Νέα

Καλλιθέα: Επίθεση με βιτριόλι δέχτηκε 34χρονη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 226K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι πιστεύετε ότι θα γίνει με την 35χρονη που κατηγορείται για την επίθεση;

  • Θα αθωωθεί

    Ψήφοι: 12 4,5%
  • Θα καταδικαστεί σε 1-4 χρόνια φυλακή

    Ψήφοι: 48 17,8%
  • Θα καταδικαστεί σε 5-10 χρόνια φυλακή

    Ψήφοι: 137 50,9%
  • Θα καταδικαστεί σε ισόβια

    Ψήφοι: 20 7,4%
  • Θα την κλείσουν σε ψυχιατρείο

    Ψήφοι: 52 19,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    269

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.961
Like
11.199
Πόντοι
2.606
...KAI ΘΑ ΤΟΝΙΣΕΙ ΜΕ ΣΤΟΜΦΟ ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΕΚΤΑΝΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΒΙΝΤ19!
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
346
Πόντοι
86
Όπως αναφέρουν οι ίδιες πηγές πληροφόρησης, τα βίντεο έχουν μεταφερθεί στα ειδικά εργαστήρια της ΕΛ.ΑΣ προκειμένου να «καθαριστούν», σε μια προσπάθεια να φανεί ο αριθμός κυκλοφορίας του οχήματος, ώστε στο επόμενο στάδιο να εντοπιστεί ο ιδιοκτήτης και ο οδηγός.[/i]

Από ότι έχω δει σε αμερικανικά κανάλια Investigation Discovery αυτές οι κάμερες Αμερική πόσο μάλλον Ελλάδα δεν έχουν πιστότητα τόσο καλή για να αναγνωρισθεί αριθμός κυκλοφορίας.
Μπορεί όμως η μάρκα χρωμα να αναζητηθούν στο περιβάλλον
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.164
Κριτικές
166
Like
27.026
Πόντοι
34.538
Μαλλον αλλη εκανε τη δουλεια..
Πληρωμενο συμβολαιο..
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.738
Πόντοι
2.356
Πιθανολογώ αγρίως πως η γυναίκα (δράστις) να είναι κοντά στα 50 έτων όπως ανέφεραν κάποιοι αυτόπτες μάρτυρες. Η κοπέλα  (θυμα) πολύ πιθανό να νταραβεριζόταν με ανθρώπους πολύ υψηλά αμοιβόμενους - πλούσιους και που σχετίζονται με τη δουλειά της άμεσα ή έμεσσα. Αυτός προφανώς δεν είναι κανένας 40αρης ούτε καν 50αρης. Σίγουρα κανένας πολύ λεφτάς. Και πάλι εικασίες κάνω. Ωστόσο κάπου διάβασα στο fb από διάφορα τρολ αλλά και απο ενημερωτικά σατις όχι είχε στο παρελθον καυγάδες με προσωπικά θέματα, μέχρι και αστυνομία ήρθε. Πολλά ακούγονται. Κανείς δεν ξέρει αν είναι αλήθειες όλα αυτά.


 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.738
Πόντοι
2.356
Μαλλον αλλη εκανε τη δουλεια..
Πληρωμενο συμβολαιο..

Φακίρη μου κάθε φορά που σχολιάζεις και βλέπω αυτή τη χαζόφατσα που έχεις βάλει εκει γελάω. Κανένας πληρωμένος. Όλοι λένε ότι είχε μένος. Και οι μάρτυρες και όλοι. Η ίδια η Ιωαννα είπε ότι την ακολουθησε κιολας καθως καιγόταν και το είδαν και οι περαστικοι. Δεν την ένοιαζε να κρυφτει
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.539
Πόντοι
2.406
αυτο σκεφτηκα κι εγω αν ισχυει(που μάλλον δεν ισχύει λόγω Τατι) ισως η επιθεση δεν εγινε τυχαια,δηλαδη να εισαι κατεστραμμένη και το καριολικι η ψωναρα και η σκατομαγκια να συνεχιζουν απτοητα ...πες ενα ευχαριστω ρε...  που ηρθε το παιδι να σε δει, ενω το 99% θα την εγραφε στα αρχιδια του αν τους χωριζαν.Μοντέρνες Ελληνίδες αυτές θα γίνουν οι μάνες του Έθνους? :2funny: :2funny:
η χωρα εχει επισης τελριωσει αν δεν το κατάλαβες
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.539
Πόντοι
2.406
Εκτός από αυτό υπάρχει και το ενδεχόμενο της εμμονής: π.χ. κάποια με ψυχολογικά στον χώρο εργασίας να την έβλεπε ότι είχε καλύτερη μεταχείριση, ότι ήτανε πιο δημοφιλής κλπ.

Άλλο που μπορεί να έχει συμβεί είναι να υπήρχε κάποια λεσβία (με ψυχολογικά πάλι) που της την έπεφτε από τον κοινωνικό της κύκλο. Έχω περίπτωση από φίλη, που λεσβία γνωστή της που τη γούσταρε και είχε κόλλημα μαζί της της έσπαγε φώτα του αυτοκινήτου και άλλα κουλά.

Σε κάθε περίπτωση το μόνο σίγουρο είναι τα ψυχολογικά. Νορμάλ άνθρωπος δεν πρέπει να σκέφτεται τέτοια πράγματα.
καλα τωρα σιγα την γκομενα
Κλασικο 1.65πουτανο οου στα 35 νομιζε οτι ειναι 21
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.539
Πόντοι
2.406
καποιες σκεψεισ..

α)τισ επιθεσεις με βιτριολι,συνηθως τις κανανε γυναικες προς γυναικεσ.κ ο ποιο συνηθισμενος λογος,ηταν οτι η παθουσα,το θυμα,την ειχε πεσει,η ειχε "ενδωσει", στο αντρα,γκομενο, η οτι αλλο,τη επιτηθεμενης..

β)34 χρονη....με φουλ ταξιδια στο εξωτερικο....με αγορα σπιτιου πριν 1,5 χρονο(χωρις την βοηθεια γονιων)...κλπ...
πραγματα που μια συνηθυσμενη 34 χρονη,ουτε στα ονειρα της δεν τα βλεπει ..

τα συμπερασματα δικα σας...

κ μην αρχισετε τησ μαλακιες...θεση δεν παιρνω....απλα παραθετω γεγονοτα..
μην ειχε αραβα σπονσορα το κοντοπουροπουτανο;;;;
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.738
Πόντοι
2.356
Είχε αγοράσει σπίτι πριν 1,5 χρόνο η 34χρονη; Που το διάβασαν αυτο κάποιοι;
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.517
Like
21.886
Πόντοι
5.006
μην ειχε αραβα σπονσορα το κοντοπουροπουτανο;;;;

Λες τυπε? Και τελικά να μην φορούσε μάσκα αλλά καμία κελεμπία και να μπερδεύτηκε η 34χρονη? :think:
Ας ψάξουν για καμιά σβουνια καμήλα εκεί γύρω...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.738
Πόντοι
2.356
μην ειχε αραβα σπονσορα το κοντοπουροπουτανο;;;;

Μέ Άραβα όχι αλλά όπως έγραψα προφανώς με πολύ ματσωμένο. Από δουελια ασφαλιστή δεν ζεις σήμερα εκτός αν είσαι ασφαλιστης από τα 20 ετων και έχεις 500 ή 1000 συμβόλαια πάνω σου. Προφανώς με κάποιον φορτώκα τα είχε και μεγάλης ηλικίας ίσω ςκαι του χωρου του επαγγελματικού. Ξαναλέω. Δεν ήταν πιτσιρικα η δράστις λένε οι αυτόπτες. Μέχρι 50 ηταν. Όχι όμως συνομιλικη με την παθούσα
 

moytro78

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2012
Μηνύματα
19
Like
3
Πόντοι
0
Όταν πήγαινε η 34χρονη την έπιασαν δυο κάμερες...αυτή που έριξε το βιτριόλι τι διάολο είχε σκαναρει  όλα τα μαγαζιά την περιοχή ποιο μπροστά που υπάρχει κάμερα και που όχι??πόσο καιρώ το σχεδίαζε αυτό..πόσο καλά το οργάνωσε..πόσο καλά γνώρισε τον χώρο εκεί και την είσοδο στα γραφεία..απο εκεί θα είχε περάσει άπυρες φορές..και μου κανε εντύπωση αν δεν κάνω λάθος είχε πει ο κάποιος εκεί απο  τα γραφεία υπεύθυνος - εργοδότης δεν ξέρω ακριβώς τι ότι δεν είχαν πολλές μέρες που είχαν ανοίξει λόγο κορονοιου και πως το τμήμα που ήταν η κοπέλα ήταν καινούριο τώρα είχε γίνει. πότε έμαθε ο δράστης τις ώρες που πήγαινε που έφευγε η κοπελα και τον χώρο τόσο καλά...κάτι δεν κολαει...
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.641
Like
11.539
Πόντοι
2.406
Όταν πήγαινε η 34χρονη την έπιασαν δυο κάμερες...αυτή που έριξε το βιτριόλι τι διάολο είχε σκαναρει  όλα τα μαγαζιά την περιοχή ποιο μπροστά που υπάρχει κάμερα και που όχι??πόσο καιρώ το σχεδίαζε αυτό..πόσο καλά το οργάνωσε..πόσο καλά γνώρισε τον χώρο εκεί και την είσοδο στα γραφεία..απο εκεί θα είχε περάσει άπυρες φορές..και μου κανε εντύπωση αν δεν κάνω λάθος είχε πει ο κάποιος εκεί απο  τα γραφεία υπεύθυνος - εργοδότης δεν ξέρω ακριβώς τι ότι δεν είχαν πολλές μέρες που είχαν ανοίξει λόγο κορονοιου και πως το τμήμα που ήταν η κοπέλα ήταν καινούριο τώρα είχε γίνει. πότε έμαθε ο δράστης τις ώρες που πήγαινε που έφευγε η κοπελα και τον χώρο τόσο καλά...κάτι δεν κολαει...
δεν κολαει γιατι ακριβως εχει η αστυνομια εικονες
Απλα πσραπληρωφορουν μεσω ΜΜΕ εως οτου βρουν ποια η ποιοι τελικα τοκαναν
Εικονες εχουν 100%
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.738
Πόντοι
2.356
Κατα καιρούς έχω ακούσει για διάφορους πέφτουλες που εργάζονται σε ασφαλιστικές (παλιά στελέχη) και έχουν τρελό χρήμα (κάτι 20άρια και 30αρια το μήνα). Ίσως με κανα τέτοιο να είχε παρτίδες απλά να ήταν σε δεσμό ή γάμο. Εγω αν ήμουν Ασφάλεια πρώτα πρώτα θα είχα κάνει φίλο και φτερό τα τηλέφωνα όλων των συναδέρφων της. Επίσης να κοιτάξουν την οικονομική ροή γενικά των πραγμάτων. Και της κοπέλας και γενικά τη σύνδεσή της με άτομα στο επαγγελματικό χωρο.

ΥΓ. Λογικά αν γίνει άρση απορρητου με άδεια εισαγγελέα θα καταγραφουν όλες οι συνομιλιες στην περιοχη εκειν την επιμαχη ώρα. Δεν γίνεται να μην το κάνουν. Και όπως λέει και ο άλλος απο πάνω σίγουρα οι κάμερες έχουν δείξει το πρόσωπό της δραστιδος απλά οι αστυνομικοί περιμένουν να δέσουν την υπόθεση πριν διαρρεύσουν το οτιδήποτε
 

moytro78

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2012
Μηνύματα
19
Like
3
Πόντοι
0
και νομίζω ότι αυτή που έριξε το βιτριολι δεν ήταν μια απλή κοπέλα - γυναίκα τις διπλανής πόρτας... εδώ μιλάμε για πολύ καλή οργανωμένη μελετημένη '' δουλειά '' αν θες επαγγελματική θα την έλεγα... Ίσως να ήταν πληρωμένη αυτή που το έχει κάνει.. η εκτός αν ήταν τόσο '' τυχερή'' .....
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.738
Πόντοι
2.356
Ελα απο φθινοπωρο να κανεις χρυσες δουλειες.

(Απορώ με ορισμένους από εσάς σχετικά με τα κριτήρια επιλογής των φωτο κάτω απο nick σας. ΤεςΠα λόγος δεν μου πέφτει.)

Το φθινόπωρο θα κάνει μπιζνεσ όποιος θα έχει τρελό χρημα

 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.464
Κριτικές
2
Like
5.738
Πόντοι
2.356
και νομίζω ότι αυτή που έριξε το βιτριολι δεν ήταν μια απλή κοπέλα - γυναίκα τις διπλανής πόρτας... εδώ μιλάμε για πολύ καλή οργανωμένη μελετημένη '' δουλειά '' αν θες επαγγελματική θα την έλεγα... Ίσως να ήταν πληρωμένη αυτή που το έχει κάνει.. η εκτός αν ήταν τόσο '' τυχερή'' .....

Σιγά που θα ήταν πληρωμένη. Ήταν σε σύγχιση λέμε. Δεν την ένοιαζε τίποτα. Είχε άλλο στυλ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom