Νέα

κυπριοι δεν ειναι εθνικοτητα ειναι επαγγελμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mounopanas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 393
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
M

mounopanas

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2009
Μηνύματα
707
Like
2
Πόντοι
6
εγώ που είμαι καλαμαράς σε κλάνω για όλους τους κύπριους που ξέρω μουνοσκυλάκι.
παρε ολους τους κυπριους και βαλ τους στον πατο σου

Υ.Γ πες μου ενα καλο που σου εκανε κυπριος μουνοπανιδη
 

mounakiasgr

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2006
Μηνύματα
616
Like
4
Πόντοι
6
Και γαμω τους διαλογους εν τω μεταξυ...μιλαει ο μουνακιας με τον μουνοπανο...αχαχαχαχαχαχαχαχαχ

χαχαχαχαχα Ώρα είναι να μπει και κανένας Μουνόσκυλος, μουνοκυνηγός κλπ, και να γίνει του (κυπριακού)μουνιού εδώ μέσα!
 

Επισκέπτης
σιγα μαρη....πως τα πετας ετσι?αχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Χιουμορακι κανω γιατι αποδειχτηκε κι αυτο το θρεντ μαλακια. Νομιζα πως θα ειχα σοβαρα επιχειρηματα να αντικρουσω και να γινει και καλη συζητηση , γιατι οντως ειμαστε κωλοφαρα και εχουμε πολλα αρνητικα στοιχια. Αλλα οπως βλεπεις με δυο βδομαδες τι να συζητησεις... ;)
 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
Χιουμορακι κανω γιατι αποδειχτηκε κι αυτο το θρεντ μαλακια. Νομιζα πως θα ειχα σοβαρα επιχειρηματα να αντικρουσω και να γινει και καλη συζητηση , γιατι οντως ειμαστε κωλοφαρα και εχουμε πολλα αρνητικα στοιχια. Αλλα οπως βλεπεις με δυο βδομαδες τι να συζητησεις... ;)
εγω παντως κανα 2 κυπριες που ειχα συμφοιτητριες και τις ειχα γαμησι,ητανε πολυ καλα κοριτσια και στο γαμησι και στο χαρακτηρα.τη μια μαλιστα αν και αρραβωνιασμενη την παρτουζοσαμε,μαζι με το συγκατοικο μου,ητανε περιοδο εξεταστικη και ηθελε να χαλαρωσει η γκομενα.
για κυπριους δεν ξερω τι παιζει γιατι δεν ασχοληθηκα καμια φορα.
 

gastez

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
5.234
Κριτικές
29
Like
8
Πόντοι
1.290
τελικα καταλήγουμε οτι οι κυπριες γαμιούνται καλα...
 

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
επειδη και εδω και αγγλια ειχα κυπριους στην παρεα μου εχω να πω :

1) οι κυπριες - στην πλειοψηφια τους - καυλιαρες και προκλητικες  :rockon: :rockon: :rockon:

2) η προφορα τους σου σπαει τα νευρα

3) οσοι μας γουσταρουν , μας γουσταρουν πολυ. Οι υπολοιποι μας σιχαινονται... οχι μεση λυση

4) οι κυπριοι - στην πλειοψηφια τους παντα - ειναι ωραιοπαθεις, κλαψιαρηδες και βαζελοι... γι αυτο οι κυπριες στο εξωτερικο
   μπλεκουν με οποιονδηποτε , αρκει να μην ειναι κυπριος

5) συνηθως ειναι φραγκατοι


δεν ειναι σιγουρα οι καλυτεροι που θα συναντησεις , αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ οχι χειροτεροι απο μας

αυτα φιλες και φιλοι
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166


 Μονο και μονο για αυτο τους αγαπαωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω


 Ελα ρε Στροβολεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!

 Εκεινο που με τσαντιζει σε αυτους ειναι που οδηγουν δεξα


 ααααααχαχαχχαχχχχχχαχαχαχαχαχα
 

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
 Μονο και μονο για αυτο τους αγαπαωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω


 Ελα ρε Στροβολεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!

 Εκεινο που με τσαντιζει σε αυτους ειναι που οδηγουν δεξα


 ααααααχαχαχχαχχχχχχαχαχαχαχαχα

χμμμμ.... αυτα ειναι τα καταλοιπα που αφησε ο Μπιδης...

κι εμενα με τσαντιζει που οδηγουν δεξα.. μιμουνται τα βοδια τους αγγλους
 

Επισκέπτης
χμμμμ.... αυτα ειναι τα καταλοιπα που αφησε ο Μπιδης...

κι εμενα με τσαντιζει που οδηγουν δεξα.. μιμουνται τα βοδια τους αγγλους

Αγγλικη αποικια ημασταν , τι περιμενες? Μεχρι να φερουν οι Αγγλοι τα πρωτα αμαξια και να μας μαθουν να οδηγουμε , μονο γαϊδουρια ξεραμε να καβαλαμε κι αυτα στη μεση του δρομου :2funny:
 

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Αγγλικη αποικια ημασταν , τι περιμενες? Μεχρι να φερουν οι Αγγλοι τα πρωτα αμαξια και να μας μαθουν να οδηγουμε , μονο γαϊδουρια ξεραμε να καβαλαμε κι αυτα στη μεση του δρομου :2funny:
ναι δε λεω... δικιο εχεις... το ιδιο επαθαν και οι ινδοι...

αλλα κι εσεις ρε παιδι μου το χετε τεντωσει με την αγγλια...

να σου θυμησω οτι πολλοι κυπριοι λενε την καρεκλα "τσαερα" εκ του chair...και τις πλατειες, roundabouts... ?
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
επίσης έχω ακούσει/διαβάσει πολλές φορές κύπριους να χρησιμοποιούν αγγλική σύνταξη στα ελληνικά, μου φαίνεται πολύ χαριτωμένο  :smitten:
 

Επισκέπτης
Η τσαερα δεν ειναι τπτ. Ραουνταπαουντς δεν ειναι οι πλατειες αλλα οι κυκλικοι κομβοι. Αλλα οπως υπαρχουν αγγλικες , υπαρχουν και γαλλικες , τουρκικες και ιταλικες , καθως και πολλες αρχαιες ελληνικες. Ειναι καταλοιπα αποικιοκρατιας χιλιαδων χρονων. Δεν αλλαζουν ευκολα. ;)

Να συμπληρωσω οτι πολλες απο αυτες τις λεξεις , μεταξυ αυτων και η τσαερα , δεν χρησιμοποιουνται πλεον ευραιως και αυτο γιατι οι Κυπριοι επιτελους πηγαν σχολειο. :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom