Νέα

Καλύτερος πρωθυπουργός μεταπολιτευτικά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Andras37Athina
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 404
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Απ' όσο έχετε ζήσει, ακούσει, μάθει, καταλάβει, ποιος πρωθυπουργός μετ

  • Κωνσταντίνος Καραμανλής

    Ψήφοι: 2 25,0%
  • Γεώργιος Ράλλης

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ανδρέας Παπανδρέου

    Ψήφοι: 3 37,5%
  • Ξενοφών Ζολώτας

    Ψήφοι: 1 12,5%
  • Κωνσταντίνος Μητσοτάκης

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Κώστας Σημίτης

    Ψήφοι: 2 25,0%
  • Κώστας Καραμανλής

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    8

rory6gal

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2007
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Κωνσταντίνος Καραμανλής
Ανδρέας Παπανδρέου
Κώστας Σημίτης 
 

Metz

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2007
Μηνύματα
171
Like
0
Πόντοι
1
Μετά τον Εθνάρχη, ένας είναι Ο πρωθυπουργός...


Κων/ νος Μητσοτάκης.
Εθνάρχης ο Καραμανλής;Αυτός που με την ΕΡΕ έστελνε τον κόσμο που δεν τον λιβάνιζε στα ξερονήσια;Αυτός που νόθευε τα αποτελέσματα των εκλογών;
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Εθνάρχης ο Καραμανλής;Αυτός που με την ΕΡΕ έστελνε τον κόσμο που δεν τον λιβάνιζε στα ξερονήσια;Αυτός που νόθευε τα αποτελέσματα των εκλογών;

Οταν οι παροπιδες ειναι μεγαλες και η μνημη μικρη φιλε μου αυτα λενε μερικοι...
 

arturo

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
408
Like
6
Πόντοι
1
ψηφισα αντρεα και πιστευω πως ο σημιτης αλλαξε την ροη της ελλαδας με τον πιο ηπιο τροπο....λα μογια εχουν κ τα δυο κομματα αλλα αν πρεπει κατι να πουμε ειναι πως το πασοκ εκανε την χωρα αποδεκτη κ κομματι της ευρωπης.η σχεση με τους αραβες αν κ τοσο κοντα μας κρατουν στις καλυτερς αποστασεις απο τους κινδυνους που καθημερινα οι αλλοι αντιμετωπιζ ουν,εχουν γινει κ μαλακιες κ πολλα ασχημα αλλα δεν μιλαμε σε καμια περιπτωση για κυβερνησεις με στελεχη τυπου γιακουματου ,δαβακη,βαρβιτσιωτη ,μειμαρακη,πολυδωρα παπακωστα, κ αλλα  ατομακια  που απο που να πιασεις κ που να τελειωσεις αν δεν ειχαν κ τον μπουλη πρωθυπουργο θα χαν ξεβρακωθει τελειως!!!  μετα απο 3 χρονια κ η ελλαδα δεν εχει μαθει ακομα τους υπουργους της κυβερνησης!

Αυτά που λές τα ακούς κιόλας? Αλήθεια πές μας.
 

arturo

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
408
Like
6
Πόντοι
1
Η εξωτερική πολιτική του Ανδρέα μου άρεσε μόνο...

Οπως το Νταβός ας πούμε για παράδειγμα. Κυκλοφορεί αγαπητέ η τουλάχιστον κυκλοφόρησε ένα βιβλίο, συγγραφλεας ο Ιωάννης Καψής, υπουργός εξωτερικών για 8 χρόνια επι πρωθυπουργίας Αντρέα Παπανδρέου. Οι 3 μέρες του Μάρτη είναι ο τίτλος του βιβλίου. Είναι λίγο βαρετό γιατί περιέχει αρκετά ντοκουμέντα. Θα το βρείς πολύ ενδιαφέρων για την εξωτερική πολιτική του Αντρέα Παπανδρέου. Αν το βρείς πουθενά βέβαια.
 

Metz

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2007
Μηνύματα
171
Like
0
Πόντοι
1
Ο Γιάννης Καψής δεν ήταν 8 χρόνια ΥΠ.ΕΞ αλλά από το 1982-1988 ΥΦ.ΕΞ.Πολύ καλός πολιτικός.
 

arturo

Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
408
Like
6
Πόντοι
1
Συγνώμη αριθμιτικό λάθος
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Η εξωτερική πολιτική του Ανδρέα μου άρεσε μόνο...

Οπως το Νταβός ας πούμε για παράδειγμα. Κυκλοφορεί αγαπητέ η τουλάχιστον κυκλοφόρησε ένα βιβλίο, συγγραφλεας ο Ιωάννης Καψής, υπουργός εξωτερικών για 8 χρόνια επι πρωθυπουργίας Αντρέα Παπανδρέου. Οι 3 μέρες του Μάρτη είναι ο τίτλος του βιβλίου. Είναι λίγο βαρετό γιατί περιέχει αρκετά ντοκουμέντα. Θα το βρείς πολύ ενδιαφέρων για την εξωτερική πολιτική του Αντρέα Παπανδρέου. Αν το βρείς πουθενά βέβαια.
Δεν είπα ότι είμαι Παπανδρεϊκός (η υπογραφή μου άλλωστε, έχει πολλά υποννοούμενα ), αλλά τουλάχιστον με τον Ανδρέα δεν θα είχαμε τις ξεφτίλες του "καταλληλότερου" Σημίτη στα Ελληνοτουρκικά (Ίμια, S300)
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Δεν είπα ότι είμαι Παπανδρεϊκός (η υπογραφή μου άλλωστε, έχει πολλά υποννοούμενα ), αλλά τουλάχιστον με τον Ανδρέα δεν θα είχαμε τις ξεφτίλες του "καταλληλότερου" Σημίτη στα Ελληνοτουρκικά (Ίμια, S300)
Δες λιγο αν θες αυτο που πριν λιγο εγραψα στο ''Ελληνικο Διαβημα στην Αγκυρα'' για τα Ιμια και τον Σημιτη!
 

λαγαρος

Μέλος
Εγγρ.
29 Νοε 2006
Μηνύματα
4.025
Like
4
Πόντοι
16
7 ψηφους μητσοτα ?
θελω να τους γνωρισω αυτους.
δεν ειναι συγκλονιστικο?
 

backdoor

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.232
Like
6
Πόντοι
16
Μετά τον Εθνάρχη, ένας είναι Ο πρωθυπουργός...


Κων/ νος Μητσοτάκης.
Ετσι,ετσι...,μετα απο τον ΕΘΝΑΡΧΗ που ξεροχυνε στα μπουτια της Φρειδερικης,που εφυγε με την ουρα κατω απο τα σκελια στη Γαλλια (δηθεν αυτο-εξοριστος) ευτυχως που γνωρισε και το Ζισκαρ (ΕΟΚ)...αυτος που παρεδωσε την ΚΥΠΡΟ...(ΞΕΧΝΩ ...????)...μετα ερχεται ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ της Ελλαδας και του Γερου της Δημοκρατιας...ο ΑΠΟΣΤΑΤΗΣ....Ετσι εστι....ΑΥΤΟΙ ειναι οι μεγαλυτεροι και καλυτεροι Πρωθυπουργοι της ΕΛΛΑΔΑΣ...... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

Metz

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2007
Μηνύματα
171
Like
0
Πόντοι
1
Μητσοτάκης...Ακόμα και τώρα μετά από 14 χρόνια λέει την "άποψή του" και βάζει τρικλοποδιές στον Καραμανλή για να δει την Ντορούλα ως Ελληνίδα Θάτσερ.Αυτός που είπε ότι θα έχουμε ξεχάσει το όνομα Μακεδονία σε 10 χρόνια!Ο γκαντέμης
 
OP
OP
A

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Μητσοτάκης...Ακόμα και τώρα μετά από 14 χρόνια λέει την "άποψή του" και βάζει τρικλοποδιές στον Καραμανλή για να δει την Ντορούλα ως Ελληνίδα Θάτσερ.
Κάθε φορά που προσπαθεί να φέρει τον Καραμανλή σε αμηχανία, απλά τον καθιστά πιο συμπαθή.
 

moynitsokinigos

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2007
Μηνύματα
188
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
1
Καραμανλης με διαφορα. ο παππους ε.......
 

peterk

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2006
Μηνύματα
168
Κριτικές
3
Like
3
Πόντοι
1
Ετσι,ετσι...,μετα απο τον ΕΘΝΑΡΧΗ που ξεροχυνε στα μπουτια της Φρειδερικης,που εφυγε με την ουρα κατω απο τα σκελια στη Γαλλια (δηθεν αυτο-εξοριστος) ευτυχως που γνωρισε και το Ζισκαρ (ΕΟΚ)...αυτος που παρεδωσε την ΚΥΠΡΟ...(ΞΕΧΝΩ ...????)...μετα ερχεται ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ της Ελλαδας και του Γερου της Δημοκρατιας...ο ΑΠΟΣΤΑΤΗΣ....Ετσι εστι....ΑΥΤΟΙ ειναι οι μεγαλυτεροι και καλυτεροι Πρωθυπουργοι της ΕΛΛΑΔΑΣ...... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Χαλάρωσε ρε μεγάλε, καταλάβαμε οτι είσαι φιλοβασιλικός
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Ξερω ειναι εκτος θεματος αλλα δεν ειναι η πρωτη φορα....

Μπραβο Κωστακη και εις ανωτερα.....
Το ανεφερακι εγω στο ''ποσο μακρια θα φτασει η ρεμουλα της ΝΔ αλλα χωρις το δημοδιευμα...μπραβο φιλε!χχεχεχεχε
 

backdoor

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.232
Like
6
Πόντοι
16
Το ανεφερακι εγω στο ''ποσο μακρια θα φτασει η ρεμουλα της ΝΔ αλλα χωρις το δημοδιευμα...μπραβο φιλε!χχεχεχεχε
Μολις το διαβασα και εψαχνα να το καταχωρησω στο σωστο THREAD...+1
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Πάντως από όλα τα παραπάνω, και από το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας, εξάγεται ασφαλώς το συμπέρασμα, ότι οι οι Καραμανλής - Παπανδρέου , ήταν όντως οι μεγαλύτεροι μεταπολιτευτικοί ηγέτες, και ο λαός είναι ακόμα διχασμένος (τόσα χρόνια μετά το θάνατο τους...) σχετικά με το ποιός ήταν καλύτερος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom