Νέα

Καλλιθέα: Επίθεση με βιτριόλι δέχτηκε 34χρονη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα O Mitsos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 225K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι πιστεύετε ότι θα γίνει με την 35χρονη που κατηγορείται για την επίθεση;

  • Θα αθωωθεί

    Ψήφοι: 12 4,5%
  • Θα καταδικαστεί σε 1-4 χρόνια φυλακή

    Ψήφοι: 48 17,8%
  • Θα καταδικαστεί σε 5-10 χρόνια φυλακή

    Ψήφοι: 137 50,9%
  • Θα καταδικαστεί σε ισόβια

    Ψήφοι: 20 7,4%
  • Θα την κλείσουν σε ψυχιατρείο

    Ψήφοι: 52 19,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    269

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.507
Like
11.513
Πόντοι
3.506
Ποιος Νώντας;;;;

Ο μπάρμαν που τις πήγαινε γαμιόντας!
 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.439
Κριτικές
14
Like
4.464
Πόντοι
746
Κατι δεν κολαει με τον Πακιστανο που πουλαγε και καλα  λουλουδια σε μαγαζια  ... και για ποιες δουλιες τον ηθελε...

... ποσες Ελλ-εινιδες τηλεφωνουν σε πακια ...
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.398
Κριτικές
508
Like
68.660
Πόντοι
41.129

kostad1nos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2019
Μηνύματα
1.115
Κριτικές
2
Like
3.552
Πόντοι
456
δεν τα ξερουμε ολα μαγκες.υπομονη .ο κεχαγιογλου δεν αναλαμβανει απλες υποθεσεις και κοστιζει παρα πολυ.συμφωνω με τον προλαλησαντα οτι η φερομενη ως δραστιδα ειναι μιλημενη πληρως.
 
Εγγρ.
30 Οκτ 2018
Μηνύματα
912
Like
493
Πόντοι
26
Δηλαδή το κόλπο με το να το παίζει κάποιος τρελός, πως πάει;

Το παίζει τρελός, μπαίνει στο ψυχιατρείο και μετά από κάποιο χρονικό διάστημα (πόσο;) κάνει ότι θεραπεύτηκε και βγαίνει έξω;
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.668
Like
10.916
Πόντοι
3.556
Όταν μπήκε ο Κεχαγιογλου στην υπόθεση είχα δηλώσει σε αυτό εδώ το νήμα ότι μου φαίνεται εξαιρετικά περίεργο να τον έχει βάλει η κατηγορούμενη και ταυτόχρονα να αρνείται κάθε εμπλοκή στην υπόθεση. Από τη στιγμή που διορίζεις τον συγκεκριμένο άνθρωπο για υπεράσπιση, αυτόματα δηλώνεις ένοχος.
Τελικά άκουσα τον Κεχαγιολγου να λέει ότι η οικογένεια της κατηγορούμενης ήταν αυτή που τηλεφώνησε στο γραφείο και ζήτησε την υπεράσπιση. Και σκέφτομαι τώρα μήπως η οικογένεια τον διόρισε εν αγνοία της κατηγορούμενης και τώρα γι αυτό το λόγο τα έχει πάρει στο κρανίο η άλλη και κοντέυει να κόψει φλέβα. Γιατί κατάλαβε τι μαλακία έγινε βάζοντας τον συγκεκριμένο δικηγόρο και δηλώνοντας παράλληλα αθώα.
Με τη λογική τη δίκη σου δηλαδή ο Κεχαγιογλου θα πρέπει να αλλάξει επάγγελμα και να κάνει κάτι άλλο γιατί όποιος τον διορίζει για δικηγόρο του δηλώνει αυτόματα ένοχος?? Πραγματικά αυτή τη λογική δεν μπορώ να τη καταλάβω αν έβαζε άλλον μεγαλοδικηγορο ας πούμε τον Κουγια θα δήλωνε αυτόματα πάλι ένοχη?? ενώ αν έβαζε κάποιον που δεν τον ξέρει ούτε η μάνα του θα δήλωνε αθώα?? Η δίκη αυτή είναι τελειωμένη από άποψη ενοχής το ερώτημα είναι ποια θα είναι η ποινή όπως και  στη δίκη της Τοπαλουδη όποιο δικηγόρο και να βάζανε οι κατηγορουμενοι  όλοι ξέρανε από πριν ότι θα πέσουν ισόβια, Η μόνη πρόσφατη περίπτωση που ενώ έγινε προφυλάκιση και τελικά κατέληξε σε αθώωση ήταν ο ταξιτζής που έλεγε ότι τον γάμησε ο ηθοποιούς εκεί τα πράγματα ήταν πενήντα πενήντα ο ένας έλεγε μου έδωσε ναρκωτικά κοιμήθηκα  και με γάμησε και ο άλλος έλεγε δεν του έκανα τίποτα, τελικά ο ιτροδικαστης κατέθεσε ότι δεν βρήκε γαμημένο τον ταξιτζή και η ποινή ήταν τρεις μήνες με αναστολή για τα ναρκωτικά  που τα συγκεκριμένα τα πουλάνε σε σεχσοπ και δεν ξέρω αν αυτά θεωρούνται και ναρκωτικά. Επίσης δεν σου κάνει εντύπωση ότι σε κάθε μεγάλη υπόθεση που συγκλονίζει το πανελλήνιο και τρέχουν τα κανάλια με κάμερες  πάντα τον κατηγορουμενο που ενώ μπορεί να είναι το τελευταίο τελειωμένο  πρεζακι  η Αλβανος- Πακιστανος- Κουρδος-Σομαλος τον  αναλαμβάνει πάντα μεγαλοδικηγορος ξέρεις γιατί??? Για τη διαφήμιση φίλε μου, ξέρουν ότι δεν θα πληρωθούν, ξέρουν ότι η υπόθεση είναι χαμένη γνωρίζουν όμως ότι θα μιλάνε σε εκπομπές σε δελτία ειδήσεων για μήνες  και αυτό είναι διαφήμιση,και ας λέει ο Κεχαγιογλου ότι τον πηρε  τηλέφωνο η οικογένεια να αναλάβει  αυτά είναι για τους χαζούς που δεν ξέρουν!!!              
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Με τη λογική τη δίκη σου δηλαδή ο Κεχαγιογλου θα πρέπει να αλλάξει επάγγελμα και να κάνει κάτι άλλο γιατί όποιος τον διορίζει για δικηγόρο του δηλώνει αυτόματα ένοχος?? Πραγματικά αυτή τη λογική δεν μπορώ να τη καταλάβω αν έβαζε άλλον μεγαλοδικηγορο ας πούμε τον Κουγια θα δήλωνε αυτόματα πάλι ένοχη?? ενώ αν έβαζε κάποιον που δεν τον ξέρει ούτε η μάνα του θα δήλωνε αθώα?? Η δίκη αυτή είναι τελειωμένη από άποψη ενοχής το ερώτημα είναι ποια θα είναι η ποινή όπως και  στη δίκη της Τοπαλουδη όποιο δικηγόρο και να βάζανε οι κατηγορουμενοι  όλοι ξέρανε από πριν ότι θα πέσουν ισόβια, Η μόνη πρόσφατη περίπτωση που ενώ έγινε προφυλάκιση και τελικά κατέληξε σε αθώωση ήταν ο ταξιτζής που έλεγε ότι τον γάμησε ο ηθοποιούς εκεί τα πράγματα ήταν πενήντα πενήντα ο ένας έλεγε μου έδωσε ναρκωτικά κοιμήθηκα  και με γάμησε και ο άλλος έλεγε δεν του έκανα τίποτα, τελικά ο ιτροδικαστης κατέθεσε ότι δεν βρήκε γαμημένο τον ταξιτζή και η ποινή ήταν τρεις μήνες με αναστολή για τα ναρκωτικά  που τα συγκεκριμένα τα πουλάνε σε σεχσοπ και δεν ξέρω αν αυτά θεωρούνται και ναρκωτικά. Επίσης δεν σου κάνει εντύπωση ότι σε κάθε μεγάλη υπόθεση που συγκλονίζει το πανελλήνιο και τρέχουν τα κανάλια με κάμερες  πάντα τον κατηγορουμενο που ενώ μπορεί να είναι το τελευταίο τελειωμένο  πρεζακι  η Αλβανος- Πακιστανος- Κουρδος-Σομαλος τον  αναλαμβάνει πάντα μεγαλοδικηγορος ξέρεις γιατί??? Για τη διαφήμιση φίλε μου, ξέρουν ότι δεν θα πληρωθούν, ξέρουν ότι η υπόθεση είναι χαμένη γνωρίζουν όμως ότι θα μιλάνε σε εκπομπές σε δελτία ειδήσεων για μήνες  και αυτό είναι διαφήμιση,και ας λέει ο Κεχαγιογλου ότι τον πηρε  τηλέφωνο η οικογένεια να αναλάβει  αυτά είναι για τους χαζούς που δεν ξέρουν!!!              
Δεν το λέω επειδή είναι μεγαλοδικηγόρος αλλά επειδή στο ιστορικό του από τις 10 υποθέσεις οι 8 αφορούν εμπόρους ναρκωτικών. Και για να σου το θέσω και αλλιώς: αν εσύ κατηγορούσουν για κάτι για το οποίο ήσουν αθώος, θα έβαζες τον Κεχαγιογλου; Τον συγκεκριμένο τον βάζεις για να σου μειώσει όσο περισσότερο γίνεται την ποινή και να σε γλιτώσει από τα χειρότερα επειδή είναι λέρας. Δε μπορεί να δηλώνεις αθώος και χωρίς καμια ανάμειξη στην υπόθεση και παράλληλα να μου βάζεις υπεράσπιση τον Κεχαγιογλου.
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
450
Πόντοι
36
.....

Η μόνη πρόσφατη περίπτωση που ενώ έγινε προφυλάκιση και τελικά κατέληξε σε αθώωση ήταν ο ταξιτζής που έλεγε ότι τον γάμησε ο ηθοποιούς εκεί τα πράγματα ήταν πενήντα πενήντα ο ένας έλεγε μου έδωσε ναρκωτικά κοιμήθηκα  και με γάμησε και ο άλλος έλεγε δεν του έκανα τίποτα, τελικά ο ιτροδικαστης κατέθεσε ότι δεν βρήκε γαμημένο τον ταξιτζή και η ποινή ήταν τρεις μήνες με αναστολή για τα ναρκωτικά  που τα συγκεκριμένα τα πουλάνε σε σεχσοπ και δεν ξέρω αν αυτά θεωρούνται και ναρκωτικά.

.....               

... Αθώωση με 4 (ένορκοι) - 3 (τακτικοί δικαστές), αν θυμάμαι καλά.
 

SWR

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2015
Μηνύματα
226
Like
1
Πόντοι
1
Ειναι απολυτως σαφες απο τις δηλωσεις του Κεχαγιογλου οτι ουτε και ο ιδιος δεν εχει καμια αμφιβολια οτι αυτη ειναι η δραστις.Το μονο ερωτημα ου απομενει να απαντηθει ειναι το υψος της ποινης.Και επειδη η κοινη γνωμη εχει πεσει πανω με τα μουτρα,δεν θα ειναι ευκολο να της αποδωθουν ελαφρυντικα(προτερου εντιμου βιου,ειλικρινους μεταμελειας και δεν ξερω τι αλλο).Το μονο χαρτι που μπορει να παιχτει απο την υπερασπιση ειναι το ψυχιατρικο.Δεν υπαρχει αλλο.
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.668
Like
10.916
Πόντοι
3.556
Δεν το λέω επειδή είναι μεγαλοδικηγόρος αλλά επειδή στο ιστορικό του από τις 10 υποθέσεις οι 8 αφορούν εμπόρους ναρκωτικών. Και για να σου το θέσω και αλλιώς: αν εσύ κατηγορούσουν για κάτι για το οποίο ήσουν αθώος, θα έβαζες τον Κεχαγιογλου; Τον συγκεκριμένο τον βάζεις για να σου μειώσει όσο περισσότερο γίνεται την ποινή και να σε γλιτώσει από τα χειρότερα επειδή είναι λέρας. Δε μπορεί να δηλώνεις αθώος και χωρίς καμια ανάμειξη στην υπόθεση και παράλληλα να μου βάζεις υπεράσπιση τον Κεχαγιογλου.
Το τι λέει και δηλώνει αυτή δεν έχει καμία σημασία πολλοί κατηγορουμενοι δεν ομολογούν ποτέ και ας έχουν κάνει πέντε φόνους. Επειδή έχω παρακολοθειση αρκετές δίκες θα σου πω το εξής, για τον Λυκουρέζο λέγαν διάφορα από παλιά  ότι είναι λαμογιο ότι είναι χωμένος σε κυκλώματα σκοτεινά και άλλα πολλά που μπορεί να είναι αλήθεια η και ψέμα, όταν ανέβαινε όμως στην έδρα να μιλήσει δεν πέταγε ούτε κουνούπι και οι δικαστές τον κοιτάγανε σαν κουταβάκια άσε που τον έτρεμαν, από την άλλη τον δικηγόρο που δεν τον ξέρει ούτε η μάνα του αγορευε και οι δικαστές μιλούσαν μεταξύ τους πως περάσαν το Σαββατοκυριακο!!!          
 

Killer 7

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2020
Μηνύματα
16
Like
22
Πόντοι
0
όποια και να είναι η αλήθεια κρίμα για την κοπέλα που δέχτηκε την επίθεση...και τι ταλαιπωρία έχει να τραβήξει απο εδω και πέρα στην ζωή της και ποσα χειρουργια θα αναγκαστεί να κάνει.. ο θεος να τις δίνει δύναμη..
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.466
Κριτικές
1
Like
6.141
Πόντοι
2.356
Ειναι απολυτως σαφες απο τις δηλωσεις του Κεχαγιογλου οτι ουτε και ο ιδιος δεν εχει καμια αμφιβολια οτι αυτη ειναι η δραστις.Το μονο ερωτημα ου απομενει να απαντηθει ειναι το υψος της ποινης.Και επειδη η κοινη γνωμη εχει πεσει πανω με τα μουτρα,δεν θα ειναι ευκολο να της αποδωθουν ελαφρυντικα(προτερου εντιμου βιου,ειλικρινους μεταμελειας και δεν ξερω τι αλλο).Το μονο χαρτι που μπορει να παιχτει απο την υπερασπιση ειναι το ψυχιατρικο.Δεν υπαρχει αλλο.
Πριν λίγο δήλωσε στο MEGA (εντελώς κυνικά), ότι δε συμφέρει το ψυχιατρείο διότι μπορεί να μείνει μέσα για άγνωστο χρονικό διάστημα. Έδωσε και το max που γνωρίζει = 22 χρόνια.

Αντίθετα είπε αν καταδικαστεί, θα φάει 3-4 χρόνια. Δύναμη ο χοντρός.
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.695
Like
1.463
Πόντοι
216
Εδω καθαρισε-ξέμπλεξε "το μοντελο βαπορακι" απ τη Κινα με 2 κιλα κοκα στη πλατη.
Η βιτριολαινα ειναι παιχνιδακι για αυτον
 

Fet_jim

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2019
Μηνύματα
300
Like
471
Πόντοι
21
Αρα λοιπόν παίζει μια κατάθεση μπαγκλαντεσιανου, μια τηλεκάρτα , μια περούκα και ένα σακάκι ... Και βίντεο με μια μασκοφορεμενη ! Φιάσκο μου φαίνεται. Δεν μουφαινεται ότι επαρκουν . Χωριά το άλλο , μπορεί μια ελλεινιδα να είναι μοιραία ? Ολες ξενερωτες παιδουλες
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
281
Πόντοι
86
ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΣΟΚ! «ΣΕ Γ@Μ@ΕΙ Ο ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ, ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ». Η ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΤΗΣ ΙΩΑΝΝΑΣ ΜΕ ΤΗΝ 35ΧΡΟΝΗ ΈΦΗ ΣΤΟ MESSENGER. ΚΑΛΥΠΤΕ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟΣ ΔΑΚΤΥΛΟΣ ΤΗΝ ΔΡΑΣΤH; ΣΕ ΒΑΡΒΑΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΝ Η ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΗ. ΗΧΗΤΙΚΟ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ: ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΚΑΛΟΥΣΕ ΤΟ…



:happy: :happy: :happy:
Είναι ολοφάνερο ότι ο 40χρονος είναι νωντιστής τύπε  :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom