Νέα

Καλλιθέα: Επίθεση με βιτριόλι δέχτηκε 34χρονη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 225K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι πιστεύετε ότι θα γίνει με την 35χρονη που κατηγορείται για την επίθεση;

  • Θα αθωωθεί

    Ψήφοι: 12 4,5%
  • Θα καταδικαστεί σε 1-4 χρόνια φυλακή

    Ψήφοι: 48 17,8%
  • Θα καταδικαστεί σε 5-10 χρόνια φυλακή

    Ψήφοι: 137 50,9%
  • Θα καταδικαστεί σε ισόβια

    Ψήφοι: 20 7,4%
  • Θα την κλείσουν σε ψυχιατρείο

    Ψήφοι: 52 19,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    269

Nosiros

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2018
Μηνύματα
176
Κριτικές
3
Like
349
Πόντοι
21
Με τη λογική τη δίκη σου δηλαδή ο Κεχαγιογλου θα πρέπει να αλλάξει επάγγελμα και να κάνει κάτι άλλο γιατί όποιος τον διορίζει για δικηγόρο του δηλώνει αυτόματα ένοχος?? Πραγματικά αυτή τη λογική δεν μπορώ να τη καταλάβω αν έβαζε άλλον μεγαλοδικηγορο ας πούμε τον Κουγια θα δήλωνε αυτόματα πάλι ένοχη?? ενώ αν έβαζε κάποιον που δεν τον ξέρει ούτε η μάνα του θα δήλωνε αθώα?? Η δίκη αυτή είναι τελειωμένη από άποψη ενοχής το ερώτημα είναι ποια θα είναι η ποινή όπως και  στη δίκη της Τοπαλουδη όποιο δικηγόρο και να βάζανε οι κατηγορουμενοι  όλοι ξέρανε από πριν ότι θα πέσουν ισόβια, Η μόνη πρόσφατη περίπτωση που ενώ έγινε προφυλάκιση και τελικά κατέληξε σε αθώωση ήταν ο ταξιτζής που έλεγε ότι τον γάμησε ο ηθοποιούς εκεί τα πράγματα ήταν πενήντα πενήντα ο ένας έλεγε μου έδωσε ναρκωτικά κοιμήθηκα  και με γάμησε και ο άλλος έλεγε δεν του έκανα τίποτα, τελικά ο ιτροδικαστης κατέθεσε ότι δεν βρήκε γαμημένο τον ταξιτζή και η ποινή ήταν τρεις μήνες με αναστολή για τα ναρκωτικά  που τα συγκεκριμένα τα πουλάνε σε σεχσοπ και δεν ξέρω αν αυτά θεωρούνται και ναρκωτικά. Επίσης δεν σου κάνει εντύπωση ότι σε κάθε μεγάλη υπόθεση που συγκλονίζει το πανελλήνιο και τρέχουν τα κανάλια με κάμερες  πάντα τον κατηγορουμενο που ενώ μπορεί να είναι το τελευταίο τελειωμένο  πρεζακι  η Αλβανος- Πακιστανος- Κουρδος-Σομαλος τον  αναλαμβάνει πάντα μεγαλοδικηγορος ξέρεις γιατί??? Για τη διαφήμιση φίλε μου, ξέρουν ότι δεν θα πληρωθούν, ξέρουν ότι η υπόθεση είναι χαμένη γνωρίζουν όμως ότι θα μιλάνε σε εκπομπές σε δελτία ειδήσεων για μήνες  και αυτό είναι διαφήμιση,και ας λέει ο Κεχαγιογλου ότι τον πηρε  τηλέφωνο η οικογένεια να αναλάβει  αυτά είναι για τους χαζούς που δεν ξέρουν!!!              

Συμφωνώ, πόσοι γνωρίζανε τον Κεχαγιόγλου πριν αναλάβει το μοντέλο και αρχίσει να βγένει καθημερινά στην τηλεόραση? Σίγουρα όχι όλη η Ελλάδα
 

frejit

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2018
Μηνύματα
244
Like
232
Πόντοι
21

Εμένα αυτά που διαβάζω μου φαίνεται σαν να γράφει πράγματα που της είπε μέντιουμ/χαρτορίχτρα/καφετζού

 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Ο Κεχαγιογλου είναι ικανός να ρίξει το φταίξιμο στην καφετζου που της είπε παραμύθια για την Ιωάννα οτι της έκλεψε το γκόμενο  και οτι δε θα την πιάσουνε.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Δεν εχω αντιληφθει ακριβως ποιο ειναι το προβλημα μερικων κομπλεξικων.
Καθονται και ασχολουνται επειδη η Ιωαννα εκανε καποια ταξιδια και εβγαζε φωτογραφιες.
Και λενε "πώς βγαινουν τα εξοδα, αρα ηταν πουτανα". Ωραιο συμπερασμα. Δηλαδη αν της τα πληρωναν οι γονεις της ή ο γκομενος πού το ξερετε εσεις? Και αντε, της τα πληρωναν χορηγοι. Αυτο τι σημαινει, οτι επρεπε να την σακατεψει μια τρελη?

Εγω πιο πολυ σιχαινομαι αυτους που βγαζουν φωτογραφιες απο εξωτικους προορισμους, ξοδευοντας χιλιαδες ευρω χωρις να εχουν δουλεψει ποτέ στη ζωη τους, επειδη ετυχε ο πατερας τους να τους αφησει τρεις πολυκατοικίες και να εισπραττουν εκατο χιλιαδες ευρω νοικια το μηνα. Εκει δεν μας πειραζει. Μας πειραζει η κοπελα επειδη πιθανον να δεχοταν και κανενα δωρακι απο κανενα γκομενο. Ρε τι μας λετε, σοβαρα?
και στη δεύτερη περίπτωση, έτσι έχει η κατάσταση, τι εκνευρίζεσαι; Τα έκλεψαν;
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.109
Πόντοι
10.411
Συμφωνώ, πόσοι γνωρίζανε τον Κεχαγιόγλου πριν αναλάβει το μοντέλο και αρχίσει να βγένει καθημερινά στην τηλεόραση? Σίγουρα όχι όλη η Ελλάδα
Από το παραδικαστικό και μετά τον έμαθαν όλοι όσοι δεν τον ήξεραν
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.109
Πόντοι
10.411

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.340
Πόντοι
2.356
Συμφωνώ, πόσοι γνωρίζανε τον Κεχαγιόγλου πριν αναλάβει το μοντέλο και αρχίσει να βγένει καθημερινά στην τηλεόραση? Σίγουρα όχι όλη η Ελλάδα
Στην πλατεια Κουμουνδουρου και περιξ τον γνωριζαν πολυ καλα,ηταν ο κυριος" θελω ξυλο αλλα οχι στο προσωπο"
 

frejit

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2018
Μηνύματα
244
Like
232
Πόντοι
21
Κράταγε ημερολόγιο,δεν είναι και λίγες που το κάνουν αυτό man

Ναι, δε γράφει απλώς "σήμερα πηγα εκεί, είδα αυτό έκανα το άλλο, θα ήθελα μεθαύριο να πάω παραλία". Πρόσεξε:

"Θα με απασχολήσουν τα συναισθηματικά μου, λίγο τα επαγγελματικά μου και κάποια ερωτήματα για τον... (αναφέρει το όνομα του 40χρονου φίλου της)"

"Με έχει αγχώσει μια γυναίκα υποσυνείδητα. Βρισκόμαστε και απομακρυνόμαστε"

"Θα τσακωθώ με ανοιχτόχρωμη. Κάποια γυναίκα από το παρελθόν θα του ζητήσει...".

Και λέω για καφετζού διότι το έχω ακούσει να γίνεται. Γυναίκες της σύγχρονης εποχής, νέες, να πηγαίνουν σε καφετζού
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.109
Πόντοι
10.411
Ναι, δε γράφει απλώς "σήμερα πηγα εκεί, είδα αυτό έκανα το άλλο, θα ήθελα μεθαύριο να πάω παραλία". Πρόσεξε:

"Θα με απασχολήσουν τα συναισθηματικά μου, λίγο τα επαγγελματικά μου και κάποια ερωτήματα για τον... (αναφέρει το όνομα του 40χρονου φίλου της)"

"Με έχει αγχώσει μια γυναίκα υποσυνείδητα. Βρισκόμαστε και απομακρυνόμαστε"

"Θα τσακωθώ με ανοιχτόχρωμη. Κάποια γυναίκα από το παρελθόν θα του ζητήσει...".

Και λέω για καφετζού διότι το έχω ακούσει να γίνεται. Γυναίκες της σύγχρονης εποχής, νέες, να πηγαίνουν σε καφετζού
Man,λογικά οι πολιτσμάνοι έχουν εστιάσει σε αυτές τις λεζάντες της από ημερολόγιο δεν νομίζω να τα έχει γράψει από εδώ και από εκεί.Τώρα για καφετζούδες κλπ ναι μερικές το κάνουν και αυτό! :think:
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Μαλλον πολυ συντομα ο Κεχαγιογλου θα παραιτηθει απο την υπερασπιση. Δεν εχει κανενα νοημα αφου η κατηγορουμενη δεν συνεργαζεται καθολου.
Άμα κι ο Σάκης τα βρήκε σκούρα, άστα να πάνε!
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.340
Πόντοι
2.356
Ναι, δε γράφει απλώς "σήμερα πηγα εκεί, είδα αυτό έκανα το άλλο, θα ήθελα μεθαύριο να πάω παραλία". Πρόσεξε:

"Θα με απασχολήσουν τα συναισθηματικά μου, λίγο τα επαγγελματικά μου και κάποια ερωτήματα για τον... (αναφέρει το όνομα του 40χρονου φίλου της)"

"Με έχει αγχώσει μια γυναίκα υποσυνείδητα. Βρισκόμαστε και απομακρυνόμαστε"

"Θα τσακωθώ με ανοιχτόχρωμη. Κάποια γυναίκα από το παρελθόν θα του ζητήσει...".

Και λέω για καφετζού διότι το έχω ακούσει να γίνεται. Γυναίκες της σύγχρονης εποχής, νέες, να πηγαίνουν σε καφετζού
Ειμαι σιγουρος οτι καπου γραφει "λες να βρει κανεις αυτα που σημειωνω και να γινω νημα στο bourdela.com?"
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.109
Πόντοι
10.411
Btw άσχετο ολίγον,αλλά μόνο σε εμένα φαίνεται διαφορετική σε κάθε photo(Μακελειό,instagram,fb και σε κάποια site)?Ειδικά αυτή που είχε στο προφίλ της στο φατσοβιβλίο ήταν σαν να βλέπεις εντελώς άλλη γυναίκα(σοβάτισμα full)  :S
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
Εκεί είναι που βλέπω το πρόβλημα στην νομοθεσία όπως είναι. Δεν λαμβάνει υπ'όψιν πόσο κατατρέφεται επί της ουσίας η ζωή του θύματος. Στην περίπτωση του ποδιού μπορείς να ζήσεις μια σχετικά φυσιολογική ζωή, στην περίπτωση του προσώπου όχι. Για μένα είναι ξεκάθαρη αδυναμία του συστήματος το να μην μπορεί να προσμετρήσει αυτή την παράμετρο. 
Στο αστικό δικαστήριο προσμετράει με ακρίβεια σεντ την όποια βλάβη τύπε  :S
 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.439
Κριτικές
14
Like
4.463
Πόντοι
746
Ειμαι σιγουρος οτι καπου γραφει "λες να βρει κανεις αυτα που σημειωνω και να γινω νημα στο bourdela.com?"

Ειναι σιγουρο οτι πολες γυναικες ακομα και σημερα πανε σε καφετζουδες... ακομα και οι πολυ ομορφες ( μου εχει τυχει) ...


Το τρελο ειναι οτι τις πιστευουν σαν την βιβλο.


 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.178
Like
1.688
Πόντοι
216
Ειμαι σιγουρος οτι καπου γραφει "λες να βρει κανεις αυτα που σημειωνω και να γινω νημα στο bourdela.com?"
Να ήταν η femalecoach τύπε; Νομίζω κάτι έλεγε για ταρώ και χαρτομαντείες αυτή :S
 

ΜΥΣΤΗΣ66

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2020
Μηνύματα
44
Like
49
Πόντοι
0
Μέχρι τώρα είναι "σκληρή", δεν έχει σπάσει στις ανακρίσεις ώστε να ομολογήσει...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom