περισσότερα μπορεί να ζητήσει.

Αλλά εσύ τύπε θυμάσαι μονο ότι σε συμφέρει γιατί αυτό που σε ένοιαζε από την συζήτηση είναι αυτό. Δεν κατάλαβες τι είπα τότε δεν περιμένω να καταλάβεις τώρα.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.348
Like
72.661
Πόντοι
12.756
3 μυρια ειναι επισημως στα ορια της φτωχειας και ζουνε με λεμονοκουπες και το εξωτερικο απο το λαχανο απο τα σκουπιδια της λαικης,καθε πλατεια γειτονιας εχει 3-4 αστεγους,κεντρο τουλαχιστον 10.000:confused::confused::confused:
τολμας να αντιμιλήσεις στον Αλεξ για νουμερα;;;
Δεν θα μας πεις εσυ αγορινα ποσοι ειναι οι αστεγοι , αυτος θα σου πει , που δεν πιστευει καταγραφές , δημοσκοπησεις κτλ , εκτος αν βγαζουν +10 μοναδες την ΝΔ , ολα τα αλλα ειναι ΣΑΧΛΑΜΑΡΕΣ , ΤΣΙΤΑΤΑ και το κανεις για τα λαικς
Και μην το΄λμησεις να του αντεπιτεθείς επειδη ειναι ΝΔ , τα μαθαμε τα κολπα σας μουνάκια
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.740
Like
24.568
Πόντοι
6.256
Ενώ τώρα που τα πήρες και τα ξόδεψες στην αγορά που ώθησαν την βενζίνη στα 2.30 και το χειμώνα θα βγει ο αδωνης και θα σου πει τώρα θα πληρώσεις γιατί το κράτος δεν έχει λεφτά αφού έδωσε επιδόματα?
Ρε τυπε μην με τρελαινεις...τα πηρα και τα ξοδεψα οπου μου καυλωσει.Εσυ που δεν τα πηρες τι ακριβως εκανες;Α ναι το επαιξες επαναστατης....μου θυμιζεις αυτους που απεχουν απο τις εκλογες και δεν καταλαβαινουν οτι με αυτο το τροπο πριμοδοτουν το πρωτο κομμα.


Υ.Γ
Δηλαδη αμα δεν τα παιρναμε ολοι ο Αδωνης θα ελεγε υπαρχουν λεφτα και δεν θα μας τον σφυριζε τον χειμωνα....ρε σοβαρα τα λες αυτα;
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.096
Κριτικές
123
Like
51.040
Πόντοι
27.261
Επίσης έλεγα ότι πρέπει να μειωθούν οι εισφορές στο ΙΚΑ ώστε ο υπάλληλος να πάρει παραπάνω καθαρά για να μπορεί να βγαίνει...και ότι θα πρέπει να αποφέρει έργο στην εταιρεία για να πάρει όσα περισσότερα μπορεί να ζητήσει.

Αλλά εσύ τύπε θυμάσαι μονο ότι σε συμφέρει γιατί αυτό που σε ένοιαζε από την συζήτηση είναι αυτό. Δεν κατάλαβες τι είπα τότε δεν περιμένω να καταλάβεις τώρα.
καταλαβα μαστορα, εσυ δεν καταλαβες η' κανεις πως δεν καταλαβαινεις.
γι'αυτο και ο χαρδαλιας σαν απαντηση.
μεχρι και ο μιστερ μαλακας χολ οφ φεϊμ σου την ειπε.
αυτο μονο σκεψου.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.694
Like
14.105
Πόντοι
3.656
Ρε τυπε μην με τρελαινεις...τα πηρα και τα ξοδεψα οπου μου καυλωσει.Εσυ που δεν τα πηρες τι ακριβως εκανες;Α ναι το επαιξες επαναστατης....μου θυμιζεις αυτους που απεχουν απο τις εκλογες και δεν καταλαβαινουν οτι με αυτο το τροπο πριμοδοτουν το πρωτο κομμα.


Υ.Γ
Δηλαδη αμα δεν τα παιρναμε ολοι ο Αδωνης θα ελεγε υπαρχουν λεφτα και δεν θα μας τον σφυριζε τον χειμωνα....ρε σοβαρα τα λες αυτα;
Όχι τύπε. Είπα καθαρά και ξάστερα...δεν το έψαξα διότι λογικά δεν τα δικαιούμουν. Επιπλέον αυτού είναι προσωπική άποψη που αφορά τον εαυτό μου ότι δεν ήθελα να τα πάρω διότι είμαι αντίθετος με την πολιτική των επιδομάτων που φαρμωσε ο ΣΥΡΙΖΑ και την πάει συνεφο τώρα η νδ.

Επίσης ανέφερα καθαρά ότι δεν τα είχα τόση ανάγκη και ότι οποίος τα είχε ανάγκη καλά έκανε και τα πήρε και μακάρι να έπαιρνε και 300 επιδόματα για να ζήσει καλύτερα.

Ποσό πιο πενηντάρικα να τα κάνω? Ούτε επανάσταση ούτε τίποτα...αν ήθελα να κάνω επανάσταση θα πήγαινα να τρώω ξύλο με τους καημένους που πάνε στις πορείες και τρώνε δακρυγόνα για να αλλάζουν καμία φορά οι νόμοι και εμείς να τους κοιτάμε από τον καναπέ μας και να τα συζητάμε στο bou.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.694
Like
14.105
Πόντοι
3.656
καταλαβα μαστορα, εσυ δεν καταλαβες η' κανεις πως δεν καταλαβαινεις.
γι'αυτο και ο χαρδαλιας σαν απαντηση.
μεχρι και ο μιστερ μαλακας χολ οφ φεϊμ σου την ειπε.
αυτο μονο σκεψου.
Και τι ακριβώς θέλεις να σου απαντήσω τότε ρε μαν αφού κατάλαβες? Είμαι κακός εργοδότης εγώ κομπλέ μην έρθεις να δουλέψεις :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom