Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 30 άτομα (8 μέλη και 22 επισκέπτες)

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.466
Κριτικές
36
Like
38.115
Πόντοι
18.565
Μου πηραν 1232 ευρω, επιπροσθετες χρεωσεις σε εκκαθαριστικο λογαριασμο 1580 ευρω. Εκανα αιτηση για να παρω πισω τα 600 και πηρα τα αρχιδια του Μητσοτακη. Χθες που μπηκα στο συστημα να δω την πορεια της αιτησης μου εγραφε οτι μονο οσοι εχουν κανει αιτηση μπορουν να δουν την εξελιξη.
Μια απορια. Γιατι δεν μου επεστρεψε απευθειας η εταιρεια το 600αρι και επρεπε να κανω αυτη την διαδικασια; Και ποιος επιστρεφει αυτα τα λεφτα; Ο φορολογουμενος πολιτης;
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.336
Like
72.648
Πόντοι
12.756
Μου πηραν 1232 ευρω, επιπροσθετες χρεωσεις σε εκκαθαριστικο λογαριασμο 1580 ευρω. Εκανα αιτηση για να παρω πισω τα 600 και πηρα τα αρχιδια του Μητσοτακη. Χθες που μπηκα στο συστημα να δω την πορεια της αιτησης μου εγραφε οτι μονο οσοι εχουν κανει αιτηση μπορουν να δουν την εξελιξη.
Μια απορια. Γιατι δεν μου επεστρεψε απευθειας η εταιρεια το 600αρι και επρεπε να κανω αυτη την διαδικασια; Και ποιος επιστρεφει αυτα τα λεφτα; Ο φορολογουμενος πολιτης;
Καλως ηρθες στο κράτος των επιδομάτων
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.770
Like
28.066
Πόντοι
5.506
αυτο που προσπαθει να καταφερει ο λιγδας ειναι επικο....σε κλεβει σου λιβανιζουν τα καναλια το μυαλο οτι ολα ειναι ρολοι σου γυρναει το1/100 απο αυτα που σου εκλεψε (απο δικα σου λεφτα) και οι κυρ παντεληδες κανουν τον σταυρο τους....ειμαστε η χειροτερη φαρα με το χειροτερο καθηκι να κυβερναει...θα παει καλα αυτο
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.466
Κριτικές
36
Like
38.115
Πόντοι
18.565

Συνημμένα

  • 1658062102194.png
    1658062102194.png
    20,5 KB · Εμφανίσεις: 23

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.677
Like
14.088
Πόντοι
3.656
Όλες αυτές οι πυρκαγιές που έχουν γίνει μέχρι το 2020 ήταν επειδή ο Μητσοτάκης άλλαξε το νόμο;

Οι κυβερνήσεις αλλάζουν οι νόμοι αλλάζουν οι πυρκαγιές παραμένουν

Και θα παραμένουν γιατί δεν είναι όλες εμπρησμοί για οικονομικούς
η πολιτικούς λόγους

Είσαι σίγουρος ότι αν μία πυρκαγιά δεν είναι από εμπρησμό και καίγεται μία περιοχή δεν θα πρέπει να γίνεται εκμετάλλευση της περιοχής για 100 χρόνια

Σε μία με μη εμπρησμό γιατί να μη χτιστούν κάποιες κατασκευές ξενοδοχεία κατασκηνώσεις που θα δίνουν δουλειά στην πληγείσα περιοχή;
Δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει το να αναφέρουμε ότι έχει κατακαίει η Ελλάδα και πριν το 2020. Οι κυβερνήσεις αλλάζουν και οι εκτάσεις καίγονται γιατί όλες οι κυβερνήσεις είναι διατεθημένες να δώσουν προς εκμεταλευση τις καμένες περιοχές.

Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι θα πρέπει να υπάρχει νόμος που να απαγορεύει την εκμεταλευση της περιοχής για 100 χρόνια...ώστε να ξέρει ο κάθε ένας που έχει συμφέρον ότι σε καμένη περιοχή δεν μπορεί να πάει να χτίσει.

Γιατί φίλε ο κάθε επιχειρηματίας μπορεί να πάει να χτίσει το καζίνο του άλλου...η να πάει να βάλει άλλου τις ανεμογεννήτριες...η καμένη Γη δεν αναπληρώνεται μέσα στη δίκη σου και τη δίκη μου τη ζωή.

Σε κάθε περίπτωση αν διαβάσαμε καλά το άρθρο αυτός ο νόμος διευκολύνει την εκμεταλευση της καμένης γης άρα αυξάνει το συμφέρον και ως εκ τούτου την πιθανότητα του εμπρησμού.

Αν νομίζεις ότι η φύση και το οικοσύστημα έχουν γαλάζιο η κόκκινο χρώμα κάτι δεν έχεις καταλάβει σωστά...και αφού σου αρέσει τόσο πολύ η καμένη γη και οι ευκαιρίες που φέρνει....γιατί δεν παίρνεις τα πράγματα σου να πας να μετακομίσεις στην Εύβοια...σε κανένα από τα καμένα χωριά...ξέρεις πόσες δουλειές έχουν ανοίξει εκεί? χιλιάδες...έχουν χεστεί στο χρήμα...γιαυτο οι βουλευτές δε πετάνε ούτε με ελικόπτερο από πάνω...
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.677
Like
14.088
Πόντοι
3.656
Μου πηραν 1232 ευρω, επιπροσθετες χρεωσεις σε εκκαθαριστικο λογαριασμο 1580 ευρω. Εκανα αιτηση για να παρω πισω τα 600 και πηρα τα αρχιδια του Μητσοτακη. Χθες που μπηκα στο συστημα να δω την πορεια της αιτησης μου εγραφε οτι μονο οσοι εχουν κανει αιτηση μπορουν να δουν την εξελιξη.
Μια απορια. Γιατι δεν μου επεστρεψε απευθειας η εταιρεια το 600αρι και επρεπε να κανω αυτη την διαδικασια; Και ποιος επιστρεφει αυτα τα λεφτα; Ο φορολογουμενος πολιτης;
Γιατί δεν έχει έρθει ακόμα η συντέλεια του κόσμου για να βάλουν λεφτά πίσω οι Εταιρείες...αυτό είναι δουλειά του Δημοσίου...πλήρωσες 1500? θα πάρεις πίσω 600...από τους φόρους που πλήρωσες που οι μισοί πήγαν έτσι και αλλιώς στα ταμεία του κάθε παρόχου...αφού σε έναν λογαριασμό 150 ευρώ τα 50 είναι ρεύμα...τα αλλά είναι μόνο κράτος...και ποιος ξέρει πόσες εισφορές και ποσό ΦΠΑ χρωστάει ο κάθε πάροχος από τα δικά μας τα λεφτά...


Το αποτέλεσμα θα είναι ότι εσύ έδωσες 1500 πήρες 600 που θα τα πληρώσεις δίπλα μέσα στη χρόνια γιατί έρχεται οικονομική κρίση και κοβιντ19...ο πάροχος έβγαλε υπερκέρδη μισό δις...ο πολιτικός έβγαλε μίζα 1-2 μυρια...η Ρωσία έβγαλε πλεόνασμα 3-4 δισ...η Αμερική έβγαλε σταθερά δις πουλώντας όπλα και lng....και μαντεψε ποιο κομματι της κοινωνιας πηρε παλι τον πούλο...σε λιγο θα παιζει επιδωμα 1,50 ημερησια μεριδα φαγητου
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.949
Like
11.872
Πόντοι
3.556
Μου πηραν 1232 ευρω, επιπροσθετες χρεωσεις σε εκκαθαριστικο λογαριασμο 1580 ευρω. Εκανα αιτηση για να παρω πισω τα 600 και πηρα τα αρχιδια του Μητσοτακη. Χθες που μπηκα στο συστημα να δω την πορεια της αιτησης μου εγραφε οτι μονο οσοι εχουν κανει αιτηση μπορουν να δουν την εξελιξη.
Μια απορια. Γιατι δεν μου επεστρεψε απευθειας η εταιρεια το 600αρι και επρεπε να κανω αυτη την διαδικασια; Και ποιος επιστρεφει αυτα τα λεφτα; Ο φορολογουμενος πολιτης;
Καλως ηρθες στο κράτος των επιδομάτων
Υπερβολές ... απλά σαν καλοί Χριστιανοί εφαρμόζουν το "ο έχων δυο χιτώνας ... " :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.677
Like
14.088
Πόντοι
3.656
Παραπάνω ξέχασα να γράψω και τα τρόλ του μπου...που έβγαλαν ο καθένας από τουλάχιστον 25 - 30 ευρώ υποστηρίζοντας αυτή την ιστορία στα θρεντ :tooth::tooth::tooth:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.606
Κριτικές
3
Like
11.166
Πόντοι
3.936
διασκεδάζεις με τους κουλιμπάν ?
πλάκα δεν έχουν ? :grin:

sta @@.png
Έχω ρίξει γέλια με τις ατάκες του. Πρέπει να είναι ψυχικά άρρωστος για τέτοιες ατάκες. Τώρα εξελίχθηκε
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.891
Κριτικές
16
Like
14.743
Πόντοι
6.515
Το επόμενο κουλο- επίδομα τι θα αφορά τυποι?
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.165
Κριτικές
2
Like
9.081
Πόντοι
2.456

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.468
Κριτικές
8
Like
32.902
Πόντοι
6.536
δλδ εσεις πιστευεται οτι ανθρωπος χωρις πολιτικες πλατες και καταδικη για βιασμους θα εβγαινε εξω?
αν ναι προσεχτε που πανε τα παιδια σας γιατι απο οσο ξερω σε γηπεδα μπασκετ πηγαινε ο λιγδαρης να γαμησει κανα παιδακι
Ένας πατέρας κάποτε δεν τον είχε μαχαιρώσει?
Δεν θα έχει καλό τέλος το μουνόσκυλο....
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.096
Κριτικές
123
Like
51.040
Πόντοι
27.261
Τυπε και εσυ εχεις καταντησει σαν το πιο τελειωμενο κομματοσκυλο που τα βλεπει ολα καλα....το θεμα δεν ειναι τα 600 ευρω.Το θεμα ειναι οτι εχουμε για πρωτη φορα κυβερνηση που επιδοτει με δικα μας λεφτα τους παροχους για να βγαζουν υπερκερδη.

Τωρα βεβαια εσυ κανεις οτι δεν καταλαβαινεις τι λεω και πουλας τρελιτσα....γιατι για βλακα δεν σε κοβω να μην εχεις παρει πρεφα τι συμβαινει.
βλακας δεν ειναι
Mr. malakas hall of fame ΕΙΝΑΙ
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: ROB. C

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.570
Like
20.376
Πόντοι
6.056
Και πως θα ξέρουμε αν μία πυρκαγιά προκλήθηκε από εμπρησμό, η, τυχαία;:think:
Και τι θες δηλαδη,να κανουμε αναδασωση?Ε ρε μυστηρια πραγματα εδω μεσα.Εχουμε και πρασινη ενεργεια τωρα,ειμαστε και φουλ οικολογοι,για μερικα κομματακια γης θα τα χαλασουμε:think::confused::confused::confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom